Jump to content

Meizu M2


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η παραγγελια μολισ εγινε σε μπλε χρωμα!Ευχομαι να ερθει γρηγορα

Άρχισε να ψάχνεις ......., σε 10 θα το έχεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παλι τπτ αυτο που δε θυμαμαι να μου εκανε ποτε ηταν να ηταν κλειστα τα privileges και να τα ανοιξα εγω..Νομιζω ηταν παντα ανοιχτα.

 

Πιστεύω πως κάτι έχει να κάνει με το firmware που φοράω εγώ .. Ισως να μη ξεκλειδώνει τελείως πλέον.

θα σου έλεγα να στείλεις ένα mail στην meizu , ή κάνε ένα ποστ το θέμα στο meizufans μπας και βρεθεί λύση

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισα μια μέρα με τη συσκευή. Φαντάζεστε τι χρήση έφαγε και παρόλα αυτά η μπαταρία άντεξε. Δηλώνω ενθουσιασμένος από την αγορά, όντως τρομερό VFM. Ειλικρινά Θα πρέπει να προσπαθήσω αρκετά για να βρω κάτι αρνητικό...

Με ρουτ και morelocale έχει πάψει να με απασχολεί και το αν θα κυκλοφορήσει ποτέ international rom.

Προτείνεται ανεπιφύλακτα σε όλους, ακόμα και αν σκόπευαν να διαθέσουν περισσότερα χρήματα.

 

Παλι τπτ αυτο που δε θυμαμαι να μου εκανε ποτε ηταν να ηταν κλειστα τα privileges και να τα ανοιξα εγω..Νομιζω ηταν παντα ανοιχτα.

 

Πιστεύω πως κάτι έχει να κάνει με το firmware που φοράω εγώ .. Ισως να μη ξεκλειδώνει τελείως πλέον.

Όντως αρκετά καταστήματα φλασάρουν λάθος ρομ. Θυμόμαστε π.χ. πέρυσι που στο 64αρι oneplus, φλάσαραν την ρομ για το 16αρι.

Οπότε, χωρίς να θέλω να σε παρασύρω, αν τελικά δεις πως δεν βγάζεις άκρη να πρέπει να κάνεις clean install την 4.5.3.1.U

Link to comment
Share on other sites

Στο νήμα για το M2 note, λένε ότι εάν βάλεις την international rom, φεύγουν οι κινέζικες εφαρμογές.

To M2 δεν έχει international rom.

Οπότε τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι πρεπει να ειμαι ο μονος που φοραει αυτη τη ROM και εχει και ελληνικα αλλα εχει κωδικο ιδιο με το δικο σας που τελειωνει σε Α..Ισως δοκιμασω καποια στιγμη να την αλλαξω..Το μονο που θελω βασικα ειναι να βγαλω το bloatware κατα τα αλλα δεν εχω προβλημα..

 

Να πω και εγω σε θεμα χρησης το κινητο με εχει εντυπωσιασει ειδικα για τα χρηματα του..Η αυτονομια του μου εχει κανει τρομερη εντυπωση που 2 μερες με full 4g wifi gps και εγκαταστασεις και restore και στο τελος της 2ης μερας ειχα 20% ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Στο νήμα για το M2 note, λένε ότι εάν βάλεις την international rom, φεύγουν οι κινέζικες εφαρμογές.

To M2 δεν έχει international rom.

Οπότε τι γίνεται;

 

περιμένουμε.........

Μπορείτε να ποστάρετε οι κάτοχοι ποια ρομ φοράτε ? U ή Α ?

Ψήνομαι να περάσω την Α παρά το ΄΄προβληματάκι΄΄ που έχει με το ρουτ ο φίλος μας ο Corolla

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

περιμένουμε.........

Μπορείτε να ποστάρετε οι κάτοχοι ποια ρομ φοράτε ? U ή Α ?

Ψήνομαι να περάσω την Α παρά το ΄΄προβληματάκι΄΄ που έχει με το ρουτ ο φίλος μας ο Corolla

 

Στην πράξη εννοώ. Τι δεν έχεις;

Θα χρησιμοποιώ αγγλικά για γλώσσα συστήματος.

Δεν έχω καταλάβει γιατί να ψάξω για rom. Τι δεν λειτουργεί εκτός από ελλειπή μετάφραση;

Edited by georgemvg
Link to comment
Share on other sites

περιμένουμε.........

Μπορείτε να ποστάρετε οι κάτοχοι ποια ρομ φοράτε ? U ή Α ?

Ψήνομαι να περάσω την Α παρά το ΄΄προβληματάκι΄΄ που έχει με το ρουτ ο φίλος μας ο Corolla

 

Υπαρχει αυτη η ROM? ή μπορω να σας τη δωσω εγω καπως?

 

Υγ. Αυτο το corolla πως το αλλαζω ρε παιδια? Οταν ειχα κανει εγγραφη το 2004 ειχα αλλα μυαλα τοτε..

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αυτη η ROM? ή μπορω να σας τη δωσω εγω καπως?

 

Υγ. Αυτο το corolla πως το αλλαζω ρε παιδια? Οταν ειχα κανει εγγραφη το 2004 ειχα αλλα μυαλα τοτε..

 

υπάρχει η ρομ στο site της meizu

Για το Nick μάλλον πρέπει να επικοινωνήσεις με τους admin

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να ψάχνεις ......., σε 10 θα το έχεις

 

Θα ερθει λες σε δεκα ; ηδη ψαχνω το επομενο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να ψάχνεις ......., σε 10 θα το έχεις

 

Θα ερθει λες σε δεκα ; ηδη ψαχνω το επομενο κινητο

σε εμένα ήρθε σε 11 και σε άλλους σε 6 και σε 9 ημέρες, πάντα μιλάμε από vickmall

edit

επειδή η εφαρμογή mobileuncletool δεν λειτουργεί στο τηλ μας, όποιος θέλει μπαίνει στο ΄΄κρυφό΄΄ μενού του τηλ πατώντας στον dialer το παρακάτω

*#*#3646633#*#*

ΠΡΟΣΟΧΗ στο τι θα πειράξετε !!!!

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο playstore εχει ελληνικα?

Αν βάλεις την εφαρμογή morelocale2 , ναι έχει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ωραια,και με το 4g τι γινετε?για wind μ ενδιαφερει

την 800 συχνότητα δεν την έχει, οπότε πας για άλλο αν είναι βασικό σου κριτηριο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Η 800 είναι η μπάντα που εκπέμπει η wind;

Πάντως για Αθήνα και Vodafone το 4G είναι καμπανα.

Για την ώρα Ναι και σιγα σιγά πάνε και οι υπόλοιποι σε αυτήν

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα το tn στις 9/9 στις 11/9 εμφανίστηκε στο SG Post και στο trackitonline το δειχνει σαν Accepted from sender / Consolidated for export (δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλα αυτα τα μηνυματα :) ).

Tempered glass εχω ήδη παραγγείλει με την βοήθεια του φίλου taliban, καμία καλή θήκη υπάρχει? Όσες είδα σε vickmall / gearbest δεν μου γέμισαν το μάτι.

 

Και μια 2η πιο κουλη ερωτηση, λετε να κανουμε account πρωτα στο flyme και μετα στο κινητο, μπαίνω στο flyme.cn αλλα δεν βλεπω πουθενα την επιλογή για να κάνω account. Home - Downloads - Meizu βλέπω σαν επιλογές, έχω μπει σε λάθος σελίδα?

 

Συγνώμη για τις χαζές ερωτήσεις..

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα το tn στις 9/9 στις 11/9 εμφανίστηκε στο SG Post και στο trackitonline το δειχνει σαν Accepted from sender / Consolidated for export (δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλα αυτα τα μηνυματα :) ).

Tempered glass εχω ήδη παραγγείλει με την βοήθεια του φίλου taliban, καμία καλή θήκη υπάρχει? Όσες είδα σε vickmall / gearbest δεν μου γέμισαν το μάτι.

 

Και μια 2η πιο κουλη ερωτηση, λετε να κανουμε account πρωτα στο flyme και μετα στο κινητο, μπαίνω στο flyme.cn αλλα δεν βλεπω πουθενα την επιλογή για να κάνω account. Home - Downloads - Meizu βλέπω σαν επιλογές, έχω μπει σε λάθος σελίδα?

 

Συγνώμη για τις χαζές ερωτήσεις..

Θήκη θα σου έλεγα να μείνεις με αυτή που θα έχει η συσκευασία, δεν έχω βρει κάτι άλλο αξιόλογο, για την παρακολούθηση θα σου πρότεινα το 17track.

Για το θέμα του account Έχω πάθει κοκομπλοκο....Δεν θυμάμαι αν το έκανα τελικά από το τηλ ή από το πι σι......μάλλον από το τηλ πρεπει να το έκανα τελικά....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θήκη θα σου έλεγα να μείνεις με αυτή που θα έχει η συσκευασία, δεν έχω βρει κάτι άλλο αξιόλογο, για την παρακολούθηση θα σου πρότεινα το 17track.

Για το θέμα του account Έχω πάθει κοκομπλοκο....Δεν θυμάμαι αν το έκανα τελικά από το τηλ ή από το πι σι......μάλλον από το τηλ πρεπει να το έκανα τελικά....

 

Φίλε taliban καταρχήν σ' ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Μόλις τσέκαρα και το 17track και το έχει σαν transit.

Για θήκη κάτι μου λέει αυτή http://www.aliexpress.com/item/Ultra-thin-Aluminum-Metal-Wire-drawing-Back-Cover-Case-for-Meizu-m2-mini-5-0-inch/32442403075.html?ws_ab_test=201407_1,201444_6,201409_2

περισσότερο γιατί είναι μεταλλική απ' ότι λέει αλλά θα παραμείνω στα λεγόμενα σου και θα κρατήσω την μαμά.

 

Όσο για το account μάλλον μέσω του κινητού πρέπει να γίνεται γιατί και μέσω του aite της meizu στη σελίδα του flyme με πετάει :D

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Φίλε taliban καταρχήν σ' ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Μόλις τσέκαρα και το 17track και το έχει σαν transit.

Για θήκη κάτι μου λέει αυτή http://www.aliexpress.com/item/Ultra-thin-Aluminum-Metal-Wire-drawing-Back-Cover-Case-for-Meizu-m2-mini-5-0-inch/32442403075.html?ws_ab_test=201407_1,201444_6,201409_2

περισσότερο γιατί είναι μεταλλική απ' ότι λέει αλλά θα παραμείνω στα λεγόμενα σου και θα κρατήσω την μαμά.

 

Όσο για το account μάλλον μέσω του κινητού πρέπει να γίνεται γιατί και μέσω του aite της meizu στη σελίδα του flyme με πετάει :D

Την έχω δει αυτή την θήκη, το θέμα είναι πως την αγοράζουμε από ali που δεν έχει PayPal.....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Την έχω δει αυτή την θήκη, το θέμα είναι πως την αγοράζουμε από ali που δεν έχει PayPal.....

 

Αυτό δεν μου είναι πρόβλημα γιατί μου τα αγοράζει ένα φιλαράκι που μένει μόνιμα Πολωνία.

Απ' όσο διαβάζω, όμως, στο θέμα του aliexpress μπορείς να ρωτήσεις τον seller αν έχει paypal και αν ναι κάνεις κανονικά αγορά.

Θα τους στείλω ένα μήνυμα να δω αν έχουν για την συγκεκριμένη θήκη και θα ενημερώσω.

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Με τα ελληνικά σαν γλώσσα συστήματος τι γίνεται; στο minideal φαίνονται ως διαθέσιμα. Στο pandawill το είχα παραγγείλει κ το ακύρωσα γιατί μου είπαν ότι προ το παρόν δεν παίρνει ελληνικά κ ότι μαλλον θα παρει σε μελλοντική αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...