Jump to content

Meizu M2


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εδώ έχει κάποιες ρομ

https://meizufans.eu/forum/category/65/meizu-m2

 

edit 1

Βλέποντας εδώ http://www.flyme.cn/en/firmware.html βγάζω το συμπέρασμα ότι δεν υπάρχει international έκδοση για το ΄΄δικό΄΄ μας, οπότε και Ελληνικά δεν νομίζω ότι θα έχει τελικά.

Εχω στείλει email στην εταιρία ελπίζοντας να μου απαντήσουν αν και πότε θα βγάλουν international έκδοση.

 

edit 2

για root λογικά πρέπει να δουλεύει η παρακάτω διαδικασία (post #866 )

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5733087#post5733087

Οποίος έχει διάθεση να το δοκιμάσει αςριξει μια ματιά εδώ.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6261060 . Από ότι φαίνεται αν έχει lollipop το m2 τότε μέσω της μεθόδου περνιέται I.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οποίος έχει διάθεση να το δοκιμάσει αςριξει μια ματιά εδώ.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6261060 . Από ότι φαίνεται αν έχει lollipop το m2 τότε μέσω της μεθόδου περνιέται I.

μέθοδος υπάρχει, ΡΟΜ δεν υπάρχει Ι για το mini,

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το κρατάω στα χέρια μου ,μόλις 9 μέρες μετά την παραγγελία! Από βικ μολ!

Εφαρμόζει στην παλάμη πολύ ωραία! Είναι ελαφρύ, η οθόνη πολύ ωραία και καλή κάτω από τον ήλιο! Πολύ γρήγορο, καθαρές φωτογραφίες μπρος πίσω κάμερα! Το μενού είναι στα Αγγλικά, πληκτρολόγιο έβαλα το swift key και είναι πολύ καλό....πρώτες εντυπώσεις θετικές! Μετά το lumia 800 που είχα το flyme μου μοιάζει με έκρηξη πολιτισμού!

 

Επειδή έχω παραγγείλει και εγώ από βικ μολ από τις 26 και ακόμα δεν μου εμφανίζει πληροφορίες το tracking number , ήθελα να ρωτήσω αν δούλεψε και σε σένα έτσι, αλλιώς να αρχίσω να ανησυχώ.

Link to comment
Share on other sites

Με το λίγο που το έχω στα χέρια μου το θεωρώ το κορυφαίο vfm.

Πολυ σταθερό το software.

Ο ήχος του ηχείου καλός αλλα στερείται μπάσου

Το διπλό flash κάνει καλή δουλειά αλλα υπάρχουν και καλύτερα στα ακριβά μοντέλα

Φωτογραφίες πλεον του μέτριου !

Ραδιόφωνο δεν βρήκα

Στην παλάμη το χειρίζεσαι πολύ ευκολα με το ένα χέρι

Μπαταρία 6 ώρες περίπου με πλήρη λειτουργία αλλα έχει καλή διαχείρηση ενέργειας με το ενσωματομένο software

 

και δυο φωτογραφίες

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=3F83C4F2F18AFF49!42349&authkey=!AM3IfW63L0aLoYE&v=3&ithint=photo%2cjpg

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=3F83C4F2F18AFF49!42347&authkey=!AAJ-3bIeKmESfOw&v=3&ithint=photo%2cjpg

Link to comment
Share on other sites

Με το λίγο που το έχω στα χέρια μου το θεωρώ το κορυφαίο vfm.

Πολυ σταθερό το software.

Ο ήχος του ηχείου καλός αλλα στερείται μπάσου

Το διπλό flash κάνει καλή δουλειά αλλα υπάρχουν και καλύτερα στα ακριβά μοντέλα

Φωτογραφίες πλεον του μέτριου !

Ραδιόφωνο δεν βρήκα

Στην παλάμη το χειρίζεσαι πολύ ευκολα με το ένα χέρι

Μπαταρία 6 ώρες περίπου με πλήρη λειτουργία αλλα έχει καλή διαχείρηση ενέργειας με το ενσωματομένο software

 

και δυο φωτογραφίες

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=3F83C4F2F18AFF49!42349&authkey=!AM3IfW63L0aLoYE&v=3&ithint=photo%2cjpg

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=3F83C4F2F18AFF49!42347&authkey=!AAJ-3bIeKmESfOw&v=3&ithint=photo%2cjpg

Ποιά έκδοση λογισμικού έχει ;

Είσαι σίγουρος για το 2πλο φλας, στις φωτο Κάτω από την κάμερα δείχνει ένα φλας.

Λευκό ή γκρι έχεις;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση λογισμικού έχει ;

Είσαι σίγουρος για το 2πλο φλας, στις φωτο Κάτω από την κάμερα δείχνει ένα φλας.

Λευκό ή γκρι έχεις;

 

Συγγνώμη λάθος μου μονό ἐχει

 

Flyme version 4.5.3.1.U

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη λάθος μου μονό ἐχει

 

Flyme version 4.5.3.1.U

Δες μήπως έχεις update,νομίζω ότι έχει βγει το 1Α.

Ποιο χρώμα έχεις;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση λογισμικού έχει ;

Είσαι σίγουρος για το 2πλο φλας, στις φωτο Κάτω από την κάμερα δείχνει ένα φλας.

Λευκό ή γκρι έχεις;

 

Δες μήπως έχεις update,νομίζω ότι έχει βγει το 1Α.

Ποιο χρώμα έχεις;

 

Λευκό χρώμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λευκό χρώμα

 

Δεν εχει άλλο upgrade

Link to comment
Share on other sites

To NLPost που δίνει το Vickmall σαν άλλη εταιρια αποστολής του τηλεφώνου την έχει δοκιμάσει κανείς ? είναι γρήγορη αξιόπιστη και τι πιθανότητες έχω να πληρώσω τελωνείο.
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

To NLPost που δίνει το Vickmall σαν άλλη εταιρια αποστολής του τηλεφώνου την έχει δοκιμάσει κανείς ? είναι γρήγορη αξιόπιστη και τι πιθανότητες έχω να πληρώσω τελωνείο.

Είναι αξιόπιστη, το γρήγορη είναι κάτι που ελέγχεται κατά καιρούς.

Στο μεταξύ το δικό μου μόλις πάτησε Ελλάδα, μέσω sg , έφυγε την προηγούμενη Κυριακή, λογικά Τρίτη θα το έχω στα χέρια μου ;)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Είναι αξιόπιστη, το γρήγορη είναι κάτι που ελέγχεται κατά καιρούς.

Στο μεταξύ το δικό μου μόλις πάτησε Ελλάδα, μέσω sg , έφυγε την προηγούμενη Κυριακή, λογικά Τρίτη θα το έχω στα χέρια μου ;)

 

Δεν υπάρχει κάτι standard μεταξυ SG και NL θεωρώ αξιόπιστα και τα δύο. Άλλες φορές πιο γρήγορα το ένα άλλες το άλλο. Για πράδειγμα ενω ο φίλος μας περιμένει εγώ έχω παραλάβει το πρὠτο και αύριο θα πάρω και το δεύτερο. Απλα είναι θέμα τύχης το αργά και το γρήγορα. !

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα κι εγω το κινητο απο vickmall.για το κινητο δεν θα πω πολλα οπως ολα τα meizu ειναι κορυφη σε ολα του και το flyme τα σπαει.ειναι πολυ καλο στο χερι ανετο δεν εχει ελληνικα(στο πληκτρολογιο εχει) ηρθε με την flyme 4.5.3u και εγινε αναβαθμιση σε 4.5.3.1u..root πολυ ευκολα απο το μενου κανεις λογαριασμο στο flyme και αποκτας δικαιωματα..για ελληνικα μπηκε το locale οποτε μονο οι ρυθμισεις ειναι χωρις ελληνικα.οτι θελετε ρωτατε..ενοειται gps wifi gsm καμερες ειναι ολα τελεια.για 130$ ειναι το top vfm επωνυμο κινεζικο για μενα
Link to comment
Share on other sites

Με τι το παραγγειλατε απο vickmall και ηρθε γρηγορα με nlpost ή με sgpost; Επισης επειδη ειδα οτι δεν μπορει να παρει 2 καρτες sim και sd καρτα μαζι υποστηριζει otg;Επισης εχει ραδιο και infrared;
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Με τι το παραγγειλατε απο vickmall και ηρθε γρηγορα με nlpost ή με sgpost; Επισης επειδη ειδα οτι δεν μπορει να παρει 2 καρτες sim και sd καρτα μαζι υποστηριζει otg;Επισης εχει ραδιο και infrared;

 

με sg post ηρθε την προηγουμενη τριτη αλλα ελειπα εγω...ραδιο οχι ουτε infared..η δυο sim ή μια sim και sd

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα κι εγω το κινητο απο vickmall.για το κινητο δεν θα πω πολλα οπως ολα τα meizu ειναι κορυφη σε ολα του και το flyme τα σπαει.ειναι πολυ καλο στο χερι ανετο δεν εχει ελληνικα(στο πληκτρολογιο εχει) ηρθε με την flyme 4.5.3u και εγινε αναβαθμιση σε 4.5.3.1u..root πολυ ευκολα απο το μενου κανεις λογαριασμο στο flyme και αποκτας δικαιωματα..για ελληνικα μπηκε το locale οποτε μονο οι ρυθμισεις ειναι χωρις ελληνικα.οτι θελετε ρωτατε..ενοειται gps wifi gsm καμερες ειναι ολα τελεια.για 130$ ειναι το top vfm επωνυμο κινεζικο για μενα

 

Ναι πράγματι επιβεβαιώνω και εγώ ότι και στο root είναι παιχνίδι. Μα τέλος πάντων τι αρνητικό θα βρούμε για αυτό το τηλέφωνο εκτός των Ελληνικών ? :rolleyes:

Το ραδιόφωνο δεν νομίζω ότι είναι στα πλην και ξέχασα να πω ότι έχει μία πληθωρα αισθητήρων όπως τα ακριβά μοντέλα !

Link to comment
Share on other sites

Ναι πράγματι επιβεβαιώνω και εγώ ότι και στο root είναι παιχνίδι. Μα τέλος πάντων τι αρνητικό θα βρούμε για αυτό το τηλέφωνο εκτός των Ελληνικών ? :rolleyes:

Το ραδιόφωνο δεν νομίζω ότι είναι στα πλην και ξέχασα να πω ότι έχει μία πληθωρα αισθητήρων όπως τα ακριβά μοντέλα !

 

ολα τα μοντελα της meizu ειναι σε αυτο το επιπεδο απλα με αυτην την τιμη δεν εχει αντιπαλο

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνουμε ρουτ; πώς μπαίνουν ελληνικά στο μενού; στο πληκτρολόγιο έβαλα το SwiftKey για να έχω ελληνικά στο γράψιμο

Έχω γράψει Μέσα στο topic το Πως γίνεται ρουτ, κάνε τον κόπο να ψάξεις λίγο. Ελληνικά δεν.....Στο μενου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχω γράψει Μέσα στο topic το Πως γίνεται ρουτ, κάνε τον κόπο να ψάξεις λίγο. Ελληνικά δεν.....Στο μενου

 

Αντιγραφω :

 

Πρέπει πρώτα να δημιουργήσεις flyme account της μορφής username@flyme.cn (web cloud υπηρεσία της Meizu) μέσα από τις ρυθμίσεις:

απλά πας settings --> accounts (συνεφάκι) --> Register και συμπληρώνεις τα πεδία με τα στοιχεία σου δηλ. όνομα χρήστη(account το λέει), κωδικός , email κτλ. Η υπηρεσία προσφέρει συγχρονισμό επαφών, κλήσεων και ρυθμίσεων και όχι web mail. Ο ίδιος λογαριασμός ισχύει και στο Meizumart.com και στο forum.meizu.com

 

Αφού δημιουργηθεί το flyme account μετά (copy-paste τα βήματα από Meizufans):

 

1. Make sure you're logged in into your Flyme account.

2. Go to Settings --> Accounts --> *your Flyme account*

3. Click on 'Open system privileges'.

4. Accept the warning and enter your Flyme password.

5. After confirming your Flyme password the phone will reboot.

6. Your phone should now be rooted. You can check under Settings --> Accounts --> *your Flyme account* if the system privileges are opened.

 

Κάτι περίεργο που αν κάποιος ξέρει μου απαντά.

 

Επαλυθεύω ότι η συσκευή είναι root. Μετά χρησιμοποιώντας το One Cleaner για να ορισω ποιές εφαρμογές θα ξεκινάνε στην αρχή και ποιές όχι δεν το κάνει διότι βρισκει την συσκευή ότι δεν είναι root.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο gps πως πάει , το δοκίμασε κανείς σε πραγματικές συνθήκες; Το ρωτάω γιατί είμαι κάτοχος του zopo zp999 και το gps είναι χάλια και ας φοράει καινούργιο mtk αυτό δεν λέει κάτι παίζει ρόλο και η κατασκευή....
Link to comment
Share on other sites

Έχω γράψει Μέσα στο topic το Πως γίνεται ρουτ, κάνε τον κόπο να ψάξεις λίγο. Ελληνικά δεν.....Στο μενου

 

Μήπως χρειάζεται και την εγκατάσταση του supersu;

 

Δεν το ξέρω αλλα θα το δοκιμασω

 

Ναι χρειάζεται το supersu

Edited by aanastasopoulos
Link to comment
Share on other sites

το gps του ειναι αψογο γιατ φοραει και glonass δεν χανει σημα με τιποτα και λοκαρει σε 3sec δοκιμασμενο με here και maps
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...