Jump to content

Honor 7


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα φίλε η επίσημη ιστοσελίδα της huawei για Ευρώπη είναι vmall.eu. Εκεί έχουν τις original συσκευές ας πούμε με τις "κανονικές" τιμές βέβαια.

 

και εκει που λεει select country ποια βαζουμε? στελνουν Ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 711
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λογικά αν δεν είναι καλή η ισοτιμία στην Αγγλία όλες οι άλλες χώρες εχουν την ίδια τιμή. Οπότε λογικά φαντάζομαι απ όπου θέλεις. Δεν έχει μεταφορικά χρέωση απ ότι είδα πάντως. Τώρα φίλε περισσότερα από κάποιον φίλο που έχει παραγγείλει από εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν δεν είναι καλή η ισοτιμία στην Αγγλία όλες οι άλλες χώρες εχουν την ίδια τιμή. Οπότε λογικά φαντάζομαι απ όπου θέλεις. Δεν έχει μεταφορικά χρέωση απ ότι είδα πάντως. Τώρα φίλε περισσότερα από κάποιον φίλο που έχει παραγγείλει από εκεί.

 

Καλως φιλε σε ευχαριστω πολυ! Οποιος φιλος ξερει να μου πει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά.

Έπεσε ένα Honor 7 στα χέρια μου 16άρι Fantasy Silver και επειδή δεν γουστάρω τα πολύ ακριβά κινητά - άσε που τα φοβάμαι κιόλας μην πέσουν κλπ - το πουλάω. Είμαι επαρχία. Για περισσότερες πληροφορίες πμ. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι ο δημιουργούς του MultiTool για το Honor6.

Από σήμερα το "Honor6 MultiTool" ενοποιείται με το αντίστοιχο "Honor7 MultiTool" που έχει κάνει port o Ρώσος φίλος inside!out από το XDA, o οποίος είναι και υπεύθυνος για την συντήρηση κι αναβάθμιση του κώδικα που αφορά την συσκευή σας.

Το αντίστοιχο thread για την συσκευή σας στο XDA είναι εδώ ενώ για το Honor6 εδώ.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα την 170 και παρατηρώ οτι το ζήτημα με ειδοποιήσεις έχει λυθεί. Με το που ξανάνοιξε το τηλέφωνο μετά το απντέητ έλαβα μηνύματα βάιμπερ και μέηλ χωρίς να έχω ανοίξει πρώτα τις εφαρμογές.

 

Διαβάζω αλλού οτι η 170 φέρνει και μικροβελτιώσεις στη μπαταρία και τους χρόνους φόρτισης αλλά ακόμα είναι πολύ νωρίς για να έχω σαφή είκονα...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα εδώ και καιρό την Β140 και από τότε προσπαθώ να δω εάν θα μου βγάλει αναβάθμιση μέσα από το κινητό για επόμενη άλλα δεν

Δώστε μου ένα σίτε να πάω να βάλω μόνος μου την επόμενη

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα εδώ και καιρό την Β140 και από τότε προσπαθώ να δω εάν θα μου βγάλει αναβάθμιση μέσα από το κινητό για επόμενη άλλα δεν

Δώστε μου ένα σίτε να πάω να βάλω μόνος μου την επόμενη

Δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

Αν αγορασουμε την κινεζικη εκδοση μπορουμε να το ξεκλειδωσουμε ωστε να υποστηριζει την 800αρα μπαντα?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

πόσο το βρίσκεις? στο vmall το ευρωπαϊκό μοντέλο το έχει 300 ευρω
Link to comment
Share on other sites

πόσο το βρίσκεις? στο vmall το ευρωπαϊκό μοντέλο το έχει 300 ευρω

 

δεν ειναι 300 ευρω με την ισοτιμια ειναι 328

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι 300 ευρω με την ισοτιμια ειναι 328

300 μαζί με τα μεταφορικά με το κουπόνι 40gbp

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και παλι καλημερα εχει κανεις την PLK-UL00 δηλαδη την κινεζικη εκδοση?το εχω βρει σε καλη τιμη.Περα απο την 800αρα μπαντα χανω κατι αλλο?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το κινέζικο είναι απλά καλύτερο, έχει και NFC, καλημέρα.

 

και απο θεμα firmware τι λεει?playstore ελληνικα?οι ρομ του ειναι οκ η με προβληματα?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα κατεληξα και περιμενω το PLK-AL10 εχει καποιος το συγκεκριμενο μοντελο?το πηρα σε μαυρο γκρι.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα κατεληξα και περιμενω το PLK-AL10 εχει καποιος το συγκεκριμενο μοντελο?το πηρα σε μαυρο γκρι.

Να σε ρωτησω αυτη η εκδοση δλδ.το PLK-AL10 τι.διαφορα εχει.απο.τιςαλλες?ειναι.ευρωπαικη?επισης επειδη μεενδιαφερει η 64gb γιατι θα χρισιμοποιησω δυο sim και ως εκ τουτου τα 16gb ειναι πολυ λιγα,απο που αξιζει να παρω τα 64 ωστε να μην χρειαζομαι root, unlocked,να.τρεχουν.παιχνιδια.και εφαρμογες κανονικα..γιατι με τοσα που διαβασα στο φορου εκει που ψινομουν να το παρω τιρα προβληματιστικα..συνοψιζω λοιπον.64 εκδοση χωρις προβληματα απο που?εχουμεκατι σε ευρωπη ή να ψαξω απο alliexpress ktl??

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα εγγύησης λένε:

1) Αν ανοίξεις το bootloader χάνεις την εγγύηση

2) Αν ανοίξεις το boot δεν χάνεις την εγγύηση γιατί μπορείς να το ξανακλείσεις, και όλα μέλι γάλα! Μετρητή δεν έχουν!

3) Με root χάνεις την εγγύηση

4) Με unroot, πέρασμα το stock recovery και κλείδωμα του boot έχεις πάλι εγγύηση!

Συνεπώς όλα είναι σχετικά......τι θες σ' αυτήν την ζωή!!

Η δική μου γνώμη λέει ότι δεν χρειάζομαι καμία εγγύηση απαξ και η συσκευή λειτούργησε καλά την 1η εβδομάδα χρήσης της, αρκεί να μην κάνω καμιά μακακία στην συνέχεια με τα root και ξεroot!

 

Y.G. H rom είναι μούφα ε?? Το ψιλιάστηκα .... και είπα να δω τι λένε και άλλοι.....αλλά έλα μου ντε που δεν βρήκα άλλους!!! Όπως έκανες και εσύ!!! Μετά είπα να το βάλω εδώ να το δει ο ROMANOS μπας και μας δώσει καμιά ιδέα....ας περιμένουμε...

Μπορεί εκείνος να κατορθώσει να την κατεβάσει (εγώ δεν μπόρεσα) και .....να έχουμε κάτι καλό!!! Μπορεί....

.....

Στα δύσκολα παιχνίδια δεν κολώνει με τίποτα... τώρα με τα καινούργια γραφικά που θα έχει το νέο 950/άρι τσιπάκι.....απλά θα ξεσκίζει!!!!

Πάντως ο ήχος του τα σπάει ...Εχουμε το dts από την μάνα ή εγώ το έβαλα ή αναβάθμιση έκανα???

Κατέβασα και πέρασα και τα APK τα κινέζικα...¨εχω 4-5 "play store"!!!!!!!

Πέρασα όλες τις ροοτ εφαρμογές...και φτάνω κοντά στις 500!!! Περιμένω την 64/άρα κάρτα για να επαναλάβω την πετυχημένη διαδικασία με το δίκαρτη κάρτα + SD ταυτόχρονα! Βρήκα μια ωραία εφαρμογή...που κάνεις ότι θέλει στα δίκαρτα κινητά!

Δεν θα έπαιρνα ποτέ μου κινητό κάτω απ' αυτό (σε υπολογιστική ισχύ)! Καταραμένη φτώχεια! Μας τα τρώνε άλλοι τώρα με τους φόρους.....

 

Πως γινετε να εχεις μεσα δυο.σιμ.και sd ταυτοχρονα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-huawei-honor-7-64gb

Στα δεξια μπορεις να δεις τα καταστηματα που το πουλανε φθηνοτερα!

Παντως υπαρχει τροπος εαν θες να χρησιμοποιησεις ταυτοχρονα sd και 2 sim.

chipakia γιατι πιο παραμετροποιησιμο το κινεζικο? διαφερει το software τους?

 

Ποιος ειναι ο τροπος να χρισημοποιεις και τα 3 ταυτοχρονα(διπλη sim+sd)?

Link to comment
Share on other sites

σωστα , + NFC ,απλα με το κινεζικο χανεις την 800 συχνοτητα ,χρησιμη για μενα ,μπρος γκρεμος και πισω ρεμα που λενε

αν δεν εχεις αυτην την συχνοτητα δλδ το τηλεφωνο δεν εχει σημα? ή δεν εχει ας πουμε 4g σημα?για να ξερω αν αξιζει να ρισκαρω.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις αυτην την συχνοτητα δλδ το τηλεφωνο δεν εχει σημα? ή δεν εχει ας πουμε 4g σημα?για να ξερω αν αξιζει να ρισκαρω.

 

Η μπαντα 800 ειναι για το 4g της wind κυριως στην επαρχια.οποτε δεν ειναι και τοσο προβλημα,

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη 3G η wind ποιανει κανονικα?και επισης η vodafone (που με ενδιαφερει και περισσοτερο) και η cosmote στο 4G δεν εχουβ θεμα?ειναι κομπλε δλδ?ε τοτε ενοειτε οτι θα το παραγγειλω απο κινα αν ειναι μονο το θεμα αυτο!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...