Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια,αντιμετωπιζω ενα προβλημα και ο υπολογιστης μου δεν αναγνωριζει το κινητο αλλα η συσκευη φορτιζει κανονικα,μολιςτο συνδεω στημ γραμμη πανω εμφανιζεται το συμβολο του usb αλλα εξαφανιζεται κατευθειαν ,το χει παθει κανεις αλλος αυτο? εχει βρεθει καποια λυση? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Εχω τη συσκευη εδω και μερικες ημερες, θα ελεγα οτι ειμαι ικανοποιημενος.

 

Ψαχνω μονο να βρω πως μπορω να "σορταρω" τα εικονιδια των εφαρμογων, ονομαστικα για παραδειγμα, αλλα δε μπορω να το βρω πουθενα. Το μονο που βρηκα ειναι οτι με την ενεργοποιηση "κουνηματος" συμπληρωνει τις κενες θεσεις, εαν υπαρχουν, το δοκιμασα και το κανει.

 

 

Ευχαριστω

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Εχω τη συσκευη εδω και μερικες ημερες, θα ελεγα οτι ειμαι ικανοποιημενος.

 

Ψαχνω μονο να βρω πως μπορω να "σορταρω" τα εικονιδια των εφαρμογων, ονομαστικα για παραδειγμα, αλλα δε μπορω να το βρω πουθενα. Το μονο που βρηκα ειναι οτι με την ενεργοποιηση "κουνηματος" συμπληρωνει τις κενες θεσεις, εαν υπαρχουν, το δοκιμασα και το κανει.

 

 

Ευχαριστω

 

 

Αν θυμαμαι καλα το Arrow Launcher κανει αυτη τη δουλεια. απο το Google play.

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει κανενας το Xposed Framework; εχω βαλει το gravitybox και νομιζω δεν πολυδουλευει....

Link to comment
Share on other sites

Ισως,

 

αλλα αυτο ηταν στις βασικες ρυθμισεις των καρτελων παντα και για αυτη τη λειτουργεια να μπει αλλος "Launcer", δε λεει!!

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι τα αποτελέσματα,κάνω κάποια ρύθμιση?

Δεν κανεις κατι.λογικα θα δεις να εχουν καποια κινηση οι 5-8.παντως μην αγχώνεσαι, λειτουργουν κανονικα οταν χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω αγοράσει προ 3 ημερών το δικαρτο από κωτσοβολο και είναι στην Β204. Για να περάσω στην τελευταία ενημέρωση και σε android 6 να περιμένω κάποια αναβάθμιση ota( δν μου έχει βγάλει ούτε στο hi care) η να την κάνω χειροκινητα? Επίσης το ρημαδι το led στο viber πως θα γίνει να ανάβει? Έχω κατεβάσει από το play store το light manager το οποίο στο p9 lite δουλεύει κανονικά το led στο viber αλλά στο p8 δεν.

 

Ουδείς γνωρίζει να απαντήσει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανεις κατι.λογικα θα δεις να εχουν καποια κινηση οι 5-8.παντως μην αγχώνεσαι, λειτουργουν κανονικα οταν χρειαζεται.

Ευχαριστώ όντως κινούνται όταν ανοίγει κάποια βαριά εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι τρέχει με την τοποθεσία στον καιρό! Το πρόβλημα το διαπιστώνω όταν αλλάζω τοποθεσία π.χ: δουλειά-σπίτι. Όταν πάω δουλειά αναφέρει ως τρέχουσα το σπίτι και το αντίστροφο. Ότι και να κάνω(διαγραφή δεδομένων καιρού, υπηρεσιών google, ιστορικού τοθεσίας google) δεν αλλάζει παρά μόνο με επανεκκίνηση. Έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών και νόμιζα οτι είχε φτιάξει αλλά τελικό τζίφος. Αν δεν κάνω επανεκκίνηση και κάνω ανανέωση στην τρέχουσα λέει οτι η υπηρεσία τοποθεσίας είναι απενεργοποιημένη. Και το gps να ανοίξω πρέπει να μπω στους χάρτες για να ξυπνήσει, αν δεν τους ανοίξω τίποτα. Στη huawei που πήρα δεν ξέρουν να με βοηθήσουν και είπαν οτι θα το ψάξουν. Το έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι τρέχει με την τοποθεσία στον καιρό! Το πρόβλημα το διαπιστώνω όταν αλλάζω τοποθεσία π.χ: δουλειά-σπίτι. Όταν πάω δουλειά αναφέρει ως τρέχουσα το σπίτι και το αντίστροφο. Ότι και να κάνω(διαγραφή δεδομένων καιρού, υπηρεσιών google, ιστορικού τοθεσίας google) δεν αλλάζει παρά μόνο με επανεκκίνηση. Έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών και νόμιζα οτι είχε φτιάξει αλλά τελικό τζίφος. Αν δεν κάνω επανεκκίνηση και κάνω ανανέωση στην τρέχουσα λέει οτι η υπηρεσία τοποθεσίας είναι απενεργοποιημένη. Και το gps να ανοίξω πρέπει να μπω στους χάρτες για να ξυπνήσει, αν δεν τους ανοίξω τίποτα. Στη huawei που πήρα δεν ξέρουν να με βοηθήσουν και είπαν οτι θα το ψάξουν. Το έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα;

 

Αν θυμάμαι καλά παίρνει περισσότερες από μία τοποθεσίες στο widget του καιρού. Αν ανοίξεις την εφαρμογή, λογικά θα δεις και τις 2. Οπότε μάλλον θα πρέπει να σβήσεις τη μία αν ισχύει κάτι τέτοιο....

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά παίρνει περισσότερες από μία τοποθεσίες στο widget του καιρού. Αν ανοίξεις την εφαρμογή, λογικά θα δεις και τις 2. Οπότε μάλλον θα πρέπει να σβήσεις τη μία αν ισχύει κάτι τέτοιο....

Δεν είναι αυτό. Το ξέρω οτι βγάζει 2. Αυτό θέλω να κάνει απλά όταν αλλάζω τοποθεσία δεν το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτό. Το ξέρω οτι βγάζει 2. Αυτό θέλω να κάνει απλά όταν αλλάζω τοποθεσία δεν το κάνει.

Δοκίμασε τις ρυθμίσεις μήπως φτιάξει.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160822/d9b230933537939fef0a0a32e78d3028.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160822/52bba4c06c72c85672a7d06a89824e65.jpg

 

Sent from my Huawei P8 Lite Ale - L21C432B574 using Tapatalk.

Edited by spiros82
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τις ρυθμίσεις μήπως φτιάξει.

Sent from my Huawei P8 Lite Ale - L21C432B574 using Tapatalk.

Φιλαράκι ευχαριστώ για το κόπο σου αλλά δεν είναι αυτό. Τα έχω κάνει όλα αυτά με τις ρυθμίσεις. Μάλλον περισσότερο για bug μου κάνει.

 

Πες μου κάτι; Έχεις βάλει πόλη κατοικίας, έτσι; Στο widget μπροστά δε σου δείχνει 2 τοποθεσίες; Μια της κατοικίας και μια τρέχουσα;

Edited by alexnt
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι ευχαριστώ για το κόπο σου αλλά δεν είναι αυτό. Τα έχω κάνει όλα αυτά με τις ρυθμίσεις. Μάλλον περισσότερο για bug μου κάνει.

 

Πες μου κάτι; Έχεις βάλει πόλη κατοικίας, έτσι; Στο widget μπροστά δε σου δείχνει 2 τοποθεσίες; Μια της κατοικίας και μια τρέχουσα;

 

το εχω απενεργοποιημενο. Στις ρυθμισεις ειναι. αλλα αν το ενεργοποιησω μου δειχνει και τις 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

πριν από τρεις ημέρες έκανα αναβάθμιση από Β194 σε Β565, (Branded by COSMOTE μονόκαρτο), EMUI 4.0, ADROID 6.0.

Διαπιστώνω, πέραν των άλλων αλλαγών, ότι πλέον με την αναγνώριση κλήσης επαφής, πέραν του αριθμού και του ονόματος στην οθόνη κατά την διάρκεια εισερχόμενης κλήσης, αναγράφονται σε μία σειρά και τα στοιχεία που είναι καταχωρημένα στις σημειώσεις επαφής.

Μήπως κάποιος που το αντιμετώπισε το θέμα, μπορεί να βοηθήσει, ώστε να μην αναγράφονται αυτά τα στοιχεία.

Κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ πολύ

Edited by petrosdim
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι τρέχει με την τοποθεσία στον καιρό! Το πρόβλημα το διαπιστώνω όταν αλλάζω τοποθεσία π.χ: δουλειά-σπίτι. Όταν πάω δουλειά αναφέρει ως τρέχουσα το σπίτι και το αντίστροφο. Ότι και να κάνω(διαγραφή δεδομένων καιρού, υπηρεσιών google, ιστορικού τοθεσίας google) δεν αλλάζει παρά μόνο με επανεκκίνηση. Έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών και νόμιζα οτι είχε φτιάξει αλλά τελικό τζίφος. Αν δεν κάνω επανεκκίνηση και κάνω ανανέωση στην τρέχουσα λέει οτι η υπηρεσία τοποθεσίας είναι απενεργοποιημένη. Και το gps να ανοίξω πρέπει να μπω στους χάρτες για να ξυπνήσει, αν δεν τους ανοίξω τίποτα. Στη huawei που πήρα δεν ξέρουν να με βοηθήσουν και είπαν οτι θα το ψάξουν. Το έχει κανείς άλλος αυτό το θέμα;

 

Από την ημέρα πού έκανα αναβάθμιση σε 6 δεν αναγνωρίζει τίποτα σε τοποθεσίες,όποτε του καπνίσει,διορθώνεται μόνο με επανεκκίνηση όπως έγραψες ή με πολλές προσπάθειες ανοίγοντας τούς χάρτες,πριν την αναβάθμιση όπου πήγαινα αμέσως άλλαζε η περιοχή,πραγματικά απ ότι θυμάμαι δεν είχε κολλήσει ποτέ και χωρίς ενεργό GPS παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

Από την ημέρα πού έκανα αναβάθμιση σε 6 δεν αναγνωρίζει τίποτα σε τοποθεσίες,όποτε του καπνίσει,διορθώνεται μόνο με επανεκκίνηση όπως έγραψες ή με πολλές προσπάθειες ανοίγοντας τούς χάρτες,πριν την αναβάθμιση όπου πήγαινα αμέσως άλλαζε η περιοχή,πραγματικά απ ότι θυμάμαι δεν είχε κολλήσει ποτέ και χωρίς ενεργό GPS παρακαλώ

Σήμερα μίλησα πάλι με huawei. Δεν καταφέραμε κάτι απλά το παιδί μου είπε οτι υπάρχει πιθανότητα να έρθει κι άλλη αναβάθμιση που παίζει να το διορθώσει. Εγώ έχω ρίξει πολύ ψάξιμο στο ίντερνετ αλλά δεν έχω όρεξη να ασχοληθω πολύ ακόμα. Κάτι τελευταίο που έχω σκεφτεί είναι να ξανακάνω επαναφορά εργοστασιακών αλλά στο backup που παίρνω πριν το κάνω να μην συμπεριλάβω την εφαρμογή του καιρού, μήπως και όταν την κάνω restore δημιουργεί κάποιο conflict και να την ξανασετάρω από την αρχή. Μου κάνει πάντως εντύπωση που είμαστε εμείς οι 2 με το πρόβλημα. Μήπως το προκαλεί κάποια άλλη εφαρμογή, άραγε; Και το άλλο που μου κάνει εντύπωση είναι οτι στο restart το πιάνει και μετά τίποτα. Τί είναι αυτό που το σταματάει; Πήγαινε δώσε δικαιώματα για τον αποθηκευτικό χώρο στην εφάρμογή του καιρού να δεις. Σε εμένα είχε δουέψει για 1-2 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Ενώ βγάζω φωτογραφίες και στην προεπισκόπηση μου τις δείχνει κανονικά όταν πάω να τις ανοίξω μου εμφανίζει την μισή φωτογραφία,και την υπόλοιπη μου την καλύπτει με γκρι χρώμα η μου την εμφανίζει όλη με γκρι χρώμα .Τις περνάω και στον υπολογιστή αλλά τα ίδια. Το έχει κάνει και σε κανέναν άλλο αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Ενώ βγάζω φωτογραφίες και στην προεπισκόπηση μου τις δείχνει κανονικά όταν πάω να τις ανοίξω μου εμφανίζει την μισή φωτογραφία,και την υπόλοιπη μου την καλύπτει με γκρι χρώμα η μου την εμφανίζει όλη με γκρι χρώμα .Τις περνάω και στον υπολογιστή αλλά τα ίδια. Το έχει κάνει και σε κανέναν άλλο αυτό?

 

τσεκαρε την sd μηπως δε λειτουργει σωστα. Πηγαινε στις ρυθμισεις και βαλε να αποθηκευονται στο κινητο οι φωτογραφιες και ξαναδοκιμασε

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισα κι εγώ πάλι προβλήματα με το widget καιρού και με τρεις τέσσερις μέρες πειράματα για να καταλάβω τι φταίει, βρήκα μια άλλη μεσοβέζικη λύση. Κάντε προσθήκη πόλης από τις ρυθμίσεις την περιοχή της κατοικίας σας και διαγράψτε την τρέχουσα τοποθεσία. Κάντε το ίδιο και για όσες περιοχές συχνάζετε, πχ την περιοχή εργασίας. Τότε θα δουλέψουν όλα. Φαίνεται ότι έχει bug η τρέχουσα τοποθεσία και δεν έχει να κάνει με το gps που συζητήσαμε αρχικά πριν μέρες οπότε θα περιμένουμε κάποιο fix.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...