Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ξαναλεω..δεν υπαρχει ηχος εκκινησης με την mm!μονο με την lolilop υπηρχε!

Δεν το ηξερα φιλε μου.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά το τελευταίο update, παρατήρησα ότι η συσκευή ζεσταίνεται αρκετά.

Το έχει διαπιστώσει κι άλλος;

Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει και εγω ενα ζεσταμα αλλα εχει παρα πολυ υψηλες θερμοκρασιες τωρα..δεν μπορεις να το καταλαβεις
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει και εγω ενα ζεσταμα αλλα εχει παρα πολυ υψηλες θερμοκρασιες τωρα..δεν μπορεις να το καταλαβεις

 

Ισχύει αλλά το παρατήρησα και σπίτι με αναμένο το aircondition. Μου θύμισε πριν 2 χρόνια που είχα το Lumia 930 και ήταν καβουρδιστήρι.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ Γερμανία σήμερα βαρεσε 30 βαθμούς και γενικά από τότε που το εχω δεν μου έχει ζεσταθει. Ακόμα και με data. Μόνο σε ενημέρωση λογισμικού έχω δει ένα μικρό ζέσταμα. Σε γενικές γραμμές το edge plus δεν με έχει απογοητεύσει καθόλου και ούτε έχω προβλήματα μαζί του. Είναι το μοναδικό κινητό που δεν θα πουλήσω. Με την έλευση του note 7 αν δεν το έχω σαν 2η συσκευή το edge plus τότε θα μπει στην βιτρίνα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα και από εμένα. Από αύριο και εγώ υπερήφανος κάτοχος του κοσμήματος, και δεν βλέπω την ώρα να το παραλάβω! Μόλις αποχωρίστηκα το LG V10 (ήμουν σε δίλημμα όταν το αγόρασα ανάμεσα σε αυτό και στο S6), και θέλω να πιστεύω πως θα δικαιωθώ για την επιλογή μου. Δυο-τρεις ερωτήσεις έχω να κάνω : Με το που ενεργοποιείται το κινητό την πρώτη φορά, έρχεται κατευθείαν ειδοποίηση για αναβάθμιση σε ΜΜ ή πρέπει να γίνει μέσω PC με smart switch? Πάντως από τη Samsung που μίλησα σήμερα μου είπαν ότι είναι πιο "καθαρή και ολοκληρωμένη" η αναβάθμιση μέσω PC. Από άποψη ήχου τι λέει? Τα συνοδευτικά ακουστικά είναι καλά ή της σειράς? Και τέλος, με τζαμάκι τι γίνεται, είναι απαραίτητο ή με θήκη και εργοστασιακή μεμβράνη είσαι καλυμμένος? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάτι γίνεται με το κινητό.

Οι μισοί έχουν (έχουμε) δυόμιση ώρες SOT και το κινητό φτάνει να ζεματάει και οι άλλοι μισοί πέντε ώρες SOT και ούτε ζεσταίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα και από εμένα. Από αύριο και εγώ υπερήφανος κάτοχος του κοσμήματος, και δεν βλέπω την ώρα να το παραλάβω! Μόλις αποχωρίστηκα το LG V10 (ήμουν σε δίλημμα όταν το αγόρασα ανάμεσα σε αυτό και στο S6), και θέλω να πιστεύω πως θα δικαιωθώ για την επιλογή μου. Δυο-τρεις ερωτήσεις έχω να κάνω : Με το που ενεργοποιείται το κινητό την πρώτη φορά, έρχεται κατευθείαν ειδοποίηση για αναβάθμιση σε ΜΜ ή πρέπει να γίνει μέσω PC με smart switch? Πάντως από τη Samsung που μίλησα σήμερα μου είπαν ότι είναι πιο "καθαρή και ολοκληρωμένη" η αναβάθμιση μέσω PC. Από άποψη ήχου τι λέει? Τα συνοδευτικά ακουστικά είναι καλά ή της σειράς? Και τέλος, με τζαμάκι τι γίνεται, είναι απαραίτητο ή με θήκη και εργοστασιακή μεμβράνη είσαι καλυμμένος? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Καλησπέρα και μεγειά το εργαλέιο αύριο! Το κινητό είναι τούμπανο! Εγώ το πήρα πριν ένα μήνα και ήρθε κατευθείαν η αναβάθμιση, οπότε την έκανα και μετα έκανα επαναφορά εργοστασιακών και μετά άρχισα να περνάω εφαρμογές ξανά! Ο ήχος έιναι πολύ δυνατός καθαρό και με ωραία μπάσα αν και μονοφωνικός! Τα ακουστικά είναι premium ποιότητας και παράγουν πολύ δυνατό ήχο( Θα το διαπιστώσεις και μόνος σου). Τώρα το θέμα θήκης είναι καθαρά υποκειμενικό. Εγώ αυτό το κόσμημα θέλω να το έχω εντελώς γυμνό αλλά πήρα την Flip Wallet της Samsung τελικά και φοράω αυτήν. Επειδή καλύπτει όλο το κινητό, προσωπικά δεν έχω βάλει τζαμάκι. Με το καλό να το παραλάβεις αύριο και περιμένουμε πρώτες εντυπώσεις! Θα το κατ' ευχαριστηθείς, στο υπόσχομαι :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάτι γίνεται με το κινητό.

Οι μισοί έχουν (έχουμε) δυόμιση ώρες SOT και το κινητό φτάνει να ζεματάει και οι άλλοι μισοί πέντε ώρες SOT και ούτε ζεσταίνεται.

 

Όσες φορές ήμουν όλη την μέρα με data είχα από 3 έως 3:45 sot. Ανάλογα πόση ομιλία είχα. Όταν δουλεύω WiFi data εναλλάξ είμαι από 4 έως 5. Όλα αυτά στο 15-20 % υπόλοιπο μπαταρίας. Drain από τα Google services δεν έχω καθόλου. Γερμανική rom και πάντα φουλ σήμα. Όταν δεν θέλω data η κοιμάμαι το έχω σε 2g.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάτι γίνεται με το κινητό.

Οι μισοί έχουν (έχουμε) δυόμιση ώρες SOT και το κινητό φτάνει να ζεματάει και οι άλλοι μισοί πέντε ώρες SOT και ούτε ζεσταίνεται.

 

Ισχύει. Είμαι από τους πρώτους πάντως.

Μια φορά κατάφερα να δω 3 ώρες SOT και αυτό παίζοντας παιχνίδι σε χαμηλό φωτισμό.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω θεματα με θερμοκρασιες αλλα ενω στην αρχη με το τελευταιο update δουλευε ρολοι,τωρα ξαναρχισα να μην εχω πολυ καλη μπαταρια.Κι εχω και το google backup ανενεργο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και μεγειά το εργαλέιο αύριο! Το κινητό είναι τούμπανο! Εγώ το πήρα πριν ένα μήνα και ήρθε κατευθείαν η αναβάθμιση, οπότε την έκανα και μετα έκανα επαναφορά εργοστασιακών και μετά άρχισα να περνάω εφαρμογές ξανά! Ο ήχος έιναι πολύ δυνατός καθαρό και με ωραία μπάσα αν και μονοφωνικός! Τα ακουστικά είναι premium ποιότητας και παράγουν πολύ δυνατό ήχο( Θα το διαπιστώσεις και μόνος σου). Τώρα το θέμα θήκης είναι καθαρά υποκειμενικό. Εγώ αυτό το κόσμημα θέλω να το έχω εντελώς γυμνό αλλά πήρα την Flip Wallet της Samsung τελικά και φοράω αυτήν. Επειδή καλύπτει όλο το κινητό, προσωπικά δεν έχω βάλει τζαμάκι. Με το καλό να το παραλάβεις αύριο και περιμένουμε πρώτες εντυπώσεις! Θα το κατ' ευχαριστηθείς, στο υπόσχομαι :D:D:D

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε για τις χρήσιμες πληροφορίες! Εκείνο που θέλω να ρωτήσω είναι ότι από την στιγμή που το ενεργοποιείς την πρώτη φορά και έρχεται η αναβάθμιση, είναι απαραίτητο και το factory reset από την στιγμή που το κινητό είναι τελείως άδειο? Ή προχωράς στην αναβάθμιση και εγκαθιστάς μετά κανονικά όλο το περιεχόμενο? Σε΄ότι αφορά τον launcher στο προηγούμενο κινητό μου είχα τον nova prime. Αξίζει να τον περάσω και σε αυτό ή να το αφήσω με τον μαμά launcher ώστε να έχω πρόσβαση σε essentials και apps του Galaxy?

Υ.Γ.: Το κινητό προορίζονταν για Αυστρία, και από ότι διάβασα σε προηγούμενα post δεν έχει έρθει ακόμη η αναβάθμιση σε ΜΜ. Ισχύει και σήμερα αυτό ή υπάρχει κάποιο νεότερο. Ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω γερμανικό εχω . Σε κατασταση υπνου κανενα drain ουτε Google services ουτε android system .οταν το δουλευω ομως ζεματαει

 

Εγώ θερμοκρασία ειδικά να ζεματάει όχι δεν είδα.ειμαι βέβαια Γερμανία. Χθες και σήμερα έιχε μόνο 35 βαθμούς αλλά και πάλι δεν ζεσταθηκε. Την άλλη Παρασκευή θα έρθω Ελλάδα, οπότε θα δω όταν έρθω πως πάει με θερμοκρασία. Android system Google services max 10% να φτάσουν

 

Μόλις έσκασε Update 370+MB

Edited by giorgos_dinamik
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.: Το κινητό προορίζονταν για Αυστρία, και από ότι διάβασα σε προηγούμενα post δεν έχει έρθει ακόμη η αναβάθμιση σε ΜΜ. Ισχύει και σήμερα αυτό ή υπάρχει κάποιο νεότερο. Ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια!

 

Αυστριακό, πήρα μολις χθες το νεο update.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε για τις χρήσιμες πληροφορίες! Εκείνο που θέλω να ρωτήσω είναι ότι από την στιγμή που το ενεργοποιείς την πρώτη φορά και έρχεται η αναβάθμιση, είναι απαραίτητο και το factory reset από την στιγμή που το κινητό είναι τελείως άδειο? Ή προχωράς στην αναβάθμιση και εγκαθιστάς μετά κανονικά όλο το περιεχόμενο? Σε΄ότι αφορά τον launcher στο προηγούμενο κινητό μου είχα τον nova prime. Αξίζει να τον περάσω και σε αυτό ή να το αφήσω με τον μαμά launcher ώστε να έχω πρόσβαση σε essentials και apps του Galaxy?

Υ.Γ.: Το κινητό προορίζονταν για Αυστρία, και από ότι διάβασα σε προηγούμενα post δεν έχει έρθει ακόμη η αναβάθμιση σε ΜΜ. Ισχύει και σήμερα αυτό ή υπάρχει κάποιο νεότερο. Ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια!

 

Ναι, είναι απαραίτητο!! Και μετά την επαναφορά ξεκίνα να περνάς εφαρμογές. Νομίζω και τα Αυστριακά edge plus έχουν πάρει την αναβάθμιση σε ΜΜ...Εγώ δεν το έχω περάσει τον Nova.. Σε όλα μου τα κινητα τον είχα αγορασμένο, σε αυτό όχι. Δεν ξέρω αλλά εμένα μου αρέσει πάρα πολύ ο TouchWiz!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....καινουργιος και εγω στη παρεα μετα απο gflex2.

Εχω το τηλεφωνο 2 εβδομαδες περιπου και εχω μεινει ικανοποιημενος απο ταχυτητα και αποδοση, οχι ομως απο μπαταρια.....https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160625/fbf1021fe1a491ae944bd5d23b6030ac.jpg

 

Οπως βλεπετε το σύστημα μου τρωει αρκετη μπαταρια και το τηλεφωνο ειναι συνεχεια ζεστο...

Με 6.0.1 ειναι απο τη πρωτη μερα μερα οποτε κατι δεν παει καλα....

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy S6 Edge+,LG GFLEX 2,LG G2,Galaxy Note 2

 

Κατασκευές Αλουμινίου www.afoimitropouloi.gr

Link to comment
Share on other sites

Οντως εχεις προβλημα..ειναι στα υψη!πηγαινε ρυθμισεις εφαρμογων και κανε εκκαθαριση το google servise και μετα κατεβασε απο εδω παλι την εκδοση 9.0.83 και κανε install και μετα reboot!σου γραφω ποια εκδοση απο πανω

http://gappsandroid.blogspot.com/2016/05/download-google-play-services-apk.html?m=1

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε ακολουηησα τα βηματα που μου ειπες και θα περιμενω να δω διαφορά. Να απενεργοποιησω και το Google backup οπως αναφερουν και στο thread της μπαταριας των s6;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy S6 Edge+,LG GFLEX 2,LG G2,Galaxy Note 2

 

Κατασκευές Αλουμινίου www.afoimitropouloi.gr

Link to comment
Share on other sites

Οντως εχεις προβλημα..ειναι στα υψη!πηγαινε ρυθμισεις εφαρμογων και κανε εκκαθαριση το google servise και μετα κατεβασε απο εδω παλι την εκδοση 9.0.83 και κανε install και μετα reboot!σου γραφω ποια εκδοση απο πανω

http://gappsandroid.blogspot.com/2016/05/download-google-play-services-apk.html?m=1

 

 

Καλησπέρα Ερνέστο.

'Εχω την 9.2.56 (440-124593566).

Υπάρχει κάποιος καλός λόγος να κάνω αυτό που έγραψες;

 

BTW τo google service backup το έχω Ανενεργό στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου αν δεν εχεις προβλημα.κανει μονο του update το google servise.την 9.2.56 (440-124593566) την εβαλες εσυ η την ειχε μονο του?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...