Jump to content

Moto X Play


empeiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό λέει και στο link που παραθέτει πιο πριν, αλλά προσωπικά μου εμφανίστηκε ξανά και μετά τη συγκεκριμένη ενέργεια.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επιβεβαιώνω πως μετά από επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και clear cache, καθώς και απενεργοποίηση της σάρωσης wifi και Bluetooth στις ρυθμίσεις τοποθεσίας η μπαταρία έστρωσε και πλέον ανταποκρίνεται πλήρως στις προσδοκίες μου. Επίσης απενεργοποίησα την εμφάνιση δημοσίου δικτύου wifi (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο) και αφήνω πάντα ανοιχτό το WiFi. Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους για τις πολύτιμες συμβουλές σας.
Link to comment
Share on other sites

Με πατημένο το κουμπί ενεργοποίησης πατάς το Volume up και μετά στο μενού που σου ανοίγει πας με τα κουμπιά της έντασης στο wipe cache και επιλέγεις με το κουμπί ενεργοποίησης.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθες, ψαχουλεύοντας το κινητό, μπήκα στην εφαρμογή "Βοήθεια συσκευής" όπου αναφέρει ένα τρόπο να ενεργοποιήσουμε μία επιπλέον επιλογή ρυθμίσεων - το "SystemUI Tuner".Ίσως είναι old news αλλα δεν έτυχε να το διαβασω κάπου. Παραθέτω screenshots.

 

https://drive.google.com/folderview?id=0BymAlHF02Xx2UVZZZGFrc0h5LTg&usp=sharing

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

για τους root με ελειψη του gyroscope....take a look!

(κολλησε γμτ το paste του link)

δειτε το module του xposed framework που βγηκε σημερα.

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χρησιμοποιώ μία ip camera και μια εφαρμογή (athome camera ) για παρακολούθηση ενός χώρου. Ενώ ανοίγουν οι αντίστοιχες εφαρμογές κανονικά στο κινητό, όταν έρθει η ώρα να δείξει live εικόνα, δεν το κάνει. Αντ'αυτού δείχνει συνεχώς ότι φορτώνει η εικόνα.

Στο Meizu m2 που είχα πριν όλα ήταν κομπλέ. Κάτι δεν κάνω καλά. Δεν μπορώ να φανταστώ ότι δεν μπορεί η συσκευή να λειτουργήσει με ip camera.

 

Edit : Έφταιγε τελικά μια επιλογή που τίκαρα στα developer options.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να αλλάξω την 32Gb sd με μια 64Gb sd . Έχετε να προτείνεται κάποια? Αυτή 300x Lexar High-Performance είναι συμβατή ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω να αλλάξω την 32Gb sd με μια 64Gb sd . Έχετε να προτείνεται κάποια? Αυτή 300x Lexar High-Performance είναι συμβατή ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3428666

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έβαλα πριν λίγες μέρες μια samsung pro+ micro sd card. Την έχω επιλέξει σαν χώρο αποθήκευσης των φωτογραφιών και βίντεο που τραβάω με την κάμερα. Όλα καλά μέχρι εδώ.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω καταφέρει να φτιάξω υποφακέλους μέσα στον φάκελο sd card. Όλα είναι χύμα μέσα εκεί.

Μήπως φταίει η κάρτα;

 

http://www.e-shop.gr/samsung-mb-md32da-eu-32gb-micro-sdhc-pro-plus-class-10-adapter-p-PER.576981

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει τρόπος να μετονομάσουμε μια φωτογραφία ή ένα αρχείο; Δεν έχω καταφέρει να βρω πώς γίνεται.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε έναν οποιονδήποτε file explorer και το κανεις ότι θέλεις..εγώ έχω τον solid explorer..

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα τον δοκιμάσω. Ευχαριστώ.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

διαβάζω λενε ειναι σιγουρο κατα τον Δεκέμβρη θα παρουμε android Nougat.Εχει ψαξει κανεις συγκεκριμενα για το αν η καμερα (ποιοτητα φωτο) θα βελτιωθει με την N;Λιιιγο να βελτιωθει στις βραδινές φωτο και θα ειναι πραγματικα τελειο το κινητακι.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι είδους προβλήματα; και το σημαντικότερο, πως την έχεις ορίσει; Ως επέκταση του εσωτερικού χώρου αποθήκευσης ή φορητό αποθηκευτικό μέσο;

 

Sent from my XT1524

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα χθές τις χειρονομίες μεγέθυνσης(στην προσβασιμότητα είναι) ώστε να μπορώ να μεγενθύνω οποιοδήποτε σημείο της οθόνης εκτός από το πληκτρολόγιο.

Στο shiftkey που χρησιμοποιώ παρουσίαζε θέμα. καθυστερούσε την πληκτρολόγηση και αρκετές φορές το μεγένθυνε. Υπέθεσα ότι φταίει το shiftkey.

Δοκίμασα το google keyboard και δεν έιχε πρόβλημα.

Έλα όμως που ότι έκανε στο shiftkey το έκανε και στο stock dialer.

Το έχει δοκιμάσει κανείς άλλος; Μήπως έχω κάνει καμια πατάτα σε κάποια ρύθμιση.(Δεν θέλω να πιστέψω οτι είμαι τόσο άχρηστος.)

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

για τους root με ελειψη του gyroscope....take a look!

(κολλησε γμτ το paste του link)

δειτε το module του xposed framework που βγηκε σημερα.

 

μπορείς να αναλύσεις λίγο;;;

Link to comment
Share on other sites

Πως φαινεται η οθονη του στο φως ημερας?

Μια χαρα,φωτεινοτητα να φαν και οι κοτες δεν εχεις θεμα οπως με παρα πολλα αλλα κινητα δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

Υπό το φως του ηλίου, ανεβάζει ακόμα περισσότερο τη φωτεινότητα συγκριτικά με το μέγιστο που έχει σε "κανονικές συνθήκες". Πρακτικά βλέπω μια χαρά την ημέρα έξω, όσο ηλιοφάνεια και να έχει.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...