Jump to content

Destinator 3


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλισπερα και απο εμενα

εχω ενα acer n35 με το destinator3 ενο δουλευε αψογα απο εχτες δεν μπορει να δει κανενα δορυφορο και κανει συνεχεια αναζυτηση...

καμια ιδεα κανεις??

Mηπως φταιει το gps και οχι το destinator

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest lagoudakis
:) :)

μειμαρης συκιες θεσσαλονικης αγορα 18-6-2005 150€ τελικη τιμη τηλ 2310634513

1) κατα τα γραφομενα οποιος εχει αγορασει ηδει το dest3 θα μπορει να αγορασει σε χαλημη τιμη το pn αργοτερα.

2) βλεπεις τα παντα αψογα το σ100 εχει πολυ καλη αναλυση ασχετως της μικρης οθονης αν και κατα την οδηγηση δεν χρειαζεται να βλεπεις τοσο οσο να ακους.

το εχω δουλεψει σε αθηνα πατρα θεσσαλονικη αγ νικολαο και ηρακλειο ειναι πολυ καλο αν και σιγουρα χρειαζεται κι αλλες βελτιωσεις τις οποιες περιμενουμε ετσι κι αλλιως συντομα .

οκ φιλε μου σε ευχαριστω,οποτε μεσα στην εβδομαδα λεω να το παρω,πιστευω στην αναβαθμιση σε pn να μην μας σκισουν!!!!
Link to comment
Share on other sites

Mηπως φταιει το gps και οχι το destinator

 

 

προφανως φταιει το gps..ειναι ομως ενσωματομενο στο ppc και ελεγα μηπως

εχασε τιποτα ρυθμισεις

 

tnx

Link to comment
Share on other sites

Εχω το destinator pn αλλα οι χαρτες της Θεσσαλονικης ειναι για πεταμα ξερεται μηπως αν το destinator 3 εχει καλους χαρτες για την θεσσαλονικη και αν που θα τους βρω.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το destinator pn αλλα οι χαρτες της Θεσσαλονικης ειναι για πεταμα ξερεται μηπως αν το destinator 3 εχει καλους χαρτες για την θεσσαλονικη και αν που θα τους βρω.

:devil: :devil:

δυο απαντησεις πανω απ την ερωτηση σου η απαντηση.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

HELP HELP HELP !!!!!!

 

Παιδιά αφού άφησα αφόρτιστο το Acer για αρκετες ημέρες και αύριο φεύγω ταξιδάκι είπα ας ελέγξω και το destinator να δω αν δουλεύει. Δυστυχώς απ’ότι κατάλαβα θα πρέπει να το ξαναεγκαταστήσω στο ppc και μου βγάζει τα παρακάτω μυνήματα λάθους. Μπορεί κανείς να βοηθήσει να μου πει τι να κάνω;

Καίγομαι....

 

 

 

DestinatorMsg.Inf file was not found!

Bad file data…

The default language folder is missing – Silent mode is activated

DestinatorVoiceManeuver.Inf file not found

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη φορά εγκατέστησέ το σε εξωτερική μνήμη... (SD π.χ.)
http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

HELP HELP HELP !!!!!!

 

Παιδιά αφού άφησα αφόρτιστο το Acer για αρκετες ημέρες και αύριο φεύγω ταξιδάκι είπα ας ελέγξω και το destinator να δω αν δουλεύει. Δυστυχώς απ’ότι κατάλαβα θα πρέπει να το ξαναεγκαταστήσω στο ppc και μου βγάζει τα παρακάτω μυνήματα λάθους. Μπορεί κανείς να βοηθήσει να μου πει τι να κάνω;

Καίγομαι....

 

 

 

DestinatorMsg.Inf file was not found!

Bad file data…

The default language folder is missing – Silent mode is activated

DestinatorVoiceManeuver.Inf file not found

Κανεις την εγκατασταση απο την κονσολα ή απο το main.cab;Πρεπει να την κανεις ξανα απο την κονσολα

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη φορά εγκατέστησέ το σε εξωτερική μνήμη... (SD π.χ.)

 

 

Mήπως θα μπορούσες να μου πεις πως να το κάνω δίοτι από την κονσόλα απ'ότι είδα μπορω να το εγκαταστήσω μόνο στην μνήμη του ppc?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Mήπως θα μπορούσες να μου πεις πως να το κάνω δίοτι από την κονσόλα απ'ότι είδα μπορω να το εγκαταστήσω μόνο στην μνήμη του ppc?

Ευχαριστώ

Στην κυρια μνημη θα το εγκαταστησεις και υστερα θα το μεταφερεις στην καρτα το πως θα κανεις την μεταφορα θα το βρεις σε ενα μηνυμα που ειχε γραψεις ενα παιδι σε αυτο το thread.

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Mήπως θα μπορούσες να μου πεις πως να το κάνω δίοτι από την κονσόλα απ'ότι είδα μπορω να το εγκαταστήσω μόνο στην μνήμη του ppc?

Ευχαριστώ

:D :D :D

παρακατω οι οδηγιες του φιλου μινωταυρου τα εξηγουν ολα .

 

ΜΕΤΑΦΟΡΑ & ΜΕΓΙΣΤΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ DESTINATOR3 ΣΤΗΝ SD ΚΑΡΤΑ

 

1) Κάνουμε copy (όχι Move) όλο το directory DestinatorApps από την κύρια μνήμη στην SD

 

2) Πηγαίνουμε στην κύρια μνήμη και σβήνουμε στο Directory DestinatorApps τα πάντα εκτός από το directory Activation στο directory Common

 

3) Ανοίγουμε με έναν Regeditor (Resco File explorer) και στο κλειδί HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Apps\DestinatorApps αλλάζoυμε τα strings InstallDir & InstlDir από DestinatoApps\Destinator σε

xxx \DestinatoApps\Destinator * όπου xxx = το όνομα της κάρτας σας .

 

4) Πηγαίνουμε στο Start Menu και φτιάχννουμε το shortcut του Destinator στη νέα τοποθεσία. (Με τον Resco File explorer)

 

5) Για μέγιστη απόδοση μπορείτε να εφαρμόσετε τα παρακάτω tips

 

α. Πηγαίνουμε Start --> Settings--> Memory και ρίχνουμε το slider στην Storage αφήνοντας του Free γύρω στα 9 - 10 mb

 

β. Με εναν registry editor πάμε στο HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\GDI\GLYPHCACHE\ και αλλάζουμε την τιμή του 'limit' απο 8192 σε 32768 και κάνουμε Soft Reset

 

 

Toν Resco File Explorer (και άλλα χρήσιμα εργαλεία θα τα βρείτε στο MIRC kanali #AIVANET)

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

kalispera

 

exw ena hp 6340 me destinator PN. To agorasa me egkatestimeno to programma stin sd. Meta apo format tis siskevis logo batarias to Destinator

doylevi alla ta grammata den einai oyte ellinika oyte agglika.. einai san kinezika san na lipi i grammatosira. elpizo kapios filos na xerei giati?

 

EYXARISTO...

Link to comment
Share on other sites

"Αγόρασα" ένα BT gps και το destinator 3.0.75 τα οποία δουλεύω στο s100. Το πρόγραμμα εϊναι περασμένο στη μνήμη του κινητού και δεν βλέπω να το περνάω στην sd γιατί έχω ελεύθερα 25 ΜΒ και γενικά λειτουργεί μια χαρά (αφήστε που δεν βρίσκω πουθενά στη registry το InstallDir που πρέπει να αλλάξω σύμφωνα με προηγούμενο post). Επίσης, δεν έχω διαπιστώσει να κολλάει το ppc μετά από κάποια ώρα, αν και το έχω στα χέρια μου μόνο 1μιση μέρα και έχει δουλεψει 3-4 ώρες (με πλοήγηση τις μισές ώρες). Τι πρέπει να κάνω για να το "ζορίσω"; Μετά από πόσες ώρες χρήσης κολλάει η οθόνη; Ποια βάση για παρμπριζ είναι συμβατή με το s100 και που μπορώ να την βρω; Αυτή κάνει; http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=827

 

Σε qtek100 θα συνιστούσα αβλεπεί να το μεταφέρεις στην SD :shifty:

Δεν κολάει. Τουλάχιστον εμένα μεχρι και 9 ώρες ταξίδι τις άντεξε (εκεί crashαρα εγώ οπότε δεν το τέσταρα παραπάνω :p)

Εγώ έχω πάρει την πιό απλή θηκούλα από το handit.de, αντί να την βιδώσω στο αμάξι, της βίδωσα από πίσω δύο "αφτιά" από ένα αποσμητικό αυτοκινήτο που μπαίνει στους αεραγωγούς και είναι μια χαρούλα! :lol:

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα που το θυμήθικα, έχει βρεί κανείς χάρτες της Αιγύπτου για Destinator;

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Kυριοι διαβασα με ιδιαιτερο ενδιαφερον καποιο θεμα σχετικα με μπλοκα το οποιο μπορει να μπει στο destinator. H ερωτησις μου ειναι η εξης .Αυτα τα μπλοκα ειναι real time ή απλως καποια εμπειρια με το που συνηθως αραζουνε οι φιλοι μας περασμενη σε καποιο αρχειο τετοιας μορφης ωστε να διαβαζεται απο το destinator και να στο βγαζει οπως π.χ βγαζει τις στασεις του μετρο? Γιατι ειμαι οδηγος τουριστικου λεωφορειου και ξερω που την αραζουνε συνηθως αλλα αν δεν ειναι real time δεν αξιζει :rolleyes: .

Ευχαριστω πολυ

Mια ανάμνηση παλιά τα άσπρα μου πανιά φουσκώνει

http://images6.theimagehosting.com/6790.7db.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kυριοι διαβασα με ιδιαιτερο ενδιαφερον καποιο θεμα σχετικα με μπλοκα το οποιο μπορει να μπει στο destinator. H ερωτησις μου ειναι η εξης .Αυτα τα μπλοκα ειναι real time ή απλως καποια εμπειρια με το που συνηθως αραζουνε οι φιλοι μας περασμενη σε καποιο αρχειο τετοιας μορφης ωστε να διαβαζεται απο το destinator και να στο βγαζει οπως π.χ βγαζει τις στασεις του μετρο? Γιατι ειμαι οδηγος τουριστικου λεωφορειου και ξερω που την αραζουνε συνηθως αλλα αν δεν ειναι real time δεν αξιζει :rolleyes: .

Ευχαριστω πολυ

 

Προφανώς και είναι τα σημεία που είναι γνωστό ότι έχουν μεγάλη πιθανότητα για μπλόκο, ή τα σημεία που ξέρουμε ότι είναι κάμερες.

 

Αλήθεια, τα τελευταία updated αρχεία τα έχει κάποιος να τα διανείμει;

Σε μια βάρκα στο γυαλό λιάζεται ένα giagoloth και στην πλάτη του βαρκάρη κρέμεται ένα tanari

Μια Αγγλίδα βυζαρού την κολάει το batezu κι ένα orc με ροζ μπικίνι κάνει spell σ' ένα πιπίνι

Εν' aperitif ζητάει ένας τουρίστας Githzerai κι ο σερβιτόρος που είναι lich του το φέρνει πριν πει κιχ.

 

Σ' ένα pocket space στην Πάρο θα 'ρθω Troll μου να σε πάρω

Μ' ένα Illithid Κινέζο κι ένα Draw Γιαπωνέζο που με spells και μια minolta στο Αιγαίο βγήκαν βόλτα.

Link to comment
Share on other sites

Exo ena HP 6515 ki exei tetragoni othoni analysis 240x240. den mporo na trexo arketa programmata, ki ena apo auta einai kai ta destinator 3 kai pn. i analysi einai 240x240. yparxei kapoia boitheia gia auto?

 

 

αν πας στο site της ngi ο φιλος panaros εχει δωσει ολες τις απαραιτητες πληροφοριες στο αντιστοιχο forum.

Link to comment
Share on other sites

φιλε vdimo σε ευχαριστω για την απαντηση σου μακαρι να ειχε καποιος τα τελευταια updated αρχεια για να τα περασει και σε μας μεχρι τοτε υπαρχει η χειροκινητη λυση :) απο εδω http://www.anti-camera.com

Mια ανάμνηση παλιά τα άσπρα μου πανιά φουσκώνει

http://images6.theimagehosting.com/6790.7db.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ακουσει κανεις τιποτα για update στους χαρτες ή μας εχει ξεχασει η NGI
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει ακουσει κανεις τιποτα για update στους χαρτες ή μας εχει ξεχασει η NGI

Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1079503#post1079503

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη νέα έκδοση ήδη την επξεργάζεται το Development team της Destinator Technologies και σύντομα θα την έχετε. Η κάλυψη του χάρτη σε όλη την Ελλάδα έχει ήδη αυξηθεί κατά 50% και συνεχίζουμε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...