Jump to content

Meizu M2


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τα ελληνικά σαν γλώσσα συστήματος τι γίνεται; στο minideal φαίνονται ως διαθέσιμα. Στο pandawill το είχα παραγγείλει κ το ακύρωσα γιατί μου είπαν ότι προ το παρόν δεν παίρνει ελληνικά κ ότι μαλλον θα παρει σε μελλοντική αναβαθμιση.

 

Παράθεση του μηνύματος από τον συμφορουμίτη Corollaclub

https://www.dropbox.com/s/...42932.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/...42923.jpg?dl=0

 

Να τα Ελληνικα που χρωστουσα..

 

Μόλις έγινε despatch και το δικό μου, τώρα ξεκινάει η αντίστροφη μέτρηση :D:D

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, έχω ψηθεί πολύ άσχημα με το συγκεκριμένο κινητό...

3 ερωτήσεις μόνο να σας κάνω...

 

1. Σαν κάμερα έχει την κλασσική σάπια κάμερα που έχουν όλες οι κινεζιές ή έχει καταφέρει η Meizu κι έχει ανέβει επίπεδο;

Για παράδειγμα το elephone p6000 παρόλο που θεωρείται πολύ καλό κινητό, η κάμερά του κατά γενική ομολογία ήταν απλά μετριότατη...

 

2. Το πίσω κάλυμμα του κινητού και συγκεκριμένα το γκρι είναι ματ ή γυαλιστερό;

 

3. Επειδή δεν έχω καθόλου μεγάλη εμπειρία με αγορές από Κίνα... Αν εν τέλει αποφασίσω να το αγοράσω, από πού αγοράζουμε;

Παίζει κανένα εκπτωτικό κουπόνι; Είδα ότι κάποιος είπε πως είχαν δώσει μέσω prive chat... Παίζει ακόμη αυτή η πιθανότητα;

 

Ευχαριστώ παίδες, να'στε καλά...

Link to comment
Share on other sites

1.Κάτι παραπάνω από αποδέκτη σε όλα της τα επίπεδα.καμία σχέση με αλλά κινεζικά της σειράς.

2.Είναι γυαλιστερό.

3.απο vickmal και μίλα στο skype, όλο και κάποιο δώρο θα σου δώσουν ή κουπόνι των 5€

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κάποιος με δυο σιμ να μας πει αν δέχεται διαφορετικό ήχο στην καθεμία;
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κάποιος με δυο σιμ να μας πει αν δέχεται διαφορετικό ήχο στην καθεμία;

 

όχι δεν έχει διαφορετικό ήχο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά (αν το πήρε το μάτι σας) ματ θήκη για το πίσω κάλυμμα του κινητού;

Δεν ψάχνω μια εξωτερική θήκη, αλλά να φύγει το πίσω καπάκι το γυαλιστερό και να μπει κάτι ματ... Έχετε υπόψιν;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά (αν το πήρε το μάτι σας) ματ θήκη για το πίσω κάλυμμα του κινητού;

Δεν ψάχνω μια εξωτερική θήκη, αλλά να φύγει το πίσω καπάκι το γυαλιστερό και να μπει κάτι ματ... Έχετε υπόψιν;

Δεν έχει καπάκι πίσω, οπότε Μόνο θήκες υπάρχουν

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

@taliban

 

Δεν θέλω να στην "μπώ", δεν τόχω πιάσει κάν στα χέρια μου, αλλά είσαι σίγουρος οτι είναι γυαλιστερό;

Απο photos φαίνεται το λευκό glossy και το γκρί να έχει μια "αχνή" γυαλάδα, όχι ίδια με του λευκού.

Βέβαια "ματ" δεν το λές...:p

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω και λιγάκι κι αυτό το flyme... Τι είναι;

Είναι κάτι σαν launcher που τρέχει πάνω στο Lollipop;

 

Αν ας πούμε εγώ είμαι συνηθισμένος με nova launcher, μπορώ να τον χρησιμοποιήσω και να έχω την εμφάνιση του nova launcher ή είμαι δεσμευμένος στο flyme;

Link to comment
Share on other sites

@taliban

 

Δεν θέλω να στην "μπώ", δεν τόχω πιάσει κάν στα χέρια μου, αλλά είσαι σίγουρος οτι είναι γυαλιστερό;

Απο photos φαίνεται το λευκό glossy και το γκρί να έχει μια "αχνή" γυαλάδα, όχι ίδια με του λευκού.

Βέβαια "ματ" δεν το λές...:p

Γκρι Έχω, είναι γυαλιστερό κανονικό φίλε μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να καταλάβω και λιγάκι κι αυτό το flyme... Τι είναι;

Είναι κάτι σαν launcher που τρέχει πάνω στο Lollipop;

 

Αν ας πούμε εγώ είμαι συνηθισμένος με nova launcher, μπορώ να τον χρησιμοποιήσω και να έχω την εμφάνιση του nova launcher ή είμαι δεσμευμένος στο flyme;

Είναι έκδοση που βασίζεται σε android.launcher βάζεις όποιον θες

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει το μπλε

απο 12-9 το track17 το λεει In transit

τι πιθανοτητες εχω να το εχω αυτη την εβδομαδα??

Link to comment
Share on other sites

παίδες... μόλις είδα το εξής:

 

http://i.imgur.com/LNs276hl.jpg

 

Ορίστε και το link που το βρήκα...

Μπας και έχει αλλάξει τίποτα από όταν που πρωτοβγήκε; Πολύ ξεχωριστο το έχουν ως διαφημιστικό ότι όντως έχει ελληνικά...

Link to comment
Share on other sites

παίδες... μόλις είδα το εξής:

 

http://i.imgur.com/LNs276hl.jpg

 

Ορίστε και το link που το βρήκα...

Μπας και έχει αλλάξει τίποτα από όταν που πρωτοβγήκε; Πολύ ξεχωριστο το έχουν ως διαφημιστικό ότι όντως έχει ελληνικά...

 

Παιδιά μην λέμε τα ίδια και τα ίδια, εώς τώρα δεν έχει βγει Ι έκδοση που λογικά θα είχε Ελληνικά, κυκλοφορούν οι εκδόσεις Α και U , οι οποίες δεν έχουν Ελληνικά, μάλλον έχουν περάσει κάποια εφαρμογή τύπου morelocale2 και βάζουν εν μέρει και άλλες γλώσσες στο μενού

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, έχεις δίκιο... Άρα για να το ξεκαθαρίζουμε το θέμα είναι ότι απλά δεν υπάρχουν ελληνικά και απλά ρουτάρουν το κινητό πριν το στείλουν , περνάνε με morelocale 2 τις εξτρα γλώσσες και τέλος...

Εγώ νομίζω ότι θα κάνω παραγγελία σήμερα... Με έχετε πείσει...

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι κάποιοι στο vickmall τους έχουν ζητήσει τα εξής:

Please do for my order what everybody here asks for:

- Check for any damage (Software-Hardware) and Screen problems (pixels or scratches)

- Send EU adapter

- Make sure all gifts included

- Please make a very good wrapping to the product to avoid damage during transportation.

- Send me tracking number

- Mark at is a low price gift and write "as gift"

- please root device if it;s possible (play store - Greek and English language - remove Chinese apps)

-please send me a temperate glass as gift if it's possible

-Check the color to be black (gray)

 

Πρέπει να τα ζητήσω κι εγώ ή είναι εντελώς περιττό;

Βλέπω ότι έχουν ζητήσει root και αφαίρεση κινέζικων εφαρμογών...

Μήπως είναι υπερβολικά;

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι κάποιοι στο vickmall τους έχουν ζητήσει τα εξής:

 

 

Πρέπει να τα ζητήσω κι εγώ ή είναι εντελώς περιττό;

Βλέπω ότι έχουν ζητήσει root και αφαίρεση κινέζικων εφαρμογών...

Μήπως είναι υπερβολικά;

Είναι επαγγελματίες αλλά δεν κοστίζει τίποτα να τους κάνεις μια υπενθύμιση.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελία κατατέθηκε!

Ανυπομονώ να το πιάσω στα χέρια μου...

Ελπίζω όλα να πάνε καλά και να μην τύχει καμιά στραβή... Πρώτη φορά με κινέζο... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελία κατατέθηκε!

Ανυπομονώ να το πιάσω στα χέρια μου...

Ελπίζω όλα να πάνε καλά και να μην τύχει καμιά στραβή... Πρώτη φορά με κινέζο... :lol:

Εάν πάνε στραβά τα πράγματα και με το vickmall, τότε θα αρχίσω να ανησυχώ και εγώ έντονα !!!!:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εριξα κι εγω την παραγγελια με vickmall μπλε χρωματακι

 

Εχουμε πληροφοριες για την ρομ με τα ελληνικα για να τους πω στο vickmall να την περασουν?

Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε όσοι το έχετε γιατί στα κινεζομαγαζα τα specs παίζουν . Σε 3g ποιες συχνότητες υποστηρίζει; υπάρχει πιθανότητα να ξεκλειδωσουν σε 4G η 800; Η οθόνη του χρώματα, φωτεινότητα; Το κινητό έχει καλό πιασιμο, αφήνει καλή αίσθηση στο χέρι; Μπαταρία; Παίρνει Custom rom, aosp? Κάμερα κάποια σύγκριση με κάποιο άλλο κινητό να καταλάβω την ποιότητα της;
Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελία κατατέθηκε!

Ανυπομονώ να το πιάσω στα χέρια μου...

Ελπίζω όλα να πάνε καλά και να μην τύχει καμιά στραβή... Πρώτη φορά με κινέζο... :lol:

 

Φίλε dimxr μην ανησυχείς καθόλου.

Παραγγελία από Vckmall : 9/9

Received from Customer : 11/9

Despatched to overseas : 13/9

Arrival at Destination Post (Country: GR) : 15/9

 

Ελπίζω Τετάρτη - Πέμπτη να το έχω στα χέρια μου :D:D:D

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...