Jump to content

Wind MMS


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johnbad ( 6 Ιαν. 2004 , 18:40)

 

Παιδια ξερει κανεις τις ρυθμισεις για ΜΜΣ για το NOKIA 6600 με συμβολαιο? Εχω στειλει το μυνυμα ΜΜS#N στο 123 ηρθαν οι ρυθμισεις τις

αποθηκευσα κανονικα (εχω διαβασει και ολα τα σχετικα σε ολα τα threads με οτι εχει σχεσει με το 6600 και τελεστετ) αλλα ΜΜΣ δεν λεει να φυγει!!! Παω να στειλω ΜΜΣ και ειναι συνεχεια σε αναμονη και μετα το αναβαλει για αργοτερα ενω το σηματακι G υπαρχει. Αν υπαρχει παρακαλω κανεις που να ξερει τι ακριβως πρεπει να γινει ασ μου απαντησει. Ευχαριστω.

 

 

Apo ti stigmi pou 8a sou er8i to mhmyma diamorfosis prepi na perimeneis mia ergasimi imera gia na sou energopoii8ei, an perasei h mia ergasimi kai pali den boreis na stileis/laveis, pare sto 1231 (free of charge) gia na sou elenksoun to noumero sou :)

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 4-5 μερες ενεργοπιοιθηκε το ΜΜS, λαμβαινω μυνηματα αλλα δεν μπορω να στειλω.Μου βγαζει το μυνημα οτι το σημειο προσβασης δεν ειναι εγκυρο. Ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει? (ΕΡΓΑΛΕΙΑ / ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ/ ΣΥΝΔΕΣΗ / ΣΗΜΕΙΑ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΟΠΟΥ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΣΤΟ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΟ ΠΡΟΦΙΛ.

Parameter name Telestet MMS

ΟΝΟΜΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ MMS

ΦΟΡΕΑΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ GPRS

ΟΝΟΜΑ ΣΗΜΕΙΟΥ ΠΡΟΣΒ. mnet.b-online.gr

ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΗ mms

ΠΡΟΤΡΟΠΗ ΚΩΔ. ΠΡΟΣΒ. ΟΧΙ

ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ mms ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ 4 ****

ΕΛΕΓΧΟΣ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ

ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ http://192.168.200.95/servlets/mms

ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜ.

ΤΥΠΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΣΥΝΕΧΗΣ

ΠΙΕΖΟΥΜΕ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΟΥΣ.

Advanced Settings

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ IP ΤΗΛΕΦ. Automatic

ΚΥΡΙΟΣ ΔΙΑΚΟΜ. ΟΝΟΜ. 0.0.0.0

ΔΕΥΤΕΡ. ΔΙΑΚΟΜ. ΟΝΟΜ. 0.0.0.0

ΔΙΕΥΘ. ΔΙΑΚ. ΜΕΣ. 192.168.200.11

ΑΡ. ΘΥΡΑΣ ΔΙΑΚ. ΜΕΣ. 9401) Αυτες ειναι οι ρυθμισεις που εχω βαλει.

Link to comment
Share on other sites

aytes einai oi episimes rythmiseis apo tin stet gia to 6600.

tis pira kai egw me fax.

 

esteila ena mms, xrisimopoiontas to mmsIT kai oxi kanonika.

 

den etyxe na labw omws mms ,opote den kserw.

Spearfishing with greekdivers.com

Join us :)

Link to comment
Share on other sites

ΑΡ. ΘΥΡΑΣ ΔΙΑΚ. ΜΕΣ. 9401

Έχω την εντύπωση ότι αυτό πρέπει να είναι 9201. Για κάνε μια δοκιμή

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johnbad (12 Ιαν. 2004 , 20:16)

 

Καλημέρα φίλε. Πρώτον το νήνυμα για ενεργοποίηση το στέλνουν στο 345 κ όχι στο 123. Αυτό είναι για wap.

Οι ρυθμείσεις σου είναι μια χαρά. Πρέπει να ελέγξεις γιατί κάτι έχεις πληκτρολογήσει λάθος. Αυτά.

[SIGPIC][/SIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgemv (14 Ιαν. 2004 , 01:55)

 

 

 

 

min mperseyoume ta pragmata. oi parapnw rythmiseis pou anaferthikan aforoun to 6600 kai mono.

 

egw doulpsa mms me to 9401 kai oxi to 9201

Spearfishing with greekdivers.com

Join us :)

Link to comment
Share on other sites

re paidia kserei kapoios tis ry8miseis MMS gia to Samsung P400 apo thn Telestet? sto site den exei plhrofories kai afta pou lene sthn eksipiretish pelatvn eine bourdes kserei kaneis ?
Ο χρόνος είναι ο χειρότερος γιατρός.....
Link to comment
Share on other sites

Προτού χάσω την υπομονή μου και αρχίζω να βρίζω αυτούς εκεί στην Τελεστετ θα μπορούσε να μου πει κανείς τις ρυθμίσεις για Τ630;

 

Έχω στείλει το μήνυμα στο 123 μου ήρθαν οι ρυθμίσεις αλλά δεν μπορώ να στείλω. Βγάζει συνεχώς "Σφάλμα Επικοινωνίας" ή "Υπηρεσία μη διαθέσιμη" παρόλο που έστειλα το μήνυμα πριν 4 μέρες.

 

Πρέπει να κάνω κάτι επιπλέον (με το GPRS για παράδειγμα). Να τονίσω ότι δεν έχω σύνδεση με συμβόλαιο αλλά με κάρτα.

 

Ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zxr (27 Ιαν. 2004 , 15:46)

 

Προτού χάσω την υπομονή μου και αρχίζω να βρίζω αυτούς εκεί στην Τελεστετ θα μπορούσε να μου πει κανείς τις ρυθμίσεις για Τ630;

 

Έχω στείλει το μήνυμα στο 123 μου ήρθαν οι ρυθμίσεις αλλά δεν μπορώ να στείλω. Βγάζει συνεχώς "Σφάλμα Επικοινωνίας" ή "Υπηρεσία μη διαθέσιμη" παρόλο που έστειλα το μήνυμα πριν 4 μέρες.

 

Πρέπει να κάνω κάτι επιπλέον (με το GPRS για παράδειγμα). Να τονίσω ότι δεν έχω σύνδεση με συμβόλαιο αλλά με κάρτα.

 

Ευχαριστώ

 

 

Το μήνυμα mms#e το στέλνεις στο 345 και όχι στο 123 :!:

Μέχρι πριν λίγο καιρό έρχονταν σωστές ρυθμίσεις και από τους δύο αριθμούς (345 ή 123) και έτσι μου είχαν πει κι από το 1231, όμως τώρα φαίνεται ότι κάτι άλλαξαν στην Telestet και πρέπει να το στέλνουμε μόνο στο 345.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ng78 (28 Ιαν. 2004 , 09:48)

 

Το μήνυμα mms#e το στέλνεις στο 345 και όχι στο 123 :!:

Μέχρι πριν λίγο καιρό έρχονταν σωστές ρυθμίσεις και από τους δύο αριθμούς (345 ή 123) και έτσι μου είχαν πει κι από το 1231, όμως τώρα φαίνεται ότι κάτι άλλαξαν στην Telestet και πρέπει να το στέλνουμε μόνο στο 345.

 

 

ng έστειλα και στα δυο νουμεράκια αλλά καμία από τις ρυθμίσεις που μου στάλθηκαν δεν δούλεψε. Για αυτό αρχίζω και χάνω την υπομονή μου! Είδα τις ρυθμίσεις που έχεις ποστάρει στην πρώτη σελίδα αλλά εκεί που αναφέρεις την θύρα κάπου σε έχασα.

 

Πήγα χθές σε ένα Telestet Center. "Γειά σας" τους λέω. "Προσπάθησα να ενεργοποιήσω τα MMS μου αλλά δυστυχώς δεν δουλεύουν".

 

"Telestet έχετε;" μου απαντάει!!!! Τι να της πείς τώρα;;;!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 6310i: NokiaN-Gage/1.0 (4.03) SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την nonono

Wirelessly posted (Nokia 6310i: NokiaN-Gage/1.0 (4.03) SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Xreiazomai epeigontws voithia. Kserei kaneis tis s

 

Oyps! Lathos. Epanalamvanw. Xreiazomai epeigontws voithia. Kserei kaneis tis rythmiseis MMS gia to SE t300? Exw telestet B-free. An den tis kserete peite mou toulaxiston ti prepei na kanw gia na tis lavw. An den to kserete oyte kai afto, peite mou enan arithmo tis Telestet xwris xrewsi gia na rwtisw. Eyxaristw opoion voithisei.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος KLEIDARAS (29 Ιαν. 2004 , 15:02)

 

μήπως γνωρίζεται ρυθμίσεις για motorola E365 για αποστολή M.M.S

 

 

tha me endiefere kai mena afto!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GRKIWI ( 5 Φεβ. 2004 , 23:02)

 

Mήπως κανείς γνωρίζει τις ρυθμίσεις για το T630 της SE?

 

:o

 

Στείλε mms#e στο 345

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ng78 (16 Ιούλ. 2003 , 12:15)

 

Telestet MMS thread

 

Απορίες, προβλήματα κλπ εδώ :)

 

Μεγαλε εχω στειλει ολα τα μυνηματα που πρεπει για να ενεργοποιηθει η υπηρεσια ΜΜS ομως επειδη εχω αλλαξει το GPRS σε WAP ΓΙΑ ΕΧΩ ΜΕΣΩ b-ONLINE ΤΣΑΜΠΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ , KATI EXΩ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ ΜΜS. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΕΧΩ ΚΑΙ TΣΑΜΠΑ WAP KAI MMS? :) :) :)

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ng78 (16 Ιούλ. 2003 , 12:15)

 

Telestet MMS thread

 

Απορίες, προβλήματα κλπ εδώ :)

 

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΝΟΚΙΑ 7250i

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Οι νεες ρυθμισεις ειναι για το TIM MMS ειναι οι εξης:

Ονομασια ρυθμισεων: MMS

Αρχικη σελιδα http://192.168.200.95/servlets/mms

Tυπος συνδεσης : Συνεχης

Φορεας Δεδομενων: GPRS

Σημειο προσβασης: mnet.b-online.gr

Διευθυνση IP: 192.168.200.11

Ονομα Χρηστη: κενο

Κωδικος χρηστη: κενο

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...