Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

h stock εφαρμογη για τα sms είναι μια χαρά αλλά δεν υποστηρίζει μηνύματα 160 χαρακτήρων στα ελληνικά. οπότε αναγκαστικά πας για 3rd party
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δλδ δεν υπάρχει καμία rom που να υποστηρίζει καθαρά ελληνικά παντού;

 

Το θέμα είναι οτι δεν είναι για εμένα το κινητό αλλά προορίζεται για τον πατέρα μου και το θέλει το κινητό να είναι στα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω. Σίγουρα πάντως σε flyme 5 έχει αυτά τα ελληνικά της πλάκας.

Τσέκαρε σε flyme 4 τι παίζει. Δεν θυμάμαι από ποια έκδοση και μετά άρχισε να γίνεται τελείως σκατένια η μετάφραση.

Μήπως να το κρατήσεις εσύ και να πάρεις κανένα Mid range Μοντέλο από Ελλάδα για τον πατέρα να βολευτεί ο άνθρωπος;

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός οτι είναι πατέρας μου δεν παει να πει πως δεν θέλει κάτι καλό και συνάμα οικονομικό να έχει. :p Εγώ έχω oneplus και είμαι ευχαριστημένος! Ο άνθρωπος δεν γνωρίζει αγγλικά και θα τον δυσκολέψει όσο να πεις λίγο στην χρήση. Οπότε αν του περνούσα μια rom που να έχει καθαρά ελληνικά μέσα θεωρώ θα ήταν καλύτερα. Είναι κάποιος που να έχει εμπειρία απο flyme4 να μας πει αν έχει ελληνικό μενού;
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αυτο το update beta 5.6.4.7 δεν μου δουλευει η καμερα ...περασα σημερα το νεοτερο 5,6,4,12 και το προβλημα επιμενει, ειχε κανεις κατι αντοιστιχο προβλημα στο τηλεφωνο? εχω κανει τα παντα αλλα τιποτα...καποια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αυτο το update beta 5.6.4.7 δεν μου δουλευει η καμερα ...περασα σημερα το νεοτερο 5,6,4,12 και το προβλημα επιμενει, ειχε κανεις κατι αντοιστιχο προβλημα στο τηλεφωνο? εχω κανει τα παντα αλλα τιποτα...καποια βοηθεια?

Έκανες clear data η factory reset πριν περάσεις τη beta?

Τράβα settings about phone storage και κάνε factory reset και αυτό είναι καλό να γίνεται πριν κάνεις καν τα update

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Έκανες clear data η factory reset πριν περάσεις τη beta?

Τράβα settings about phone storage και κάνε factory reset και αυτό είναι καλό να γίνεται πριν κάνεις καν τα update

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

τα παντα εχω κανει ..και δεν ερχεται με τιποτα η καμερα, τωρα πηγα στην 5,1,1,4 ΟΑ τα ιδια.. κατεβασα και καμερες απο το play store κανει τα ιδια εχει δυο μερες με αυτο παιδευομε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Μόλις παρέλαβα το κινητό με ρομ flyme os 4.5.4 1A. Έχω δει όμως ότι υπάρχει νέα έκδοση για Α. Πώς την βάζω; Πρέπει να κάνω ρουτ; Κι αν ναι, πώς;

Συγγνώμη αλλά δεν ξέρω από αυτά και έχω πελαγώσει!

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1LTE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Δυστυχως, τα καταφερα....:( κι εσπασα την οθονη του.....

Γνωριζει καποιος, αν υπαρχει σαν ανταλλακτικο στην Ελλαδα?? Αν οχι, υπαρχει καποια προταση, για αγορα του απο καπου αλλου??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Δυστυχως, τα καταφερα....:( κι εσπασα την οθονη του.....

Γνωριζει καποιος, αν υπαρχει σαν ανταλλακτικο στην Ελλαδα?? Αν οχι, υπαρχει καποια προταση, για αγορα του απο καπου αλλου??

Υπάρχει αντιπροσωπεία κάπου στην Ηλιούπολη.. Για googlare μπας και βρεις κάνα τηλ και ρώτα κόστος αλλαγής.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το chompsms μου κανει κολπα πολλες φορές. Δεν γυρνάει πισω με το κεντρικο κολλάει με την αποστολη κ. α.
Link to comment
Share on other sites

Απ. οτι ειδα, ειναι μια εταιρεια, ονοματι TCCM, δε μπορω ομως να βρω αλλα στοιχεια (τηλεφωνο κ.λ.π.)....

Τωρα, τι κανω??

Link to comment
Share on other sites

Απ. οτι ειδα, ειναι μια εταιρεια, ονοματι TCCM, δε μπορω ομως να βρω αλλα στοιχεια (τηλεφωνο κ.λ.π.)....

Τωρα, τι κανω??

http://www.makeitwork.gr/kinezika-brands.html

 

Κάνε μια ερώτηση εδώ να δεις..

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια το chompsms μου κανει κολπα πολλες φορές. Δεν γυρνάει πισω με το κεντρικο κολλάει με την αποστολη κ. α.

Και γιατί δεν βάζεις άλλη εφαρμογή; πχ handcent

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Απ. οτι ειδα, ειναι μια εταιρεια, ονοματι TCCM, δε μπορω ομως να βρω αλλα στοιχεια (τηλεφωνο κ.λ.π.)....

Τωρα, τι κανω??

http://www.cellcom.gr εκει και στην Arvato πανε τα meizu.

Η cellcom έχει και τη motorola, σε χαλασμενη καμερα σε moto g φιλου εκαναν μολις μια ωρα για επισκευη.

Link to comment
Share on other sites

http://www.cellcom.gr εκει και στην Arvato πανε τα meizu.

Η cellcom έχει και τη motorola, σε χαλασμενη καμερα σε moto g φιλου εκαναν μολις μια ωρα για επισκευη.

 

http://www.makeitwork.gr/kinezika-brands.html

 

Κάνε μια ερώτηση εδώ να δεις..

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και γιατί δεν βάζεις άλλη εφαρμογή; πχ handcent

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Καλημερα!!

Στο makeitwork, το αναλαμβανουν, μονο αν τους παω εγω το ανταλλακτικο. Το ιδιο και σ' ενα site που λεγεται http://www.epilogi.net.

Οσον αφορα τη cellcom, αυριο θα επικοινωνησω μαζι τους, ελπιζω να βγαλω ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω, εσείς έχετε ραδιόφωνο; Στο μοντέλο που παρήγγειλα εγώ έγραφε πως έχει (με χρήση ακουστικών). Edited by Zwilling
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω, εσείς έχετε ραδιόφωνο; Στο μοντέλο που παρήγγειλα εγώ έγραφε πως έχει (με χρήση ακουστικών).

Όχι και δεν νομίζω να υπάρχει κάτι τέτοιο... Τουλάχιστον στις τελευταίες εκδόσεις.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Όχι και δεν νομίζω να υπάρχει κάτι τέτοιο... Τουλάχιστον στις τελευταίες εκδόσεις.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

puzzle21 ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω, εσείς έχετε ραδιόφωνο; Στο μοντέλο που παρήγγειλα εγώ έγραφε πως έχει (με χρήση ακουστικών).

 

οχι,το μονο ραδιο που εχει ειναι με χρηση ιντερνετ..το e radio ας πουμε...εφαρμογη!

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

οχι,το μονο ραδιο που εχει ειναι με χρηση ιντερνετ..το e radio ας πουμε...εφαρμογη!

Μέσω ίντερνετ και το tune in radio είναι πολύ καλό.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Τελικα, μαλλον θα το αναλαβει η Cellcom, στην Αργυρουπολη. Το κοστος, οπως με ενημερωσαν, ειναι 140€....:( Πασχαλιατικο δωρο...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα, μαλλον θα το αναλαβει η Cellcom, στην Αργυρουπολη. Το κοστος, οπως με ενημερωσαν, ειναι 140€....:( Πασχαλιατικο δωρο...

Όλες οι αντιπροσωπείες τόσο χρεώνουν περίπου... Πιο φθηνά σου βγαίνει μόνο αν αγοράσεις μονος το ανταλλακτικό και πας σε κάποιο αλλο μαγαζί να στο αλλάξουν.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Τελικα, μαλλον θα το αναλαβει η Cellcom, στην Αργυρουπολη. Το κοστος, οπως με ενημερωσαν, ειναι 140€....:( Πασχαλιατικο δωρο...

 

140 ευρω ανταλλακτικο και εργασια? Αν ναι τοτε ειναι πολυ καλη τιμη.Λιγο που κοιταξα ανταλλακτικο μονο το βρισκεις στα 100 περιπου δολλαρια απο κινα δηλαδη περιπου 90 ευρω.Θα εδινες και κανα 30-40ευρω στον τεχνικο οποτε στα ιδια ερχεσαι.Θα γλυτωσεις και το περιμενε της οθονης και τον φοβο να μην ερθει σπασμενη ,χαλασμενη κτλ.

Αν θελουν μονο 140 ευρω για εργασια τοτε δεν το συζητω ψαξε αλλου ειναι παρα πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι αντιπροσωπείες τόσο χρεώνουν περίπου... Πιο φθηνά σου βγαίνει μόνο αν αγοράσεις μονος το ανταλλακτικό και πας σε κάποιο αλλο μαγαζί να στο αλλάξουν.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

140 ευρω ανταλλακτικο και εργασια? Αν ναι τοτε ειναι πολυ καλη τιμη.Λιγο που κοιταξα ανταλλακτικο μονο το βρισκεις στα 100 περιπου δολλαρια απο κινα δηλαδη περιπου 90 ευρω.Θα εδινες και κανα 30-40ευρω στον τεχνικο οποτε στα ιδια ερχεσαι.Θα γλυτωσεις και το περιμενε της οθονης και τον φοβο να μην ερθει σπασμενη ,χαλασμενη κτλ.

Αν θελουν μονο 140 ευρω για εργασια τοτε δεν το συζητω ψαξε αλλου ειναι παρα πολλα.

 

140€, ανταλλακτικο κι εργασια. Οποτε, και συμφωνα με τα λεγομενα σας, καλα ειναι. Θα το προχωρησω και θα ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...