Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες να σας ρωτήσω κάτι? παρατήρησα κάτι σχετικά με την οθόνη του κινητού. Παλιά είχα το iphone 4 και σε ποιοτητα οθόνης είναι πάνω κάτω η ίδια. Αλλά όταν πέφτει πολύ φως στο κινητό (όταν έχει ηλιοφάνεια) δεν βλέπω τίποτα (πρέπει να βρω ίσκιο για να βλέπω). Δεν νομίζω να φταίει η φωτεινότητα του κινητού, είναι όντως η ποιότητα της οθόνης? Η να φταίει το προστατευτικό τζαμάκι που έχω βάλει?
Link to comment
Share on other sites

παιδες να σας ρωτήσω κάτι? παρατήρησα κάτι σχετικά με την οθόνη του κινητού. Παλιά είχα το iphone 4 και σε ποιοτητα οθόνης είναι πάνω κάτω η ίδια. Αλλά όταν πέφτει πολύ φως στο κινητό (όταν έχει ηλιοφάνεια) δεν βλέπω τίποτα (πρέπει να βρω ίσκιο για να βλέπω). Δεν νομίζω να φταίει η φωτεινότητα του κινητού, είναι όντως η ποιότητα της οθόνης? Η να φταίει το προστατευτικό τζαμάκι που έχω βάλει?

έχει και μιαα ρύθμιση για ανάγνωση κειμενου υπό το φως της ημέρας. Εγώ έχω τζαμακι φθηνοδουλεια και όταν βγαινω με τέρμα φωτεινότητα είμαι εντάξει εντελώς.

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

έχει και μιαα ρύθμιση για ανάγνωση κειμενου υπό το φως της ημέρας. Εγώ έχω τζαμακι φθηνοδουλεια και όταν βγαινω με τέρμα φωτεινότητα είμαι εντάξει εντελώς.

 

ευχαριστώ, θα το ψάξω στις ρυθμίσεις!!!!:):):):)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο 3 μερες ταλαιπωρια.. με δοκιμες κτλ. εβαλα αυτην την ρομ http://www.emui.com/plugin.php?id=hwdownload&mod=detail&mid=144 και τελικα ανοιξε το κινητο επιτελους .....αλλα τωρα αντι να δειχνει modellnumer L-21 δειχνει modellnumerhi3210sft...

δουλευουν ολα κανονικα ..

τωρα τη πρεπει να κανω για να μπει η ρομ απο modellnumer L-21 και να γινει δικαρτο.. μπορει καποιος να μου πει αλανια ?

Ψαξε στο official site της Huawri για τις rom ,oxi απο carbontesla ή xda , εκει μεσα οι περισσοτερες ειναι τιγκα στα bugs ,lugs και λειπουν τα μισα κολπα... Κατεβασε την απο το official της huawei http://consumer.huawei.com/at/support/downloads/detail/index.htm?id=67571

Κανε με τον τροπο που σου ειπα παλι γτ δν ξερω απο local αν σε αφησει ή σου πει Failed λογω Balong εκδοσης..

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε στο official site της Huawri για τις rom ,oxi απο carbontesla ή xda , εκει μεσα οι περισσοτερες ειναι τιγκα στα bugs ,lugs και λειπουν τα μισα κολπα... Κατεβασε την απο το official της huawei http://consumer.huawei.com/at/support/downloads/detail/index.htm?id=67571

Κανε με τον τροπο που σου ειπα παλι γτ δν ξερω απο local αν σε αφησει ή σου πει Failed λογω Balong εκδοσης..

 

 

ευχαριστω πολυ ...

πρεπει να ξεκλειδωσω πρωτα τον bootooloader τους εστειλα μυνημα για να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε καμια καλη διαφανη TPU θηκη βρε παίδες. Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλό ΠΣΚ σε όλους να ρωτήσω κατι μήπως και ξερετε, προσπαθώ να βάλω το IGO αλλά δεν δέχεται καμία απο τις αναλύσεις που του βάζω μικρές η μεγάλες.....ξερει κατι κάποιος ?? σας ευχαριστώ!

 

κάνεις δεν εχει βάλει gps στο κινητό??:worry:

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Here maps.

 

Και εγω το ιδιο εχω και δουλεύει τέλεια και φυσικά χωρίς χρέωση

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τέλη Απριλίου με Μάιο θα γίνει το ota update...

 

Τρεχα γυρευε.... κ εμεις που εχουμε branded vodafone το βλεπω απο σεπτεμβρη.... κ οχι τπτ αλλο αλλα στη 5.1.1 η μπαταρια ειναι σκ..α

Link to comment
Share on other sites

Τρεχα γυρευε.... κ εμεις που εχουμε branded vodafone το βλεπω απο σεπτεμβρη.... κ οχι τπτ αλλο αλλα στη 5.1.1 η μπαταρια ειναι σκ..α

 

Κι εγω branded vodafone το ειχα ,απλα το εκανα dualsim και περασα την official απο το site τηs Huawei B136 και παιρνω ota τα update ..δοκιμασε....Απλα δεν ξερω λογψ οτι εισαι 5.1.1 τι επιπτωσεις θα εχει γιαti b188 η πιο προσφατη 5.01 ειναι...

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

χαθηκε ενα p8 lite.

υπαρχει περιπτωση να ειναι ενεργοποιημενη καποια υπηρεσια της huawei για να το βρουμε; χτυπαει αλλα δεν...

εντελως μανισιο το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

χαθηκε ενα p8 lite.

υπαρχει περιπτωση να ειναι ενεργοποιημενη καποια υπηρεσια της huawei για να το βρουμε; χτυπαει αλλα δεν...

εντελως μανισιο το τηλεφωνο.

Δοκίμασες από τον λογαριασμό της google;

https://www.google.gr/url?q=https://www.google.com/android/devicemanager&sa=U&ved=0ahUKEwjsxami19nLAhXCqA4KHVbTADoQFggsMAM&sig2=2TUDrg5cFntySGuC9-aVNA&usg=AFQjCNHDQqQ8LTvgOZDFPxlCeYLdkUA2ug

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω branded vodafone το ειχα ,απλα το εκανα dualsim και περασα την official απο το site τηs Huawei B136 και παιρνω ota τα update ..δοκιμασε....Απλα δεν ξερω λογψ οτι εισαι 5.1.1 τι επιπτωσεις θα εχει γιαti b188 η πιο προσφατη 5.01 ειναι...

 

Δεν γνωριζω...απλα παραπονεθηκα σε huwaei k vodafone πριν 10 ημερες που το αγορασα,εταιρικια γραμμη ,και μου εστειλαν αμεσα με ota κατα προτεραιοτητα τη 5.1.1. Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη μολις το πήρα για τη γυαναίκα μου αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα! Δεν βρισκω το εικονίδιο του youtube ενω το εχω εγκαταστησει. Ουτε μπορω να το απεγκαταστησω μεσω playstore. Τι γίνεται πως μπορω να το βρω? Οι εφαρμογές αποθηκεύονται όλες στην επιφανεια ή μπορω να το βρω κι αλλου?
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη μολις το πήρα για τη γυαναίκα μου αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα! Δεν βρισκω το εικονίδιο του youtube ενω το εχω εγκαταστησει. Ουτε μπορω να το απεγκαταστησω μεσω playstore. Τι γίνεται πως μπορω να το βρω? Οι εφαρμογές αποθηκεύονται όλες στην επιφανεια ή μπορω να το βρω κι αλλου?

 

Κοιταξες στο φακελο εργαλεια google. Στις εφαρμογες ειναι.στην αρχικη σελιδα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια επειδη μολις το πήρα για τη γυαναίκα μου αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα! Δεν βρισκω το εικονίδιο του youtube ενω το εχω εγκαταστησει. Ουτε μπορω να το απεγκαταστησω μεσω playstore. Τι γίνεται πως μπορω να το βρω? Οι εφαρμογές αποθηκεύονται όλες στην επιφανεια ή μπορω να το βρω κι αλλου?

 

Αν πας στις ρυθμίσεις και μετά στις εφαρμογές, θα βρεις μαζεμένες όλες τις εγκαταστημένες εφαρμογές σου από όπου μπορείς και να κάνεις την απεγκατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω ! το βρηκα και πως μπορω να το βαλω στην επιφανεια του κινητου?

 

Που το βρήκες; Εκεί που σου είπα εγώ ή εκεί που σου είπε ο φίλος από πάνω;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...