Jump to content

Ulefone Be Touch 2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Ulefone πολύ φόρα πήρε..... και δεν προλαβαίνεις να τα δείς!

 

Κάθε 2 μήνες θα αλλάζει τη ναυαρχίδα της?

 

Το νέο της κινητό είναι το BE TOUCH 2!!!

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_194400.html

 

Από specs δεν παίζετε απλά το κινητό. Και η τιμή του φαίνετε ότι είναι σούπερ!

Αν τα "βρούμε" κιόλας, και ανέβει λιγουλάκι το Euro....... με βλέπω να το χτυπάω! :)

 

 

Χρήσιμα

Οδηγός εγκατάστασης Custom Recovery και Root στο Ulefone Be Touch 2

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 298
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η Ulefone στο Facebook λεει για 179$.Αντι να προωθησει και να ριξει την τιμη στο Be Touch που δεν εχει καλα καλα μηνα που κυκλοφορει,βγαζει το 2.Αβυσσος η ψυχη του Κινεζου.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι η τιμή που λέει η Ule είναι τιμή "καταλόγου" (sic).

 

Πάντως, φαίνετε ότι η εξελίξεις στην τεχνολογία έχουνε προλάβει πολλούς κινέζους. Δεν το έχει κάνει μόνο η Ule το συγκεκριμένο. Το έχουνε κάνει αρκετοί. Και μάλλον στην προσπάθειά τους να προσελκύσουνε περισσότερους πελάτες, ανεβάζουνε ασταμάτητα τον πήχη των specs των συσκευών τους. Το οποίο βέβαια δημιουργεί το φαινόμενο, να βγαίνει το καινούργιο μοντέλο, πριν καλά καλά γίνει γνωστό το προηγούμενο.

 

Όπως και να έχει οι χαμένοι είναι όσοι αγοράσαν το BE Touch. Γιατί και ποιο ακριβό είναι, αλλά και με χειρότερα specs.

Και θεωρώ δεδομένο, ότι με τα specs του Touch 2, όχι απλά η επιτυχία είναι δεδομένη, αλλά θα πουλήσει και σαν ζεστό ψωμάκι.

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό είναι και πολύ όμορφο (ειδικά σε λευκό)! Αυτή τη φορά όμως, θα έχει backlight?
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είναι ίδιο με το 1, απλά έχει βελτιώσει κάποια βασικά, όπως η ανάλυση και η μπαταρία! ....ίσως και στο wifi (802.11n 5GHz) δεν ξέρω τι είχε το 1

 

Άρα λογικά θα κουβαλάει και κάποια αρνητικά από το 1, όπως κατά την γνώμη μου είναι

1- Η οθόνη στο κάτω μέρος έχει ένα μεγάλο μαύρο περιθώριο! ελπίζω να μην μετράει και αυτό στα 5.5 της οθόνης

2- Δεν έχει dual flash αλλά μόνο την υποδοχή για διπλό φλας και έχει ένα φλας στην μέση

3- Το μπροστινό φλας παρέμεινε διακοσμητικό! δεν δυνάμωσε καθόλου

4- Δεν έχει Notification Led

 

εδώ πάντως σε σύγκριση με το 1, δεν το δείχνει ούτε ίδιο μέγεθος http://www.kimovil.com/en/compare/ulefone-be-touch,ulefone-be-touch-2

 

 

Αν έχει βελτιώσει και κάποια από αυτά, ειδικά αυτό με το φλας, τότε το κινητό δεν παίζεται!

Α και κάτι βασικό θετικό! Οι μπάντες στο 4G είναι η 20-3-7 που παίζουν και για Ελλάδα! Διορθώστε μου αν κάνω λάθος! 800, 1800,2600

 

Η ULEFONE πως είναι σαν εταιρία? βγάζουν προβλήματα τα κινητά της όπως λένε για την Elephone?

Edited by PopCorn1
Link to comment
Share on other sites

Μετρια εταιρεια ειναι η Ule,με οικονομικα και μεγαλα vfm κινητα μεχρι τωρα.Αλλα με κινησεις οπως αυτη που μεσα σε 1 μηνα κυκλοφορει την ιδια συσκευη με διαφορετικη οθονη και μπαταρια αντι να υποστηριξει την υπαρχουσα και να ριξει την τιμη της,δειχνει οτι δεν ειναι σοβαρη.

Τι θα πει σ αυτους που αγορασαν το 1?Ειστε κοροιδα?

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

το λευκο ειναι ωραιο, το μαυρο δε μου αρεσε.

 

 

παντως τετοιες εταιριες θα τις εκτιμουσα περισσοτερο αν κοιτουσαν να βγαλουν λιγοτερες και πιο ποιοτικες συσκευες απο το να βγαζουν 10 συσκευες το χρονο.

Link to comment
Share on other sites

τα βασικοτερα που εντοπισα κι εγω

και περιπου εχουν αναφερθει πιο πανω:

be touch / be touch 2

android 5.0 / android 5.1

αναλυση 720x1280 / 1080x1920

μπαταρια 2550mah / 3050mah (το βαρος της συσκευης παραμενει ιδιο?)

notification led?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά στοχεύει στο ELEPHONE P7000 παρόλο που λέει ότι είναι καλύτερο από το iPhone 6!!!

Οι συγκρίσεις στο UTUBE γίνονται με το ELEPHONE P7000. Μάλλον δεν υπολόγισαν σωστά τον ανταγωνισμό και αποφάσισαν να αυξήσουν και αυτοί τις δυνατότητες του κινητού αφού είδαν ότι οι πωλήσεις του elephone χτύπησαν κόκκινο.

Προσωπικά εμένα δεν με πειράζει να αυξάνονται οι υπηρεσίες προς τους πελάτες με το ίδιο ή και χαμηλότερο κόστος. ΠΧ η μπαταρία που φοράει το "2" είναι της SONY με 3050 mah. Αυτό φυσικά παρόλο που δυσαρεστεί τους ιδιοκτήτες του "1", θα ανεβάσει της πωλήσεις της εταιρίας και φυσικά θα ευχαριστήσει τους νέους πελάτες......μέχρι να βγει σε κανα 2μηνο το "3" :lol: .

:X Με την καλή έννοια...
Link to comment
Share on other sites

για την έλλειψη Notification Led υπάρχει τελικά λύση "LED Blinker Notifications" από aptoide

http://m.naor-ahdut.store....+Notifications

το Google play έχει μόνο την Lite έκδοση δωρεάν :p

δείτε και το βίντεο, ανάβει η οθόνη σε ένα σημείο στρογγυλό σαν led και βάζεις όποιο χρώμα θέλεις ανά εφαρμογή!

 

έβαλα το ίδιο post και στο Ulefone Be Touch 1 νήμα!

Edited by PopCorn1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακάλυψα αυτό το μοντέλο και μου άρεσε παρά πολύ. Ειδικά ή σχεδίαση του finger id που είναι μπροστά και όχι στο πίσω μέρος όπως στο elephone p7000
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θέλω!

Μάλλον βλέπω να πουλάω το Kingzone Z1 και να τσιμπησω ένα ulefone be touch 2.

Και άμα το πετύχω και στα 179$ ακόμα καλύτερα!

Ένα be x που έφερα για φίλο δουλεύει άψογα και ζητάνε κι άλλοι τώρα!

Link to comment
Share on other sites

για να δουμε...το καταφερα να το τσιμπησω απο το vickmall σε προσφορα...164 ευρω μου βγηκε...

 

για τα specs του νομιζω ειναι πολυ καλα...μενει να τα επιβεβαιωσει...

Link to comment
Share on other sites

Πετυχες την καλυτερη δυνατη τιμη απο το καλυτερο καταστημα.Εξαιρετικο deal!
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

με λιγη καλη θεληση και πολλη τυχη ολα γινονται...

 

οσο για το καλυτερο καταστημα,δε μπορω παρα να συμφωνησω μαζι σου...

παρα πολυ εξυπηρετικοι και συνεργασιμοι...

Link to comment
Share on other sites

για να δουμε...το καταφερα να το τσιμπησω απο το vickmall σε προσφορα...164 ευρω μου βγηκε...

 

για τα specs του νομιζω ειναι πολυ καλα...μενει να τα επιβεβαιωσει...

το πηρες με την διαδικασια snap που λεει 179 δολλαρια καθε απογευμα???αν ναι τι ωρα ελλαδος ξεκιναει η διαδικασια??
Link to comment
Share on other sites

το πηρες με την διαδικασια snap που λεει 179 δολλαρια καθε απογευμα???αν ναι τι ωρα ελλαδος ξεκιναει η διαδικασια??

 

καλημερα,ναι απο εκει το τσιμπησα...

ημουν τυχερουλης...

 

14,00 η ωρα δικια μας ειναι 18,00 δικια τους...καλη σου τυχη....

 

επισης μπραβο και στο παλικαρι που το τσιμπησε 151 ευρω...σουπερ τιμουλα...λογικα θα του καναν και καποια extra εκπτωση...αλλα και παλι πολυ σουπερ...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρέμεινε μονό το φλας σε πλαίσιο μάλιστα για dual flash!

Τόσο δύσκολο ήταν να βάλουν ένα ledάκι παραπάνω? ...γιατί όπως είναι τώρα το φλας, είναι χάλια μαύρα στην κυριολεξία και όσο να μη σε ενδιαφέρουν οι φωτογραφίες, κάποια στιγμή θα σου χρειαστεί!

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια ημουν ετοιμος να το παραγγειλω αλλα βλεπω οτι του λειπουν βασικα πραγματα οπως notification led-τα κουμπια δεν ειναι φωτιζομενα βαλτε βιντεο απο το to2c που εχει και προσεξτε το.......1 led στην καμερα ενω εχει χωρο για 2 led αυτοι εχουν 1 και μαλιστα οπως λενε αυτοι που εχουν το πρωτο μοντελο λενε οτι εχει χαμηλο φωτισμο το led...και μαλιστα τους λεει η εταιρια να γυρισουν σε kit kat επειδη εχει προβληματα η lollipop....και μαλιστα δεν προλαβε καλα καλα να κυκλοφορισει το σκετο και αμεσως βγαλανε το δευτερο βελτιωμενο κατα αυτους οπως το βλεπει η εταιρια,,,μπορουσανε να βγαλουν κατευθειαν το δευτερο και να προσθεσουνε και αυτα που λειπουν....ετσι γραψανε αυτους που πηρανε το πρωτο,,και που ξερω οτι δεν θα γραψουν αυτους που πηρανε και το δευτερο και βγαλουνε σε κανα δυο μηνες τριτο μοντελο και προσθεσουν αυτα που λειπουν...δεν ειναι σοβαρη εταιρια.....στο οικονομικο κομματι τωρα για μενα θεωρειται ακριβο ασχετα αν καποιος το παρει και με διαδικασια snap στα 179 δολλαρια.απλα το κανανε desingατο και βαλανε 3 giga ram και μπαταρια sony 3050 και οθονη 1080 και κατι εγινε....οταν τα elephone p7000 και jiayu s3 τα βασικα υπαρχουν με τα ιδια λεφτα και πιο κατω....ασχετα απο αξιοπιστια εταιριων....Οποτε το παω να δωσω 180 δολλαρια με διαδιακασια snap και αμα μου κατσει κιολας στα 180 δολλαρια,, αλλιως παμε στα 201 δολλαρια κανονικη αγορα εε δεν λεει τοσα λεφτα και να λειπουν και βασικα πραγματα.....το καταλαβαινω να ηταν συσκευη των 70 ευρω να πω ενταξει οκ του λειπουν τα βασικα....αλλα συσκευη των 180-200 δολλαριων και να μην τα εχει σιγουρα δεν θα παρω.... Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...