Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα ξαφνικά άρχισε αυτά τα κουλά με τον καιρό

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εχει διαπιστωσει κανεις οτι δεν κανει install σε εφαρμογες μεγαλυτερες των 100 mb?

 

Προσωπικα εχω 200κατι εφαρμογες & εχω αρκετες απο 200-2.7gb ,(32+16gbεχω )

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.

Λοιπόν νομιζω οτι βρηκα λυση στο προβλημα του καιρου. Εκανα καθαρισμο στην dalvik cache και με το που ηρθα δουλεια εδειξε 2 περιοχες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.

Λοιπόν νομιζω οτι βρηκα λυση στο προβλημα του καιρου. Εκανα καθαρισμο στην dalvik cache και με το που ηρθα δουλεια εδειξε 2 περιοχες.

έκανα και εγώ ότι είπες και βλέπω να δείχνει οκ για την ώρα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.

Λοιπόν νομιζω οτι βρηκα λυση στο προβλημα του καιρου. Εκανα καθαρισμο στην dalvik cache και με το που ηρθα δουλεια εδειξε 2 περιοχες.

 

Δυστυχως ετσι στρωνει μονο προσωρινα. Εχει θεματακι. Εγω την εχω απενεργοποιησει μεχρι να δω οτι βρεθηκε λυση και χρησιμοποιω το weather timeline που ετσι και αλλιως ειναι πολλες κλασεις ανωτερο.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,αυτην την βδομαδα εχω παρατηρησει απιστευτο drain της μπαταριας και επειδη το χα ξεχασει σε σημειο να το χτυπα ο ηλιος πρεπει να χει καταστραφει η μπαταρια, εχω βρει μπαταρια και α λοιπα απ το ebay αλλα πριν την αγορασω ξερει κανεις ποσο εχει η αλλαγη μπαταριας εδω και αν εχεινα προτεινει καποιο μαγαζι?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

πριν από τρεις ημέρες έκανα αναβάθμιση από Β194 σε Β565, (Branded by COSMOTE μονόκαρτο), EMUI 4.0, ADROID 6.0.

Διαπιστώνω, πέραν των άλλων αλλαγών, ότι πλέον με την αναγνώριση κλήσης επαφής, πέραν του αριθμού και του ονόματος στην οθόνη κατά την διάρκεια εισερχόμενης κλήσης, αναγράφονται σε μία σειρά και τα στοιχεία που είναι καταχωρημένα στις σημειώσεις επαφής.

Μήπως κάποιος που το αντιμετώπισε το θέμα, μπορεί να βοηθήσει, ώστε να μην αναγράφονται αυτά τα στοιχεία.

Κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ πολύ

 

Πως την εκανες την αναβαθμιση;Μεσω ΟΤΑ που κοιταξα δεν εγινε κατι.

Ειμαι ασχετος εντελως

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μέρες με την 6 σε μονοκαρτο branded Vodafone μπορώ να πω ότι δεν εντόπισα κάποια έντονη διαφορά στην μπαταρία. Και λογικά με τις μέρες θα στρώσει και καλύτερα...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ετσι στρωνει μονο προσωρινα. Εχει θεματακι. Εγω την εχω απενεργοποιησει μεχρι να δω οτι βρεθηκε λυση και χρησιμοποιω το weather timeline που ετσι και αλλιως ειναι πολλες κλασεις ανωτερο.

Έχεις δίκιο φίλε. Μόλις γύρισα σπίτι και τελικά την χρειάστηκε την επανεκκίνηση για να νιώσει. Άμα βρεις κάτι ενημέρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχει ή γυναίκα μου το P8 Lite, αγορασμένο από κατάστημα Wind, και την Παρασκευή έκανε την αναβάθμιση σε Android 6.0. Την 1η ημέρα όλα δούλευαν κανονικά, και την 2η ξεκίνησε το παρακάτω πρόβλημα. Δεν συνδέεται σε κανένα δίκτυο Wifi. Εμφανίζει μήνυμα : Άρνηση πρόσβασης στο δίκτυο.

Έκανα hardware reset κ wipe cache, αλλά ακόμα συνεχίζει το πρόβλημα.

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς; Έχεις κανείς καμία ιδέα τι να κάνω;

Δεν προσπάθησα να αλλάξω ROM κτλ καθώς έχει ακόμα εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.

Λοιπόν νομιζω οτι βρηκα λυση στο προβλημα του καιρου. Εκανα καθαρισμο στην dalvik cache και με το που ηρθα δουλεια εδειξε 2 περιοχες.

 

 

που είναι αυτό?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
που είναι αυτό?

 

/data/dalvik cache

 

Μπαίνεις στο φάκελο και σβήνεις όλα τα περιεχόμενα. Ωστόσο χρειάζεται να έχεις κάνει root και φυσικά τον κατάλληλο file explorer (πχ. es file explorer) για να φτάσεις εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

:):):)

/data/dalvik cache

 

Μπαίνεις στο φάκελο και σβήνεις όλα τα περιεχόμενα. Ωστόσο χρειάζεται να έχεις κάνει root και φυσικά τον κατάλληλο file explorer (πχ. es file explorer) για να φτάσεις εκεί.

 

 

thanks!:)

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Σημερα λοιπον μου εβγαλε κι εμενα την ενημερωση.Το τηλεφωνο ειναι σαν του φιλου που αναφερω στην παραθεση στο προηγουμενο ποστ.

Να την κανω η θα εχω θεματα;

Και χρειαζετε επαναφορα και πριν και μετα;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχει ή γυναίκα μου το P8 Lite, αγορασμένο από κατάστημα Wind, και την Παρασκευή έκανε την αναβάθμιση σε Android 6.0. Την 1η ημέρα όλα δούλευαν κανονικά, και την 2η ξεκίνησε το παρακάτω πρόβλημα. Δεν συνδέεται σε κανένα δίκτυο Wifi. Εμφανίζει μήνυμα : Άρνηση πρόσβασης στο δίκτυο.

Έκανα hardware reset κ wipe cache, αλλά ακόμα συνεχίζει το πρόβλημα.

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς; Έχεις κανείς καμία ιδέα τι να κάνω;

Δεν προσπάθησα να αλλάξω ROM κτλ καθώς έχει ακόμα εγγύηση.

 

Θα το πηγαινα πισω. Από οτι εχω διαβασει, πολλοι εχουν ή ειχαν προβλημα με wi-fi!

Edit: αν ισχύει αυτό, να το πας πισω.

Edited by spirto82
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο Forum.Κατοχος και γω του κινητου αυτου Huawei P8 Lite Dual Sim μου ηρθε η αναβαθμιση και την εκανα.Δεν εμεινα ευχαριστημενος γενικα και ειναι και Branded Vodafone το κινητο μου.Προσπαθω ολο το μεσημερι να το κανω Rollback να το γυρισω στην Λολλιποπ αλλα δεν μπορω..μου βγαζει στα 5% σφαλμα.Κανω κατι λαθος παιδια?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο Forum.Κατοχος και γω του κινητου αυτου Huawei P8 Lite Dual Sim μου ηρθε η αναβαθμιση και την εκανα.Δεν εμεινα ευχαριστημενος γενικα και ειναι και Branded Vodafone το κινητο μου.Προσπαθω ολο το μεσημερι να το κανω Rollback να το γυρισω στην Λολλιποπ αλλα δεν μπορω..μου βγαζει στα 5% σφαλμα.Κανω κατι λαθος παιδια?

 

Πώς κάνεις Rollback?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις πως κανω?Με SD card

 

έχεις βρει ποια εκδοση θες να εγκαταστησεις; ή απλά κάνεις restore από ενα Backup που είχες κανει με την προηγουμενη εκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Απο το site της εταιριας εχω κατεβασει official..Κανω το 1ο βημα του οδηγου με Force update(ειμαι σε Android 6.0 και θελω να κανω downgrade σε Lolipop)και μου πεταει error στο 5%

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Απο το site της εταιριας εχω κατεβασει official..Κανω το 1ο βημα του οδηγου με Force update(ειμαι σε Android 6.0 και θελω να κανω downgrade σε Lolipop)και μου πεταει error στο 5%

 

το κατεβαζω λιγο να δω τι παιζει και επανερχομαι

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει..θα περιμενω νεα σου.Σε ευχαριστω

 

οκ. πρεπει να πάρεις τον φάκελο dload, όπως είναι και να τον αφησεις στο root του συστηματος. Κάνεις το συνδυασμο πληκτρων όπως λέει για την επανεκινηση;

Link to comment
Share on other sites

root του συστηματος εννοεις μεσα στην SD καρτα ετσι δεν ειναι?Τον συνδιασμο τον κανω ναι για να κανει force update vol up-vol down και Power button

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...