Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χωρίς να έχω προχωρήσει ακόμη σε φιξάρισμα μέσω του google play services για την βελτίωση της απόδοσης της μπαταρίας, παρατηρώ ότι σε κατάσταση αναμονής όταν είναι φουλ φορτισμένο μου τρώει περίπου στο 10%, και όταν φτάνει η ώρα να το ξαναφορτίσω (το βάζω σχεδόν πάντα όταν φτάνει στο 15%), το ποσοστό έφτασε για παράδειγμα σήμερα στο 27%, που το κρίνω υπερβολικό. Και εκείνο που παρατηρώ είναι ότι ενώ στις πρώτες φορτίσεις υπήρχε μια σχετικά ικανοποιητική απόδοση, όσο περνούν οι μέρες όπου υποτίθεται μετά από έναν κύκλο φορτίσεων βελτιώνεται η απόδοση, βλέπω το αντίθετο.. Πάντως με λογική πάντα χρήση με βγάζει σχεδόν 1 1/2 μέρα. Δεν ξέρω αν και κατά πόσο μετά το φιξάρισμα ή με κάποιο update διορθωθεί το πρόβλημα.

Υ.Γ. Και μιας και μίλησα για αναβάθμιση, έχει κανείς σας ιδέα πότε περίπου αναμένεται η επόμενη και τι αλλαγές/διορθώσεις θα φέρει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα να κανω το κινητο μ επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα δυστοιχως απετυχε εχω κατεβασει την κυπριακη ρομ που ηταν ηδη πανω περασμενη να κατεβασω την γαλλικη ;

 

<ID:0/008> Added!!

<OSM> Enter CS for MD5..

<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..

<OSM> Please wait..

<OSM> G928FXXS2AOK9_G928FVFG2AOJ3_G928FXXS2AOK3_HOME.tar.md5 is valid.

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..

<ID:0/008> Removed!!

<ID:0/009> Added!!

<ID:0/009> Odin engine v(ID:3.1005)..

<ID:0/009> File analysis..

<ID:0/009> SetupConnection..

<ID:0/009> Initialzation..

<ID:0/009> Get PIT for mapping..

<ID:0/009> Firmware update start..

<ID:0/009> SingleDownload.

<ID:0/009> sboot.bin

<ID:0/009> NAND Write Start!!

<ID:0/009> cm.bin

<ID:0/009> boot.img

<ID:0/009> recovery.img

<ID:0/009> system.img

<ID:0/009> modem.bin

<ID:0/009> cache.img

<ID:0/009> hidden.img

<ID:0/009> FAIL!

<ID:0/009>

<ID:0/009> Complete(Write) operation failed.

<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Τωρα εκανε επαννεκινηση με την XFE γαλλικη και εμεινε εκει που λεει samsung και δεν προχωραει τι να κανω ; :(

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηγα να κανω το κινητο μ επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα δυστοιχως απετυχε εχω κατεβασει την κυπριακη ρομ που ηταν ηδη πανω περασμενη να κατεβασω την γαλλικη ;

 

 

Τωρα εκανε επαννεκινηση με την XFE γαλλικη και εμεινε εκει που λεει samsung και δεν προχωραει τι να κανω ; :(

Τελικα παιδια το πειρα στην CYTA οπου το αγορασα αφου πρωτα δοκιμασα μετα την γαλλικη την Κυπριακη της Cyta και παλι δεν εγινε τιποτα. Απορο γιατι βαζουν αυτα τα Serial Numbers πανω στις συσκευες εφοσον δεν δουλευουν !!!!!!!!!!!!

Τους ειπα οτι μ εβγαλε αναβαθμιση την εκανα απομακρυθηκα απο το ρουτερ και απο τοτε κανει επαννεκινησεις συνεχεια. Λετε να το φτιαξουν ή θα ανακαλυψουν οτι αλλαξα ROM ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ αναθεμα κι αν καταλαβα τιποτα...

Τι ακριβως θες να κανεις;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ αναθεμα κι αν καταλαβα τιποτα...

Τι ακριβως θες να κανεις;

Καλημερα Πανο να στα ξανα πω.

Πηγα να αλλαξω την ROM απο το Odin3_v3.10.6 το προγραμμα που ολοι ξερουμε. Αρχικα κατεβασα την Κυπριακη ROM την περασα και μου εμφανισε αποτυχεια αντε λεω θα περασω την γαλλικη την περασα την γαλλικη και περασε ελα μου ομως που δεν ξεκινουσε το κινητο και εμεινε κολλημενο στο λογοτυπο της Samsung ; Μετα λεω ας ξανα δοκιμασω να περασω αυτη την φορα την Κυπριακη της vodafone αφου το πειρα απο την CYTA της Κυπρου το κινητο παρολο που δεν ειχε τιποτα περασμενο πανω απο Vodafone. Περασε και αυτη αλλα κολλησε παλι στο λογοτυπο της Samsung. Εγω ειδα οτι ειναι Κυπριακη Ελληνικη η ROM που χωραει πανω πριν το κανω ολο αυτο. Ετσι μετα το πειρα στην Cyta και τους ειπα οτι απομακρυστηκα απο το Ρουτερ μου ενω εκανε αναβαθμιση σε 6.0.1 ενω στην πραγματικοτητα ειχα την 6.0.1 και ηθελα να περασω την 5.1.1 αλλα δεν τους το ειπα επαιξα τον χαζο εντελος. Και το ερωτημα μου τωρα ειναι θα μ το φτιαξουν ή θα με βαλουν να πληρωσω κατι ;

Θα βρουνε την ΣΩΣΤΗ ROM και θα την περασουν ή οχι ;

Και τελος γιατι βαζουν πανω στις συσκευες IMEI που δεν λειτουργουν ουτε μεσω του: http://www.sammobile.com/firmwares/

Αλλα και ουτε μεσω του Smart Switch για να μας ταλεπορανε ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Πανο να στα ξανα πω.

Πηγα να αλλαξω την ROM απο το Odin3_v3.10.6 το προγραμμα που ολοι ξερουμε. Αρχικα κατεβασα την Κυπριακη ROM την περασα και μου εμφανισε αποτυχεια αντε λεω θα περασω την γαλλικη την περασα την γαλλικη και περασε ελα μου ομως που δεν ξεκινουσε το κινητο και εμεινε κολλημενο στο λογοτυπο της Samsung ; Μετα λεω ας ξανα δοκιμασω να περασω αυτη την φορα την Κυπριακη της vodafone αφου το πειρα απο την CYTA της Κυπρου το κινητο παρολο που δεν ειχε τιποτα περασμενο πανω απο Vodafone. Περασε και αυτη αλλα κολλησε παλι στο λογοτυπο της Samsung. Εγω ειδα οτι ειναι Κυπριακη Ελληνικη η ROM που χωραει πανω πριν το κανω ολο αυτο. Ετσι μετα το πειρα στην Cyta και τους ειπα οτι απομακρυστηκα απο το Ρουτερ μου ενω εκανε αναβαθμιση σε 6.0.1 ενω στην πραγματικοτητα ειχα την 6.0.1 και ηθελα να περασω την 5.1.1 αλλα δεν τους το ειπα επαιξα τον χαζο εντελος. Και το ερωτημα μου τωρα ειναι θα μ το φτιαξουν ή θα με βαλουν να πληρωσω κατι ;

Θα βρουνε την ΣΩΣΤΗ ROM και θα την περασουν ή οχι ;

Και τελος γιατι βαζουν πανω στις συσκευες IMEI που δεν λειτουργουν ουτε μεσω του: http://www.sammobile.com/firmwares/

Αλλα και ουτε μεσω του Smart Switch για να μας ταλεπορανε ;

Απο οτι καταλαβα εισαι σε καποια 6.0.1 (δεν εχει σημασια) και θες να πας σε καποια 5.1.1 (παλι δεν εχει σημασια).

Για αρχη με τον συνδυασμο των πληκτρων οταν το κινητο ειναι σβηστο,μπες σε recovery mode και κανε ενα factory reset και δες αν θα ανοιξει.

Αν οχι ισως να μην γινεται να κανεις downgrade,ειναι πολυ πιθανο.

Αν κατεβασεις μια οποιαδηποτε 6.0.1 (καλυτερα να ειναι η τελευταια) λογικα με την ιδια διαδικασια θα πανε ολα καλα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβα εισαι σε καποια 6.0.1 (δεν εχει σημασια) και θες να πας σε καποια 5.1.1 (παλι δεν εχει σημασια).

Για αρχη με τον συνδυασμο των πληκτρων οταν το κινητο ειναι σβηστο,μπες σε recovery mode και κανε ενα factory reset και δες αν θα ανοιξει.

Αν οχι ισως να μην γινεται να κανεις downgrade,ειναι πολυ πιθανο.

Αν κατεβασεις μια οποιαδηποτε 6.0.1 (καλυτερα να ειναι η τελευταια) λογικα με την ιδια διαδικασια θα πανε ολα καλα.

Μα αυτο ειναι το θεμα μου Πανοφχ οτι δεν θελω 6.0.1 και θελω να ειναι οπως το αγορασα με 5.1.1 εκδοση LOLLIPOP.

Ξανα πες μ τι να ακνω οταν ειναι κλειστο το κινητο ; Παρολο που το εχω παει στην Cyta και θα το στηλει αντιπροσωπια να δουμε τι θα κανει η αντιπροσωπια αλλα θα καταλαβουν οτι προσπαθησα να αλλαξω ROM ; και θα μ το κανουν 5.1.1 :) ή 6.0.1 :mad:

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μα τω Θεώ,απορώ πώς ασχολείστε ακόμα με τον συγκεκριμένο...κλασική περίπτωση βλάβης.

Δηλαδη τι εννοεις ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο ειναι το θεμα μου Πανοφχ οτι δεν θελω 6.0.1 και θελω να ειναι οπως το αγορασα με 5.1.1 εκδοση LOLLIPOP.

Ξανα πες μ τι να ακνω οταν ειναι κλειστο το κινητο ; Παρολο που το εχω παει στην Cyta και θα το στηλει αντιπροσωπια να δουμε τι θα κανει η αντιπροσωπια αλλα θα καταλαβουν οτι προσπαθησα να αλλαξω ROM ; και θα μ το κανουν 5.1.1 :) ή 6.0.1 :mad:

 

Αν το πας στο σερβις την τελευταια 6.0.1 θα σου βαλουν με το ζορι,θες δεν θες.

Με κλειστο κινητο κανε αυτο (βαλτο στο 1:25)

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αν το πας στο σερβις την τελευταια 6.0.1 θα σου βαλουν με το ζορι,θες δεν θες.

Με κλειστο κινητο κανε αυτο (βαλτο στο 1:25)

 

Το πειρα ηδη και ας μ περασουν την τελευταια αλλα εχω ενα ερωτημα γιατι η samsung μας εχει το IMEI αλλα δεν μπορουμε να εντοπισουμε εμεις το σωστο λογισμικο που ηταν πανω και ποιας χωρας ειναι ακριβως επισης ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιες περιοχές;

 

Λιμάνι Πειραιά και Αθήνα (Γκάζι, Σύνταγμα) και αλλού. Αν θυμάμαι καλά Χαλάνδρι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια φίλη μου θέλει να αγοράσει το s6 edge plus και ενώ ο Γερμανός το δίνει κάπου στα 669 ευρώ , το you.gr το έχει μόλις 499!!!

http://www.you.gr/telephony-networking/kinita-tilefona-axesouar/kinita-tilefona/smartphone-samsung-galaxy-s6-edge-plus-4g-32gb-bla

 

Γιατί τόσο μεγάλη διαφορά τιμής?

Από τον Γερμανό το κινητό θα είναι Ελληνικό ενώ από το you.gr παραεισαγωγής?

Θα έχει πρόβλημα με την εγγύηση ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ο γερμανος φερνει ελληνικα..για το you να βεβαιωθεις πρωτα αν οντως ειναι το s6 edge plus!460 το black στο skroutz.ειναι ευκαιρια!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ο γερμανος φερνει ελληνικα..για το you να βεβαιωθεις πρωτα αν οντως ειναι το s6 edge plus!460 το black στο skroutz.ειναι ευκαιρια!!!

 

αν ειναι παραεισαγωγης τι θεματα θα εχουμε?

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι παραεισαγωγης τι θεματα θα εχουμε?

εγω σου το βρηκα ακομη πιο φθηνο σε επισης πολλη καλο μαγαζι...:D

http://kaizer.gr/index.php?option=com_eshop&app=catalog&task=item&id=1089

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ένα update των 22ΜΒ περίπου.

 

Μόλις την εγκατέστησα στο δικό μου, Αυστριακής προέλευσης. 21,7 Mb είναι για την ακρίβεια και πήρε περίπου 10 λεπτά. Έχει ιδέα κανείς τι περιέχει ή τι βελτιώνει ακριβώς η συγκεκριμένη αναβάθμιση, και αν μετά την εγκατάσταση απαιτείται επαναφορά εργοστασιακών?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...