Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας

 

Το πηρα εχθες με προ-παραγγελιά απο καταστημα WIND.

 

Σε ολα του εξαιρετικό. Ωστοσο σημερα εχει κολλήσει δυο φορες προσπαθωντας να το ανοιξω μετα απο το αυτοματο κλειδωμα/σβησιμο οθονης παντωντας το πλαϊνό πληκτρο.

Το παταω δηλαδη και δεν ανοιγει. Το ξανα παταω τα ιδια..καπου στην 4η με 5η φορα περνει μπροστα, ανοιγει η οθονη ψιλοκολλαει και εν τελει ανοιγει κανονικα.

Το εχω δει να συμβαινει σε πολλα samsung

 

Απλα απαράδεκτο για κινητό 869 ευρω!

 

Γνωρίζει κανεις τι φταιει και αν διορθώνεται; ...κατα τα αλλα παντως ειμαι πολυ ενθουσιασμενος :)

 

Ευχαριστω πολυ...

 

Η συσκευή έχει πρόβλημα, δεν εξηγείται αλλιώς. Ζήτησε αντικατάσταση αμέσως !!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν πρέπει να κάνει τέτοια κόλπα.. Έκανες restart (δεν λέω για reset to factory κτλ!) και συνεχίζει? Οι εφαρμογές που χρησιμοποιείς είναι αξιόπιστες?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

πως συγχρονιζω το facebook με το ημερολογιο του κινητου(εκδηλωσεις, γενεθλια κλπ)?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν άντεξα και πούλησα το S6 edge και αγόρασα τα S6 edge+...για εμένα είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου μετά το S6 edge!:lol:

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν άντεξα και πούλησα το S6 edge και αγόρασα τα S6 edge+...για εμένα είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου μετά το S6 edge!:lol:

Το θέμα είναι αν αξίζει αυτή η κίνηση. Και εγώ το σκέφτομαι αλλά κολλάω και στην μνήμη μιας και έχω το 64αρι edge.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν αξίζει αυτή η κίνηση. Και εγώ το σκέφτομαι αλλά κολλάω και στην μνήμη μιας και έχω το 64αρι edge.

 

Πίστεψέ με αξίζει.....μόνο που βλέπεις αυτή την οθόνη φτάνει. ...άσε που τα συγκρίνα πριν δώσω το edge και το plus είναι πιο γρήγορο και έχει πιο φωτεινή οθόνη. ..και μια άλλη λεπτομέρεια είναι ότι στο plus τα bezel στις γωνίες είναι πιο μικρά. ..και έχεις καλύτερη εμπειρία τις οθόνης!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψέ με αξίζει.....μόνο που βλέπεις αυτή την οθόνη φτάνει. ...άσε που τα συγκρίνα πριν δώσω το edge και το plus είναι πιο γρήγορο και έχει πιο φωτεινή οθόνη. ..και μια άλλη λεπτομέρεια είναι ότι στο plus τα bezel στις γωνίες είναι πιο μικρά. ..και έχεις καλύτερη εμπειρία τις οθόνης!

 

Μάλλον placebo effect ότι εχει καλύτερη οθονη,το μεγεθος της προφανώς σε ξεγελά και σου δίνει αυτήν την εντύπωση.

Μάλιστα ειναι σαφώς χειρότερη οθονη απο του Note 5 και στα ίδια με το απλό s6 edge.

http://www.notebookcheck.net/Samsung-Galaxy-S6-Edge-Smartphone-Review.149487.0.html

 

 

Το θέμα είναι αν αξίζει αυτή η κίνηση. Και εγώ το σκέφτομαι αλλά κολλάω και στην μνήμη μιας και έχω το 64αρι edge.

 

Εγω δεν θα άλλαζα 64αρι με 32αρι και ουτε την πρακτικότητα και βολικότητα στο χέρι ενός 5.1 ιντσών με τις πιο δύσχρηστες 5.7 ίντσες.

Σε αυτές τις ίντσες δαγκωτό Note 5.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον placebo effect ότι εχει καλύτερη οθονη,το μεγεθος της προφανώς σε ξεγελά και σου δίνει αυτήν την εντύπωση.

Μάλιστα ειναι σαφώς χειρότερη οθονη απο του Note 5 και στα ίδια με το απλό s6 edge.

http://www.notebookcheck.net/Samsung-Galaxy-S6-Edge-Smartphone-Review.149487.0.html

 

 

 

Εγω δεν θα άλλαζα 64αρι με 32αρι και ουτε την πρακτικότητα και βολικότητα στο χέρι ενός 5.1 ιντσών με τις πιο δύσχρηστες 5.7 ίντσες.

 

Εγώ λέω τι είδα φίλε μου....και έχω εμπειρία. ..η οθόνη του edge plus είναι πιο φωτεινή....όσο για το αν βολεύει είναι θέμα γούστου..το κινητό είναι άψογο στο κράτημα ...τα reviews είναι θεωρία. ..στην πράξει πρέπει να τα βλέπεις!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω τι είδα φίλε μου....και έχω εμπειρία. ..η οθόνη του edge plus είναι πιο φωτεινή....όσο για το αν βολεύει είναι θέμα γούστου..το κινητό είναι άψογο στο κράτημα ...τα reviews είναι θεωρία. ..στην πράξει πρέπει να τα βλέπεις!

Επέτρεψε μου να εμπιστευτώ περισσότερο μια διεξοδική αναλυτική ανάλυση οθόνης κατω απο επιστημονικά όργανα μετρήσεως παρα το μάτι ενός "έμπειρου ματιού"

Επίσης δεν ειναι θέμα γούστου σε ότι εχει σχεςη με βολικότητα και πρακτικότητα ενός αντικειμένου.

Αντικειμενικά μια συσκευή 5.1 ιντσών ειναι πιο βολική στο χέρι απο ότι 5.7 ιντσών.

Και αυτο δεν σηκώνει αμφισβήτηση.

Γούστο θα πεις σε μια τούρτα η στο αντίθετο φύλο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές στην πράξη είναι μικρές.

Σε σχέση με το note 5 υστερεί λίγο σε φωτεινότητα και γενικά η οθόνη του Ν5 είναι λίγο καλύτερη.

Λογικό γιατί ακόμα οι edge δεν μπορούν να αποδοσουν το ίδιο.

 

Από την άλλη το plus είναι λίγο πιο γρήγορο από το Ν5.

 

Γενικά όμως όπως είχα δει σε κάποιο συγκριτικό το πιο γρήγορο απ όλα είναι το απλό S6.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οι διαφορές στην πράξη είναι μικρές.

Σε σχέση με το note 5 υστερεί λίγο σε φωτεινότητα και γενικά η οθόνη του Ν5 είναι λίγο καλύτερη.

Λογικό γιατί ακόμα οι edge δεν μπορούν να αποδοσουν το ίδιο.

 

Από την άλλη το plus είναι λίγο πιο γρήγορο από το Ν5.

 

Γενικά όμως όπως είχα δει σε κάποιο συγκριτικό το πιο γρήγορο απ όλα είναι το απλό S6.

Και επίσης 2 επιπλέον + του Note 5 ότι έχεις την γραφίδα που μπορεί να σου χρησιμεύσει/χρειαστεί η την βρεις βολική για χίλιους δυο λόγους και ότι ειναι πιο φθηνό τιμολογιακά,ακόμα και αν 29 ημέρες το μήνα κάθεται στην θέση της.

Παίρνεις δηλαδη αναλογικά σε λιγότερα λεφτά πιο πολλά feature απο μια συσκευή.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα στο πλαίσιο στην Πάτρα...

Το κινητό είναι φανταστικό... Είναι μεγαλύτερο από το απλό edge ακριβώς όσο πρέπει... Κάθεται μια χαρά στο χέρι...

 

Περίμενα να το δω από κοντά πριν πουλήσω το δικό μου και θα πάρω το plus....

 

Τώρα πια είναι οριστικό...;)

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ χθες στο πλαίσιο δίπλα στο απλό edge. Μου έκατσε πολύ καλύτερα στο μάτι το plus.Δεν ξέρω αλλα σε πιο μεγάλο μέγεθος φαίνεται περισσότερο το ιδιαίτερο design του. Αυτό που με άφησε άφωνο όμως ήταν η οθοναρα του!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το χρυσό είναι κεραυνοβολος έρωτας.Δεν ήμουν ιδιαίτερα φαν του χρυσού αλλά σε αυτό το τηλέφωνο είναι το κάτι άλλο...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 5 μέρες που το έχω στα χερια μου S6 Edge+ , μπορώ να πω ότι είναι ότι καλύτερο έχω δει και δουλέψει από τηλέφωνο. Ποιότητα κατασκευής, οθόνη , σχεδίαση, ταχύτητα , camera ,menu είναι όλα κορυφαία. Σήμερα παρέλαβα και μια θήκη Samsung EF-QG928C και είναι το απόλυτο κόσμημα. Και όλα αυτά τα λέω σαν πρώην κάτοχος Note 4. Συγκριτικά είναι η μέρα με την νύκτα τα 2 τηλεφωνα.

Μπαταρία κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα με το Note 4 (5.1.1) :happy:

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 5 μέρες που το έχω στα χερια μου S6 Edge+ , μπορώ να πω ότι είναι ότι καλύτερο έχω δει και δουλέψει από τηλέφωνο. Ποιότητα κατασκευής, οθόνη , σχεδίαση, ταχύτητα , camera ,menu είναι όλα κορυφαία. Σήμερα παρέλαβα και μια θήκη Samsung EF-QG928C και είναι το απόλυτο κόσμημα. Και όλα αυτά τα λέω σαν πρώην κάτοχος Note 4. Συγκριτικά είναι η μέρα με την νύκτα τα 2 τηλεφωνα.

Μπαταρία κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα με το Note 4 (5.1.1) :happy:

 

Πόσο sot εβγαζες με το note? Επειδή Σάββατο ή Δευτέρα θα το έχω και εγώ το plus στα χέρια μου. Θα κάνει παρέα στο note 4

Link to comment
Share on other sites

Πόσο sot εβγαζες με το note? Επειδή Σάββατο ή Δευτέρα θα το έχω και εγώ το plus στα χέρια μου. Θα κάνει παρέα στο note 4

 

 

sot? βοηθησε δεν καταλαβαίνω την ορολογία :(

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγω απο χθες..σημερα με 10 ωρες που το έβγαλα απο φορτιστή .η μπαταρια εβγαλε 5 ωρες οθόνη on.
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγω απο χθες..σημερα με 10 ωρες που το έβγαλα απο φορτιστή .η μπαταρια εβγαλε 5 ωρες οθόνη on.

 

Και πόσο της % μπαταρία είχε μείνει;

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Ποια τεστ ρε παιδιά και ποια sites που αναλύουν ότι δεν βλέπει το μάτι!! Αλεξ η οθόνη είναι απλά φανταστική και τις έχω δει δίπλα δίπλα στο Note 5 και όχι σε μαγαζί αφού εδώ κυκλοφορούν και τα δύο μοντέλα 3 εβδομάδες οπότε μπορώ να σου πω με σιγουριά ότι στο μάτι δεν υπάρχει διαφορά, στο εργαστήριο και σε απόλυτους αριθμούς ίσως.. Για την φωτεινότητα να σου πω ότι εδώ που είμαι ξέρεις ότι έχει ήλιο Ιουλίου και βάλε οπότε με την ρύθμιση στην μέση και αυτόματο βλέπω τα πάντα κάτω από τον ήλιο και με γυαλί ηλίου. Αν το ανεβάσω γίνεται πάρτι! Παιδιά οι οθόνες έχουν ξεφύγει είναι πραγματικά χάρμα οφθαλμών, ούτε υπερκορεσμενα χρώματα όπως παλιά ούτε χαμηλές φωτεινότητες, είναι πραγματικά σε άλλο επίπεδο κακά τα ψέματα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...