Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά σε αυτο συμφωνώ. Εγώ βγάζω τα συμπεράσματα μου επειδή είμαι Γερμανία (έχει από τα καλύτερα σήματα ειδικά που πήγα στην Vodafone τώρα) αλλά πόσο να βγάλει μια 3000 μπαταρία ? Μακάρι να έχει γίνει δουλειά καλή και να έχει άριστη αυτονομία αλλά κρατάω πολύ μικρό καλάθι για αυτό :(

Εγώ βλέπω σε WiFi σήμερα ότι μου βγάζει 5ωρο και ελπίζω μετά από 2-3 φορές να πάρει και λιγάκι παραπάνω.. Δυστυχώς έπρεπε να έβαζαν πάνω από 3200 μπαταρία αλλά έχουν φτιάξει πραγματικά μια πανέμορφη συσκευή και φορτίζει απίστευτα γρήγορα οπότε ένα 30% έξτρα το παίρνεις σε ελάχιστο χρόνο. Κανονικά βέβαια θα με ενοχλούσε ο τρόπος που φορτίζει από την στιγμή που η μπαταρία δεν αλλάζει εύκολα αλλά προσωπικά αλλάζω συσκευές σχετικά συχνά οπότε το προσπερνάω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σημασία έχει για αυτούς που είναι συνέχεια έξω και δεν έχουν πάντα πρόσβαση σε wifi (όπως εγώ) να δούμε εκεί τι κάνει η μπαταρία με wifi kai 3g lte. Εκεί δυστυχώς δεν βλεπω να δούμε 5ωρα. Εγώ στο note 4 maximum 4:30 βλέπω.
Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα γυαλιστερό καθρεφτάκι που δεν προσφέρει τίποτα παραπάνω από τους προκατόχους του. Πανέμορφο, αλλά όχι ευχαριστώ δεν θα πάρω. Και δεν είναι οικονομικό το θέμα...

 

Απο τους προκατοχους του μπορει να μην προσφερει και πολλα παραπανω αλλα απο τον ανταγωνισμο σιγουρα. Παντως αυτα τα καλουδια σε 5.7" ειναι χορταστικα.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Εύθυμη.

Ωραία συσκευή αλλά όπως είπες το καλύτερο smartphone είναι αυτό που σ εξυπηρετεί καλύτερα στην δική σου καθημερινοτητα.

Εγώ τόσα χρόνια παρόλο που θέλω iphone δεν με βολεύει όσο το note.

Κάνω τα πάντα πιο εύκολα.

 

Αυτό που μ ευχαριστεί είναι ότι δεν βλέπεις λαγκ.

Μακάρι να αποφασίσει επιτέλους η Samsung να δώσει ένα τέτοιο update και στο edge μου το οποίο έχω βολευτεί τρελά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο Εύθυμη.

Ωραία συσκευή αλλά όπως είπες το καλύτερο smartphone είναι αυτό που σ εξυπηρετεί καλύτερα στην δική σου καθημερινοτητα.

Εγώ τόσα χρόνια παρόλο που θέλω iphone δεν με βολεύει όσο το note.

Κάνω τα πάντα πιο εύκολα.

 

Αυτό που μ ευχαριστεί είναι ότι δεν βλέπεις λαγκ.

Μακάρι να αποφασίσει επιτέλους η Samsung να δώσει ένα τέτοιο update και στο edge μου το οποίο έχω βολευτεί τρελά.

Ευχαριστώ πολύ Κωστή! Η αλήθεια είναι ότι όλα γίνονται πιο εύκολα και γρήγορα καθαρά λόγω λειτουργικού. Το πήρα να σου πω την αλήθεια από μικρόβιο αφού ήθελα την αλλαγή μετά από τόσους μήνες αλλά με εξέπληξε ευχάριστα με τον τρόπο που λειτουργεί.. Οφείλει να δώσει ένα καλό update και σύντομα στο δικό σου edge

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Κωστή! Η αλήθεια είναι ότι όλα γίνονται πιο εύκολα και γρήγορα καθαρά λόγω λειτουργικού. Το πήρα να σου πω την αλήθεια από μικρόβιο αφού ήθελα την αλλαγή μετά από τόσους μήνες αλλά με εξέπληξε ευχάριστα με τον τρόπο που λειτουργεί.. Οφείλει να δώσει ένα καλό update και σύντομα στο δικό σου edge

 

Καλορίζικο ευθυμη!

Δες τώρα αντικείμενικα πόσο μπροστά είναι αυτό το hardware σε όλους τους τομείς (ένα από τα σοκ που έπαθες είναι η ταχυτητα φόρτισης, τσέκαρε και όλα τα άλλα καλούδια) από το 6 plus σου και δώσε μας τις εντυπώσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο ευθυμη!

Δες τώρα αντικείμενικα πόσο μπροστά είναι αυτό το hardware σε όλους τους τομείς (ένα από τα σοκ που έπαθες είναι η ταχυτητα φόρτισης, τσέκαρε και όλα τα άλλα καλούδια) από το 6 plus σου και δώσε μας τις εντυπώσεις σου.

Βαγγέλη καλημέρα, σε ευχαριστώ πολύ! Η αλήθεια να λέγεται ότι στο hw η Samsung ήταν πάντα μπροστά και επιτέλους με χαρά βλέπω ένα sw να ανταποκρίνεται στις προσδοκίες των χρηστών αφού φορτωμένο πλέον με σχεδόν όλες μου τις εφαρμογές βλέπω την συσκευή πραγματικά να πετάει... είναι απίθανο να βλέπεις 40 και πλέον ανοιχτές εφαρμογές στο multitasking και να κατεβάζει τις καρτέλες νεράκι :D

Κάμερα λίγο που την είδα είναι πολύ καλή αλλά δεν έχω και την μικρή τριγύρω να την δοκιμάσω αυτή την περίοδο, οθόνη πραγματικά υπεράνω κριτικής και μία συσκευή τόσο όμορφη που την χαζεύω συνεχώς. Καλό GPS με ακαριαίο κλείδωμα τοποθεσίας, σήμερα δοκίμασα αρκετά και τις κλήσεις και το ακουστικό του είναι δυνατό χωρίς παραμορφώσεις. Το μόνο πραγματικά που θα μου λείψει είναι η μπαταρία του 6+ αν και ακόμα είμαι στις δοκιμές, αυτό που βλέπω είναι περίπου 4-5 ώρες εξαρτώμενα πάντα από το αν είσαι data ή/και WiFi (δεν παίζει παιχνίδια οπότε δεν το αναφέρω καν) με φωτεινότητα στο Αυτόματο 50% την ημέρα και περίπου 60% την νύχτα στο σπίτι (όχι αυτόματο όμως γιατί είναι πολύ χαμηλά και δεν θέλω να στραβωθώ)

Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτο και από μένα Ευθυμη.

Ευχάριστα πραγματικά νέα μας φέρνεις για την συσκευή.

Θα μπορούσες να πεις ότι σε σχέση πάντα με το 6 plus που έχεις παράλληλα η ροή είναι στα ίδια επίπεδα ;

Στον browser στο Facebook πχ

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτο και από μένα Ευθυμη.

Ευχάριστα πραγματικά νέα μας φέρνεις για την συσκευή.

Θα μπορούσες να πεις ότι σε σχέση πάντα με το 6 plus που έχεις παράλληλα η ροή είναι στα ίδια επίπεδα ;

Στον browser στο Facebook πχ

Να είσαι καλά ευχαριστώ! Βλέπω το FB βελτιωμένο και σαν εφαρμογή (ήταν πολύ κακογραμμένο με διάφορα bugs ακόμα και 6 μήνες πίσω) και νομίζω ότι η ροή είναι στα ίδια επίπεδα.

Για το ίντερνετ νομίζω δεν υπάρχει σύγκριση αφού το 6+ χωλαίνει λόγω έλειψης μνήμης Ram αφού αν ανοίξεις 4-5 καρτέλες πάει το reload σύννεφο.. το ίδιο δυστυχώς συμβαίνει και σε άλλες εφαρμογές σε σημείο που απλά χάνεις ότι έκανες αν βγεις από την εφαρμογή, ανοίξεις 2-3 άλλες και επιστρέψεις οπότε σε αυτό το επίπεδο τα iphone γενικά χάνουν από και midrange androids. To iOS στα τελευταία του έχει κάποια μικρά lags τα οποία παλιά δεν έβλεπες ενώ εδώ μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάτι

Ο μόνος μου προβληματισμός είναι που θα βρω μια θήκη αν και τα Samsung παραδοσιακά τα έχω γυμνά να τα χαίρομαι :p

Επίσης θα ήθελα την μπαταρία του 6+ αλλά μάλλον γίνομαι γραφικός σιγά σιγά, θα χαρώ την συσκευή και αν θέλει πρίζα σε 30 λεπτά έχεις 40% extra juice

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος μου προβληματισμός είναι που θα βρω μια θήκη αν και τα Samsung παραδοσιακά τα έχω γυμνά να τα χαίρομαι :p

Επίσης θα ήθελα την μπαταρία του 6+ αλλά μάλλον γίνομαι γραφικός σιγά σιγά, θα χαρώ την συσκευή και αν θέλει πρίζα σε 30 λεπτά έχεις 40% extra juice

 

Θήκη ;;;

Όχι σε παρακαλώ σε αυτό κόσμημα.

Κοίτα να το χαρείς όπως το έβγαλε η μανούλα του.

Θα μας βάλεις σε έξοδα τελικά.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Θήκη ;;;

Όχι σε παρακαλώ σε αυτό κόσμημα.

Κοίτα να το χαρείς όπως το έβγαλε η μανούλα του.

Θα μας βάλεις σε έξοδα τελικά.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Ναι έχεις δίκιο, απλά αν πέσει κλάφτο παρόλο που τα πάει καλά στα τεστ αν δεις youtube (έχω και μικρό παιδί σπίτι οπότε είναι αναπόφευκτο...). Καλό θα είναι να το δεις από κοντά πρώτα, η αλήθεια είναι ότι όντως είναι κόσμημα, στο φως δείχνει ακόμα καλύτερα :)

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά ευχαριστώ! Βλέπω το FB βελτιωμένο και σαν εφαρμογή (ήταν πολύ κακογραμμένο με διάφορα bugs ακόμα και 6 μήνες πίσω) και νομίζω ότι η ροή είναι στα ίδια επίπεδα.

Για το ίντερνετ νομίζω δεν υπάρχει σύγκριση αφού το 6+ χωλαίνει λόγω έλειψης μνήμης Ram αφού αν ανοίξεις 4-5 καρτέλες πάει το reload σύννεφο.. το ίδιο δυστυχώς συμβαίνει και σε άλλες εφαρμογές σε σημείο που απλά χάνεις ότι έκανες αν βγεις από την εφαρμογή, ανοίξεις 2-3 άλλες και επιστρέψεις οπότε σε αυτό το επίπεδο τα iphone γενικά χάνουν από και midrange androids. To iOS στα τελευταία του έχει κάποια μικρά lags τα οποία παλιά δεν έβλεπες ενώ εδώ μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάτι

Ο μόνος μου προβληματισμός είναι που θα βρω μια θήκη αν και τα Samsung παραδοσιακά τα έχω γυμνά να τα χαίρομαι :p

Επίσης θα ήθελα την μπαταρία του 6+ αλλά μάλλον γίνομαι γραφικός σιγά σιγά, θα χαρώ την συσκευή και αν θέλει πρίζα σε 30 λεπτά έχεις 40% extra juice

Ευθυμη η σύγκριση σου με κάλυψε και με έβγαλε από τον κόπο και την σκέψη για αγορά iphone 6s Plus.

Αυτά τους γράφω τόσο καιρό στα σχετικά threads με iphone και κάνεις δεν τα παραδέχεται.

Πιθανώς με την χρήση που κάνουν να μην τα βλεπουν αυτά.

 

Το Note 4 μπορεί να μην φημίζεται για το multitasking του, αλλά ποτέ δεν έχασα αυτό που έκανα σε κάποια εφαρμογή.

 

Ίσως το i6s να έχει 2 γιγα ραμ και να λυθεί, αλλά υπάρχουν τόσα πράγματα που λείπουν και κάνουν απλές εργασίες να γίνονται με ποια παράδοξο τρόπο.

 

Από την άλλη δες την πρόσοψη του i6 Plus και του edge plus. Το iphone δείχνει παλιό με τα τόσο μεγάλα bezels πάνω κάτω δεξιά κι αριστερά :)

 

Όταν βρεις χρόνο θέλω μια δοκιμή σε φωτογραφίες με χαμηλό φωτισμό.

Δοκίμασε με manual ρυθμίσεις που θα σου δώσω. .

Βάλε χρόνο κλειστρου στο 1/5 και iso 100. Να ακουμπάς όμως κάπου να μην βγει κουνημένη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ευθυμη η σύγκριση σου με κάλυψε και με έβγαλε από τον κόπο και την σκέψη για αγορά iphone 6s Plus.

Αυτά τους γράφω τόσο καιρό στα σχετικά threads με iphone και κάνεις δεν τα παραδέχεται.

Πιθανώς με την χρήση που κάνουν να μην τα βλεπουν αυτά.

 

Το Note 4 μπορεί να μην φημίζεται για το multitasking του, αλλά ποτέ δεν έχασα αυτό που έκανα σε κάποια εφαρμογή.

 

Ίσως το i6s να έχει 2 γιγα ραμ και να λυθεί, αλλά υπάρχουν τόσα πράγματα που λείπουν και κάνουν απλές εργασίες να γίνονται με ποια παράδοξο τρόπο.

 

Από την άλλη δες την πρόσοψη του i6 Plus και του edge plus. Το iphone δείχνει παλιό με τα τόσο μεγάλα bezels πάνω κάτω δεξιά κι αριστερά :)

 

Όταν βρεις χρόνο θέλω μια δοκιμή σε φωτογραφίες με χαμηλό φωτισμό.

Δοκίμασε με manual ρυθμίσεις που θα σου δώσω. .

Βάλε χρόνο κλειστρου στο 1/5 και iso 100. Να ακουμπάς όμως κάπου να μην βγει κουνημένη.

Κωστή έτσι είναι και δεν είναι ότι είμαι κάποιος απαιτητικός χρήστης. Όταν δοκίμασα το iphone με κέρδισε γιατί είναι όλα τόσο καλοσχεδιασμένα που πραγματικά σε τραβάει αυτό το λειτουργικό με τον τρόπο του, οι μεταβάση γραφικών έχει μια αρμονία, δοκιμάζεις λχ το FB και βλέπεις ότι είναι τόσο καλογραμμένο οπότε αυτοί ήταν οι λόγοι που με κράτησαν εκεί τόσο καιρό. Επίσης η κάμερα τραβά τα καλύτερα των αποτελεσμάτων αβίαστα χωρίς καν να έχει κάποιος βασικές γνώσεις φωτογραφίας και η μπαταρία υπεράνω πραγματικά κριτικής. Εγώ υπήρξα ίσως "δογματικός" για κάποιους όταν έγραψα ότι μου αρέσει το 6+ και δεν το αλλάζω οπότε κάποιος λόγος υπήρχε και γενικά νομίζω αυτό κερδίζει το μέσο χρήστη. Το όνομα (δεν λέω για μένα αλλά γενικά, προσωπικά μόνο το ρολόι που φοράω θέλω να είναι μάρκας :-P) και ο τρόπος που το λειτουργικό αλληλεπιδρά με τον χρήστη στο iOS

Θα κάνω το τεστ που θες στο σπίτι μου με χαμηλό φωτισμό και θα στα στείλω να δεις

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Κωστή έτσι είναι και δεν είναι ότι είμαι κάποιος απαιτητικός χρήστης. Όταν δοκίμασα το iphone με κέρδισε γιατί είναι όλα τόσο καλοσχεδιασμένα που πραγματικά σε τραβάει αυτό το λειτουργικό με τον τρόπο του, οι μεταβάση γραφικών έχει μια αρμονία, δοκιμάζεις λχ το FB και βλέπεις ότι είναι τόσο καλογραμμένο οπότε αυτοί ήταν οι λόγοι που με κράτησαν εκεί τόσο καιρό. Επίσης η κάμερα τραβά τα καλύτερα των αποτελεσμάτων αβίαστα χωρίς καν να έχει κάποιος βασικές γνώσεις φωτογραφίας και η μπαταρία υπεράνω πραγματικά κριτικής. Εγώ υπήρξα ίσως δογματικός για κάποιους όταν έγραψα ότι μου αρέσει το 6+ και δεν το αλλάζω οπότε κάποιος λόγος υπήρχε και γενικά νομίζω αυτό κερδίζει το μέσο χρήστη. Το όνομα και ο τρόπος που το λειτουργικό αλληλεπιδρά με τον χρήστη στο iOS

Θα κάνω το τεστ που θες στο σπίτι μου με χαμηλό φωτισμό και θα στα στείλω να δεις

Τέλεια συσκευή για απαιτητικούς χρήστες δεν υπάρχει.

Εγώ κάθε χρόνο παλεύω να μείνω στο ios γιατί όντως μ αρέσουν αυτά που αναφέρεις, αλλά δεν μπορώ.

 

Το FB από το Πάσχα που πήρα το edge ήταν τέλειο ενώ την ίδια εποχή στο Μ8 είχα θέματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο Ευθυμη..Αυτο με το 4G++ δεν ειναι cat9 ακομα;στην κορεα εχει ξεκινησει cat9(450mbs)εδω εχουμε cat6 σε ορισμενα σημεια ομως!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο Ευθυμη..Αυτο με το 4G++ δεν ειναι cat9 ακομα;στην κορεα εχει ξεκινησει cat9(450mbs)εδω εχουμε cat6 σε ορισμενα σημεια ομως!!!

Δεν λέει κάτι στο κουτί αλλά το G928C που είναι το μοντέλο που αγόρασα νομίζω υποστηρίζει αυτό το πρωτόκολλο

Link to comment
Share on other sites

Ευθυμη η σύγκριση σου με κάλυψε και με έβγαλε από τον κόπο και την σκέψη για αγορά iphone 6s Plus.

Αυτά τους γράφω τόσο καιρό στα σχετικά threads με iphone και κάνεις δεν τα παραδέχεται.

Πιθανώς με την χρήση που κάνουν να μην τα βλεπουν αυτά.

 

Το Note 4 μπορεί να μην φημίζεται για το multitasking του, αλλά ποτέ δεν έχασα αυτό που έκανα σε κάποια εφαρμογή.

 

Ίσως το i6s να έχει 2 γιγα ραμ και να λυθεί, αλλά υπάρχουν τόσα πράγματα που λείπουν και κάνουν απλές εργασίες να γίνονται με ποια παράδοξο τρόπο.

 

Από την άλλη δες την πρόσοψη του i6 Plus και του edge plus. Το iphone δείχνει παλιό με τα τόσο μεγάλα bezels πάνω κάτω δεξιά κι αριστερά :)

 

Όταν βρεις χρόνο θέλω μια δοκιμή σε φωτογραφίες με χαμηλό φωτισμό.

Δοκίμασε με manual ρυθμίσεις που θα σου δώσω. .

Βάλε χρόνο κλειστρου στο 1/5 και iso 100. Να ακουμπάς όμως κάπου να μην βγει κουνημένη.

 

Κωστα εχει ξεφυγει το hardware της σαμμυ και πλεον είναι τοσο μπροστα, που καλυπτει και τις εγγενείς αδυναμίες του android.

Τι να το κανω που ολοι λενε "ναι, αλλα το iPhone παιζει μια χαρα με 1 γιγα ραμ", όταν το 1 γιγα θα το πληρωσω τα ιδια (και περισσοτερα) χρηματα από ένα edge plus, note 5? Η ψαλιδα εχει ανοιξει για τα καλα, ο,τι και να λεγεται ή να γραφεται από το αντιπερα στρατοπεδο...

Στα δικα μας τωρα, περιμενω κι εγω φωτο για να δουμε την καμερα, αν και πιστευω θα είναι ακριβως η ιδια σε αποδοση με την καμερα του s6, που είναι ηδη εξαιρετικη...

Link to comment
Share on other sites

Κωστα εχει ξεφυγει το hardware της σαμμυ και πλεον είναι τοσο μπροστα, που καλυπτει και τις εγγενείς αδυναμίες του android.

Τι να το κανω που ολοι λενε "ναι, αλλα το iPhone παιζει μια χαρα με 1 γιγα ραμ", όταν το 1 γιγα θα το πληρωσω τα ιδια (και περισσοτερα) χρηματα από ένα edge plus, note 5? Η ψαλιδα εχει ανοιξει για τα καλα, ο,τι και να λεγεται ή να γραφεται από το αντιπερα στρατοπεδο...

Στα δικα μας τωρα, περιμενω κι εγω φωτο για να δουμε την καμερα, αν και πιστευω θα είναι ακριβως η ιδια σε αποδοση με την καμερα του s6, που είναι ηδη εξαιρετικη...

Βαγγέλη θα συμφωνήσω, το hw είναι όντως σε άλλο επίπεδο. Γράφω εγώ τις παρατηρήσεις μου να ενημερώνεται η ομάδα...

Η οθόνη είναι απίστευτα φωτεινή, με ήλιο (έχουμε πολύ εδώ) στο απόγειό του και με φωτεινότητα στο Αυτόματο 50% βλέπω πολύ άνετα και φορώντας τα γυαλιά ηλίου μου κάτι που μου έκανε πολύ καλή εντύπωση. Κάτι που δεν μου άρεσε είναι ότι όταν θες να ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις 4G, wifi πρέπει να ξεκλειδώσει η συσκευή με το αποτύπωμα και μετά το κάνει. Από την μια το καταλαβαίνω αλλά από την άλλη πρέπει να κάνεις 2 βήματα περαιτέρω... ευτυχώς ο ήχος αλλάζει εύκολα και γρήγορα.

 

Το πρωί έβγαλα κάποιες φωτογραφίες της συσκευής με την DSLR αλλά και πλάι στο iphone 6+... Νομίζω η συσκευή είναι κούκλα, ελπίζω να σας αρέσουν

 

https://www.dropbox.com/s/rqwthoboamubn6n/IMG_3259.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/o448imf0ll62mms/IMG_3260.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/1ox1k5vpm0lbsst/IMG_3261.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/xoiypniiced3lzb/IMG_3262.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/94z42ccyros4yn4/IMG_3264.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/pq05ar3pukuv7pr/IMG_3267.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/ujowlrmlzqza6kz/IMG_3269.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/va63fffliwr8icc/IMG_3271.JPG?dl=0

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Ευθυμη είναι πανέμορφο.

Πολύ πιο όμορφο από το iphone. Τώρα πρέπει να περιμένουμε το iphone 7 για κάτι πιο όμορφο. :)

 

Δεν ξέρω στο χρυσό το έχω δει μόνο σε ασημί αλλά δεν μου άρεσε καθόλου γιατί κάνει το γυαλί να δείχνει σαν πλαστικό βαμμένο σε νίκελ.

 

Βασικά εγώ θα το έπαιρνα σε λευκό.

Δεν φαίνονται οι δαχτυλιές και δένει με το μέταλλο.

 

Την καμπύλη της οθόνης θα την συνηθίσεις. Ενεργά δεν μ ενοχλεί καθόλου στο Note edge. Ειδικά όταν γράφω με βολεύει περισσότερο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι κουκλι! Να το χαρεις Ευθυμη!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε mail απο το πλαισιο για προπαραγγελια. Η τιμη αστεια....869 το 32αρι.....οσο πηρα το 64αρι εedge το μαιο.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Samsung και πτώση τιμών όπως παλιά τα ξεχνάμαι οριστικά ειδικά για την edge σειρά.

Εδω βγαίνει σε 10 ημέρες το plus και ακόμα δεν λέει να πέσει η τιμή του απλού.

Παρ όλα τα στραβά των Samsung έχει και πολλά θετικά που δεν έχουν οι ανταγωνιστές για αυτο οι τιμές στα ύψη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για το s6 edge+ στα "μεγάλα" μαγαζιά, 869 το 32αρι & λογικά +100 το 64αρι.

 

Ακόμα και 750 να χε, αστείες είναι οι τιμές τους. Καμία συσκευή δεν αξίζει τοσα.

Ευτυχώς που υπάρχουν τα ιντερνομαγαζα.(αν και τώρα με τα cc θα κάνουμε καιρό να δούμε σοβαρές τιμές)

Link to comment
Share on other sites

Για το s6 edge+ στα "μεγάλα" μαγαζιά, 869 το 32αρι & λογικά +100 το 64αρι.

 

Ακόμα και 750 να χε, αστείες είναι οι τιμές τους. Καμία συσκευή δεν αξίζει τοσα.

Ευτυχώς που υπάρχουν τα ιντερνομαγαζα.(αν και τώρα με τα cc θα κάνουμε καιρό να δούμε σοβαρές τιμές)

Βρήκα στο αγγλικό Amazon στα 600 το s6 edge 32αρι αλλα τρίτο πωλητή που θα μπορούσα να βρω άκρη με κάρτα εξωτερικού φίλου να το αγοράσω αλλα δεν είμαι σίγουρος αν ειναι unbranded και όταν τους ρώτησα μου απάντησαν γενικόλογα σκέτο "Samsung brand" ότι ειναι η συσκευή τους.

 

Αλλιώς με ίδιο πωλητή το Amazon που 100% unbranded ειναι πάει στα 680-690

 

Πάντως και σε eBay παιζει στα 610-630 η ίδια version πάντα.

Αν δεν είχαμε τα capital control σίγουρα θα ήταν στα 580-600 σήμερα στο skroutz.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές καθορίζονται από πολλούς παράγοντες.

Στο εξωτερικό με τα συμβόλαια που έχουν το παίρνουν πολύ φθηνότερα.

Εμείς είμαστε ακριβοί.

Δεν είναι δυνατόν στην Αίγυπτο το N5 να πωλείται 810 και εδώ Ν4 ξεκίνησε ακριβότερα.

Υψηλό ΦΠΑ, μικρή αγορά κάνουν τις τιμές απλησιαστες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...