Jump to content

Moto X Play


empeiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω δοκιμάσει εγώ 1-2 απο αυτά. εννοέιται οτι έιναι ειδικά για το play και επίσης εννοείται οτι δεν καλύπτουν όλη την πρόσοψη απο άκρη σε άκρη.

Ούτε το nilkin την καλύπτει ούτε κανένα λόγω της καμπύλης, και το ίδιο λένε και τα παιδιά στο xda

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επίσης να μην μπερδεύουμε το 2.5D που είναι αρκετά από αυτά με το σχήμα της πρόσοψης. Το πρώτο σημαίνει απλά ότι έχει στρογγυλεμένες άκρες για να μην είναι απότομο κατά την αφή. Αν και νομίζω πως αν έχεις βάλει μια θήκη δεν έχει πρόβλημα ακόμα και να μην είναι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν φαινεται..αυτη η φτηνιαρικη που πηρα αφηνει και 1-2 χιλιοστα απο την ενεργη οθονη!εννοω δλδ αν υπαρχει καμια που να πιανει τουλαχ. την οθονη ολη και ας μην φτανει ως τερμα στα bezel..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161031/65e4663dfabf4c0d991cb13fb48dce52.jpg

 

Peace to all

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου έτσι είναι. Προσωπικά δε με ενοχλεί σε κάτι. Μια χαρά φαίνονται όλα.
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑ:

Η εφαρμογή της κάμερας ανοίγει αλλά δείχνει μαύρο. Κατέβασα το Google Camera αλλά αρνείται να ανοίξει. Έκανα αρκετές επανεκκινήσεις, φυσικά.

 

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο;

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

εχεις πειραξει μηπως το build.prop;;;

 

Peace to all

Πρώτη φορά το ακούω. Το έχω κάνει dev mode ή κάτι τέτοιο που ξεκλειδώνει κάποιες μικρές επιλογές στις ρυθμίσεις...

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

το επαθα και εγω.αλλα προσθεσα καποια tweaks στο build.prop γι'αυτο.ελεγα μην επαθες και συ αυτο.στο build.prop μπορεις να αλλαξεις τιμες,να προσθεσεις κλπ..(μονο αν εισαι root φυσικα) απο να σου κανει πιο καλο scrolling,καλυτερη ταχυτητα 3g,δυνατοτερο ηχο...μεχρι οτι μπορεις να φανταστεις...κανε μια αναζητηση best build.prop tweaks και δες..

 

Peace to all

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μολις δοκιμάζω μια δευτερη καρτα σιμ.αλλα μονο στην sim1 μπορω να εχω 3g και 4g.στη sim2 μονο 2g.ειναι φυσιολογικο αυτο;;

 

Peace to all

Link to comment
Share on other sites

Πήγες ρυθμίσεις, κάρτες sim και εκεί που λέει προτιμώμενη κάρτα για σύνδεση δεδομένων να επιλέξεις τη 2η;

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161107/7012ba0cb2fcb89d1daeaa29d993b084.jpg

Μονο αυτο εχει σαν επιλογη.κ αι μετα δεν αλλαζει στην sim2

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161107/85d53666b38baebf8dfabb10b465bf1c.jpg

 

Peace to all

Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη φαίνεται απλά απενεργοποιημένη. Η 2η Δεν δείχνει κάτι περίεργο.κι εμένα έτσι είναι όταν είναι τοπ επιλεγμένη η 1η για δεδομένα(3G/4G).

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

τωρα μπηκα να δω ποσο εχει υπολοιπο και λεει 9 λεπτα η καρτα χαχα εγω θυμομουν ειχαν μεσα 1 ευρω δωρο...μαλλον γιαυτο λογικα δε κανει εναλλαγη...

 

Peace to all

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν έχει να κάνει νομίζω.

Δεν εννοείς να έχεις 3G/4G στην 1η και το ίδιο και στην άλλη, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

οχι.απλως θελω πχ να βαλω το 3g στην δευτερη καρτα.κ μετα να το ξανααλλαζω οποτε θελω στην πρωτηξερω οτι καθε φορα σε μια απο τις 2 μπορεις να εχεις γρηγορη συνδεση.πραμα το οποιο δε μπορω να το βρω πως γινεται!

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161107/2a7b7e2fa7b9ba837fb7d1198cc82998.jpg

Κοινως,αυτη την επιλογη την εχω κσι για την καρτα 2 κανονικα;;

 

Peace to all

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την επιλογή, την έχεις μόνο στην κάρτα που έχεις ενεργή για τα δεδομένα. Όπως είναι στην πρώτη φωτογραφία, αν έχεις και τις 2 κάρτες ανοιχτές(όχι όπως εκεί την 2η την έχεις κλείσει), εκεί που λέει δεδομένα κινητής τηλεφωνίας και από κάτω Sim 1: κάρτα Sim 1, αυτό το πατάς και επιλέγεις την άλλη. Δεν είναι μόνο διακόπτης on/off στα δεξιά. Αν το πατήσεις πιο αριστερά ανοίγει και επιλέγεις ποια sim θες για δεδομένα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, πόσο σημαντικό είναι να παίρνει η συσκευή τα τελευταία security patches. Εμένα έχει μείνει στου Μαρτίου. Το αναφέρω με την ευκαιρία του άρθρου για το one plus x που λαμβάνει update του Νοεμβρίου.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

νομιζω αυτα προσθετονται στον kernel μονο.και οτι υπαρχει κινδυνος με mms (αν το εχεις στην αυτοματη ληψη μονο) να παθεις ζημια αν σου ερθει.υπαρχει εφαρμογη (stagefright detector) που σου λεει αν μπορεις να κολησεις ιο μεσω mms.γενικα να κολλησεις ιο σε κινητο καπως απιθανο..μετα υπαρχουν οι επιθεσεις μεσω κοινου WiFi αν εισαι με τον χακερ στο ιδιο δικτυο.γι'αυτο ΠΑΝΤΑ wifi protector (διαθεσιμο εκτος playstore) δε ξερω ποια χαρακτηριστικα δουλευουν χωρις root,εγω κανω root out of the box..και secdroid για να μην εισαι ευαλωτος σε επιθεσεις..και προχθες βγηκε ο καινουριος squid kernel και λεει οτι εχει τα τελευταια security patches..για τα πρωτα αν είναι κατι λαθος,ας διορθωσει καποιος..

 

Peace to all

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με την κάμερα, λύθηκε, με καθαρισμό της μνήμης cache της συσκευής. Αρχικά η κάμερα επανήλθε αλλά με πλήρη αδυναμία να κάνει zoom. Όλες οι φωτογραφίες ήταν θολές - out of focus. Φοβήθηκα hw πρόβλημα κι ετοιμαζόμουν να το πάω στο service.

 

Τελικά, ακολουθώντας αυτή την διαδικασία: https://motorola-global-en-aus.custhelp.com/app/answers/prod_answer_detail/a_id/106533/p/30,6720,9392 έγινε εκκαθάριση της μνήμης και η κάμερα επανήλθε!

 

Καλή συνέχεια σε όλους!

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιο mod για long press back button to kill app?ειχα το gravitybox ειχε τα παντα μεσα αλλα το εβγαλα γιατι μου εκανε κατι κουφα.2-3 φορες το κινητο δεν ειχε σημα για ωρες και τελευταια με πηραν 3 διαφορετικα ατομα και ειπαν καλουσε και δε το σηκωνες.και σε μενα ουτε καν χτυπησε το κινητο και ουτε καταγράφηκαν στις κλησεις.θελω να πιστευω οτι εφταιγε αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιο mod για long press back button to kill app?ειχα το gravitybox ειχε τα παντα μεσα αλλα το εβγαλα γιατι μου εκανε κατι κουφα.2-3 φορες το κινητο δεν ειχε σημα για ωρες και τελευταια με πηραν 3 διαφορετικα ατομα και ειπαν καλουσε και δε το σηκωνες.και σε μενα ουτε καν χτυπησε το κινητο και ουτε καταγράφηκαν στις κλησεις.θελω να πιστευω οτι εφταιγε αυτο.

 

Δεν ξέρω αν σου κάνει αλλά το greenify έχει επιλογή με long press το home botton να κλείνει οθόνη και ότι εφαρμογές τρέχουν. (εκτός από αυτές που εσύ δεν θες να κλείνουν)

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

ωπ ενδιαφερον και αυτο!και δλδ αν μου ερθει ενα μνμ στο μεσενζερ θα αναβει το λαμπακι; (εχω squid kernel) η θα ξυπνησουν οι εφαρμογες μολις ανοιξω την οθονη;
Link to comment
Share on other sites

ωπ ενδιαφερον και αυτο!και δλδ αν μου ερθει ενα μνμ στο μεσενζερ θα αναβει το λαμπακι; (εχω squid kernel) η θα ξυπνησουν οι εφαρμογες μολις ανοιξω την οθονη;

 

Εγώ δεν το έχω πειράξει το κινητό καθόλου(λόγω ελλειψης γνώσεων).Οπότε για το led δεν μπορώ να σου πω.

Σε μένα ,όταν έρχεται ένα μνμ στο viber για παράδειγμα, ανοίγει η οθόνη(moto display) και ειδοποιούμai και ηχητικά.

Το viber όμως το έχω προστατευμένη εφαρμογή.

Κάνε μια δοκιμή.Εσένα που είσαι και root,θα σου εμφανίσει και άλλες επιλογές στο greenify.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως και να τις κλείνει το greenify, δεν σου καθαρίζει τις πρόσφατες. Δεν θα έχει επίπτωση μεγάλη βέβαια, αλλά δεν είναι το ίδιο εντελώς.

Αν "κοιμήσεις" εφαρμογές με greenify λογικά δεν θα έχεις ειδοποίηση νομίζω. Ούτε αν ανοίξεις την οθόνη, παρά μόνο αν ανοίξεις χειροκίνητα την εφαρμογή.

 

Εγώ με gravity box δεν έχω κανένα θέμα.

 

Μερικές μέρες πριν δοκίμασα να ενεργοποιήσω το mutli window και τότε έπαθε κάτι και δεν δούλευε η κάμερα(ούτε καν ο φακός για φωτισμό). Ευτυχώς είχα πάρει backup από twrp νωρίτερα και το επανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...