Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναγνωριστικό Huawei. Το ενεργοποίησε κάποιος; Ποια είναι τα υπέρ και ποια τα κατά; Τα ρωτάω όλα αυτά για να δω αν αξίζει τον κόπο γιατί πολλά δικαιώματα αποκτά η Huawei και πολλά προσωπικά δεδομένα αποθηκεύει στους server.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια καποιες αποριες εχω οποιος ξερει ,

μου ρθε ενημερωση 574 εχει κανα θεμα με την μπαταρια που ειπε το παλικαρι? εχει διαφορες?

εχθες τυχαια παρατηρησα στο μαυρο στρογγυλο διπλα στο led αναβοσβηνε ενα αχνο κοκκινο ειναι λογικο -σωστο?

εχει κανει σε κανενα restart μονο του η μονο εμενα?

υπαρχει λογος να κανουμε hard reset λογω αναβαθμισεεων?

:blink::worry:

Edited by manousos4
Link to comment
Share on other sites

εχθες τυχαια παρατηρησα στο μαυρο στρογγυλο διπλα στο led αναβοσβηνε ενα αχνο κοκκινο ειναι λογικο -σωστο?

:blink::worry:

Είναι ο αισθητήρας φωτός ή εγγύτητας, φαίνεται σε όλες τις εκδόσεις αν το παρατηρήσεις στα σκοτεινά πιέζοντας τα πλαινά πλήκτρα και μάλιστα αν τον καλύψεις με το δάχτυλο δεν σου ξεκλειδώνει την οθόνη και βγάζει προειδοποίηση.

 

Τελικά αργούσε και πάλι τρομερά να κατεβάσω τη φουλ ρομ και μου ήρθε η ΟΤΑ, έβαλα αυτήν και όλα πάνε μια χαρά χωρίς να προσέξω κάτι το ιδιαίτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με την καινούργια αναβάθμιση απο εχθες που την εβαλα μεγαλη διαφορα στην μπαταρια μεχρι το απόγευμα πριν ειμουν 15% και τωρα στο 50 καμια σχέση
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,χθες εγκατεστησα την 6 που μου ηρθε η αναβαθμιση,μια ερωτηση,εχουν αφαιρεσει την εφαρμογη που εκλεινες την οθονη πατωντας ενα πρασινο εικονιδιο αν θυμαμαι καλα.Τωρα για να κλεισει πρεπει να παταμε το πλαινο κουμπι?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,χθες εγκατεστησα την 6 που μου ηρθε η αναβαθμιση,μια ερωτηση,εχουν αφαιρεσει την εφαρμογη που εκλεινες την οθονη πατωντας ενα πρασινο εικονιδιο αν θυμαμαι καλα.Τωρα για να κλεισει πρεπει να παταμε το πλαινο κουμπι?

 

Καλημερα μπορεις να κατεβασεις απο το play store μια εφαρμογη που κανει το ιδιο.Υπαρχουν πολλες και δουλευουν χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μπορεις να κατεβασεις απο το play store μια εφαρμογη που κανει το ιδιο.Υπαρχουν πολλες και δουλευουν χωρις προβλημα.

 

ευχαριστω,θα το ψαξω.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια μαγκες σχετικα με κατι κολληματα που παρατηρω στο facebook και δε ξερω αν ειναι της εφαρμογης η του κιν

Οταν παω να κανω αντιγραφη επικολληση ενα μυνημα που εχω στειλει για να το στειλω αλλου το κανει αντιγραφη κανονικα οταν ομως παω να το κανω επικολληση παταω και δε το κανει ενω στο ταμπλετ μου πχ δουλευει κανονικα

χθες ανεβασα σε ενος φιλου το προφιλ μια φωτο σημερα παταω να μου την ανοιξει αλλα ενω παει να μου την ανοιξει δε την ανοιγει ενω παλι απο το ταμπλετ το κανει κανονικα

Να του ριξω ενα hard reset ?να του κανω κανω παλι update με την ιδια εκδοση μπας και κατσει καλα ?

Μπορω να παω στην προηγουμενη εκδοση ?

εχω την 574

 

Βρισκομαι b550 ,αξιζει να παω b574 ,ή καλα καθομαι; Γιατι με αυτα που ειχα διαβασει για b564 ...
δεν υπαρχει λεει η σελιδα

μπορεις να το ανεβασεις καπου να το κατεβασω ξανα ?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μετά απο κάθε αναβάθμιση μικρή ή μεγάλη κάνω hard reset και απο όοοσα προβλήματα διαβάζω εδώ δεν έχω βιώσει κανένα(ούτε με το viber, ούτε με χρήση ram, ούτε θέματα με μπαταρίες, θερμοκρασίες κλπ), εννοείται πως ενημερώνω το back up πρίν την κάνω με αποτέλεσμα να συνεχίζω μετά απο το σημείο που ήμουν πρίν κάνω την αναβάθμιση.

 

Λόγο της "standardοποίησης" της διαδικασίας, έχει φτάσει να είναι υπόθεση ~30'

 

Εν κατακλείδι σου προτείνω να κάνεις hard reset. :)

Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μετά απο κάθε αναβάθμιση μικρή ή μεγάλη κάνω hard reset και απο όοοσα προβλήματα διαβάζω εδώ δεν έχω βιώσει κανένα(ούτε με το viber, ούτε με χρήση ram, ούτε θέματα με μπαταρίες, θερμοκρασίες κλπ), εννοείται πως ενημερώνω το back up πρίν την κάνω με αποτέλεσμα να συνεχίζω μετά απο το σημείο που ήμουν πρίν κάνω την αναβάθμιση.

 

Λόγο της "standardοποίησης" της διαδικασίας, έχει φτάσει να είναι υπόθεση ~30'

 

Εν κατακλείδι σου προτείνω να κάνεις hard reset. :)

το ειχα κανει οταν εβαλα την 574 και τωρα το ξανακανω

αυτο που δε μπορω να καταλαβω ειναι στο google play γιατι οταν το ανοιγω μου βαζει τις εφαρμογες που ειχα πριν μεσα

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όταν ρύθμιζες το τηλέφωνο την πρώτη φορά και ήσουν στο βήμα ενεργοποίησης του google λογαριασμού σου δεν ξετίκαρες τη δυνατότητα της επαναφοράς(πρώτη ή δεύτερη επιλογή στον διάλογο).

Αν αποεπιλέξεις αυτή την δυνατότητα και παράλληλα έχεις κρατήσει ολοκληρωμένο back up(εφαρμογές, αρχική οθόνη κλπ), τότε θα στηθεί ακριβώς όπως ήταν πρίν, σαν μην έγινε ποτέ hard reset.

Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Athanaso77 Απο b181 -branded vodafone σε stock

Κατεβάζεις c432b132 ,αποσυμπιεζεις & μετα περνας με local update (μετακινεις στον φακελο dload τηs sd το αρχειο update.app) το step 1 & μετα το step 2 !Έτσι ,η συσκευή σου θα γίνει unbranded δίκαρτη & μπορείς να περάσεις ota την b170 & μετα την b564 μεσw hicare(το μονο που θα ηθελα να προσθεσετε επειδη εγω ημουν αρχαριος και με βοηθησε ηταν:εκει που λεει step2 :ενοει να κανουμε την ιδια διαδικασια και για τον φακελο custom κανοντας τον μετονομασια σε dload)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μετά απο κάθε αναβάθμιση μικρή ή μεγάλη κάνω hard reset και απο όοοσα προβλήματα διαβάζω εδώ δεν έχω βιώσει κανένα(ούτε με το viber, ούτε με χρήση ram, ούτε θέματα με μπαταρίες, θερμοκρασίες κλπ), εννοείται πως ενημερώνω το back up πρίν την κάνω με αποτέλεσμα να συνεχίζω μετά απο το σημείο που ήμουν πρίν κάνω την αναβάθμιση.

 

Λόγο της "standardοποίησης" της διαδικασίας, έχει φτάσει να είναι υπόθεση ~30'

 

Εν κατακλείδι σου προτείνω να κάνεις hard reset. :)

το εκανα και δειχνει οτι εστρωσε
Link to comment
Share on other sites

Athanaso77 Απο b181 -branded vodafone σε stock

Κατεβάζεις c432b132 ,αποσυμπιεζεις & μετα περνας με local update (μετακινεις στον φακελο dload τηs sd το αρχειο update.app) το step 1 & μετα το step 2 !Έτσι ,η συσκευή σου θα γίνει unbranded δίκαρτη & μπορείς να περάσεις ota την b170 & μετα την b564 μεσw hicare(το μονο που θα ηθελα να προσθεσετε επειδη εγω ημουν αρχαριος και με βοηθησε ηταν:εκει που λεει step2 :ενοει να κανουμε την ιδια διαδικασια και για τον φακελο custom κανοντας τον μετονομασια σε dload)

 

Έκανα τη διαδικασία και βγάζει "Απέτυχε η ενεργ. της κάρτασ SIM" (για την πρώτη που είχα μέσα)

 

Τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,χθες εγκατεστησα την 6 που μου ηρθε η αναβαθμιση,μια ερωτηση,εχουν αφαιρεσει την εφαρμογη που εκλεινες την οθονη πατωντας ενα πρασινο εικονιδιο αν θυμαμαι καλα.Τωρα για να κλεισει πρεπει να παταμε το πλαινο κουμπι?

 

https://www.youtube.com/watch?v=IackZ8JAPxA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.

Νεο μελος οπως επισης και νεος κατοχος του συγκεκριμενου κινητου και μετα απο απειρο διαβασμα τοσων σελιδων, μπερδευτηκα λιγο και ειπα να υποβαλω και εγω την ερωτηση μου!

Παρελαβα απο το Public προ ημερων το κινητο με κωδικο ALE-L21.

Φανταζομαι πως το firmware του ειναι αυτο που αναγραφεται στο τελος του αριθμου εκδοσης το οποιο σε εμενα ειναι Β204 και φοραει την 5.0.1.

Βλεπω πως πολλοι απο εσας λαμβανουν ενημερωσεις μεσω HiCare, πραγμα που δεν συμβαινει στην περιπτωση μου και αναρωτιεμαι το γιατι.. (Ισως η απαντηση να βρισκεται στις τοοοοσες σελιδες που διαβασα, αλλα ως μη εχοντας γνωση στο αντικειμενο γενικα, μπερδευτηκα).

Τι πρεπει να κανω για να λαμβανω ενημερωσεις κανονικα; Διοτι βλεπω κατι B564 και νομιζω πως εχω μεινει λιγο πισω με το Β204!

Ειδα πως με τις branded εκδοσεις της Vodafone π.χ, πρεπει να το γυρισεις σε unbranded για να τις παιρνεις κανονικα. Ισχυει το ιδιο και για εμενα;

Ευχαριστω εκ των προταιρων..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,που βρισκεται τα update,εχω p8 lite απο vodafone ,γινεται να περασω ευρωπαικη αυθεντικη ρομ για να το κανω δικαρτο διχως να το ξεκλιδωσω και χασω εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

Τυχαιως το ανακαλυψα και επισης το διασταυρωσα και με το gearbest... πως γινεται ρε παιδια τι παιζει?? Νομιζα οτι τα κινεζομαγαζα ειναι πολυ φθηνοτερα απο Ελλαδα.:blink:

UPDATE:To ιδιο συμβαινει και με το Honor 6......WTF??

Edited by skepasti_21
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και θα βρείς οδηγίες και links σ'αυτό το θέμα στις πρώτες σελίδες, ξεκίνα το διάβασμα :)

 

Ξεκλειδώνοντάς το δεν χάνεις την εγγύηση(δεν είναι samsung) και μάλιστα τον κωδικό ξεκλειδώματος τον προμηθεύεσαι απο την ίδια την εταιρία μέσω email κατόπιν αίτησής σου.

Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και θα βρείς οδηγίες και links σ'αυτό το θέμα στις πρώτες σελίδες, ξεκίνα το διάβασμα :)

 

Ξεκλειδώνοντάς το δεν χάνεις την εγγύηση(δεν είναι samsung) και μάλιστα τον κωδικό ξεκλειδώματος τον προμηθεύεσαι απο την ίδια την εταιρία μέσω email κατόπιν αίτησής σου.

Απο οτι διαβασα δεν χρειαζεται ξεκλειδωμα απλα να κανω φλαση την αναβαθμιση απο το site της huawei,καταλαβα σωστα η λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Καλή φαίνεται σαν όψη αλλά από κόψη άστα να πάνε. Κοινώς αν δεν το δοκίμασες ο ίδιος να μας πεις αν είναι κάτι καλό, μην μας μπαρουτιάζεις όταν τρέχουν συχνές και αποτελεσματικές αναβαθμίσεις της μαμάς εταιρείας. Από τη Β170 που ήμουν πήρα τέσσερις επίσημες ενημερώσεις και είμαι τεράστια ικανοποιημένος. Κάντε λίγο κράττει, τελευταία έχουμε αποκτήσει στο φόρουμ της συσκευής πάρα πολλούς αρχάριους χρήστες και τέτοιου είδους λινκ από φλύαρους χρήστες χωρίς καμία τεκμηρίωση και δοκιμή έτσι για να έχουν να λένε δεν βοηθάνε καθόλου στις συχνές απορίες των νεοφερμένων. Κι εγώ δεν μπορώ ν' απαντάω κάθε μέρα λετπομερώς στα πολλά κενά που έχουν αφήσει πολλές αναπάντητες απορίες αλλά μην το τραβάτε πια να ρωτάτε "είναι καλό αυτό;" βάζοντας λινκ για κάστομ ρομ που ούτε δέκα άνθρωποι μέχρι σήμερα δεν την έχουν δοκιμάσει να σας πούνε. Βάλτε την κάστομ ρομ εσείς και πείτε μας εσείς αν είναι καλή. Τι μας ρωτάτε εμάς τους υπόλοιπους;

Edited by Vangelis_D9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...