Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παραπλήσια είναι σε απόδοση. Antutu στις 33000 βγάζει το Sony. Δεν καταλαβαίνεις διαφορά.

 

 

 

EDIT: Ώρα 19:45: Τώρα ξαναέχω το P8 Pite!!! Ο φίλος που του το πούλησα προχθές μου ζήτησε να το ανταλλάξει με το M4 Aqua που πήρα πάλι προχθές...και το αντάλλαξα. Τώρα το (ξανα)σετάρω!

 

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παραπλήσια είναι σε απόδοση. Antutu στις 33000 βγάζει το Sony. Δεν καταλαβαίνεις διαφορά.

 

EDIT: Ώρα 19:45: Τώρα ξαναέχω το P8 Pite!!! Ο φίλος που του το πούλησα προχθές μου ζήτησε να το ανταλλάξει με το M4 Aqua που πήρα πάλι προχθές...και το αντάλλαξα. Τώρα το (ξανα)σετάρω!

 

χεχε εισαι τρελιαρης !! :lol:

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως να κανω την πρωτη φορτηση του κινητου; οταν το ενεργοποιησω για πρωτη φορα να το αφησω να τελειωσει η μπαταρια ή οχι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως να κανω την πρωτη φορτηση του κινητου; οταν το ενεργοποιησω για πρωτη φορα να το αφησω να τελειωσει η μπαταρια ή οχι;

 

Καλύτερα να μη σβήσει απο μπαταρία. Μόλις φτάσει στο 10-15% βαλτο στην πρίζα και αστο μέχρι να φουλάρει.

Link to comment
Share on other sites

μιας και το xiaomi mi4c που είχα βάλει στο μάτι έχει αρκετα θεματα εχω μεινει και εγω με το p8. εννοειτε πως για να μην πηγαινω πριζα-πριζα κλεινω τα δεδομένα και το wifi το βράδυ. ελπίζω να πάρουμε απο την 136 μια αναβάθμιση να φυγει επιτέλους το ****ing drain
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εδωσε κανεις λινκ για το update σε 170 απ'οτι διαβαζω πρεπει να εισαι στην εκδοση 046 ή 052 ή 132 οσοι ειμαστε ποιο πανω θελει downgrade

Θα το δοκιμασω τωρα εχοντας ανοιγμενο bootloader με περασμενο twrp και φυσικα root :lol:

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εβαλα για δευτερη καρτα Q ...εχω ερωτηση ομως...Γραφει ενα R στη δευτερη καρτα-τι μπορει να σημαινει ;

Επισης πως ανοιγω τα δεδομενα στην δευτερη καρτα ; Πηγα στην επιλογη " διαχειριση διπλης καρτας" επελεξα να παιζει 4G η Q αλλα τιποτα!

Εχει κανα κολπο ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εβαλα για δευτερη καρτα Q ...εχω ερωτηση ομως...Γραφει ενα R στη δευτερη καρτα-τι μπορει να σημαινει ;

Επισης πως ανοιγω τα δεδομενα στην δευτερη καρτα ; Πηγα στην επιλογη " διαχειριση διπλης καρτας" επελεξα να παιζει 4G η Q αλλα τιποτα!

Εχει κανα κολπο ;

Η Q ειναι σε εσωτ.roaming με το δικτυο της Wind.Ανοιγεις την περιαγωγη δεδομενων μαζι με τα δεδομενα και παιζει κανονικοτατα.Ειχα και γω στο s duos 2 Q και Whatsup και επαιζαν τα data τελεια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Η Q ειναι σε εσωτ.roaming με το δικτυο της Wind.Ανοιγεις την περιαγωγη δεδομενων μαζι με τα δεδομενα και παιζει κανονικοτατα.Ειχα και γω στο s duos 2 Q και Whatsup και επαιζαν τα data τελεια.

 

Ελα ομως που δεν παιζει τιποτα..τι ακριβως κινησεις κανω ;

Εκανα αυτο που περιγραφεις και μου βγαζει ΕΚΤΟΣ δικτυου την Q . Οποτε ;

Edited by Modeling
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ξεκλείδωτο bootloader, μπορείς να κάνεις downgrade σε προηγούμενη έκδοση (εγώ έκανα στη Β052) μέσω fastboot. Στη συνέχεια εμφανίζεται αυτόματα ειδοποίηση για αναβάθμιση του λογισμικού.

 

Φιλε, μπορεις να βοηθησεις πως μπορω να κανω downgrade στην 132 μεσω fastboot?. Εχω κανει unlock τον bootloader. Τα δεδομενα μου θα χαθουν? Πρεπει να κατεβασω ολοκληρη την 132 ή μονο το update?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε, μπορεις να βοηθησεις πως μπορω να κανω downgrade στην 132 μεσω fastboot?. Εχω κανει unlock τον bootloader. Τα δεδομενα μου θα χαθουν? Πρεπει να κατεβασω ολοκληρη την 132 ή μονο το update?

 

Κατεβάζεις την έκδοση που θες (B132) και αποσυμπιέζεις το Update.app με τον UpdateExtractor.

Μετά επιλέγεις το system.img, recovery.img, boot.img και cust.img, τα μεταφέρεις στον φάκελο του fastboot

και τα κάνεις flash μέσω fastboot με τις παρακάτω εντολές:

 

fastboot flash system system.img

fastboot flash recovery recovery.img

fastboot flash boot boot.img

fastboot flash cust cust.img

 

Τα αρχεία και οι ρυθμίσεις δεν χάνονται με το downgrade.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την έκδοση που θες (B132) και αποσυμπιέζεις το Update.app με τον UpdateExtractor.

Μετά επιλέγεις το system.img, recovery.img, boot.img και cust.img, τα μεταφέρεις στον φάκελο του fastboot

και τα κάνεις flash μέσω fastboot με τις παρακάτω εντολές:

 

fastboot flash system system.img

fastboot flash recovery recovery.img

fastboot flash boot boot.img

fastboot flash cust cust.img

 

Τα αρχεία και οι ρυθμίσεις δεν χάνονται με το downgrade.

 

Αρχικα σε ευχαριστω για την απαντηση. Αν καταλαβα καλα θα μεταφερω με fastboot μονο τα 3 αρχεια? Τα υπολοιπα αρχεια της εκδοσης που τα βαζω? Την Β132 την κατεβαζω ολοκληρη απο το ρωσικο site? Απο την 132 παω με ΟΤΑ στην 170?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα σε ευχαριστω για την απαντηση. Αν καταλαβα καλα θα μεταφερω με fastboot μονο τα 3 αρχεια? Τα υπολοιπα αρχεια της εκδοσης που τα βαζω? Την Β132 την κατεβαζω ολοκληρη απο το ρωσικο site? Απο την 132 παω με ΟΤΑ στην 170?

 

Αρχικά να σε διορθώσω πως τα αρχεία είναι 4 και όχι 3. Απλά εκτελείς τις παραπάνω εντολές σε fastboot mode και μετά επανεκκινήσεις την συσκευή σου. Πηγαίνεις στης ρυθμίσεις και αναβάθμιση λογισμικού και θα σου βγάλει αυτόματα να κατεβάσεις την ΟΤΑ μέσω ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να σε διορθώσω πως τα αρχεία είναι 4 και όχι 3. Απλά εκτελείς τις παραπάνω εντολές σε fastboot mode και μετά επανεκκινήσεις την συσκευή σου. Πηγαίνεις στης ρυθμίσεις και αναβάθμιση λογισμικού και θα σου βγάλει αυτόματα να κατεβάσεις την ΟΤΑ μέσω ίντερνετ.

 

Στο update extractor ποιο profile επιλεγεις για αποσυμπίεση?

Link to comment
Share on other sites

Στο update extractor ποιο profile επιλεγεις για αποσυμπίεση?

 

Unknown (worsternbrood)

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: λειτουργία να ρυθμίσεις όριο στα δεδομένα κινητής δεν έχει? Βλέπω το άνοιξε κλείσε , αλλά όχι να ορίσω όριο ή warning ..
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα υπάρχει κάποιο επίσημο σέρβις για τα HUAWEI στην ελλάδα?κ αν ναι καλύπτει μόνο τα κινητά που ήρθαν ελλάδα (p8 lite)ή και τα υπολοίπα πχ (ΗΟΝΟR 6)?ευχαριστώ!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ότι δεν έχει εισαχθεί επίσημα καμία εταιρεία δεν το υποστηρίζει και είναι απολύτως λογικό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...