Jump to content

Καμουφλαρισμένες κεραίες / Κεραίες σε κατοικημένες περιοχές


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 163
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά εντάξει τι να πώ... Στην Σκόπελο σε ένα χωριό έχουμε ένα καλυβάκι και στα 30 μέτρα στο γειτονικό χωράφι βάλανε μια κεραία της Vodafone. Νομίζω πως είναι πάρα πολύ επικίνδυνο επειδή είναι πάρα πολύ κοντά... Μας είπε κάποιος πως επειδή είναι καινούριες στα 10 μέτρα δεν υπάρχει πρόβλημα, αλλά νομίζω πως λένε μπαρούφες... Τι μπορούμε να κάνουμε?:mad:
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Αν την έβαλαν ψηλά σε πυλώνα το πιο πιθανό είναι να μην έχεις πρόβλημα. Κατά τα άλλα δες και μια σχετικά πρόσφατη κουβέντα εδώ για το τι μπορείς να κάνεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=175397
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εντάξει τι να πώ... Στην Σκόπελο σε ένα χωριό έχουμε ένα καλυβάκι και στα 30 μέτρα στο γειτονικό χωράφι βάλανε μια κεραία της Vodafone. Νομίζω πως είναι πάρα πολύ επικίνδυνο επειδή είναι πάρα πολύ κοντά... Μας είπε κάποιος πως επειδή είναι καινούριες στα 10 μέτρα δεν υπάρχει πρόβλημα, αλλά νομίζω πως λένε μπαρούφες... Τι μπορούμε να κάνουμε?:mad:

 

Πρώτον νομίζεις ότι είναι πολύ επικύνδυνο. Δεν το ξέρεις, δεν είσαι σίγουρος και δεν μπορείς να βασιστείς κάπου.

Δεύτερον αν έχει άδεια λειτουργίας από πολεοδομίες, δήμους, τοπικές αρχές και ΕΕΤΤ και λειτουργεί με βάση τα όρια που έχουν θεσπιστεί δεν μπορείς να κάνεις απολύτως τίποτα. Αν δεν έχει άδεια από τη πολεοδομία ή από όπου αλλού χρειάζεται δυνητικά βγαίνει αλλά θα φας τόσο χρόνο και χρήμα για να το παλέψεις και δεν ξέρω αν είσαι διατεθημένος να το κάνεις... Αυτά!:O

Link to comment
Share on other sites

Αν την έβαλαν ψηλά σε πυλώνα το πιο πιθανό είναι να μην έχεις πρόβλημα. Κατά τα άλλα δες και μια σχετικά πρόσφατη κουβέντα εδώ για το τι μπορείς να κάνεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=175397

 

Η όλη εγκατάσταση είναι σε ένα βανάκι να το πώ κάτι τέτοιο...Δηλαδή χαμηλά. Σε ποια απόσταση είναι επικύνδινο?:worry: Απο τι ξέρω το χωράφι απλά το νοικιάζει ένας τύπος στην εταιρεία...

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Τα μηχανήματα δεν πειράζει, ας είναι όπου να'ναι. Η κεραία έχει σημασία. Είναι σε πυλώνα (γκρι ή ασπροκόκκινη σκαλωσιά) ; Αν ναι θα δεις στην κορυφή κάτι μακρόστενα γκρι κατακόρυφα "κουτάκια", αυτά πρέπει να είναι ψηλά.
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

παιδια στην Χαλκιδικη στην περιοχη της Φουρκας το σημα απο εκει που σε καποια σημεια (π.χ. σπιτι μου) ηταν σχεδον ανυπαρκτο τωρα εχω 4 γραμμες!

 

προφανως καποια κεραια εβαλαν.. κοιταξα σε ταρατσες κλπ, χωρις αποτελεσμα. οποιος εντοπισε κατι και εχει την καλοσυνη, ας μου πει που ειναι, να ξερω αν πρεπει να μετακομισω η οχι :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σε τέτοιες περιοχές δεν νομίζω ότι θα έβαζαν κεραία σε σπίτια! Χωριό είναι όχι πόλη!:confused:

Δεν χαίρεσαι που έχεις καλό σήμα τώρα;:blink:

Link to comment
Share on other sites

στο χωριο μου υπαρχει μια παρανομη κεραια της wind που μαζευουμε υπογραφες για να την ριξουμε εκτος απο οτι ειναι σε κατοικοιμενη περιοχη την συντηρουν κρυφα και η κεραια δεν εχει το ειδικο λαμπακι πανω της για να μην πεσει κανενα αεροπλανο!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

στο χωριο μου υπαρχει μια παρανομη κεραια της wind που μαζευουμε υπογραφες για να την ριξουμε εκτος απο οτι ειναι σε κατοικοιμενη περιοχη την συντηρουν κρυφα και η κεραια δεν εχει το ειδικο λαμπακι πανω της για να μην πεσει κανενα αεροπλανο!

Όταν θα βγει, αυτόματα, όλοι θα μείνετε με μία γραμμή σήμα ή και καθόλου σε πολλά σημεία! ;)

Link to comment
Share on other sites

στο χωριο μου υπαρχει μια παρανομη κεραια της wind που μαζευουμε υπογραφες για να την ριξουμε εκτος απο οτι ειναι σε κατοικοιμενη περιοχη την συντηρουν κρυφα και η κεραια δεν εχει το ειδικο λαμπακι πανω της για να μην πεσει κανενα αεροπλανο!

 

Όταν λες τη συντηρούν κρυφά? Μήπως πρέπει να βγάλουν κανένα δελτίο τύπου και καμιά φωτεινή πινακίδα κάθε φορά που ο τεχνικός/συνεργείο της εταιρείας έρχεται για τον καθιερωμένο έλεγχο?:wacko: Και πόσο ψηλή είναι πια που να χρειάζεται το λαμπάκι? :O

Link to comment
Share on other sites

πρωτον ειναι η δευτερη της wind ολες οι αλλες εταιριες εχουν απο μια και πιανουν παντου το λαμπακι φιλε bored01 ειναι υποχρεωτικο και την συντηρουν κρυφα για να μην τους πιασει η αστυνομια!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

:!:

Στο χωριο μου, υπαρχει μια παρανομη κεραια της Wind, που μαζεύουμε υπογραφές για να την ρίξουμε, εκτος απο οτι ειναι σε κατοικιμενη περιοχη, την συντηρουν κρυφα και η κεραια δεν εχει το ειδικο λαμπακι πανω της, για να μην πεσει κανενα αεροπλανο !

 

:!: - Μαζέψτε υπογραφές ....... Μαζέψτε, μαζέψτε, μαζέψτε ....... ΜΗΝ ΠΑΡΑΠΟΝEΘEIΤΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗ ΥΠΑΡΞΗ, ΚΑΛΟΥ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΣΗΜΑΤΟΣ.

 

:!: - Θα μου πεις, τέτοιοι ''ΣΤΕΝΟΜΥΑΛΟΙ'', - στην κυριολεξία -, άνθρωποι, υπάρχουν ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΧΩΡΕΣ του κόσμου, ΌΧΙ ΜΟΝΟ στην Ελλάδα ... :(

 

:( ....... Anyway ........ :(

 

Link to comment
Share on other sites

:!:

 

:!: - Μαζέψτε υπογραφές ....... Μαζέψτε, μαζέψτε, μαζέψτε ....... ΜΗΝ ΠΑΡΑΠΟΝEΘEIΤΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗ ΥΠΑΡΞΗ, ΚΑΛΟΥ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΣΗΜΑΤΟΣ.

 

:!: - Θα μου πεις, τέτοιοι ''ΣΤΕΝΟΜΥΑΛΟΙ'', - στην κυριολεξία -, άνθρωποι, υπάρχουν ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΧΩΡΕΣ του κόσμου, ΌΧΙ ΜΟΝΟ στην Ελλάδα ... :(

 

:( ....... Anyway ........ :(

 

 

ειπαμε να την βαλουν αλλου που παλι το ιδιο σημα θα ειχαμε αλλα δεν θα ηταν σε κατοικημενη περιοχη. καλυτερα να μην εχω σημα στο κινητο(μπορω να παρω αλλη εταιρια που εχει) παρα να πεθανω απο καρκινο!εσυ τι διαλεγεις?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Φίλε SUMMER_2000, έχεις σκεφτεί την πιθανότητα η όψη των ποστ σου να είναι περισσότερο "διακριτική" και να μοιάζει με την "ταπεινή" και "φτωχή" όψη των ποστ των υπολοίπων μελών του myphone???:blink:
Link to comment
Share on other sites

ειπαμε να την βαλουν αλλου που παλι το ιδιο σημα θα ειχαμε αλλα δεν θα ηταν σε κατοικημενη περιοχη. καλυτερα να μην εχω σημα στο κινητο(μπορω να παρω αλλη εταιρια που εχει) παρα να πεθανω απο καρκινο!εσυ τι διαλεγεις?

Μα μετά είναι που "θα πεθάνεις από καρκίνο"!

 

Μην ακούς τι σου λένε γιατί σε εμποτίζουν με παραπληροφόρηση! Να σκέυτεσε λογικά και να κρίνεις αυτά που ακούς!

 

Όταν η κεραία που σε καλύπτει είναι μακριά τότε το κινητό σου θα εκπέμπει στο μέγιστο για να επικοινωνήσει με αυτή. Δηλαδή με τη μέγιστη ένταση 2Watt.

 

Όταν η κεραία που σε καλύπτει είναι κοντά (όπως τώρα) τότε θα κινητό σου εκπέμπει στην ελάχιστη δυνατή ένταση για να επικοινωνήσει με αυτή. ;)

(πχ 0,0χ ή 0,χχ Watt)

 

Απλή λογική που επαληθεύται σε επιστημονικά άρθρα!

Link to comment
Share on other sites

Μα μετά είναι που "θα πεθάνεις από καρκίνο" !

 

Μην ακούς τι σου λένε, γιατί σε εμποτίζουν με παραπληροφόρηση ! Να σκέφτεσαι λογικά και να κρίνεις αυτά που ακούς !

 

Όταν η κεραία που σε καλύπτει είναι μακριά, τότε το κινητό σου θα εκπέμπει στο μέγιστο, για να επικοινωνήσει με αυτή. Δηλαδή με τη μέγιστη ένταση 2Watt.

 

Όταν η κεραία που σε καλύπτει είναι κοντά, - (όπως τώρα) -, τότε το κινητό σου εκπέμπει στην ελάχιστη δυνατή ένταση, για να επικοινωνήσει με αυτή. ;)

- (π.χ. 0,0χ ή 0,χχ Watt)

 

Απλή λογική, που επαληθεύται σε επιστημονικά άρθρα !

 

:!: - Πέστα ρε Κώστα μου ... ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ''οι πολλοί'', δυστυχώς ... :!:

 

:!: - Ότι λέει, πιστεύει και ισχυρίζεται η ''ΜΑΖΑ'' ... :!:

 

:!: - Υπάρχει βεβαίως και η μερίδα του κόσμου η οποία, γνωρίζει και ενημερώνεται. :!:

 

 

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε να την βαλουν αλλου που παλι το ιδιο σημα θα ειχαμε αλλα δεν θα ηταν σε κατοικημενη περιοχη. καλυτερα να μην εχω σημα στο κινητο(μπορω να παρω αλλη εταιρια που εχει) παρα να πεθανω απο καρκινο!εσυ τι διαλεγεις?

 

Καμιά εταιρία δεν θα έδινε λεφτά για να βάλει μια κεραία που δεν θα βελτίωνε έιτε την κάλυψη είτε την χωρητικότητα του δικτύου.

 

 

Μα μετά είναι που "θα πεθάνεις από καρκίνο"!

 

Όταν η κεραία που σε καλύπτει είναι μακριά τότε το κινητό σου θα εκπέμπει στο μέγιστο για να επικοινωνήσει με αυτή. Δηλαδή με τη μέγιστη ένταση 2Watt.

 

Όταν η κεραία που σε καλύπτει είναι κοντά (όπως τώρα) τότε θα κινητό σου εκπέμπει στην ελάχιστη δυνατή ένταση για να επικοινωνήσει με αυτή. ;)

(πχ 0,0χ ή 0,χχ Watt)

 

Απλή λογική που επαληθεύται σε επιστημονικά άρθρα!

 

Το λένε και το γράφουν οι επιστήμονες αλλά οι δημοσιογράφοι δεν καταλαβαίνουν και δεν μεταφέρουν σωστά τις επιστημονικές ανακοινώσεις...:(

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

:!: Καμιά εταιρία δεν θα έδινε λεφτά για να βάλει μια κεραία που δεν θα βελτίωνε είτε την κάλυψη, είτε την χωρητικότητα του δικτύου.

 

 

 

 

Το λένε και το γράφουν οι επιστήμονες, αλλά οι δημοσιογράφοι δεν καταλαβαίνουν και δεν μεταφέρουν σωστά τις επιστημονικές ανακοινώσεις ... :(

 

:!: - Ακριβώς έτσι, δυστυχώς, XPhys. To μεγαλύτερο ποσοστό θα έλεγα, - (όχι όλοι) - , δημοσιογράφων. :!:

 

:!: - Υπάρχει και η μερίδα των σωστών, έγκυρων και αντικειμενικών δημοσιογράφων. :!:

Link to comment
Share on other sites

πρωτον ειναι η δευτερη της wind ολες οι αλλες εταιριες εχουν απο μια και πιανουν παντου το λαμπακι φιλε bored01 ειναι υποχρεωτικο και την συντηρουν κρυφα για να μην τους πιασει η αστυνομια!

 

θα ξηλώσετε την κεραία στη Ζαγορά; Για ποιο λόγο; Επειδή ήθελε μίζα ο δήμαρχος να την νομιμοποιήσει; Παιδιά,μη τρελαθούμε...μη του κάνετε τη χάρη...Της Cosmote μέσα σε κατοικημένη περιοχή είναι,δε σας ενοχλεί;

Και ποιος καρκίνος...τι λέτε...:O Μη πιστεύετε ότι σας λένε,ψηφοθηρία κάνουν όλοι σε πλάτες άλλων...! Πραγματικά απίστευτο να ξηλωθεί η κεραία της Wind στη Ζαγορά...Μετακίνηση δεν υφίσταται,να το γνωρίζετε. Δε μπορεί η εταιρία να βάλει όπου θέλει την κεραία.Το backbone δε μπορεί να χτυπήσει όπου θέλουν οι κάτοικοι...! Ούτε η Wind ήθελε να βάλει την κεραία σε κατοικημένη περιοχή,απλά εκεί μπορούσε!:!:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πρωτον ειναι η δευτερη της wind ολες οι αλλες εταιριες εχουν απο μια και πιανουν παντου το λαμπακι φιλε bored01 ειναι υποχρεωτικο και την συντηρουν κρυφα για να μην τους πιασει η αστυνομια!

 

Μα τι εννοείς κρυφά??? Τι θέλεις να κάνουν? Να περνάνε από κάθε σπίτι στη γειτονιά και να λένε, "ξέρετε πάμε να κάνουμε έναν έλεγχο ρουτίνας 10 λεπτών στη κεραία"? Έλεος... Ποιά αστυνομία να τους πιάσει? Μπορεί να τους πάει αυτόφορο επειδή συντηρούν μια κεραία? Ας έχουμε λίγη συναίσθηση του αυτών που λέμε. Επίσης το λαμπάκι είναι υποχρεωτικό για συγκεκριμένο ύψος. Τι ύψος έχει ο ιστός? Τέλος στο σύστημα GSM για λόγους χωρητικότητας επιβάλλεται οι σταθμοί να λειτουργούν εντός κατοικιμένων περιοχών. Σε αυτή τη περίπτωση εξάλλου οι σταθμοί εκ των πραγμάτων λειτουργούν σε χαμηλότερη ένταση από όσο θα λειτουργούσε ένας σταθμός εκτός κατοικημένης περιοχής ο οποίος όμως θα κάλυπτε τόσο μεγάλη έκταση.:O

Link to comment
Share on other sites

Μα τι εννοείς κρυφά??? Τι θέλεις να κάνουν? Να περνάνε από κάθε σπίτι στη γειτονιά και να λένε, "ξέρετε πάμε να κάνουμε έναν έλεγχο ρουτίνας 10 λεπτών στη κεραία"? Έλεος... Ποιά αστυνομία να τους πιάσει? Μπορεί να τους πάει αυτόφορο επειδή συντηρούν μια κεραία? Ας έχουμε λίγη συναίσθηση του αυτών που λέμε. Επίσης το λαμπάκι είναι υποχρεωτικό για συγκεκριμένο ύψος. Τι ύψος έχει ο ιστός? Τέλος στο σύστημα GSM για λόγους χωρητικότητας επιβάλλεται οι σταθμοί να λειτουργούν εντός κατοικιμένων περιοχών. Σε αυτή τη περίπτωση εξάλλου οι σταθμοί εκ των πραγμάτων λειτουργούν σε χαμηλότερη ένταση από όσο θα λειτουργούσε ένας σταθμός εκτός κατοικημένης περιοχής ο οποίος όμως θα κάλυπτε τόσο μεγάλη έκταση.:O

Συμφωνώ απόλυτα με κάθε λέξη αυτού του post:)

Μιλάμε για μια μικρή κεραία στη Ζαγορά που μπήκε για λόγους χωρητικότητας μιας και στη περιοχή αυτή η Wind καλείται να εξυπηρετήσει τεράστιο αριθμό πελατών(σύντομα σε κάποια σημεία και της Vodafone;) )

Η εμβέλεια αυτής της κεραίας είναι πάρα πολύ μικρή και δε πρέπει με τίποτα να ξηλωθεί! με τίποτα...Εξυπηρετεί το traffic που πρέπει ώστε να μη δυναμώσει η κεραία που έχει έξω από τη Ζαγορά,δηλαδή να γίνουν προσθήκες με gsm 1800. Επίσης η Wind σχεδιάζει δίκτυο 3ης γενιάς στην Ζαγορά και δε μπορεί να εξυπηρετήσει στο 3g με μία κεραία τόσο μεγάλη περιοχή:cool: Μη ψαρώνετε πάντως με αυτά που σας πλασάρουν οι δήμαρχοι και κάποιοι δημότες,όλο και κάποιο συμφέρουν έχουν. Δεν υπάρχει ισχυρό νομοπλαίσιο για κινητή τηλεφωνία με αποτέλεσμα να το εκμεταλλεύονται οι επιτήδειοι...:O ΝΤΡΟΠΗ!

Πάντως η Wind δε μπορεί να βάλει άλλο outdoor σταθμό στην περιοχή λόγω δασικής υπηρεσίας.Έπρεπε να μπει εντός Ζαγοράς,έτσι και αλλιώς!Δηλαδή στις πόλεις ρε παιδιά τα κινητά μας δεν έπρεπε να έχουν σήμα; GSM είναι,όχι ραδιόφωνο.Δεν είναι μόνο το "σήμα" αλλά και η χωρητικότητα!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κεραια σε τουριστικο μερος ακριβως απεναντι απο το μαγαζι που δουλευω!Τι μπορουμε να κανουμε σαν γειτονια?Που να απευθυνθουμε?Ειμαι μονο 16 χρονων και δεν μπορω να κανω πολλα...Ειναι πολυ επικινδυνο για την υγεια μου ειδικα σαυτη την ηλικια...Ετσι εξηγουνται οι πονοκεφαλοι που εχω ολη την ωρα (δουλευω εδω και 3 χρονια καθε σεζον στο ιδιο μαγαζι και τωρα το εμαθα...)Ενας μετρησε 80 % ακτινοβολια η κατι παρομοιο και ειπε οτι ειναι πολυ επικινδυνο
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κεραια σε τουριστικο μερος ακριβως απεναντι απο το μαγαζι που δουλευω!Τι μπορουμε να κανουμε σαν γειτονια?Που να απευθυνθουμε?Ειμαι μονο 16 χρονων και δεν μπορω να κανω πολλα...Ειναι πολυ επικινδυνο για την υγεια μου ειδικα σαυτη την ηλικια...Ετσι εξηγουνται οι πονοκεφαλοι που εχω ολη την ωρα (δουλευω εδω και 3 χρονια καθε σεζον στο ιδιο μαγαζι και τωρα το εμαθα...)Ενας μετρησε 80 % ακτινοβολια η κατι παρομοιο και ειπε οτι ειναι πολυ επικινδυνο

Τι σημαίνει "ένας μέτρησε..."?? Εάν δεν γίνουν μετρήσεις με αξιόπιστες συσκευές δεν μπορείς να πεις τίποτα. Και επιπλέον η κεραία μπορεί να είναι και νόμιμη.

 

Κάτι σημαντικό που το έχω ξαναπει! ΕΧΕΙΣ ΚΙΝΗΤΟ; ΤΟΤΕ ΞΕΧΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΚΕΥΤΕΣΑΙ...

Πρώτα πέτα το κινητό σου και μετά βγάλε κεραίες! Απλό ;)

Link to comment
Share on other sites

Ενας μετρησε 80 % ακτινοβολια η κατι παρομοιο και ειπε οτι ειναι πολυ επικινδυνο

 

Αυτό το "80% ακτινοβολία" δεν έχει νόημα. Ίσως κάτι άλλο εννοούσε. Εκτός αν είχε 4/5 γραμμές σήμα στο κινητό. Φυσικά δεν μπορεί να θεωρηθεί "μέτρηση ακτινοβολίας" αυτό. Αλλά και πάλι το να έχεις καλό σήμα μόνο επικίνδυνο δεν είναι, είναι καλό να υπάρχει καλή κάλυψη.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...