Jump to content

Ulefone Be Touch 2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από μία ημέρα έχω κατεβάσει αρκετές εφαρμογές και όλα τρέχουν στην εντέλεια!!! Η μνήμη είναι στα 1,7GB free. Το wifi πάει σφαίρα και σε μακρινά δωμάτια που είμαι 100τμ σπίτι. Αργότερα θα δοκιμάσω να συνδεθώ από τον επάνω όροφο να σας πω πως πάει. Το 3G πάει σφαίρα και το 4G άστα να πάνε...δε το προλαβαίνω. Έκανα το πρωί ταξίδι από Βέροια - Κοζάνη με το Navigon (τελευταία edition) μόνο με GPS ανοιχτό χωρίς δεδομένα κινητής και απλά επιτέλους βρήκα το τέλειο GPS!!!Υποστηρίζει και Glonass (Ρώσικοι δορυφόροι) για όσους ενδιαφέρονται. Δεν με έχασε ούτε δευτερόλεπτο και είχε 200% ακρίβεια!!! Την πρώτη φορά που δοκίμασα με το GPS Test να κλειδώσω δορυφόρο το έκανε σε 10 δευτερόλεπτα. Τις επόμενες φορές σε 2 δευτερόλεπτα είχε κλειδώσει. Και όλα αυτά μόνο με το GPS ανοιχτό χωρίς ίντερνετ. Η μπαταρία μου φαίνεται πως κρατάει καλά. Απο τις 6 το πρωί με τηλέφωνα, wifi κάνα μισάωρο, 4G δεδομένα με 1080p στο youtube βιντεάκια, καμιά ώρα παιχνίδι και γενικά να το πειράζω όλη την ώρα (λόγω πρώτης ημέρας :p) τώρα που είναι 16:10 ακόμα έχει 10%. Θα τραβήξω μερικές φωτό το απόγευμα και κάποιο βίντεο και θα τα ανεβάσω. Το λειτουργικό μέσα λέει πως είναι 5.1 και κάποιοι υποστηρίζουν πως είναι 5.0. Δε ξέρω πως είναι το 5 ή το 5.1 αλλά στο antutu που το έβαλα μου έλεγε και εκεί πως έχει 5.1 και βαθμολογία μου το έβγαλε σχεδόν 46000. Ως τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος! Άσε που όσοι το είδαν ως τώρα θέλουν και αυτοί να το πάρουν. Άρε κινεζάκια business που σας άνοιξα... :ninja:

Σ' ευχαριστώ πολύ για τα σχόλιά σου, (ειδικά για το παραπάνω :p)

Είμαι κι εγώ ένας από αυτούς που το ζαχάρωνε εδώ και καιρό αλλά είχα κάποιους ενδοιασμούς κυρίως λόγω μάρκας.

Πιο πολύ σε ότι αφορά την υποστήριξη, σε συνδυασμό με αυτά που έχουν γραφτεί για τα «θεματάκια» του...

Δεν είμαι από αυτούς που αλλάζουν συχνά κινητό και αυτά που γράφεις (που δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω)

με καλύπτουν ως προς τα βασικά. Το πήρα λοιπόν απόφαση και την έκανα την παραγγελία μου,

αφού είναι ίσως ότι πιο ολοκληρωμένο έχω δει από χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν! (στα 180$)

 

Η παραγγελία έγινε από Everbuying και μαζί με:

- 1 θήκη σιλικόνης

- 1 Tempered Glass

- 1 extra μπαταρία,

με Tracking number (δωρεάν) καθώς και μία Insurance που έχουν (4.96$) το συνολικό κόστος έφτασε τα 197.95$

Ελπίζω να μας βγάλει ασπροπρόσωπους το κινητό και να μη μετανιώσουμε την αγορά του... :rolleyes:

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 298
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ορίστε και μερικές φωτό όπως υποσχέθηκα. Είναι όλα στο αυτόματο. Επίσης μετά απο 3 μέρες λειτουργίας του κινητού όλα πάνε τέλεια. Ένα μικρό μειονέκτημα ίσως είναι το ηχείο. Είναι λίγο φτωχό για τα δικά μου γούστα...για άλλους μπορεί να είναι καλό.

 

1) http://postimg.org/image/8f3ww4uxj/

2) http://postimg.org/image/5g1lmratz/

3) http://postimg.org/image/6ysedzs0n/

4) http://postimg.org/image/wugqaxj87/

5) http://postimg.org/image/7jc0ufamv/

6) http://postimg.org/image/6frwigpzr/

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια με τι τροφοδοτικό το παρέλαβες εσύ; Ευρωπαϊκού τύπου ή αμερικάνικο με αντάπτορα;

Εγώ που ρώτησα στο Everbuying μου απάντησαν ότι δε στέλνουν EU Type!

Περίεργο αυτό, αφού υπάρχουν φωτογραφίες από πελάτες τους που έχουν ανεβάσει και έχει μέσα EU Type τροφοδοτικό...

 

Επίσης, κάτι άλλο που θα ήθελα να ξέρω είναι κατά πόσο είναι βολική η χρήση με το ένα χέρι! :whistle:

Η αλήθεια είναι ότι είναι αρκετά μεγάλο για τα γούστα μου, (αφού θεωρώ τις 5" ως το μεγαλύτερο πρακτικό μέγεθος για ένα κινητό).

Ας όψεται όμως... Εδώ και αρκετό καιρό που ψάχνω, δεν έχω βρει κάτι αντίστοιχο σε χαρακτηριστικά, μέχρι 5".

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε κανονικα με ευρωπαικου τυπου.Εγω το πηρα απο to2c όμως...

Περι μεγεθους ειχα την ιδια αποψη με σενα αλλα με το που το επιασα στα χερια μου δε το αλλαζω..κατι ξερουν οι εταιριες και στοχευουν εκει. Ακομα κ στις 5 ιντσες εχει πολλα μοντελα να διαλεξεις. Παρεπιπτοντως η μπαταρια σημερα ηταν περιπου μια ωρα στο 1%. Παραξενο.Περιμενω να φορτισει κ μετα το αναβω και φυσικα παντα το αφηνω να τελειωσει η μπαταρια. Παντως καλη διαρκεια ζωης εχει για ετσι που το χρησιμοποιω.

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να το δω κι εγώ έτσι σε σχέση με το μέγεθός του.

Είναι η μεγαλύτερή μου «ανησυχία», μαζί με το θέμα της αυτονομίας του...

 

Πάντως αυτό που λες ότι την αφήνεις να εξαντλείται τελείως η μπαταρία, προσωπικά δε θα το συνιστούσα.

Υπάρχουν παραδείγματα που έχει δημιουργηθεί πρόβλημα με αυτό.

Δε λέω ότι απαραίτητα ισχύει, μιας και σε ότι αφορά τις μπαταρίες λέγονται πολλά...

Αλλά επειδή την έχω πατήσει κι εγώ, θα σου έλεγα να το αποφεύγεις.

Ρίξε μια ματιά αν θες εδώ.

Δες επίσης από αυτό το σχόλιο και μετά τι λένε...

Edited by corduroy27
Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα καινούργια κινητά με μπαταρίες λιθίου δε πρέπει να αφήνουμε την μπαταρία κάτω απο το 10% όπως επίσης και να φορτίζει πάνω το 90-100%, δλδ δε πρέπει να έχουμε την μπαταρία στα άκρα, Πολλές συσκευές ειδοποιούν με το notification led. πρασινίζει οταν πρέπει να σταματήσουμε την φόρτιση και κοκκινίζουν όταν πρέπει να φορτίσουμε.
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα μπορεσω να το αγορασω με καρτα η υπαρχει προβλημα με τα controls?

 

Μπορείς με PayPal κάνοντας Request money...

Δες εδώ το πρώτο σχόλιο.

Υπολόγισε μόνο την χρέωση του PayPal για αυτή τη διαδικασία.

Κάπου 3% νομίζω είναι. Φρόντισε να κάνεις Request υπολογίζοντας και αυτό το κόστος,

ώστε να πάρεις καθαρά το ποσό που θέλεις στο λογαριασμό σου και όχι λιγότερα από αυτά που χρειάζεσαι. ;)

Από τη στιγμή που φορτώσουν τα χρήματα στον λογαριασμό σου, δεν έχεις κάποιο περιορισμό για αγορές.

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχουμε ξεχωριστό θέμα για το PayPal... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=17773

 

Παρακαλώ να μην βγαίνουμε εκτός θέματος στο παρόν θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

φιλε να σε ρωτησω....σχετικα για το κινητο που παρηγγειλες απο το everbuying.....θα περασει απο τελωνειο η σου το φερνουν στην γενκη ταχυδορμικη???και ποσες μερες θα παρει να στο φερουν?
Link to comment
Share on other sites

Από Κίνα στέλνουν με NL Post, (με Tracking Number, συστημένο) Μόλις έρθει Ελλάδα αναλαμβάνουν τα ΕΛΤΑ.

Με αυτό τον τρόπο έχεις τις λιγότερες πιθανότητες να σου κάτσει τελωνείο, (αν και δε μπορείς να το αποκλείσεις).

 

Τώρα για το πόσο θα κάνει να έρθει, δυστυχώς δεν μπορώ να ξέρω. Δεν μου το έχουν στείλει ακόμα! :worry:

Ίσως περιμένουν καμιά νέα παρτίδα, δεν ξέρω. Θα τους στείλω μήνυμα να δω τι θα μου απαντήσουν.

Γενικά πάντως καμιά εικοσαριά μέρες υπολογίζω από τη στιγμή που θα πάρω το Tracking Number...

Πήρα πρόσφατα μία θήκη για το ποδήλατο απ' αυτούς και έκανε 3 εβδομάδες να έρθει.

Παλιότερα με NL Post έρχονταν πιο γρήγορα, κάπου 2 εβδομάδες. Όλα σχετικά είναι βέβαια...

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρει βγήκε νέο update που διορθώνει απ'οτι λένε άλλοι χρήστες όλα τα bugs. Δηλαδή το lag στην οθόνη, τον σενσορα δακτυλικών αποτυπωμάτων και την μπαταρία. Επίσης προσθέτει και τον u launcher. Γίνεται μέσω Ota τουλάχιστον σε μένα δεν ήρθε ακόμα. Υπ'οψιν πως πρέπει να είσαι unrooted διότι θα πάθετε brick.
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα χθες στο Everbuying αν υπάρχει πρόβλημα με την παραγγελία μου και αργούν να την στείλουν.

Σήμερα μου απάντησαν:

 

Thank you for contacting Everbuying.

We will send you the charger based on the customer country.

Unfortunately, this order is not ready yet.

The item your ordered is a Hot Sale and there have been significant supply issues with the manufacturer.

We are as disappointed as you and feel let down by the manufacturer.

We wish to apologize unreservedly for this situation.

 

Regarding item(s):

We expect to receive the goods in 7 to 15 days. We have 3 options to offer:

 

1. We kindly ask you to wait. Once we receive the stock from the vendor, we will ship your package immediately.

 

2. Change the item. Please browse our website to find a similar item and send us the link(url) of the item you would like instead by replying to this message).

 

3. Cancel the item and we will refund you on your wallet for future purchase.

We will do our best to help you.

 

We wish to take this opportunity to apologize to you for any inconvenience caused.

Thanks for your understanding and assistance.

 

Best Regards

 

Fay

Everbuying Customer Service

http://www.everbuying.net/

 

Όπως καταλαβαίνετε, υπάρχει θέμα με το stock, (όπως περίμενα), λόγω αυξημένης ζήτησης.

Δεν ξέρω αν το ίδιο ισχύει και με άλλα μαγαζάκια με το συγκεκριμένο κινητό.

Πάντως στο Everbuying, άμα βλέπετε Hot Sale, πρακτικά σημαίνει αναμονή για νέα παραλαβή...

Όσοι από εσάς λοιπόν σκοπεύετε να το πάρετε από εκεί, να ξέρετε ότι σε 1-2 εβδομάδες περιμένουνε νέα παραλαβή.

Προσωπικά, επέλεξα την πρώτη από τις επιλογές που μου έδωσαν. Να περιμένω...

Αν πάντως ήθελα να ακυρώσω την παραγγελία μου, θα ζήταγα πλήρη επιστροφή χρημάτων στο PayPal.

Αυτά προς το παρόν από μένα.

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι πιστεψέ με αξίζει η αναμονή. Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Ούτως ή άλλως δεν έχει βγει σε αυτή την τιμή και με τα χαρακτηριστικά που θέλω κάτι άλλο, οπότε...

Χαίρομαι πάντως που το λες αυτό, αρκετές μέρες μετά την πρώτη καλή εντύπωση. ;)

Αλήθεια εσένα σου ήρθε η αναβάθμιση OTA που έλεγες; Και αν ναι, την έκανες; Εντόπισες διαφορές/βελτιώσεις;

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου ήρθε μετά από λίγες ώρες. Υπάρχει βελτίωση στην μπαταρία (αν και δεν είχα πρόβλημα και με την προηγούμενη έκδοση). Το σκάνερ των δακτυλικών αποτυπωμάτων λειτουργεί ελαφρώς πιο γρήγορα και είναι αλάνθαστο. Το έβαλα δίπλα στο iPhone 6 και το κινεζάκι μου ξεκλείδωνε λίγο πιο γρήγορα. Προστέθηκε και ένας launcher οτι να'ναι τον οποίο έβγαλα κατευθείαν. Πλέον το rootαρα και έβαλα greenify κιόλας και γενικά πάει ΣΦΑΙΡΑ το κινητό! Έχει και πολύ καλή διαχείριση της μνήμης ram. Ότι άλλο θες να μάθεις ρώτα.
Link to comment
Share on other sites

Πες μας όταν έχεις λίγο χρόνο με ποιόν τρόπο το έκανες Root.

Επίσης, οποιαδήποτε πηγή για Rom, (Official/Unofficial) είναι ευπρόσδεκτη.

Έτσι να υπάρχουν... (π.χ. από needrom)

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Root έκανα εγκαθιστώντας το custom recovery με flashtool και μετά μέσα από το custom recovery εγκαθιστά το zip αρχείο του SuperSU.Για roms προτίμησε από needrom αλλά ή γνώμη μου είναι να παραμείνεις με την original μιας και οι custom όλες είναι port από άλλα τηλέφωνα και δεν υποστηρίζουν την αναγνώριση του δακτυλικού αποτυπώματος. Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχω δει που το λένε ότι δεν υποστηρίζεται το αποτύπωμα. Δεν έχω σκοπό να περάσω Unofficial Rom.

Απλά θέλω να ξέρω ότι πηγή υπάρχει ώστε αν στο μέλλον λυθούν τα προβλήματα και αξίζει, να ξέρω που θα βρω τι.

Από κει και πέρα, με ενδιαφέρει αν ξέρεις να μου πεις από που μπορώ να κατεβάσω την πιο πρόσφατη Official, να την έχω κάπου σε περίπτωση που χρειαστεί...

 

Επίσης, σχετικά με το Root, Flash Tool εννοείς αυτό και Custom Recovery αυτό;

Edited by corduroy27
Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου αυτό είναι. Απλά εγώ έβαλα για custom recovery το άλλο από needrom. Το twrp. Είναι ελαφρώς καλύτερο αισθητικά και έχει περισσότερες επιλογές. Στο επίσημο site της ulefone έχει την επίσημη έκδοση να την κατεβάσεις απλά είναι προηγούμενης ημερομηνίας οπότε μόλις την εγκαταστήσεις αυτόματα θα σου βγάλει ενημέρωση και έτσι θα έχεις την τελευταία έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

1. Άρα εννοείς Flash Tool αυτό και Custom Recovery αυτό;

 

2. Όσον αφορά την επίσημη Rom, εννοείς από εδώ το τελευταίο αρχείο δεξιά, One Key Flashing(Be Touch 2_150702)Option 2 (με ημερομηνία 10/10);

 

3. Σχετικά με τους Drivers, έχω δει που λένε ότι είναι συμβατοί μόνο με Windows 7.

Εσύ σε το Windows τους έχεις βάλει; Γνωρίζεις αν λειτουργεί στα 10άρια με Συμβατότητα στα 7;

ή έστω αν περνάνε σωστά σε εικονικά Windows 7, (π.χ. μέσω VMware);

 

Ελπίζω να μη σε ζάλισα. Όταν έχεις όρεξη μου απαντάς. Έχω χρόνο μέχρι να τα χρειαστώ όλα αυτά... :rolleyes:

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

1. Ναι αυτό εννοώ.

2. Ναι αυτή.

3. Σε 7αρια τα έβαλα εγώ στα 64bit. Αν έχεις 10αρια απλά δοκιμαζεις. Νομίζω θα εγκατασταθούν κανονικά.

Δε με ζαλιζεις.Όσα ίσα που είναι χαρά μου να βοηθαω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Σ' ευχαριστώ πολύ.

Όταν με το καλό το λάβω και ασχοληθώ, θα ενημερώσω εδώ.

Προς το παρόν, υπομονή μέχρι την παραλαβή...

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως μπορειτε να μου πειτε πως να βαλω λεφτα στο παυπολ χωρις να χρεωθω?με απλες ορολογιες γιατι δεν ξερω τιποτα!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά και απο μένα... είμαι καινούριος στα φορoυμ και δεν έχω μεγάλη εμπειρία στα smartphone...παρέλαβα μολις χθες το ulefone be touch2... ήθελα να σας να ρωτήσω αν έχει κανενας θέματα με το wifi του γιατί μου φαίνεται αρκετά αδύναμο σε σύγκριση με αλλα κινήτα ??.. σε μια συγκεκριμένη απόσταση απο το ρουτερ αλλα smartphone όπως το elephonep8000 της αδερφής μου θα έχουν 2 γραμμές σήμα και το ulefone θα χάνει την σύνδεση εντελώς ! επίσης η ταχύτητα του ιντερνετ μειώνεται δραματικά οταν η εμβέλεια σήματος πέσει στο μισό! επίσης παρότι δν εχω κάνει τις 2 πρώτες φορτίσεις ακόμα, η μπαταρία του φαίνεται να άδειαζει πολύ γρήγορα για μπαταρία της τάξης 3050mAh και η φόρτιση της παίρνει πολλή ώρα...ήθελα να ρώτησω αν έχετε να μου προτείνετε κάποια λύση για το wifi και για την εξάντληση της μπαταρίας.. επίσης ολα αυτά που αναφέρατε παραπάνω περι rooting κλπ επειδή δεν τα γνωρίζω αξίζει να τα δοκιμάσω? θα κερδίσω κάτι σε απόδοση του κινητού-διάρκεια ζωής της μπαταρίας?το greenify είναι εφαρμογή που απλά μπορω να κατεβάσω η πρέπει να κάνω rooting και όλα τα σχετικά? Edited by lazeas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...