Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το ράδιο έχω και εγώ σε άσχετες στιγμές, δεν μπορώ να καταλάβω τι το προκαλεί. Αλλες φορές θα το πάθει στο πενταλεπτο, άλλες στο μισάωρο άλλοτε καθόλου
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

 

Ειλικρινά, κανείς δεν έχει θέμα με το ακουστικό(και το ράδιο)? να πέφτει τυχαία η γραμμή, να μην ακούς τον άλλο, να ακούς περίεργα κλικ από το ακουστικό όταν χάνεται/επανέρχεται το σήμα κτλ? Να το θεωρήσω απλά ελαττωματικό και να το πάω πίσω?

Είσαι με 2G 3G 4G όταν γίνεται αυτό που λες;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι με 2G 3G 4G όταν γίνεται αυτό που λες;

 

το έχω αποκλειστικά σε 2g, αλλά τώρα έχω βάλει αυτόματο 2g/3g να δοκιμάσω. Μπορεί να δοκιμάσω και αυτόματο 4g/3g/2g για τεστ μετά. Αυτό που περιγράφω είναι πολύ χαρακτηριστικό και συμβαίνει σχεδόν σε όλες τις κλήσεις, είναι λες και αν το σήμα δεν είναι 100% τέλειο, κόβεται το ακουστικό τελείως και επανέρχεται μετά από μερικά δεύτερα. Αλλά κάποιες φορές δε συμβαίνει καν!

 

όπως επιβεβαιώνει και ο φίλος πιο πάνω, στο ράδιο το παθαίνει εξίσου ενοχλητικά, για την ακρίβεια εγώ χρησιμοποιώ δικά μου ακουστικά, όχι του κινητού

(δεν θυμάμαι καν αν είχε στη συσκευασία) και πάντα θα το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με το ραδιο το εχω και εγω και ηταν και ο λογος που ζητησα αντικατασταση απο wind.Τελικα ομως το κανει και το δευτερο....αρα ειναι θεμα software λογικα :confused:
Link to comment
Share on other sites

Με Β140. Υποτίθεται ότι θα έχει μεγαλύτερη σταθερότητα.

Με όλα ΟΝ (GPS, Bluetooth, WiFi, Δεδομένα κινητού) και ενεργοποιημένη την οθόνη σχεδόν συνέχεια με το Α1 SD Bench.

 

[ATTACH]64400[/ATTACH]

 

[ATTACH]64401[/ATTACH]

 

[ATTACH]64402[/ATTACH]

 

[ATTACH]64403[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που είχε από τη μάνα του την Β136 δεν μου βγάζει οτι έχει κάποια ενημέρωση...

Σας κάνει κι εσάς όταν πληκτρολογείτε κάτι να χτυπάει πολλές φορές τον ίδιο χαρακτήρα (γράμμα) διπλό;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

myphone δλδ αν διαβάσει κάποιος το ποστ με τα σχόλια που υπαρχουν θα το βγάλει άχρηστο το κινητό....

λοιπόν εχω το κινητο 2 μηνες και ειναι πολυ αξιόλογο...

1. φοράω την Β132 αν εξαιρέσουμε οτι το Android 5.0 έχει θεματα με την ραμ και καποιες φορες κλεινουν η εφαρμογές π.χ πληκτρολόγιο , και ξανα φορτώνει εφαρμογές απο την αρχη.. Αν παρουμε Android 6 θα δουλευει άψογα...

2. τωρα ναι η μπαταρία είναι μικρη.. 1 μερα μου βγαζει με 4G ,ίντερνετ ,game, οθονη αναμμένη 4:30 ωρες μεσο ορο η 22 ωρες λειτουργίας..

3. το πληκτρολόγιο όντως μερικές φορες τρώει φρικες και γραφει το γράμμα 2,3 φορες..

Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

myphone δλδ αν διαβάσει κάποιος το ποστ με τα σχόλια που υπαρχουν θα το βγάλει άχρηστο το κινητό....

λοιπόν εχω το κινητο 2 μηνες και ειναι πολυ αξιόλογο...

1. φοράω την Β132 αν εξαιρέσουμε οτι το Android 5.0 έχει θεματα με την ραμ και καποιες φορες κλεινουν η εφαρμογές π.χ πληκτρολόγιο , και ξανα φορτώνει εφαρμογές απο την αρχη.. Αν παρουμε Android 6 θα δουλευει άψογα...

2. τωρα ναι η μπαταρία είναι μικρη.. 1 μερα μου βγαζει με 4G ,ίντερνετ ,game, οθονη αναμμένη 4:30 ωρες μεσο ορο η 22 ωρες λειτουργίας..

3. το πληκτρολόγιο όντως μερικές φορες τρώει φρικες και γραφει το γράμμα 2,3 φορες..

 

Ελα ρε φιλε ηρεμησε...αχρηστο οχι αλλα για τα 169 που το πηραμε ειναι τουμπανο ! Ειπαμε εχει τα προβληματακια του..το εχω 3 μηνες .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

myphone δλδ αν διαβάσει κάποιος το ποστ με τα σχόλια που υπαρχουν θα το βγάλει άχρηστο το κινητό....

λοιπόν εχω το κινητο 2 μηνες και ειναι πολυ αξιόλογο...

1. φοράω την Β132 αν εξαιρέσουμε οτι το Android 5.0 έχει θεματα με την ραμ και καποιες φορες κλεινουν η εφαρμογές π.χ πληκτρολόγιο , και ξανα φορτώνει εφαρμογές απο την αρχη.. Αν παρουμε Android 6 θα δουλευει άψογα...

2. τωρα ναι η μπαταρία είναι μικρη.. 1 μερα μου βγαζει με 4G ,ίντερνετ ,game, οθονη αναμμένη 4:30 ωρες μεσο ορο η 22 ωρες λειτουργίας..

3. το πληκτρολόγιο όντως μερικές φορες τρώει φρικες και γραφει το γράμμα 2,3 φορες..

Για το πληκτρολόγιο, μου το ανέφερε και η γυναίκα μου. Της έβαλα ένα swiftkey και όλα καλά.

Όσο για την 6, με βάση την ανακοίνωση της Huawei, το lite δε θα την πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για την 6, με βάση την ανακοίνωση της Huawei, το lite δε θα την πάρει.

 

Επειδή δεν έχω διαβάσει κάτι σχετικά με αυτό το θέμα, μπορείς να παραθέσεις το link της ανακοίνωσης;

Link to comment
Share on other sites

πλακα κανεις τωρα. οχι οτι με νοιαζει να παρει την 6 αλλα δεν γινετε να αγοράζεις ένα τηλεφωνο τον ιούλιο, να βγαίνει το ανδροιντ 6 τον οκτωβρη και να μην το παίρνεις. θέλουν να το κλείσουν το μαγαζι της huawei?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω διαβάσει κάτι σχετικά με αυτό το θέμα, μπορείς να παραθέσεις το link της ανακοίνωσης;

 

 

 

πλακα κανεις τωρα. οχι οτι με νοιαζει να παρει την 6 αλλα δεν γινετε να αγοράζεις ένα τηλεφωνο τον ιούλιο, να βγαίνει το ανδροιντ 6 τον οκτωβρη και να μην το παίρνεις. θέλουν να το κλείσουν το μαγαζι της huawei?

 

 

http://techblog.gr/mobile/android-6-marshmallow-update-4576/

 

Μακάρι να βρίσκεται στα....and more.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η μοναδική επίσημη δήλωση από τη Huawei για την αναβάθμιση των συσκευών της σε Android 6 κάνει αναφορά αποκλειστικά στη σειρά Honor: http://www.themobileindian.com/news/16857_Huawei-Honor-7-to-get-Android-6.0-Marshmallow-Update-in-Jan-2016. Για τα υπόλοιπα smartphone της εταιρείας δεν έχει υπάρξει κάποια ανακοίνωση προς το παρών. Edited by Dimitris_05
Link to comment
Share on other sites

Ξαναγράφω ένα πρόβλημα που έχω αντιμετωπίσει από την 1η μέρα: η πρόβλεψη/πρόταση λέξεων πάνω από το πληκτρολόγιο όταν γράφεις οποιουδήποτε είδους κείμενο εμφανιζεται με το ζόρι σώνει και ντε σε κάθε περίπτωση ή απενεργοποιείται σε εσάς; Γιατί σε εμένα όποια σχετική επιλογή και να έχω κλείσει από τις ρυθμίσεις επιμένει να εμφανίζεται με το ζόρι...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ξαναγράφω ένα πρόβλημα που έχω αντιμετωπίσει από την 1η μέρα: η πρόβλεψη/πρόταση λέξεων πάνω από το πληκτρολόγιο όταν γράφεις οποιουδήποτε είδους κείμενο εμφανιζεται με το ζόρι σώνει και ντε σε κάθε περίπτωση ή απενεργοποιείται σε εσάς; Γιατί σε εμένα όποια σχετική επιλογή και να έχω κλείσει από τις ρυθμίσεις επιμένει να εμφανίζεται με το ζόρι...

Δε νομίζω ότι μπορεί να απενεργοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι μπορεί να απενεργοποιηθεί.

Γιατί;;; :lol:

Είναι υπερβολικά σπαστικό........

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα στην παρεα . Να ρωτησω αν ξερεις καποιος για :Huawei P8 Lite ALE-L21 V100R001C10B150 (Russia) ειναι για δικαρτες συσκευες ? Το δικο μου το εχω κανει δικαρτο και εχει την Β136 ? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Δωσε και σ' εμας τα φωτα σου...

 

απο το aptoide κατεβάζετε το light flow (οχι το lite) . μετα θα χρειαστεί να παίξετε λίγο με τα χρώματα γιατι δεν τα δέχετε όλα. εγω έβαλα το μωβ στο viber και λειτουργει κανονικα. στα αλλα δεν έβαλα τπτ γιατι έχει ουτως η άλλως το τηλέφωνο απο τη μανα του.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει Β130 του έρχεται αυτόματα ενημέρωση Β140 (300+ ΜΒ)

εγώ έχω την 130 αλλά δεν βγάζει κάποια ενημέρωση...

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω την 130 αλλά δεν βγάζει κάποια ενημέρωση...

 

Τότε πήγαινε και ζήτα του να κάνει ενημέρωση.

(Η 130 μπήκε από μόνη της; )

Link to comment
Share on other sites

Τότε πήγαινε και ζήτα του να κάνει ενημέρωση.

(Η 130 μπήκε από μόνη της; )

 

την είχε το κινητό όταν το πήρα (cosmote)

βασικά είναι μονόκαρτο .λες να παίζει ρόλο αυτό?

γιατί πάτησα να κάνει ενημέρωση αλλά τίποτα ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...