Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τεραστιο λαθος τους.ειναι καθαρα cat9(450)το s6 edge plus.1000%!

αυτο εδω ειναι ποιο αξιοπιστο..λεει τα παντα!και φυσικα εδω δεν εχουμε cat9 στην ελλαδα

http://www.devicespecifications.com/en/model/f1f235cb

 

Φιλε Ernesto εδω στην Λαρισα που μενω εχω καταφερει μεχρι 270 mbps, δεν ξερω για αλλους χρηστες εαν εχουν δει πανω απο 300 με αυτη την συσκευη..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

Από την περασμένη εβδομάδα όπου πέρασα το τελευταίο update (το οποίο θεωρητικά είναι ενημερώσεις ασφαλείας) αντιμετωπίζω πρόβλημα με το σήμα. Σε ανύποπτο χρόνο κάνει unregister από το δίκτυο και γράφει "emergency calls only". Το κακό είναι ότι επάνω στο εικονίδιο του σήματος φαίνεται να έχει σήμα, προφανώς από την ξένη κεραία, και ο μόνος τρόπος να το αντιληφθώ είναι όταν πάω να κάνω κλήση ή αν κατεβάσω την μπάρα για να δω αν είναι εγγεγραμμένο στο δίκτυο. Ο μόνος τρόπος για να επανέλθει είναι η επανεκκίνηση, γιατί μέσα από το μενού της αναζήτησης δικτύου δεν κάνει τίποτα...

Ακούω ιδέες μήπως και αποφύγω το Hard reset, γιατί έχω επάνω Mail και VPN της εταιρίας και βαριέμαι το στήσιμο ξανά.

Επίσης, θυμάται κανείς πως κάνουμε clear την cache μήπως και στρώσει;

Επιπλέον, με το τελευταίο update μου διέγραψε τα ξυπνητήρια που είχα ρυθμισμένα και επανέφερε όλους τους ήχους κλήσης στους εργοστασιακούς.

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Ernesto εδω στην Λαρισα που μενω εχω καταφερει μεχρι 270 mbps, δεν ξερω για αλλους χρηστες εαν εχουν δει πανω απο 300 με αυτη την συσκευη..

 

δεν νομιζω να υποστηριζουν cat9 εδω στην ελλαδα..μια χαρα σημα εχεις εκει,ουτε στην αθηνα δεν εχουμε τοσο πολυ!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Στα βίντεο με δυνατή μουσική πχ σε κλαμπ ο ήχος δεν είναι τόσο καθαρός και πολύ μπασάτος, το ίδιο και σε σας ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Εχω το κινητο (german unbranded) απο μεσα Ιουνιου σε δικτυο cosmote και μεχρι σημερα εχω παρατηρησει οτι δεν εχει εμφανισει σημα 4G. Εχω δει σε κινητα φιλων και μαλιστα samsung (το ενα και s7 edge) αντιστοιχη καλυψη. Σε εμενα φτανει μεχρι Η+. Στις ρυθμισεις εχω: 4G/3G/2G αυτοματη συνδεση. Μηπως πρεπει ν αλλαξω επιλογη στο: Ονοματα σημειων προσβασης; Δειτε ποια ειναι η προεπιλογη μου. Εχετε εσεις αντιμετωπισει το ιδιο φαινομενο; [ATTACH]66085[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι διαφορετικές στο κινητό.

 

Πρέπει να ενεργοποιήσεις το 4g από την cosmote. Δε βλέπω άλλον λόγο να μην πιάνεις 4g από τον Ιούνιο.

me > you
Link to comment
Share on other sites

και γω το ιδιό πρόβλημα είχα και πρέπει να πας στη cosmote για ενεργοποίηση
Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετικές οι ρυθμίσεις για 4G?

 

Πως μπορώ να ενεργοποιήσω το 4G της COSMOTE;

 

Για να ενεργοποιήσεις το 4G επισκέψου ένα κατάστημα του δικτύου COSMOTE ή κάλεσε την Εξυπηρέτηση Πελατών .Κάλεσε στο 13888 αν είσαι κάτοχος Συμβολαίου, ΚαρτοΣυμβολαίου ή Καρτοκινητού COSMOTE (χρέωση 0,19€/κλήση) ή στο 13818 εάν είσαι επαγγελματίας (δωρεάν κλήση από το εταιρικό κινητό COSMOTE).

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να ενεργοποιήσω το 4G της COSMOTE;

 

Για να ενεργοποιήσεις το 4G επισκέψου ένα κατάστημα του δικτύου COSMOTE ή κάλεσε την Εξυπηρέτηση Πελατών .Κάλεσε στο 13888 αν είσαι κάτοχος Συμβολαίου, ΚαρτοΣυμβολαίου ή Καρτοκινητού COSMOTE (χρέωση 0,19€/κλήση) ή στο 13818 εάν είσαι επαγγελματίας (δωρεάν κλήση από το εταιρικό κινητό COSMOTE).

 

αλλιως μηνυμα 4g στο 1333...εγω ετσι το εκανα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα εχω ενα Note 5 64αρι και σκέφτομαι να το κανω τραμπα με ενα s6 edgeplus 64αρι. Αποψη σας να κανω την αλλαγή? Εντυπώσεις απο το s6 edge?

 

Στάλθηκε από το SM-N920C μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα...μηπως ξερει κανεις πως μπορω να βλεπω τις ειδοποιησεις στην edge οθονη?? εννοω αναπαντητες,μηνυματα,fb και τετοια??? οταν δεν εχουν διαβαστει,να αναβει..σαν notification δηλ..
Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω οτι αναβει ποτε αυτοματα η οθονη edge παρα μονο οταν την τριψεις εσυ
Link to comment
Share on other sites

η καμερα του κινητου τι λεει;;στις βραδινες εχει θεμα;;λογικα αυριο θα το παρω σε μαυρο απτο skroutz...μονο αυτο υπαρχει αν και δε με τρελαινει
Link to comment
Share on other sites

Η καμερα του κινητου σπερνει και θεριζει.πισσα μαυρο δεν εβλεπα τιποτε.αν μπορεις παρε το σε gold!!sorry για το (offtopic)

http://s17.postimg.org/oxeijtkf3/20160502_213700.jpg

upload img

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,μετα απο 8 μηνες που εχω το plus,τις τελευταιες μερες μου παρουσιαζεται ενα προβλημα με την οθονη και μια μωβ γραμμη που πεφτει καθετα, ποτε εμφανιζεται και ποτε εξαφανιζεται... λιγο που το εψαξα λενε οτι λογικα μου κανουν αντικατασταση την οθονη με την εγγυηση, φανταζομαι δε θα υπαρχει θεμα που το εχω παρει απο expansys σωστα? Ειμαι θεσσαλονικη,σε ποιο service να το παω καλυτερα και ποσο λετε να παρει η ολη διαδικασια απο αποψη χρονου?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος το τηλέφωνο να αλλάζει μόνο του δίκτυα wifi όταν βρεθεί κάποιο καλυτερο; το nexus μου το έκανε αυτο
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,μετα απο 8 μηνες που εχω το plus,τις τελευταιες μερες μου παρουσιαζεται ενα προβλημα με την οθονη και μια μωβ γραμμη που πεφτει καθετα, ποτε εμφανιζεται και ποτε εξαφανιζεται... λιγο που το εψαξα λενε οτι λογικα μου κανουν αντικατασταση την οθονη με την εγγυηση, φανταζομαι δε θα υπαρχει θεμα που το εχω παρει απο expansys σωστα? Ειμαι θεσσαλονικη,σε ποιο service να το παω καλυτερα και ποσο λετε να παρει η ολη διαδικασια απο αποψη χρονου?

 

φίλε μου η μοβ γραμμή υπάρχει σε όλα σχεδόν.ειτε φαίνεται λίγο είτε πολύ.ειναι πιθανόν από της edge οθόνες.το δικό μου έχει 2 κάθετες μοβ.θα το δεις κάτω από τον ήλιο σε φουλ φωτισμό.και να την αλλάξεις θα φαίνεται κατά 90 % και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση θα ηθελα να κάνω, αν περάσω με odin rom αλλης χώρας θα παίρνω τα upaday της χωρα που θα εχω περάσει η της χώρας που ήταν πριν? Και θα τα παιρνω ΟΤΑ η χειροκίνητα? Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το S6 edge+

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό θέλησα να ξανα-ενεργοποιήσω το δακτυλικό αποτύπωμα στο τηλέφωνο.

Ζητάει τον κωδικό ασφαλείας κάθε φορά που σβήνω το τηλέφωνο και το ξαναενεργοποιώ την πρώτη φορά μόνο και μετά ξεκλειδώνει κανονικά με το δακτυλικό αποτύπωμα.

Υπάρχει τρόπος να παρακαμφθεί ο κωδικός και να μην τον ζητάει καθόλου, εννοώ μόλις ανοίγω το τηλέφωνο και να χρησιμοποιείται μόνο σε περιπτώσεις έκτακτης ανάγκης όπως π.χ. αν για κάποιο λόγο δεν αναγνωρίσει το αποτύπωμα στις 3 προσπάθειες?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...