Jump to content

Honor 7


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως μετά από μια βδομάδα χρήσης είμαι αρκετά ευχαριστημένος απ'το κινητό. Δεν έχει να ζηλέψει και πολλά απ'τα κινητά που κοστίζουν υπερδιπλάσια...

 

 

 

Εγω μετα απο 4 ωρες χρησης και ειμαι μες την Καυ@#$%^@.

Προς καθε ενδιαφερομενο :D:D:D......Tο παρηγγειλα on line απο Media Markt την Δευτερα στις 20:00 και το χα στα χερια μου σημερα στις 15:00 με δωρο power bank της Huawei 4800 mah παρακαλω.Ειχε και την κοπελιτσα για προωθητικη ενεργεια υψους 1,78 παρακαλω (εχω αποψη καθοτι 1,98 και γνωριζω απο υψομετρα :p) και ειχα διπλο εγγεφαλικο απο την χαρα μου :wacko:

Πρωτη εντυπωση....το κινητο τα σπαει αλλα σε ολα τα επιπεδα.Ως κατοχος Ηonor 6 και Mate 7 to Honor 7 εχει παρει τα καλυτερα και απο τα δυο.Ομως για να ειμαι και αντικειμενικος στο PLK-L01 (ναι εχω και την μπαντα Β20 των 800 :D) εχεις 9,8 GB ελευθερα αν θες το dual sim (active ετσι εεε;)) οποτε γεμιζεις σχετικα γρηγορα.Εχω την Β130 και αναμενω νεωτερα:D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 711
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν και το εχω ξανααναφερει αλλα ισως καποιος εμπειρος να μπορεσει να λυσει το πρόβλημα μου, καθως μεσα από xda δεν εβγαλα ακρη.

Το Β140 μου δημιουργησε (για πρωτη φορα στο κινητο) πρόβλημα με την μπαταρια του καθως για καποιο λογο ξυπνα η οθονη από μονη της (οσο είναι sleep) κάθε 1-2 λεπτα για 5 δευτερόλεπτα. Δοκιμασα factory reset και δεν πετυχε, διαγραψα cache play services-store και παλι τιποτα. Πλεον θελω να δοκιμασω το downgrade. Τα ερωτήματα μου ειναι:

1) μπορω να κανω downgrade πχ σε Β121 οσο είμαι unroot? (Επειδή δοκιμασα καποιους τροπους και δεν πετυχε)

2) εάν κανω downgrade τοτε θα μπορω να λαβω το update B160 η πρεπει να είμαι στο Β140?

Link to comment
Share on other sites

Αν και το εχω ξανααναφερει αλλα ισως καποιος εμπειρος να μπορεσει να λυσει το πρόβλημα μου, καθως μεσα από xda δεν εβγαλα ακρη.

Το Β140 μου δημιουργησε (για πρωτη φορα στο κινητο) πρόβλημα με την μπαταρια του καθως για καποιο λογο ξυπνα η οθονη από μονη της (οσο είναι sleep) κάθε 1-2 λεπτα για 5 δευτερόλεπτα. Δοκιμασα factory reset και δεν πετυχε, διαγραψα cache play services-store και παλι τιποτα. Πλεον θελω να δοκιμασω το downgrade. Τα ερωτήματα μου ειναι:

1) μπορω να κανω downgrade πχ σε Β121 οσο είμαι unroot? (Επειδή δοκιμασα καποιους τροπους και δεν πετυχε)

2) εάν κανω downgrade τοτε θα μπορω να λαβω το update B160 η πρεπει να είμαι στο Β140?

 

 

 

Συνήθως χρειάζεται να φλασαρεις τη Rom ξανά οπότε στην περίπτωση μας ξαναπερναμε Β121->Β130->Β140.

Εάν είχαμε την B130.zip θα έκανες τοποθέτηση αυτούσια την Rom χωρίς τα απαραίτητα παραπανω βηματα.

 

1. Ναι μπορείς αλλά μάλλον με 3Κ οπότε χάνεις δεδομένα

2. Λογικά όχι,πρέπει να χεις την Β140 αν και παρατήρησα ότι μπορείς να την περάσεις και πάνω από την Β121 και όχι απαραίτητα από την Β130 μόνο.

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως χρειάζεται να φλασαρεις τη Rom ξανά οπότε στην περίπτωση μας ξαναπερναμε Β121->Β130->Β140.

Εάν είχαμε την B130.zip θα έκανες τοποθέτηση αυτούσια την Rom χωρίς τα απαραίτητα παραπανω βηματα.

 

1. Ναι μπορείς αλλά μάλλον με 3Κ οπότε χάνεις δεδομένα

2. Λογικά όχι,πρέπει να χεις την Β140 αν και παρατήρησα ότι μπορείς να την περάσεις και πάνω από την Β121 και όχι απαραίτητα από την Β130 μόνο.

 

Ευχαριστω για την απαντηση.

Τι εννοεις 3Κ αρα θα χασω δεδομενα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

Τι εννοεις 3Κ αρα θα χασω δεδομενα?

 

 

 

Πρωτα απ ολα φτιαχνεις ενα backup και το σωζεις στην sd card ή σε stick usb ή στον υπολογιστη σου.Βάζεις την Rom στον φάκελο dload και μετά το απενεργοποιεις.Πατάς παρατεταμενα volume + και - ταυτοχρονα με power button (αυτο σημαινει 3Κ δηλαδη τρια κουμπια) και περιμένεις 35"-45" μέχρι να εμφανιστεί το σήμα Εmui.Όταν ξεκινήσει την εγκατάσταση αφήνεις πρώτα power και μετά τ αλλά και περιμένεις το reboot.Έτσι έχεις καθαρή εγκατάσταση χωρίς όμως τα δεδομένα σου.

Γι αυτό λοιπόν κάνουμε πρωτα το backup για να επαναφέρουμε το τηλ σχεδόν όπως το χαμε πριν.

Πέρυσι τίποτα απ ολα αυτα δεν θα γνώριζα εάν δεν είχα τον φίλο Romanos στο post του Honor 6 να μας τα γράφει αναλυτικά .:D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ ολα φτιαχνεις ενα backup και το σωζεις στην sd card ή σε stick usb ή στον υπολογιστη σου.Βάζεις την Rom στον φάκελο dload και μετά το απενεργοποιεις.Πατάς παρατεταμενα volume + και - ταυτοχρονα με power button (αυτο σημαινει 3Κ δηλαδη τρια κουμπια) και περιμένεις 35"-45" μέχρι να εμφανιστεί το σήμα Εmui.Όταν ξεκινήσει την εγκατάσταση αφήνεις πρώτα power και μετά τ αλλά και περιμένεις το reboot.Έτσι έχεις καθαρή εγκατάσταση χωρίς όμως τα δεδομένα σου.

Γι αυτό λοιπόν κάνουμε πρωτα το backup για να επαναφέρουμε το τηλ σχεδόν όπως το χαμε πριν.

Πέρυσι τίποτα απ ολα αυτα δεν θα γνώριζα εάν δεν είχα τον φίλο Romanos στο post του Honor 6 να μας τα γράφει αναλυτικά .:D

 

3K ωστε ε? :P το εκανα ηδη αυτο αλλα για καποιο λογο δεν ολοκληρωθηκε η διαδικασια του update και παρεμεινε στο Β140. Οποταν τωρα θα δοκιμασω και με το Β100. Ευχαριστω παντως!

Link to comment
Share on other sites

Οκ έβαλα την Β140

Την Β140 to B313 την βάζω και αυτή στον φάκελο dload και κάνω την ίδια εγκατάσταση όπως και για την Β140 σωστά?

Edited by Kyriakox
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα χωρίς φορμάτ. Για την ώρα πάει καλά. Θεωρώ ότι έχει μικροbugs αλλά είναι λειτουργήσιμη.
Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει τελικά προς Ελλάδα μεριά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Με ενδιαφέρει το τηλέφωνο.αυτή η τιμή παίζει???κάτι δεν μου πάει καλά.

http://www.bestmobile.gr/all-products/huawei-honor-7-4g-16gb-dual-sim-gold-eu/?ref=bestprice.g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Με ενδιαφέρει το τηλέφωνο.αυτή η τιμή παίζει???κάτι δεν μου πάει καλά.

http://www.bestmobile.gr/all-products/huawei-honor-7-4g-16gb-dual-sim-gold-eu/?ref=bestprice.g

 

καταρχας αυτο το site λεει οτι ειναι ευρωπαικο αλλα εχει και nfc ,οτι να ναι δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

καταρχας αυτο το site λεει οτι ειναι ευρωπαικο αλλα εχει και nfc ,οτι να ναι δηλαδη

 

Οτι να ναι, εχεις δικιο.λεει οτι ειναι η( gold ) εκδοση και ειναι (Memory int.: 16 GB) που απ οσο εχω ψαξει ειναι στα 64..μουφα η δουλεια...ευχαριστω παντως για την απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση του κινητού στα σκαριά

http://techblog.gr/mobile/huawei-honor-7-enhanced-edition-marshmallow-more-rom-6324/

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Οτι να ναι, εχεις δικιο.λεει οτι ειναι η( gold ) εκδοση και ειναι (Memory int.: 16 GB) που απ οσο εχω ψαξει ειναι στα 64..μουφα η δουλεια...ευχαριστω παντως για την απαντηση.

 

Εαν δεν κανω λαθος στις 16 το Honor 7 θα εχει εκπτωση 70 ευρω αν ενδιαφερεσαι!!

Link to comment
Share on other sites

Εαν εννοείς η συσκευή έχει έρθει

http://www.mediamarkt.gr/el/product/_honor-7-dual-black-grey-1173067.html

Πολύ ωραία.

Σκέφτομαι να το πάρω.

Από κάμερα τι λέει?

Επίσης,μπαταρία?

Εχει τίποτα θέματα με οθόνη η κάτι άλλο hardware?

Λογικά dual είναι αν δεν βάλει ο χρήστης την κάρτα μνήμης σωστά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν κανω λαθος στις 16 το Honor 7 θα εχει εκπτωση 70 ευρω αν ενδιαφερεσαι!!

 

 

Που θα ειναι αυτη η έκπτωση;

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Που θα ειναι αυτη η έκπτωση;

 

σου βγαινει 290 ευρω αν κανεις εγγραφη https://www.vmall.eu/uk/search/?q=Honor+7 ,μερικοι το πηραν με free shiping

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...