Jump to content

Destinator 3


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=122496

 

 

Καλημέρα, έχω το συγκεκριμμένο GPS (version 2) από το καλοκαίρι, δουλεύει άψογα, είναι πολύ γρήγορο, και είναι το καλύτερο απο καμμια δεκαριά που είχα στο παρελθόν. Τα οποία είχα αναφέρει σε προηγούμενο post! Cold boot σε 10-15sec, και 8 δορυφόρους στην Ακαδημίας! Το έχω σε μαύρο ! Τρομερή μπαταρία επήσεις!!!

 

:) :) :)

Samsung Galaxy SII

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και χρόνια σου πολλά!

Δυστυχώς μόνο μία συσκευή ΒΤ μπορεί να είναι συνδεδεμένη στο κινητό ανά πάσα στιγμή οπότε δεν γίνεται να λειτουργεί ταυτόχρονα το GPS και το hands free.

 

Φίλε Zoo σ`ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου αλλα και για την απάντησή σου.

Χωρις να θέλω να αμφισβητήσω τις γνώσεις σου, θέλω σου πω, πως έχω την εντύπωση οτι δουλεύοντας το destinator με συνδεδεμένο το gps οδηγόντας την μηχανή μου με το bt hands free σε λειτουργία μιλούσα κανονικά στο bt hands free.

H δοκιμή έγινε για μικρό διάστημα και γι`αυτό κρατάω μια επιφύλαξη μήπως κάνω λάθος.

Αυριο θα το δοκιμάσω σε ταξίδι και θα επανέλθω

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Zoo σ`ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου αλλα και για την απάντησή σου.

Χωρις να θέλω να αμφισβητήσω τις γνώσεις σου, θέλω σου πω, πως έχω την εντύπωση οτι δουλεύοντας το destinator με συνδεδεμένο το gps οδηγόντας την μηχανή μου με το bt hands free σε λειτουργία μιλούσα κανονικά στο bt hands free.

H δοκιμή έγινε για μικρό διάστημα και γι`αυτό κρατάω μια επιφύλαξη μήπως κάνω λάθος.

Αυριο θα το δοκιμάσω σε ταξίδι και θα επανέλθω

 

Φίλε OUMADS ευχαριστώ για την ευγένεια με την οποία το θέτεις αλλά έχεις δίκιο να αμφισβητείς τις "γνώσεις" μου... Για κάποιο λόγο ήμουν τόσο σίγουρος ότι hands free & GPS δεν λειτουργούν ταυτόχρονα που όποτε έμπαινα στο αυτοκίνητό μου έσβηνα το hands free μου για να μην έχω πρόβλημα με την κεραία... :rotfl: :stupid:

Το μήνυμά σου με έβαλε σε σκέψεις :!: και το δοκίμασα σήμερα και ανακάλυψα ότι έχεις δίκιο, μπορούν να λειτουργήσουν ταυτόχρονα χωρίς κανένα πρόβλημα!... Συγνώμη για την παραπληροφόρηση... :sorry: (πήγα να σε συμβουλέψω, τρομάρα μου).

Αν καταφέρεις να ακους τις οδηγίες του Destinator από το BT hands free σου, γράψε σε παρακαλώ πώς γίνεται! :what:

Link to comment
Share on other sites

Μπορουν να δουλεψουν ταυτοχρονα και GPS και Handfree... εξαρταται απο την εκδοση bluetooth που εχει η host συσκευη.
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Γιά σας

 

Παιδιά έχει βγεί νεότερος χάρτης για Ελλάδα απο τόν [2005.Q1.3119] για το Destinator3?

 

 

Thanks

Paul

 

Οχι δεν εχει βγει.

Link to comment
Share on other sites

paidia to Ambeon BT112A-GPS Bluetooth GPS Receiver to exei dokimasei kaneis? leei tpt?

Eimai anamesa sto parapano kai sto Fortuna Slim Bluetooth GPS receiver με SiRF Star III....

Pio lete oti einai kalytero?

THX

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Το Αmbeon όσο καιρό το είχα με είχε βγάλει ασπροπρόσωπο, πολύ καλό και το καλύτερο απ'όλα ξεχνούσες να το φορτίσεις! Άξιζει τα λευτά του μέχρι τελευταίο cent. :)

Όσον αφορά το Fortuna μπορεί να σου απαντήσει κάποιος που το έχει δοκιμάσει.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

paidia to Ambeon BT112A-GPS Bluetooth GPS Receiver to exei dokimasei kaneis? leei tpt?

Eimai anamesa sto parapano kai sto Fortuna Slim Bluetooth GPS receiver με SiRF Star III....

Pio lete oti einai kalytero?

THX

Eγώ με fortuna slim είμαι εξίσου ικανοποιημένος.

Δεν μπορώ να σου αναφέρω κανένα πρόβλημα, οι πλοηγήσεις μου είναι άψογες.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα,

Είμαι σχετικά νέος χρήστης destinator και μετά από ένα hard reset δεν μπορώ να ξαναπεράσω το software στo S100 μου.

Σημείωση : Πριν το HR το είχα και δούλευε κανονικότατα

Τώρα όταν πάω να κάνω install software μου δίνει επιλογές

Select Target Device

Main Memory

Storage Card,

αλλα μου πετάει μνμ "Νο connection with mobile device"

"Make sure that ActiveSync is on and the mobile device is connected, then press <select target device>"

 

Προφανώς είναι connected και κάνει και τον συγχρονισμό κανονικά (με outlook πχ), αλλα σαν να μην το βλέπει το destinator. :-(

Εκανα soft resets, εβγαλα πολύ junk software που είχα περάσει.Ξαναπέρασα το activesync 3.8, ξαναπέρασα destinator αλλα τίποτα συνέχεια το ίδιο πρόβλημα.

 

Ξέρει κανείς τι συμβαίνει?

 

Β.

Opinions are like assholes.... everybody has one!
Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου. Η ερώτηση μπορεί να ακουστεί χαζή άλλα δεν έχω καθόλου εμπειρία με gps. Έστω ότι αγοράζω το destinator 3 απο το http://www.ngi.gr και το κάνω εγκατάσταση στο pda. Αν αύριο θελήσω να το εγκαταστήσω σε άλλη συσκευή (δικιά μου ή άλλου) τι γίνεται? Υπάρχει αυτή η δυνατότητα ή κλειδώνει το software σε μια συσκευή?
Σκέφτομαι άρα υπάρχω....
Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου. Η ερώτηση μπορεί να ακουστεί χαζή άλλα δεν έχω καθόλου εμπειρία με gps. Έστω ότι αγοράζω το destinator 3 απο το http://www.ngi.gr και το κάνω εγκατάσταση στο pda. Αν αύριο θελήσω να το εγκαταστήσω σε άλλη συσκευή (δικιά μου ή άλλου) τι γίνεται? Υπάρχει αυτή η δυνατότητα ή κλειδώνει το software σε μια συσκευή?

Οταν το βαλεις στο pda σου ζηταει ενεργοποιηση δηλ ενα activation number που θα σου δοθει μεσω Internet.Εγω εχω ενεργοποιησει το Destinator σε 3 διφορετικες συσκευες,αφου αλλαζω ppc συχνα,χωρις κανενα προβλημα

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Προχτές πήρα κι εγώ το s100 και σίγουρα θα πάρω και το destinator και ένα bt gps..

Έχω όμως κάποιες απορίες..

1> Ποιο destinator να προτιμήσω (3/PN) και γιατί?

2> Οι τιμές στα bt gps είδα ότι δεν έχουν και τρελές διαφορές.. ποιο μου προτείνετε να πάρω και γιατί?

3> Αν χρειαστώ χάρτες και από άλλες χώρες.. που θα τους βρω και πόσο κοστίζουν?

4> Updates για τους χάρτες?..NGI για τους ελληνικούς του destinator3 αλλά άμα πάρω το ΡΝ η άμα πάρω ξένους χάρτες?

 

Όπως θα καταλάβατε έχω πλήρη άγνοια και προσπαθώ να μάθω όσα περισσότερα γίνεται με λιγότερα posts για να είμαι όσο γίνεται λιγότερο κουραστικός..

 

Σας ευχαριστώ.. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν καταφέρεις να ακους τις οδηγίες του Destinator από το BT hands free σου, γράψε σε παρακαλώ πώς γίνεται! :what:

 

Φίλε Zoo η αντιπαράθεση και η <<αμφισβήτηση>> προσθέτει γνώσεις σε ολους μας. Αυτός είναι άλλωστε και ο σκοπός των φορουμς. Δεν χρειάζετε λοιπόν να απολογήσαι.

Τελικά δεν κατάφερα να ακούσω τις οδηγίες του Destinator από το ΒΤ.

Ισως αυτό να γίνεται με κάποιο πρόγραμμα η με κάποιες συγκεκριμένες συσκευές ΒΤ.

Αν κάποιος φίλος το έχει πετύχει ας μας πει τον τρόπο.

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα σήμερα τα WM5 (στο DellX50v)

Πήγα να κάνω εγκατάσταση το Destinator 3 αλλά μου βγάζει σφάλμα

Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε τα regional settings των windows σε ελληνικα και θα παιξει μια χαρα(Μπορει να χρειαζεται να το ξανα εγκαταστησεις)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχετε παρει χαμπαρι οτι αναβαθμισεις χαρτων γιοκ για το D3;Ολες θα βγαινουν για το PN.Εγω δεν εχω προβλημα να αγορασω το PN αλλα το ατιμο δεν τρεχει στο Jasjar.Ξερει λοιπον κανεις μηπως υπαρχει προγραμμα μετατροπης των χαρτων απο PN σε D3;
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχετε παρει χαμπαρι οτι αναβαθμισεις χαρτων γιοκ για το D3;Ολες θα βγαινουν για το PN.Εγω δεν εχω προβλημα να αγορασω το PN αλλα το ατιμο δεν τρεχει στο Jasjar.Ξερει λοιπον κανεις μηπως υπαρχει προγραμμα μετατροπης των χαρτων απο PN σε D3;

 

Οι χαρτες που παιζουν στο Dest3 παιζουν και στο PN και αντιστροφα.

Link to comment
Share on other sites

Οι χαρτες που παιζουν στο Dest3 παιζουν και στο PN και αντιστροφα.

Τσου!!Ετσι λενε τουλαχιστον στο φορουμ της NGI.Οτι οι καινουργιες ανανεωσεις δεν θα τρεχουν στο D3 οπως σου παραθετω

Αν λοιπόν αφήσει το D3 στην αγορά θα πάρει την κατιούσα και αυτό φυσικά είναι αυτοκτονία. Στην υπόλοιπη Ευρώπη το D3 έχει πλέον αποσυρθεί.

Η NGI μπορεί να αποφασίζει μόνο για πότε και πως θα κάνει τους χάρτες και εν μέρει την τιμή τους, η οποία όμως διαμορφώνει με ΠΟΛΛΑ ακόμη κόστη την τελική τιμή. Δεν μπορεί να αποφασίσει όμως για το πότε θα γίνει compile ένας χάρτης (μπορεί μόνο να πιέσει), ούτε με πια τεχνολογία θα γίνει compile. Αν δηλαδή η Destinator Technologies αποσύρει το D3 και τον compiler της εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Άρα ο χάρτης μας δεν είναι συμβατός με το D3. Τόσο απλά.

Εδώ θέλω να επισημάνω ότι όταν πρωτοξεκινήσαμε πέρυσι τον Ιούνιο η Destinator μας είχε συμβουλέψει να χρεώνουμε κάθε αναβάθμιση όπως γίνεται και στις υπόλοιπες νέες χώρες. Είχαν μάλιστα και το επιχείρημα ότι το compile έχει κόστος αρκετών ανθρωπο-ημερών το οποίο ήθελαν να το προσθέσουν. Τότε τους πείσαμε ότι για το καλό όλων οι αναβαθμίσεις θα έπρεπε να είναι δωρεάν όπως και έγινε. Τώρα όμως με την αλλαγή του λογισμικού δεν έχουμε προφανώς επιχειρήματα. Μπορούμε όμως να υποσχεθούμε ότι οι υπόλοιπες αναβαθμίσεις χαρτών που θα ακολουθήσουν με το PN θα είναι δωρεάν. Αυτό μπορούμε να το απαιτήσουμε και να το πετύχουμε.

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Τσου!!Ετσι λενε τουλαχιστον στο φορουμ της NGI.Οτι οι καινουργιες ανανεωσεις δεν θα τρεχουν στο D3 οπως σου παραθετω

Oπως τα είπε ο geovass.

Χάρτης για PN => map cutter του mapmonkey => χάρτης για D3.

Link to comment
Share on other sites

Oπως τα είπε ο geovass.

Χάρτης για PN => map cutter του mapmonkey => χάρτης για D3.

Dηλαδη θα πρεπει νε βρουμε το mapmonkey

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...