Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες μου ήρθε καινούριο update σε UK BTU rom.

Άμα βάλω και εγώ uk χάνω εγγύηση; θα πρέπει να βρω πια έκδοση έχω ώστε να το γυρίσω με αυτή στην άμα χρειαστώ Service? Και ένα λίνκ για τον τρόπο έχουμε;

Αριθμό κατασκευής κοιτάζω;

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καινουργιο update σε UK BTU (Sammobile)

 

Ναι ειναι εδω ,ειναι για το F[928].Φλασαρεις με odin.

 

http://live.samsung-updates.com/details/59474/Galaxy_S6_Edgeplus/SM-G928F/BTU/G928FXXU2AOL2.html

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι πήρατε το καινούργιο update btu παρατηρηστε διαφορές?

Ειναι η ιδεα μου ή οντως έγινε λιγο πιο smooth και επεσε λιγο η χρήση ram?

Ειχα το τηλ μόνο 3 μερες και δεν ειναι ασφαλές το συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι εδω ,ειναι για το F[928].Φλασαρεις με odin.

 

http://live.samsung-updates.com/details/59474/Galaxy_S6_Edgeplus/SM-G928F/BTU/G928FXXU2AOL2.html

Χάνεις την εγγύηση; πια έκδοση Odin χρειάζεται;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Χάνεις την εγγύηση; πια έκδοση Odin χρειάζεται;

 

Οχι η εγγυηση δεν χανεται ,ειναι στοκ ρομ.Χρησιμοποιησε την 3.10.7

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

ειναι καλο να κρατησω το firmware του κινητου μου πριν το αλλαξω σε αγγλικο?

 

πως μπορω να βρω στο νετ αυτο ακριβως που εχω?

αγορασμενο απο το κοτσοβολο

 

εκδοση βασικου φασματος

G928FXXU2AOJ3

 

Edit

Την πέρασα την αγγλική με ol2

Θέλει τώρα να σβήσω τα πάντα από το κινητό ή δεν είναι απαραίτητο;

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

ειναι καλο να κρατησω το firmware του κινητου μου πριν το αλλαξω σε αγγλικο?

 

πως μπορω να βρω στο νετ αυτο ακριβως που εχω?

αγορασμενο απο το κοτσοβολο

 

εκδοση βασικου φασματος

G928FXXU2AOJ3

 

Edit

Την πέρασα την αγγλική με ol2

Θέλει τώρα να σβήσω τα πάντα από το κινητό ή δεν είναι απαραίτητο;

 

Κανε factory reset και wipe cache μετα που την εχεις βάλει για να "καθισει καλα".

Ποια περασες? Την btu ή την xeu?

Edited by pater_79
Link to comment
Share on other sites

Απο κοτσωβολο εχω και εγω!! ειναι ολα ελληνικα οποτε εχουμε (eur)gr
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Κανε factory reset και wipe cache μετα που την εχεις βάλει για να "καθισει καλα".

Ποια περασες? Την btu ή την xeu?

Btu που δώσανε πιο πάνω δεν έπρεπε; καλύτερα η άλλη?

 

 

QUOTE=ernesto1983;6497610]Απο κοτσωβολο εχω και εγω!! ειναι ολα ελληνικα οποτε εχουμε (eur)gr

 

 

Την έχεις βρει να την κατεβάσω να την έχω η στην επαναφέρει το kies

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Απο περιεργεια ρωτησα. Κι εγω btu φοραω.

Απο οτι εχω διαβασει η btu ειναι πιο stable ενω η xeu παίρνει πιο γρηγορα τις ενημερωσεις.

 

Η beta mm δοθηκε σε btu. Οπότε ισως λάβει πρώτη την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Απο περιεργεια ρωτησα. Κι εγω btu φοραω.

Απο οτι εχω διαβασει η btu ειναι πιο stable ενω η xeu παίρνει πιο γρηγορα τις ενημερωσεις.

 

Η beta mm δοθηκε σε btu. Οπότε ισως λάβει πρώτη την αναβάθμιση.

Θα κάνω factory reset και θα σβήσω και την chase στο marshmallow βαριέμαι τώρα αυτό που πρόσεξα ειναι ότι το scrolling στις ρυθμίσεις δεν κολλάει πια.. θα δω μες την βδομάδα για την μπαταρία

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Το wipe cache/partition το κανεις και τωρα μονο του χωρις να χασεις τίποτα. Δεν ειναι σαν το reset.

Τωρα που ειναι φρεσκοπερασμενη η rom καλο ειναι να το κανεις.

 

Απο μπαταρία παντως εγω ειμαι πολυ ευχαριστημένος. Σταθερά πανω απο 6 -6.30 ώρες οθόνη και μου εχει βγάλει με βαρια χρήση 7.30 ώρες. ..

Edited by pater_79
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ. Με γεια μου. Δυστυχώς έχω πρόβλημα στο ξύπνημα του τηλεφώνου όταν δεν το χρησιμοποιώ για κάποια ώρα. Έχω δει ότι αυτό γενικά έχει παρατηρηθεί στο τηλέφωνο. Λύση δεν βλέπω. Το αντιμετώπισε κάνεις εδώ αποτελεσματικά;
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ. Με γεια μου. Δυστυχώς έχω πρόβλημα στο ξύπνημα του τηλεφώνου όταν δεν το χρησιμοποιώ για κάποια ώρα. Έχω δει ότι αυτό γενικά έχει παρατηρηθεί στο τηλέφωνο. Λύση δεν βλέπω. Το αντιμετώπισε κάνεις εδώ αποτελεσματικά;

Με γεια σου τι εννοείς πατάς το κουμπί και δεν ξυπνάει εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω έχω θήκη της Samsung και μόλις την ανοίγω ξυπνάει

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστο bug με το κολλημα που τρωει στο wake αν και γω με 2 edge plus και 1 edge που εχω αλλαξει δεν το αντιμετώπισα. Στα plus εχω btu rom και στο edge rom Ουγγαρίας.

 

Παυλο για δες ποια ρομ φοραει το δικο σου. Εχει παρει τις τελευταιες αναβαθμίσεις? Ψαξε χειροκίνητα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με γεια σου τι εννοείς πατάς το κουμπί και δεν ξυπνάει εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω έχω θήκη της Samsung και μόλις την ανοίγω ξυπνάει

 

Για πες μας για τη θήκη γιατι με ενδιαφέρει και μενα. Πολλοί ειχαν κάνει παραπονα οτι γρατζουναει την οθόνη πολυ εύκολα.

Παρατήρησες κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτή που είναι σαν βελούδο από μέσα και από έξω ελαστικό πλαστικό ποτέ δεν έβαζα θήκη στα κινητά μου αλλά αυτό γύρω γύρω τζάμι με φόβισε το μόνο κακό είναι ότι δεν έχει τρύπα για το λέντ https://www.skroutz.gr/s/7348653/Samsung-Flip-Wallet-Blue-Black-G928F-Galaxy-S6-Edge-Plus.html

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ποτε θα παρουμε την αναβαθμιση Android 6.0 Marshmallow??
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Να αναφερθώ σε ένα πρόβλημα έχω... Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αν πρέπει να το ποσταρω εδώ, στο thread για την μπαταρία ή στα Accessories.

 

Έχω και κανα 2βδομαδο έχω πρόβλημα με την ασύρματη φόρτιση...

Έχω την βάση της Samsung και όταν τοποθετω το κινητό πάνω της, φορτίζει για 10-15 δευτερόλεπτα και μετά σταματάει (η βάση αναβοσβήνει σε χρώμα μπλε)

 

Δοκίμασα χωρίς θήκη... Τα ίδια..

Μέχρι πρότινος δεν είχα κανένα θέμα και πάντα φροντιζα να φορτίζω τη συσκευή με αυτόν τον τρόπο..

 

Εκανα διάφορες δοκιμές, πχ να βαλω-βγαλω καλώδια σε φορτιστή και βάση κτλ οι οποίες αποδίδουν 1 στις 5 φορές...

 

Ψάχνοντας στο Google βρήκα μια λύση : να έχω το daydream στο On...

 

Αλλά δεν ξέρω πως επηρεάζει αυτό την οθόνη..

 

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ή καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

Υπήρχε το ενδεχόμενο να έχω πάρει κατά λάθος τον ταχυφορτιστη από το απλό s6 (από φίλη μου, μέσα στις διακοπές) .. Αλλά αυτό μάλλον δε συνέβη και εξάλλου κοίταξα και έχει τα ίδια specs με αυτόν του s6 edge plus..

 

Thanks

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Να αναφερθώ σε ένα πρόβλημα έχω... Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αν πρέπει να το ποσταρω εδώ, στο thread για την μπαταρία ή στα Accessories.

 

Έχω και κανα 2βδομαδο έχω πρόβλημα με την ασύρματη φόρτιση...

Έχω την βάση της Samsung και όταν τοποθετω το κινητό πάνω της, φορτίζει για 10-15 δευτερόλεπτα και μετά σταματάει (η βάση αναβοσβήνει σε χρώμα μπλε)

 

Δοκίμασα χωρίς θήκη... Τα ίδια..

Μέχρι πρότινος δεν είχα κανένα θέμα και πάντα φροντιζα να φορτίζω τη συσκευή με αυτόν τον τρόπο..

 

Εκανα διάφορες δοκιμές, πχ να βαλω-βγαλω καλώδια σε φορτιστή και βάση κτλ οι οποίες αποδίδουν 1 στις 5 φορές...

 

Ψάχνοντας στο Google βρήκα μια λύση : να έχω το daydream στο On...

 

Αλλά δεν ξέρω πως επηρεάζει αυτό την οθόνη..

 

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ή καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

Υπήρχε το ενδεχόμενο να έχω πάρει κατά λάθος τον ταχυφορτιστη από το απλό s6 (από φίλη μου, μέσα στις διακοπές) .. Αλλά αυτό μάλλον δε συνέβη και εξάλλου κοίταξα και έχει τα ίδια specs με αυτόν του s6 edge plus..

 

Thanks

 

Καλησπερα φιλε μου. Το ιδιο προβλημα ειχα και γω και το ελυσα βαζοντας ενα πολυμπριζο καλυτερης ποιοτητας και αλλαγη την μπριζα που φορτιζα. Δηλ απο το δωματιο στο σαλονι. Απο τοτε δεν ξανακανε τιποτα. Επισης δοκιμασε να το φορτισεις χωρις θηκη γιατι καποιες φορες επηρεαζει.

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια όσοι είχατε πρόβλημα στο ξεκλείδωμα (πατούσες home button και δεν αναβε η οθόνη,η αναβε αλλά δεν ξεκλειδωνε)υπάρχει ακομα; εμένα έχει σίγουρα ένα μήνα που δεν μου το εμφάνισε ξανα. Τι Bug ήταν χωρίς να λυθεί με Update?
Link to comment
Share on other sites

Να αναφερθώ σε ένα πρόβλημα έχω... Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αν πρέπει να το ποσταρω εδώ, στο thread για την μπαταρία ή στα Accessories.

 

Έχω και κανα 2βδομαδο έχω πρόβλημα με την ασύρματη φόρτιση...

Έχω την βάση της Samsung και όταν τοποθετω το κινητό πάνω της, φορτίζει για 10-15 δευτερόλεπτα και μετά σταματάει (η βάση αναβοσβήνει σε χρώμα μπλε)

 

Δοκίμασα χωρίς θήκη... Τα ίδια..

Μέχρι πρότινος δεν είχα κανένα θέμα και πάντα φροντιζα να φορτίζω τη συσκευή με αυτόν τον τρόπο..

 

Εκανα διάφορες δοκιμές, πχ να βαλω-βγαλω καλώδια σε φορτιστή και βάση κτλ οι οποίες αποδίδουν 1 στις 5 φορές...

 

Ψάχνοντας στο Google βρήκα μια λύση : να έχω το daydream στο On...

 

Αλλά δεν ξέρω πως επηρεάζει αυτό την οθόνη..

 

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα ή καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

Υπήρχε το ενδεχόμενο να έχω πάρει κατά λάθος τον ταχυφορτιστη από το απλό s6 (από φίλη μου, μέσα στις διακοπές) .. Αλλά αυτό μάλλον δε συνέβη και εξάλλου κοίταξα και έχει τα ίδια specs με αυτόν του s6 edge plus..

 

Thanks

Έχω ακριβός το ίδιο πρόβλημα έχω αυτόν που γράφει πάνω fast charger

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβός το ίδιο πρόβλημα έχω αυτόν που γράφει πάνω fast charger

 

Κι εμενα το κανει καμια φορα...και με θηκη, και χωρις...σπανια, αλλα το κανει(εμενα δεν γραφει fast charger:))

Link to comment
Share on other sites

@cocous : thanx φιλε μου..θα το δοκιμασω

 

απ'οτι φαινεται το εχουν κι αλλοι το προβλημα......παραξενο το οτι ξεκινησε απο το τιποτα.....δεν το ειχα αυτο το θεμα πριν πχ απο ενα μηνα...

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε καινούργιο edge plus το φλας και ο αισθητήρας καλύπτονται απο μεμβράνη ή όχι?? γτ σαν να βλέπω μια φουσκάλα εκεί..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...