Jump to content

Το πρωινό ξύπνημα


aggeliki_6
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανοιγω αυτο το θέμα διοτι τωρα τελευταία αδυνατώ να ξυπνήσω στην ώρα μου το πρωί και φτανω στη δουλειά στο παρα πεντε...:wacko:

Με ποιον τρόπο μας αρέσει να ξυπνάμε το πρωί γιατι σε πολλους απο μας το πρωινο ξύπνημα ειναι καθοριστικό για την ψυχολογία μας ολόκληρη την ημέρα!

Και μου τη δινει να ξυπναω τελευταια στιγμη και να τρεχω...:wacko:

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 354
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η κοπελα μου βαζει ξυπνητηρι καθε 1 λεπτο...

8.01 - 8.02 - 8.03 - 8.04 - 8.05

Ετσι ξυπναει θελει δεν θελει...Βαζει και διαφορετικους ηχους....

Link to comment
Share on other sites

Η κοπελα μου βαζει ξυπνητηρι καθε 1 λεπτο...

8.01 - 8.02 - 8.03 - 8.04 - 8.05

Ετσι ξυπναει θελει δεν θελει...Βαζει και διαφορετικους ηχους....

 

Κάτι ανάλογο κάνω και εγώ...

 

πρέπει 7:30 να είμαι στο δρόμο...γι'αυτό βάζω το ξυπνητήρι 6:30, για να το πάρω απόφαση πως πρέπει να σηκωθώ, μετά 6:45 ξαναχυπάει για να με ξαναξυπνήσει και μετά ξανά στις 7 για να σηκωθώ τελικά!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Η κοπελα μου βαζει ξυπνητηρι καθε 1 λεπτο...

8.01 - 8.02 - 8.03 - 8.04 - 8.05

Ετσι ξυπναει θελει δεν θελει...Βαζει και διαφορετικους ηχους....

 

εγώ κάθε 10 λεπτά, αλλά και πάλι....:zzz:

 

παιδιά υπάρχει ήδη thread εδώ

Life is what WE make it!!
Link to comment
Share on other sites

Αβάσταχτο το πρωινό ξύπνημα.Μέγα πρόβλημα..

Προσωπικά βάζω 6 ξυπνητήρια στο κινητό (το πολύ ν'ακούσω το τελευταίο,άντε τα 2 τελευταία) και παράλληλα με παίρνει τηλ και η μητέρα μου για να με ξυπνήσει (αυτό στάνταρ το ακούω γιατί επιμένει πολύ..):D

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα, ίσως επειδή δεν ξυπνάω υπερβολικά νωρίς. Γύρω στις 8 βάζω το ξυπνητήρι του κινητού, πατάω κανά δυο φορές το snooze και τελικά σηκώνομαι κατά τις 8:30. Πάντως σπανίως ξανακοιμάμαι από τη στιγμή που θα χτυπήσει το ξυπνητήρι. Το πρόβλημα είναι ότι ακόμα και τα σαββατοκύριακα δεν μπορώ ποτέ να κοιμηθώ μέχρι αργά. Σηκώνομαι γύρω στις 9 (εκτός πια αν έχω κοιμηθεί στις 5 την προηγουμένη).

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ξυπνητηρι χτυπαει καθε 5 λεπτα δεν ειναι οτι κοιμαμαι αλλα ξαπλωνω και χουζουρευω και παντα στο λιγο ακομα την παταω!!!

Και τρεχω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως βάζω την μητέρα μου να με ξυπνήσει. Επειδή όμως δεν ξυπνάω ούτε με κανόνια αν πρέπει να ξυπνήσω πολύ νωρις για διάβασμα βάζω το ξυπνητήρι στις 06:00, χτυπάει πέντε-έξι φορές, ξυπνάει η μητέρα μου και έρχεται να το σταματήσει και με ξυπνάει και εμένα.:p
Link to comment
Share on other sites

κι εγω ξυπναω ευκολα(σχεδον παντα)..αλλα <-το θεμα-> δεν σταματαει εκει..απο κει κ μετα ειναι το θεμα τι γινετε ..:p

ειμαι σαν κοτοπουλο..ολα τα κανω μηχανικα :p

Link to comment
Share on other sites

prosopika ksupnao eukola..de zorizomai ka8olou

 

parepiptontos uparxei hdh 8ema gia to proino ksupnhma :)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Οταν χρειαστει να ξυπνησω νωρις (σπανια ως τωρα),ξυπναω αμεσως.Ουτε θελω χρονο να ξυπνησω,ουτε καφεδες κτλ
Link to comment
Share on other sites

πες σε καποιον να σου πεταξει λιγο κρυο νερο στην μουρη τελιο ξυπνημα :p

 

Αυτα μονο στον Στρατο. Μα να μην σηκωνεται για σκοπια?:lol:

 

Εγω εχω το τελειο ξυπνητηρι: Μπαινει η μανα μου μεσα, χτυπαει την πορτα και φωναζει: Σηκωωω!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει ήδη thread εδώ

 

Thank you!

angelina μου ενώθηκε το θέμα σου με αυτό :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ ξυπνάω πολύ εύκολα! με το που χτυπήσει το ξυπνητήρι έχω ήδη σηκωθεί!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/roseface11.jpg

Κάτω απ' τον ήλιο σε μια απέραντη αγκαλιά

καράβι η αγάπη ταξιδεύει,

κι εμείς στη πλώρη του να δίνουμε φιλιά

κι η θάλασσα να μας ζηλεύει!!!

Link to comment
Share on other sites

Thank you!

angelina μου ενώθηκε το θέμα σου με αυτό :)

sorry nelly εψαξα αλλα δε βρηκα το ηδη υπαρχον θεμα!!!!

Thanks!!!!:p

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

εγω ξυπναω με 2 ξυπνητηρια το ενα χτυπαει "ρεμος-μεινε λιγο στην γραμμη" και μετα απο 5 λεπτα χτυπαει και το αλλο "χατζηγιαννης-για παντα"

γενικα δεν μ'αρεσει να ξυπναω μ'αρεσει ο υπνος...αλλα τι να κανεις...

ειδικα αν βλεπεις κανενα καλο ονειρο....

και μετα εννοειτε καφε!!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

sorry nelly εψαξα αλλα δε βρηκα το ηδη υπαρχον θεμα!!!!

Thanks!!!!:p

 

Εγώ πάλι έβαλα στην αναζήτηση "πρωινό ξύπνημα" και μου έβγαλε μόνο 12 αποτελέσματα και φυσικά ήταν μέσα σε αυτά...:rolleyes: (η μπιχτούλα έχει λόγο ύπαρξης...όχι τόσο για σένα όσο για τον τρόπο που χειρίστηκε το θέμα η moderator)

 

Στο θέμα τώρα...τοποθετώ πάντα το ξυπνητήρι μακριά μου, ώστε να αναγκαστώ να σηκωθώ για να το κλείσω...όμως τις περισσότερες φορές δεν έχει αποτέλεσμα καθώς αισθάνομαι πως το πάτωμα έχει μια κλίση προς το κρεβάτι μου και θέλοντας και μη, ξαναξαπλώνω και κουκουλώνομαι άμα είναι χειμώνας...:p Το καλοκαίρι, γενικά, μου είναι πιο εύκολο, δεν ξέρω γιατί...Επίσης, να πω πως βοηθάει να έχεις ως ξυπνητήρι ένα από τα αγαπημένα σου τραγούδια...σου φτιάχνει η διάθεση βρε παιδί μου και ανοίξει πιο εύκολα το βλέφαρο...

 

Το πιο κουλό ξύπνημα που μου έχουν κάνει είναι να με τραβήξουν από το κρεβάτι και να με σηκώσουν από τα πόδια ανάποδα...

 

Και από τα πιο ανώδυνα όταν με ξυπνάει το αγόρι μου από κοντά ή η καλύτερή μου φίλη με τηλέφωνο...χεχε :)

 

ps: έχω φάει μπουνιά στη μούρη από παιδί που πήγα να ξυπνήσω το πρωί...και να φανταστείτε με είχε παρακαλέσει ο ίδιος να τον ξυπνήσω αν και αντιδρά λέει κάπως βίαια...:cry: δεν πρόλαβα όμως να τραβηχτώ για να την αποφύγω...:dizzy::vava:

 

Edit: Απαπαπα δεν πάω καλά!!! Χίλια συγγνώμη από την nelly...μπέρδεψα τους/τις moderator...λάθος μου! Γράψτε λάθος στα μικρά γραμματάκια πάνω πάνω!

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

έχω φάει μπουνιά στη μούρη από παιδί που πήγα να ξυπνήσω το πρωί...και να φανταστείτε με είχε παρακαλέσει ο ίδιος να τον ξυπνήσω αν και αντιδρά λέει κάπως βίαια...:cry: δεν πρόλαβα όμως να τραβηχτώ για να την αποφύγω...:dizzy::vava:

Na αρχίσουμε να ανησυχούμε για τις παρέες σου δηλαδή :p :lol: ?

Το καλοκαίρι σηκωνόμαστε όλοι πιο εύκολα. Που ο χειμώνας με το κρύο..

Σηκωνομαι αμέσως (το άγχος ειναι σαφώς μεγαλύτερο απο οποιαδήποτε θέα του κρεββατιού) αλλά απο τότε που έκοψα το κάπνισμα, ειναι πολύ πιο εύκολο για μένα το πρωινό ξύπνημα.

Link to comment
Share on other sites

ποσες απουσιες εχω φαει πρωτες ωρες απο το γυμνασιο μεχρι το λυκειο να ξερατε.........

το πρωινο ξυπνημα ειναι το χειροτερο μου,ακομα και το καλοκαιρι αν δεν παει δωδεκα δεν ξυπναω!!

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...