Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και πλέον έχουμε αρκετούς κατόχους της εν λόγω συσκευής και έχουν αρχίσει να το προμηθεύουν και τα καταστήματα εδώ το θέμα άλλαξε σε Επίσημο.

Για ερωτήσεις σχετικά με τη διαθεσιμότητα, τη μπαταρία, τα αξεσουάρ κλπ. της συσκευής καλό θα ήταν από εδώ και στο εξής να γράφετε και στα ανάλογα θέματα. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aπο εχθες και εγω κατοχος του s6 edge plus gold. Mια λέξη ταιριάζει σε αυτην την συσκευή απόλυτα. ΚΟΣΜΗΜΑ !

Oθονάρα ,ντιζάιν,καμερα και σωθικά ειναι πολύ μπροστά. :D

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Aπο εχθες και εγω κατοχος του s6 edge plus gold. Mια λέξη ταιριάζει σε αυτην την συσκευή απόλυτα. ΚΟΣΜΗΜΑ !

Oθονάρα ,ντιζάιν,καμερα και σωθικά ειναι πολύ μπροστά. :D

 

Ωραίος.

Καλοδουλευτο.

Έτσι πρέπει να δείχνει και να είναι ...

ΚΟΣΜΗΜΑ

Δώσε μας λίγο τροφή παραπάνω ...

Από πού το πήρες ;

Τι χρώμα ;

Είναι τόσο χάλια το multitasking του όσο βλέπουμε στα video ;

 

edit. Πρωινή στραβομαρα .... Gold.

Edited by jonos

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Aπο εχθες και εγω κατοχος του s6 edge plus gold. Mια λέξη ταιριάζει σε αυτην την συσκευή απόλυτα. ΚΟΣΜΗΜΑ !

Oθονάρα ,ντιζάιν,καμερα και σωθικά ειναι πολύ μπροστά. :D

 

Απο που το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Aπο εχθες και εγω κατοχος του s6 edge plus gold. Mια λέξη ταιριάζει σε αυτην την συσκευή απόλυτα. ΚΟΣΜΗΜΑ !

Oθονάρα ,ντιζάιν,καμερα και σωθικά ειναι πολύ μπροστά. :D

Μεγεια και με χαρά, είναι όντως απολαυστικό στην χρήση αλλά και στο μάτι! Εγώ έκλεισα πλέον 2 εβδομάδες και μόνο καλά έχω να πω

Link to comment
Share on other sites

Aπο εχθες και εγω κατοχος του s6 edge plus gold. Mια λέξη ταιριάζει σε αυτην την συσκευή απόλυτα. ΚΟΣΜΗΜΑ !

Oθονάρα ,ντιζάιν,καμερα και σωθικά ειναι πολύ μπροστά. :D

Χρηστο καλορίζικο. Περιμενω εντυπωσεις απο την μπαταρια. Το μονο ερωτηματικο για μενα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι 32 gb δεν φτάνουν αν πεις ότι θα πάρεις συσκευή για κάποιο καιρό.

 

Το ίδιο νόμιζα και εγώ. Τελικά έχω ακόμη 42% ελεύθερη μνήμη. Έχω δύο χάρτες sygic+here maps 209 συνολικά εφαρμογές και αρκετή μουσική και φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω το Σαββάτο το edge + μαυρο χρωμα.Κατοχος πριν iphone 6 +.

Το κινητο δεν θελω να το αφησω απο τα χερια μου και απο τα ματια μου(το χαζευω συνεχεια πανω στο τραπεζι.)

Η μπαταρια με τρομαξε λιγο γιατι σε κατι λιγοτερο απο μια μερα την καταπιε αλλα δεν μπορω να πω κατι ακομα με σιγουρια λογο των πρωτων ημερων που το εχω συνεχεια σε χρηση για το στήσιμο του.

Η φορτιση πραγματικα με αφησε με το στομα ανοιχτο απο 0% μεχρι 100% σε 1,5 ωρα.Απλα τρομερο.

Στην χρηση το κινητο στα ματια μου παντα ειναι λιγο πιο γρηγορο απο iphone 6 +.

Η φωτογραφικη μηχανη ειναι η καλητερη που ειχα σε κινητο και σε συνδυασμό με την οθονη χαζευεις.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω το Σαββάτο το edge + μαυρο χρωμα.Κατοχος πριν iphone 6 +.

Το κινητο δεν θελω να το αφησω απο τα χερια μου και απο τα ματια μου(το χαζευω συνεχεια πανω στο τραπεζι.)

Η μπαταρια με τρομαξε λιγο γιατι σε κατι λιγοτερο απο μια μερα την καταπιε αλλα δεν μπορω να πω κατι ακομα με σιγουρια λογο των πρωτων ημερων που το εχω συνεχεια σε χρηση για το στήσιμο του.

Η φορτιση πραγματικα με αφησε με το στομα ανοιχτο απο 0% μεχρι 100% σε 1,5 ωρα.Απλα τρομερο.

Στην χρηση το κινητο στα ματια μου παντα ειναι λιγο πιο γρηγορο απο iphone 6 +.

Η φωτογραφικη μηχανη ειναι η καλητερη που ειχα σε κινητο και σε συνδυασμό με την οθονη χαζευεις.

 

Απο που το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Απο που το πήρες;

 

Απο τον Γερμανο

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω κάτι τους φίλους που έχουν τη συσκευή . Όταν είσαι ξαπλωμένος στο κρεβάτι και έχεις το κινητό σε κάθετη θέση και πληκτρολογείς με τους αντίχειρες, υπάρχει θέμα στο κράτημα της συσκευής;Εννοείται γυμνό το κινητό χώρις θήκη.
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω κάτι τους φίλους που έχουν τη συσκευή . Όταν είσαι ξαπλωμένος στο κρεβάτι και έχεις το κινητό σε κάθετη θέση και πληκτρολογείς με τους αντίχειρες, υπάρχει θέμα στο κράτημα της συσκευής;Εννοείται γυμνό το κινητό χώρις θήκη.

Προσωπικά μου πήρε λίγο να το συνηθίσω αλλά είναι λογικό λόγω της ιδιαίτερης σχεδίασης. Μετά από 3-4 μέρες ήμουν οκ αλλά πιο πολύ συνηθισα όταν έβαλα την θήκη

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχισμένος χρήστης του edge + εδώ και δύο ημέρες. Έδωσα το iPhone 6 που είχα και δηλώνω ξετρελαμένος. Ακόμη και το note 4 ωχριά μπροστά του. Νομίζω ότι η samsung έκανε καταπληκτική δουλειά
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα κ απο εμενα.

Κατοχος εδω και 4 μερες (media markt) του εν λογω κινητου σε χρυσο χρωμα.

Η προηγουμενη συσκευη μου ηταν το note 4.

 

Λοιπον εχω παθει λιγο πλακα με το κινητο.. Ειναι κοσμημα παιδια και σαφως γρηγοροτερο καθως στο note ειχα κανει το λαθος να αναβαθμισω σε lollipop.

 

Απο μπαταρια νομιζω πως κινειται στα επιπεδα του note οποτε και δεν με ξενιζει ετσι κ αλλιως..

 

Ο αποθηκευτικος χωρος των 32 gb δε με χαλαει ιδιαιτερα αν και το note το ειχα φτασει με την καρτα στα 96gb.

Βεβαια σκεφτομαι να παρω και ενα otg στικακι να εχω μαζι μου με καμια ταινια και γενικα περιοχομενο multimedia ετσι ωστε να μη εχω θεμα ποτε..

 

Απλα πραγματικα ειμαι απογοητευμενος με την υποστηριξη της samsung σε νεα προιοντα καθως θηκες δεν υπαρχουν πουθενα..

Επικοινωνησα με τη samsung greece μετα απο παροτρυνση των μεγαλυτερων αλυσιδων (πλαισιο, public, media markt) και η απαντηση τους, απο τον κατα τα αλλα ευγενικοτατο τηλεφωνητη, ηταν πως δεν υπαρχει καποια ενημερωση.

Μου ειπε δε να κοιταξω παλι στα καταστηματα σε 1 βδομαδα περιπου ή θα με καλεσουν απ τη samsung.

 

Ειναι τα γνωστα αγνωστα προβληματα της samsung και δε μπορω να καταλαβω γτ διαθετουν εξαρχης μια συσκευη ενω δε μπορει να υποστηριχθει απο περιφερειακα.

Edited by Kakadaki

Ποτε μην οδηγεις και πινεις!! Μπορει ετσι να χυσεις τη μπυρα...

Iphone X, iPad Pro 9.7, Macbook Pro 15" touchbar

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα note 4 & Note edge με την 5.1.1 διόρθωσαν όλα τα προβλήματα εκτός της καθυστέρησης της ενεργής σημείωσης που χρειάζεται 2" να ανοίξει .

Συν ότι έχουν γίνει γενικώς πιο γρήγορα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κωστα χτυπα το..νομιζω το edge+ θα σου ταιριαζει καλυτερα..σε σχεση μετο απλο s6 edge οι διαφορες ειναι στην μνημη ram.... 4gb,518ppi,cat9(450)mbls και νομιζω δεν εχει και θυρα υπερυθρων το edge+?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Κωστα χτυπα το..νομιζω το edge+ θα σου ταιριαζει καλυτερα..σε σχεση μετο απλο s6 edge οι διαφορες ειναι στην μνημη ram.... 4gb,518ppi,cat9(450)mbls και νομιζω δεν εχει και θυρα υπερυθρων το edge+?

Ακόμα δεν είναι η ώρα :) να το χτυπήσω. Θα περιμένω λίγο ακόμα μήπως πέσουν λίγο οι τιμές σε Amazon κλπ ευρωπαϊκά shops.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλοι το 64ρι σε titanium silver έχει κυκλοφορήσει σε εξωτερικό?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι 32 gb δεν φτάνουν αν πεις ότι θα πάρεις συσκευή για κάποιο καιρό.

 

Σε αυτό δεν έχεις άδικο. Για εμένα ίσως το μοναδικό μειονέκτημα είναι η έλλειψη κάρτας γιατί όντως θέλω χώρο για φωτογραφίες και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό δεν έχεις άδικο. Για εμένα ίσως το μοναδικό μειονέκτημα είναι η έλλειψη κάρτας γιατί όντως θέλω χώρο για φωτογραφίες και μόνο.

 

 

Τα 100GB που δίνει στο Onedrive δεν σου φτάνουν ?

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνεις sd με cloud? :X

 

Προσωπικά έχω χάσει δεδομένα από κάρτα και όχι από cloud. Θεωρώ κιόλας το onedrive ένα από τα καλύτερα.

 

Τέλος με τις κάρτες είχα παρατηρήσει να μου καθυστερούν το τηλέφωνο μου . Και μιλάω για καλές και γρήγορες κάρτες

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω χάσει δεδομένα από κάρτα και όχι από cloud. Θεωρώ κιόλας το onedrive ένα από τα καλύτερα.

 

Τέλος με τις κάρτες είχα παρατηρήσει να μου καθυστερούν το τηλέφωνο μου . Και μιλάω για καλές και γρήγορες κάρτες

 

Και τα δύο έχουν θετικά & αρνητικά αλλά δεν κάνουν την ίδια δουλειά, αυτό είναι το βασικό που πρέπει να καταλάβει κάποιος.

 

Π.χ. Να θέλω να ακούσω μουσική στο δρόμο και να πρέπει να καταβάσω 30 τραγούδια, δηλαδή να χαλάσω δεδομένα (που τα έχουμε άφθονα :lol:), να χαλάσω μπαταρία(που μας τη δίνουν & άφθονη :lol:) & να περιμένω και πόση ώρα να κατέβουν, προφανώς και εδώ δεν κάνει το cloud.

 

Eν ολίγοις η κάρτα σου δίνει φθηνό, άφθονο αποθηκευτικό χώρο (Μια 64άρα evo έχει 30€) κατάλληλο για multimedia αρχεία(φωτό/μουσική,αρχεία doc/ppt κλπ).

Μια καλή κάρτα(π.χ.samsung evo ή pro, ακόμα και η sandisk που φοράει η δική μου συσκευή) θεωρητικά δεν καθυστερεί τη συσκευή, τώρα αν κάποιος βάζει εφαρμογές πάνω, προφανώς δεν φταίει η κάρτα.

 

Από κάρτα μπορούν να χαθούν δεδομένα αλλά με την ίδια ευκολία φυσικά μπορούν να χαθούν και από την εσωτερική μνήμη, γι' αυτό και τα αποθηκευεί κάποιος σε τουλάχιστον 2 σημεία .(Το cloud εδώ υπερτερεί δεν αντιλέγω)

 

Στην τελική δώστα όλα και ο καθένας επιλέγει, στο note 4 δεν σε υποχρεώνει να χρησιμοποιείς την κάρτα & σου απαγορεύει το cloud, ενώ στο 5 ή το s6edge+ σε περιορίζει, αλλά όλο το ζουμί είναι ότι αν είχες κάρτα δεν θα χρησιμοποιούσες το cloud τόσο όσο θέλουν οι εταιρίες.(Εκεί είναι για μένα η ουσία)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

 

Το πηρα εχθες με προ-παραγγελιά απο καταστημα WIND.

 

Σε ολα του εξαιρετικό. Ωστοσο σημερα εχει κολλήσει δυο φορες προσπαθωντας να το ανοιξω μετα απο το αυτοματο κλειδωμα/σβησιμο οθονης παντωντας το πλαϊνό πληκτρο.

Το παταω δηλαδη και δεν ανοιγει. Το ξανα παταω τα ιδια..καπου στην 4η με 5η φορα περνει μπροστα, ανοιγει η οθονη ψιλοκολλαει και εν τελει ανοιγει κανονικα.

Το εχω δει να συμβαινει σε πολλα samsung

 

Απλα απαράδεκτο για κινητό 869 ευρω!

 

Γνωρίζει κανεις τι φταιει και αν διορθώνεται; ...κατα τα αλλα παντως ειμαι πολυ ενθουσιασμενος :)

 

Ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...