Jump to content

Wind MMS


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενεργοπιήσει το MMS στο 3510i και στέλνω και λαμβάνω κανονικά MMS μηνύματα..

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποια υπηρεσία mail to MMS? Βασικά θέλω να στείλω 1-2 φωτό από το PC μου στο κινητό...μέσω mail

ispania.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cyberp (25 Μάι. 2004 , 10:01)

 

Εχω ενεργοπιήσει το MMS στο 3510i και στέλνω και λαμβάνω κανονικά MMS μηνύματα..

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποια υπηρεσία mail to MMS? Βασικά θέλω να στείλω 1-2 φωτό από το PC μου στο κινητό...μέσω mail

 

 

Φιλε μου για να λαβεις καποια φωτο απο την συσκευη (που βεβαια τα pixels οσο και η χωρητικοτητα της χωρανε στην συσκευη) θα πρεπει:

1.να υποστηριζει η συσκευη την ληψη και την αποστολη E-Mail

2.να εχεις βαλει τις ρυθμισεις απο τον παροχο Ιnternet (Forthnet,Otenet κ.α)

3.Ουσιαστικα το κιν θα κανει συνδεση με το προσωπικο σου mail και θα κατεβαζεις τα μαιλ σου! :alien:

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος EVIAN (26 Μάι. 2004 , 02:32)

 

Φιλε μου για να λαβεις καποια φωτο απο την συσκευη (που βεβαια τα pixels οσο και η χωρητικοτητα της χωρανε στην συσκευη) θα πρεπει:

1.να υποστηριζει η συσκευη την ληψη και την αποστολη E-Mail

2.να εχεις βαλει τις ρυθμισεις απο τον παροχο Ιnternet (Forthnet,Otenet κ.α)

3.Ουσιαστικα το κιν θα κανει συνδεση με το προσωπικο σου mail και θα κατεβαζεις τα μαιλ σου! :alien:

 

Oκ, ευχαριστώ..

Βρήκα όμως ενα πιο απλό τρόπο, από το mms.tim.com.gr (γράφτηκα σαν μέλος) και από εκεί μπορείς να στείλεις όποια φωτό θέλεις :)

ispania.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cyberp (26 Μάι. 2004 , 14:27)

 

Oκ, ευχαριστώ..

Βρήκα όμως ενα πιο απλό τρόπο, από το mms.tim.com.gr (γράφτηκα σαν μέλος) και από εκεί μπορείς να στείλεις όποια φωτό θέλεις :)

 

 

τσάμπα..?? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nikos_s3 (26 Μάι. 2004 , 15:03)

 

τσάμπα..?? :worry:

 

Ο τσάμπας έχει πεθάνει προ πολλού :)

Νομίζω είναι €0,39+ΦΠΑ..

ispania.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cyberp (27 Μάι. 2004 , 12:35)

 

Ο τσάμπας έχει πεθάνει προ πολλού :)

Νομίζω είναι €0,39+ΦΠΑ..

 

 

έεεεττσσσσιιιιι... :cool: :rolleyes: :o

Link to comment
Share on other sites

Re pedia perasa tis rithmiseis gia mms sto panasonic x-70 mou alla den exo lavei kati mms pou exoun stalei!Prepei na kano tipota allo gia na energopoithei?Meta molis kapoios mou steilei pos ta lamvano?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

markblan,έχω την εντύπωση πως στέλνεις "mms N" sto 123.

the rock: εφόσον έχεις ενεργοποιήσει την αυτόματη ανάκτηση δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα.Τα πέρνει μόνο του το κινητό. Αν αντιμετωπίζεις προβλήματα καλύτερα κάλεσε 1231 με την επιλογή 8(να μην κουράζεσαι να ακούς όλες τις επιλογές....) για να μιλήσεις με κάποιον από το cs(το τηλέφωνο είναι δωρεάν...)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mixtri (21 Ιούν. 2004 , 10:35)

 

markblan,έχω την εντύπωση πως στέλνεις "mms N" sto 123.

the rock: εφόσον έχεις ενεργοποιήσει την αυτόματη ανάκτηση δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα.Τα πέρνει μόνο του το κινητό. Αν αντιμετωπίζεις προβλήματα καλύτερα κάλεσε 1231 με την επιλογή 8(να μην κουράζεσαι να ακούς όλες τις επιλογές....) για να μιλήσεις με κάποιον από το cs(το τηλέφωνο είναι δωρεάν...)

 

 

Στο 7610, λόγω MMS over HTTP, δεν ισχύουν οι ρυθμίσεις που έρχονται over the air από την TIM.

 

Συγκεκριμένα, για το 7610 (όπως και στο 6600) οι ρυθμίσεις είναι:

 

Όνομα σύνδεσης: TIM MMS

Φορέας δεδομένων: GPRS

Όνομα σημείου πρόσβασης: mnet.b-online.gr

Username: mms

Password: mms (ή ο,τιδήποτε θέλεις)

Προτροπή κωδικού πρόσβασης: Όχι

Έλεγχος στοιχείων: Ασφαλής

Αρχική σελίδα: http://192.168.200.95/servlets/mms

 

Στη συνέχεια πατάς στο Επιλογές->Προχωρημένες ρυθμίσεις και δίνεις:

Διεύθυνση IP τηλεφώνου: Αυτόματη

Κύριος διακομιστής ονομάτων 0.0.0.0

Δευτερεύων διακομιστής ονομάτων 0.0.0.0

Διεύθυνση διακομιστή μεσολάβησης: 192.168.200.011

Αρ. θύρας διακ. μεσολάβησης: 9401

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Geia sas paidia,

 

Exw ena nokia 6600 edw kai 8 meres. Ex8es prospa8hsa na steilw MMS. stelnw sms sto 123 OR 345 me thn le3h: mms#n. E erxontai i ri8miseis kai tis apo8ikevw. Paw na steilw mms, anoigei i sindesh GPRS perimenw.. perimenw.. perimenw... kai paw meta sta e3erxomena kai leei nea apostolh stis TADE H WRA. Epsa3a evala 3 diaforetikes ri8miseis kai panta to idio kanei. DEN LEEI NA STEILEI MMS.

 

 

P.S: TIM exw gia osoun den katalavan. Simvolaio.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος doganos ( 6 Ιούλ. 2004 , 10:34)

 

Geia sas paidia,

 

Exw ena nokia 6600 edw kai 8 meres. Ex8es prospa8hsa na steilw MMS. stelnw sms sto 123 OR 345 me thn le3h: mms#n. E erxontai i ri8miseis kai tis apo8ikevw. Paw na steilw mms, anoigei i sindesh GPRS perimenw.. perimenw.. perimenw... kai paw meta sta e3erxomena kai leei nea apostolh stis TADE H WRA. Epsa3a evala 3 diaforetikes ri8miseis kai panta to idio kanei. DEN LEEI NA STEILEI MMS.

 

 

P.S: TIM exw gia osoun den katalavan. Simvolaio.

 

 

Χρειαζονται χειροκινητες extra ρυθμισεις γι'αυτο εχεις προβλημα πηγαινε στις προχωρημενες ρυθμισεις και

Διεύθυνση διακομιστή μεσολάβησης: 192.168.200.011

Αρ. θύρας διακ. μεσολάβησης: 9401

__________________

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Mpa... oti kai na kanw to idio pragma kanei. Alla3a tis ri8miseis etsi opws eipes alla den stelnei. Leei nea apostoli stis tade wra. Ouf.. vare8hka...

 

ME TPT DEN STELNEI...

 

KOlo kinito telika.. :p

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

:cry: :cry: :cry:

Δεν μπορώ να καταλάβω αν αυτό το δίκτυο της ΤΙΜ έχει πρόβλημα όσον αφορά την αποστολή ΜΜS! Τις περισσότερες φορές δεν θα μου τα στείλει! Ακόμα κι αν το Samsung V200 μου πει "ΜΜS εστάλει" η αναφορά δεν μου έρχεται. Μήπως χρειάζεται αναβάθμιση το κινητό ή φταίει το δίκτυο; :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Olga ( 9 Ιούλ. 2004 , 01:20)

 

:cry: :cry: :cry:

Δεν μπορώ να καταλάβω αν αυτό το δίκτυο της ΤΙΜ έχει πρόβλημα όσον αφορά την αποστολή ΜΜS! Τις περισσότερες φορές δεν θα μου τα στείλει! Ακόμα κι αν το Samsung V200 μου πει "ΜΜS εστάλει" η αναφορά δεν μου έρχεται. Μήπως χρειάζεται αναβάθμιση το κινητό ή φταίει το δίκτυο; :cry: :cry: :cry:

 

gia mena h tim einai h pio axiopisth kai h anafora mhnymatos erxetai molis fortwsei teleiws to mms ston allon mporei na parei kai kana 1'!ti na poume kai gia voda pou ante 1 sta 2 na lavei?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος doganos ( 8 Ιούλ. 2004 , 16:06)

 

Mpa... oti kai na kanw to idio pragma kanei. Alla3a tis ri8miseis etsi opws eipes alla den stelnei. Leei nea apostoli stis tade wra. Ouf.. vare8hka...

 

ME TPT DEN STELNEI...

 

KOlo kinito telika.. :p

 

Φιλε μου κανε εναν κοπο και καλεσε 1260 και το 8 να σου δωσουν τις ρυθμισεις!!

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Kalesa kai to 1260, mou eipe tis ri8miseis tis opoies tis eixa hdh, den doulevei. Twra omws mia anavosvinei to G (Gprs) mia doulevei (stelnei) alla otan paei na teliwsei tin apostolh, stamataei kai leei oti 8a to 3anasteilei se 5 lepta. Epishs to 6600 kanei vlakies... olo leei klisimo efarmoghs (logserv). To ekana format k den exw kanena programma fortomeno... mallon 8elei allagma... 8a to steilw pisw.. eleos dld.. oti na ne kanei...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γειά.

Είμαι νέος στην ΤΙΜ και άσχετος με τα MMS μιας και τόσο καιρό είχα Q.

Έστειλα μήνυμα στο 345 και μου ήρθε ειδοποίηση ότι ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία MMS. Όμως όταν πήγα να στείλω έναν ήχο μου έγραψε "αποτυχία GPRS".

Γιατί αυτό; Πρέπει να ενεργοποιήσω το GPRS ή είναι κάτι άλλο;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (18 Ιούλ. 2004 , 01:28)

 

Γειά.

Είμαι νέος στην ΤΙΜ και άσχετος με τα MMS μιας και τόσο καιρό είχα Q.

Έστειλα μήνυμα στο 345 και μου ήρθε ειδοποίηση ότι ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία MMS. Όμως όταν πήγα να στείλω έναν ήχο μου έγραψε "αποτυχία GPRS".

Γιατί αυτό; Πρέπει να ενεργοποιήσω το GPRS ή είναι κάτι άλλο;

 

 

Σου ήρθαν οι ρυθμισεις ε? Τις αποθηκευσες και εκανες επανεκινηση μετα?

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (18 Ιούλ. 2004 , 01:28)

 

Γειά.

Είμαι νέος στην ΤΙΜ και άσχετος με τα MMS μιας και τόσο καιρό είχα Q.

Έστειλα μήνυμα στο 345 και μου ήρθε ειδοποίηση ότι ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία MMS. Όμως όταν πήγα να στείλω έναν ήχο μου έγραψε "αποτυχία GPRS".

Γιατί αυτό; Πρέπει να ενεργοποιήσω το GPRS ή είναι κάτι άλλο;

 

 

An prosekses kala sto SMS sou egrafe pos h ypiresia 8a sou energopoii8ei se mia ergasimi imera, mhn anisixeis :)

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, ευχαριστώ Δρομέα. :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (18 Ιούλ. 2004 , 01:28)

 

Γειά.

Είμαι νέος στην ΤΙΜ και άσχετος με τα MMS μιας και τόσο καιρό είχα Q.

Έστειλα μήνυμα στο 345 και μου ήρθε ειδοποίηση ότι ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία MMS. Όμως όταν πήγα να στείλω έναν ήχο μου έγραψε "αποτυχία GPRS".

Γιατί αυτό; Πρέπει να ενεργοποιήσω το GPRS ή είναι κάτι άλλο;

 

Τελικά lewton ενεργοποιήθηκαν τα ΜΜS γιατι κι'εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα πριν απο λίγες μέρες και τελικά μετα το μήνυμα ότι θα ενεργοποιηθούν σε μια εργάσιμη μέρα τελικά περασαν παραπάνω μέρες και τίποτα...πήρα την ΤΙΜ και μου είπαν οτι υπήρχε κάποιο πρόβλημα με το 345 και την αυτόματη ενεργοποίηση, και πως θα μου το ενεργοποιήσουν αυτοί χειροκίνητα...

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μπορώ να στείλω mms. Πήρα για 5η φορά την ΤΙΜ τηλέφωνο (Την πρώτη φορά μου είπαν οτι είχε ενα πρόβλημα η γραμμή μου το οποίο διορθώσαν) και μου έστειλαν απο όσο μου είπαν ενα sms απο ενα site, το οποίο μου είπε οτι έχει τις σωστες ρυθμίσεις για τα MMS. Εβαλα ενα κωδικό για να ανοίξω το sms που περιείχε τις ρυθμίσεις και επιτέλους μπορώ να στείλω mms. Πήγα στον Γερμανό για τις ρυθμίσεις και έβαλαν λάθος διακομιστή μεσολάβησης (Δεν ξέρουν τι τους γίνεται).

 

Εκανα ένα τεστ με εναν φίλο μου, και του έστειλα mms. Όλα ωραία λεω. Μου στέλνει αυτος με την σειρά του ένα mms, αλλα περίμενα να έρθει, περίμενα... περίμενα... τίποτα. Οχι παλι λεω... Το ξαναστέλνω το ίδιο μύνημα για 2η φορά. Τίποτα... κλέινω το κινητό μου και το ξαναανοίγω, και ξαφνικά ήρθε το ένα mms, απο τα δύο. Το δεύτερο ακομα το περιμένω (και μάλλον θα περιμένω πολύ ακόμη.) Γιατι δεν ήρθε; Εχετε καμια ιδεα τι παιζει; Εκλεισα το κινητο και το ξαναανοιξα αλλα δεν εγινε τιποτα. Και γιατι επρεπε να κλείσω το κινητό και να το ξανα ανοίξω για να μου έρθει; Εχω το ΝΟΚΙΑ 6600.

 

Ευχαριστώ

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μα χειροκινητα γινετε η ενεργοποιηση των mms στην στετ ( α ρε τεχνολογια :-P). Μαλιστα κατα καποιον τροπο με ενα κοινο, γνωστο σε ολους μας, copy-paste :-P

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...