Jump to content

Wind MMS


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βέβαια...όταν έχεις ρυθμίσεις για wap(ρωτάν οι q-users ακόμη τι είναι αυτό),internet,e-mail,mobile tv,mms λογικό είναι να μπερδεύονται οι χρήστες όταν η sony ericsson έχει μπερδέψει τόσο πολύ τους λογαριασμού δεδομένων.εδώ στο Τ610 όταν ενεργοποιούσες τις wap ρυθμίσεις απενεργοποιούνταν τα mms lol και μετά μου λες ότι φταίει ο παππούς μου...αμάν πια αυτά τα σχόλιά σας...σε Ζ1010 από ότι είδα έχει φτιάξει λίγο το πράγμα αν και ΠΑΛΙ ένας mid range user θα μπερδευτεί αν δε πάει σε κατάστημα να τις περάσουν :confused:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
εδώ στο Τ610 όταν ενεργοποιούσες τις wap ρυθμίσεις απενεργοποιούνταν τα mms lol και μετά μου λες ότι φταίει ο παππούς μου...αμάν πια αυτά τα σχόλιά σας...σε Ζ1010 από ότι είδα έχει φτιάξει λίγο το πράγμα αν και ΠΑΛΙ ένας mid range user θα μπερδευτεί αν δε πάει σε κατάστημα να τις περάσουν :confused:

Eγω που ειχα τ630 δεν συνεβαινε κατι τετοιο....Εαν πας στα mms επιλογες καπου λεει προφιλ...εκει επιλεγεις το mms...Ετσι καθε φορα που ερχεται mms το κατεβαζει με αυτο το προφιλ και δεν χρειαζεται να αλλαζεις απο το προφιλ του wap στο mms....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
exo to t230

kserei kaneis ti prepei na balo sto kentro minumaton sto

minumata/mms/epiloges/kentrominumaton

mou einai keno kai de mporei na steilei mms

exo tim

kai mou esteilan kati ruthmiseis me apn to gint...

mnet.b-online.gr :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Geia sas,

tha ithela an ginete na mou steilete plirofories gia to pws mporw na energopoiisw ta MMS sto Siemens CVX70. Stelnw sms sto 123 kai sto 345 me to keimeno MMS alla mou leei lanthasmenos proorismos...

 

Thx ek twn proterwn,

Xristina

Be happy we live once!!!
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τη σελίδα της ΤΙΜ για τα siemens "Για να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία MMS, στείλε ένα SMS γράφοντας "MMS#S στον αριθμό 123 ή 345. Η υπηρεσία θα ενεργοποιηθεί μετά από 1 εργάσιμη ημέρα."
Link to comment
Share on other sites

Geia sas,

tha ithela an ginete na mou steilete plirofories gia to pws mporw na energopoiisw ta MMS sto Siemens CVX70. Stelnw sms sto 123 kai sto 345 me to keimeno MMS alla mou leei lanthasmenos proorismos...

 

Thx ek twn proterwn,

Xristina

αν θελεις μπορεις να καλεσεις 1231 απο το κινητο σου και μπορει να σου τις στειλει on line

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμενη συσκευη εχει καποιο προβλημα με τους χαρακτηρες του μηνυματος που στελνεις στο 123/345. Στειλε το "MMS#S" απο αλλο κινητο στο κινητο σου και μετα προωθησε το στο 345 ή καλεσε το 1231 δωρεαν οπως λεει ο μπιλακος και πατα το 8 και ζητησε να στις στειλουν.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μια και είναι γνωστό το πρόβλημα με το siemens, μπορείς να πάρεις αμέσως το 1231 να σου τις στείλουν. Εκτός αν έχεις υπομονή να παίζεις με τα sms...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Θα ήθελα τη βοήθειά σας αν γνωρίζετε

Αγόρασα το 6270 της Νόκια με σύνδεση ΤΙΜ

Δυστυχώς όμως από τη Νόκια μου στέλνουν τις ρυθμίσεις και το κινητό γράφει "σφάλμα ρυθμίσεων" έτσι το βάρος πέφτει στην ΤΙΜ

Απευθύνομαι στην ΤΙΜ αλλά πάλι μου γράφει σφάλμα ρυθμίσεων

Τι ακριβώς συμβαίνει ?

Τα MMS που μου έχουν σταλθεί αλλά δε μπορώ να τα δω έχουν χαθεί ?

Link to comment
Share on other sites

δεν θελω να σε στεναχωρησω...αλλα δεν ειναι συμβατη η συσκευη σου με τα mms προς το παρον...

και δεν ειναι προβλημα της ΤΙΜ αλλα της νοκια!!

επιτελους ας σοβαρευτει να βγαλει σωστα λογισμικα στα κινητα της και να μη βιαζεται.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης από τη Q που έχει ένας φίλος μου του είπαν ότι δεν έχουν τις ρυθμίσεις και είναι θέμα της εταιρίας και πρέπει να περάσει λίγος καιρός

Αρα άδικα υπερασπίζεσε μάλλον την ΤΙΜ ;)

Link to comment
Share on other sites

αν πας σ'ενα καταστημα τιμ θα σου στειλουν τις ρυθμισεις μεσα απο το site της νοκια!

ειχε παντως προβλημα να ξερεις!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Με Q δουλεύουν μια χαρά τελικά τα MMS στο 6270... Με ΤΙΜ δεν το έχω δοκιμάσει...
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Πέτρο καλή χρονιά δεν τα είπαμε :ppppp

Πετράν πετράν τώρα μόλις μίλησε ο φίλος μου ( ξέρεις ποιός ) με Q και του στείλανε τις ρυθμίσεις από Q όσο μιλούσαν στο τηλέφωνο μαζί του και του είπαν ότι δεν γίνετε.

Οσο αφορά δε τη σελίδα της Q δεν μπόρεσε να δει το MMS που αποθηκεύτηκε σε χώρο του site της Q ( όπως του γράψανε στο μύνημα για να το δει από εκεί )

Petros Αφού είσαι The Great ( και μετριόφρων πάνω απ'όλα :p ) πες καμμιά λύση μπας και μπορέσουμε να φωτογραφήσουμε την πανέμορφή μας φάτσα να τη στείλουμε για ευχές :)

Link to comment
Share on other sites

αν πας σ'ενα καταστημα τιμ θα σου στειλουν τις ρυθμισεις μεσα απο το site της νοκια!

ειχε παντως προβλημα να ξερεις!

 

Billakos .......... με την ΤΙΜ Μίλησα και με τη Νόκια και οι ίδιοι παραδέχτηκαν πως ακόμα δεν έχουν τις ρυθμίσεις που χρειάζονται για να τις στείλουν

Τώρα ποιός ακριβώς φταίει , δε ξέρω :)

Πετράν είσαι The Great

Link to comment
Share on other sites

Σου στέλνω ρυθμίσεις... ελπίζω όλα να είναι ΟΚ ;)

 

EDIT: Μόνο να γκρινιάζεις ξέρεις :p είδες που όλα είναι ΟΚ τώρα;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ όλα κι όλα δε γίνετε να μη γκρινιάζω

και για του λόγου το αληθές

Συγνώμμη αλλά ΑΥΤΟ που ξέρεις δεν θα έπρεπε να το ξέρουν οι εταιρίες ?

Πως είναι δυνατόν εσύ να έχεις πιο πολλές γνώσεις από τους ανθρώπους που επανδρώνουν μια θέση ?

Χώρια του ότι μεταξύ μας ..........ανορθόδοξη η λύση εδώ που τα λέμε

Αλλά πολύ σημαντική

Ουφ γκρίνιαξα και ξαλάφρωσα

Link to comment
Share on other sites

exo mia aporia..:confused:

otan kartokinhto tim brisketai se periagogh ti xreoseis exei gia to mms??

kai epishs an h lhpsh mms xreonetai kai an dunas8ai na mou peite kai poso...

euxaristo:D

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

exo mia aporia..:confused:

otan kartokinhto tim brisketai se periagogh ti xreoseis exei gia to mms??

kai epishs an h lhpsh mms xreonetai kai an dunas8ai na mou peite kai poso...

euxaristo:D

ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΛΗΨΗ ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ GPRS... ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΠΑΕΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά θα ήθελα μια πληροφορία,έχω το nokia 3510i και tim φυσικά!Θέλω να ενεργοποιήσω τα mms αλλά το site της δεν έχει τις ρυθμίσεις του.Και κάτι άλλο και τα mms αν ενεργοποιήσω θα μου ζητήσει μετά να εγγραφώ στο gprs πρώτα!Που μπορώ να τις βρώ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...