Jump to content

OnePlus 2


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά την αναβάθμιση στο κινητό μου έχω παρατηρήσει ότι ανταποκρίνεται πιο γρήγορα, η μπαταρία διαρκεί περισσότερο χρόνο και έχουν διορθωθεί κάποια bugs που crashαραν το κινητό και μου έκανε και reboot καμιά φορά. Γενικά πλέον είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα...

Αλλά περιμένουμε την αναβάθμιση σε Marshmallow.

 

Επίσης εχουμε νέα και από το cm13. Επιτέλους το FP και το LAF δουλεύουν και πολύ σύντομα (ίσως και σε 1-2 βδομάδες υποθέτω) θα έχουμε και official cm13 για το OP2 αφού διορθωθούν κάποια μικροbugs που έχουν μείνει....

 

Προσωπικά θα κάνω λίγη υπομονή να δω πότε θα αναβαθμιστεί και πως θα είναι το OOS 3 και αν δεν με ικανοποιήσει και φυσικά μέχρι τότε είναι αρκετά stable αλλά και official το cm13 τότε θα μεταβώ στο cyanogenmod ...

OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το OTG δεν δουλεύει στην συσκευή μας; Σύνδεση ενα usb stick αλλά δεν το βλέπει!

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Το OTG δεν δουλεύει στην συσκευή μας; Σύνδεση ενα usb stick αλλά δεν το βλέπει!

Με ποιον τρόπο το σύνδεσες;

Ενεργοποίησες το otg από τον αποθηκευτικό χώρο;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Δεν είχα προσέξει την επιλογή που έχει για otg. Το ενεργοποίησα και όλα οκ.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν δούλευε απο την αρχή .τσάμπα το 32gb usb type c στικακι που αγόρασα της Kingston
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν δούλευε απο την αρχή .τσάμπα το 32gb usb type c στικακι που αγόρασα της Kingston

Έχω αγοράσει 10 ανταπτορες usb type c otg και δεν δουλεύει κάνεις. Και από ότι έχω δοκιμάσει από type-c σε micro usb μόνο οι xiaomi δουλεύουν. Γενικά απογοήτευση το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν δούλευε απο την αρχή .τσάμπα το 32gb usb type c στικακι που αγόρασα της Kingston

Για το συγκεκριμένο της kingston επειδή το ήθελα και γω και κανείς δεν ήξερε αν δουλεύει, είχα στείλει mail και στην oneplus και στην kingston και μου απάντησαν, από την kingston ότι το oneplus 2 δεν είναι στη λίστα με τις συμβατές συσκευές για το συγκεκριμένο στικάκι και από την oneplus ότι δεν υποστηρίζεται ακόμη. Δεν ξέρω τι εννοούν με το 'ακόμη' αλλά από την απάντησή τους μου φάνηκε ότι κάποια στιγμή θα μπορέσει να γίνει. Τι να πω; Ίσως με την έλευση του MM; Άγνωστο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ. Δεν είχα προσέξει την επιλογή που έχει για otg. Το ενεργοποίησα και όλα οκ.

Με τι μέσο έκανες την σύνδεση; Αντάπτορα και στικάκι ή usb type-c otg;

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω αγοράσει 10 ανταπτορες usb type c otg και δεν δουλεύει κάνεις. Και από ότι έχω δοκιμάσει από type-c σε micro usb μόνο οι xiaomi δουλεύουν. Γενικά απογοήτευση το τηλέφωνο.

Έχεις πάρει και της oneplus τον αντάπτορα;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με το μικρο καλώδιο otg της oneplus που είναι Micro USB απο την μια και υποδοχή για USB απο την αλλη, συν ανταπτορακι της Anker απο Micro USB σε USB Typ C και την εφαρμογή es Explorer δουλεύει κανονικά το otg.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει με το otg καμια φορα μα το συνδεσω απο τη μια και δεν παιξει , μπορει να παιξει απο την αλλη.

Βεβαια ο ανταπτορας που εχω ειναι της Xiaomi. Οποιος εχει το διπλο στικακι της kingston ας το δοκιμασει και απο τις δυο πλευρες. ποτε δεν ξερεις :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

το είχα αναφέρει και παλαιότερα στο νήμα, το stickακι της kingston από την μεριά του type c δεν δουλεύει ενώ με αντάπτορα micro-usb -> usb type c + καλώδιο usb θηλυκό -> micro usb το βλέπει κανονικά, όπως και όποιο άλλο δοκίμασα...
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει λογικό από την μεριά του usb να δουλεύουν σχεδόν όλα. Σκοπός είναι να υποστηρίζει και τα type-c otg. Ελπίζω σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση να το ενεργοποιήσουν. Εκτός και αν είναι περιορισμός από μεριάς hardware..
Link to comment
Share on other sites

Είναι βέβαια η πρώτη μου φόρτιση μετα το update.....μαυρα χάλια ....Δείτε μονο το sot....κλαίω...ελπίζω να στρώσει

Δείτε και το held awake που πριν ήταν 1 ώρα και κάτι και πήγε 3ώρες συν

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160311/2286199ab117545702c677d3e4198c40.jpg

Τελικά απεγκατεστησα καμία δεκαριά εφαρμογές που δεν χρησομοποιουσα και η μια αρκετά ύποπτη για το θεμα του held awake ,και έστρωσε το κινητό αμέσως :)

Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλα από τη φόρτιση χθες το πρωί. Δεν τα πήγε καθόλου άσχημα με μέτρια χρήση. Οπότε υπολογίζω κανονικό ost θα έχω με βαριά χρήση 4-4.5 ώρες.

 

http://i.imgur.com/IFh0G6r.png

 

http://i.imgur.com/SA7EL5U.png

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που έπρεπε να έχουν κάνει εξ αρχής (συγγνώμη για το διπλό ποσταρισμα)

 

https://forums.oneplus.net/threads/the-all-new-oneplus-gallery-app-is-available-right-now.436426/

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που έπρεπε να έχουν κάνει εξ αρχής (συγγνώμη για το διπλό ποσταρισμα)

 

https://forums.oneplus.net/threads/the-all-new-oneplus-gallery-app-is-available-right-now.436426/

 

πολύ buggy ακόμα, την κατέβασα το πρωί, την σκάλισα λίγο αλλά είναι αργή και μπουκώνει αν εχεις πολλές φωτογραφίες, πήγα πίσω το quickpic

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

πολύ buggy ακόμα, την κατέβασα το πρωί, την σκάλισα λίγο αλλά είναι αργή και μπουκώνει αν εχεις πολλές φωτογραφίες, πήγα πίσω το quickpic

 

Από το quick pic το κατάλαβα και εγώ ότι είναι πιο αργό αλλά εντάξει όχι κάτι που να ενοχλεί. Καλή μου φαίνεται μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο στη μπαταρία πλέον ακόμα να φτιάξουν το θέμα με τα πρώτοκλλα του Bluetooth

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ερώτηση προς τους κατέχοντες.

 

Υπάρχει η δυνατότητα για internet και απο τις 2 slot των sim?

 

Ευχαριστώ

Ναι κανονικά και από τις 2 κάρτες sim και υποστηρίζουν και οι 2 4G. Απλά κάνεις την αλλαγή μέσα από τις ρυθμίσεις και ρυθμίζεις από ποια κάρτα να έχεις τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον Kozi0.

 

Ερώτηση για δυνατούς λύτες.....

Γνωρίζεται αν μπορεί να ζητηθεί τιμολόγιο αγοράς απο το e-shop του OnePlus. Το έχει πάρει κανένας επαγγελματίας εδώ μέσα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα..

 

θα ηθελα την βοηθεια σας,στα Oneplus θελω να βαλω τον αριθμο του γραφειο μου να χτυπαει στο κινητο,δλδ να κανω εκτροπη κλησης.

 

βγαινει καποιο οικονιδιο στην συσκευη για να καταλαβαινω εαν ειναι η κληση απο την εκτροπη που εκανα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...