Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου απάντησαν και από το μαγαζί ότι είναι branded αλλά όχι μεταχειρισμένο. DOA δε παίζει γτ όταν το πρέλαβε η μάνα μου της είπα μην το ανοίξει καμιά 10ρια μέρες μέχρι να με επισκεφτεί εξωτερικό και να το ανοίξω εγώ.

Anyway, πιστεύω μη βγάλει θέμα. Αν βρω χρόνο όσο το έχω στα χέρια μου θα ασχοληθώ με B560.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!

καμιά καλή πρόταση για δερμάτινη θήκη

για το εν λόγω κινητό?

Την γνήσια της Huawei, απίστευτη ποιότητα, ακόμα και η βάση στήριξης μέσα στην θήκη είναι από αλουμίνιο, έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Την αγόρασα από Γερμανό πριν ένα μήνα νομίζω στα 15 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μία ερώτηση.Θελω να ξεφορτωθω εφαρμογές τις google και απ'οτι κατάλαβα πρέπει να ρουταρω το κινητό.Η εγγύηση θα χαθεί; Είδα ένα ποστ πιο πάνω που έλεγε χωρίς ξεκλειδωμα του bootlader και θα ήθελα να ρωτησω αν υπάρχει κάποιος οδηγός.Ευχαριστω.

 

Μην σε πάρω στο λαιμό μου αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν ακυρώνεται η εγγύηση με ροοτ μόνο με ξεκλείδωμα bootloader. Δεν το λέω από προσωπική εμπειρία καθώς πρώτη φορά παίρνω Huawei. Αν έχει κάποιος εμπειρία στο θέμα ας ενημερώσει. Για το ροοτ τώρα δεν χρειάζεται κάποιος οδηγός τουλάχιστον για όσους είναι στην Β170 καθώς είναι πανεύκολο με το kingroot απλά πατάς να στο ροοταρει. Τέλος προσοχή με τις εφαρμογές της google μην έχετε προβλήματα συγχρονισμού στα ε-μαιλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε κανένας να έχει δύο κάρτες sim και καρτά sd;

Από κάποιους οδηγούς που είδα Στο διαδίκτυο το πάλεψα, αλλά το μόνο που κατάφερα ήταν να σπάσω την κάρτα μνήμης και να χάσω τα δεδομένα...

Τα θέμα είναι ότι ακολουθώ τα βήματα, αλλά, ενώ βγάζω το πλαστικό από τη σιμ και την κόβω, πάλι δε χωράει να μπει μέσα στο συρταρακι μαζί με την κάρτα μνήμης, όπως βλέπω στα βιντεάκια...:'(

Πάντως τι κινητό αξιοπρεπές για τα χρήματα του...

Και εγώ με την b560..

 

Κατάφερε κανένας δύο κάρτες σιμ και κάρτα μνήμης ταυτόχρονα;

Link to comment
Share on other sites

Στην b550 έχει επιλογή

Ρύθμισεις > Διαχείριση κίνησης δεδομένων > Ρυθμίσεις υπενθύμιση όγκου δεδομένων

Και έχει μια επιλογή για όριο σε mb/gb ανά μηνα

Δεν έχω ιδέα πόσο καλά δουλεύει και αν θυμάμαι καλά στις πρώτες εκδόσεις δεν είχε τέτοια ρύθμιση

 

Sent from South Korea

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και στην B170 απλά κρυμμένη κατέβασε το Activity Launcher από το store και θα το δεις.Φτιαξε μία συντόμευση και είσαι κομπλε.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Και εμεις που εχουμε περασει την b560 πως κανουμε root το τηλέφωνο ;

παλι με kingroot ; κι αν ναι που βρισκουμε την εφαρμογη ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εδω.και 2 μερες του εχω κανει το update στην 560 μετα απο 2 πλήρες φόρτισης νου δείχνει οτι δεν εχω δίκτυο χανετε το σημα και κανει επανεκκίνηση.αφου ανοίξει το τηλέφωνο ομως καθυστεραει να έρθει το Δίκτυο και κάνει παλι επανεκκίνηση το τηλέφωνο.το τηλέφωνο ειναι αγορασμένο την Τετάρτη που μας περασε και το update το έκανα την Πέμπτη.εχει τύχη σε κανεναν φίλο να βρω καμία λύση.

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εδω.και 2 μερες του εχω κανει το update στην 560 μετα απο 2 πλήρες φόρτισης νου δείχνει οτι δεν εχω δίκτυο χανετε το σημα και κανει επανεκκίνηση.αφου ανοίξει το τηλέφωνο ομως καθυστεραει να έρθει το Δίκτυο και κάνει παλι επανεκκίνηση το τηλέφωνο.το τηλέφωνο ειναι αγορασμένο την Τετάρτη που μας περασε και το update το έκανα την Πέμπτη.εχει τύχη σε κανεναν φίλο να βρω καμία λύση.

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βασικός κανόνας όταν αγοράζουμε μια συσκευή. Πρώτα την αφήνουμε μέχρι να περάσει το DOA για να την ελέγξουμε μήπως εμφανίζει τίποτε προβλήματα πριν κάνουμε οποιαδήποτε σημαντική αναβάθμιση που δεν περιλαμβάνει διαδικασία ΟΤΑ. Θα συνιστούσα να κάνεις άμεσα rollback για να εξετάσεις αν έχει απροβλημάτιστη λειτουργία. Για την περίπτωσή σου φαίνεται ότι είσαι ο πρώτος που του εμφανίστηκε αυτό το πρόβλημα αλλά καλό θα ήταν να μας έδινες περισσότερες πληροφορίες πχ ποιο firmware είχε πριν η συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Βασικός κανόνας όταν αγοράζουμε μια συσκευή. Πρώτα την αφήνουμε μέχρι να περάσει το DOA για να την ελέγξουμε μήπως εμφανίζει τίποτε προβλήματα πριν κάνουμε οποιαδήποτε σημαντική αναβάθμιση που δεν περιλαμβάνει διαδικασία ΟΤΑ. Θα συνιστούσα να κάνεις άμεσα rollback για να εξετάσεις αν έχει απροβλημάτιστη λειτουργία. Για την περίπτωσή σου φαίνεται ότι είσαι ο πρώτος που του εμφανίστηκε αυτό το πρόβλημα αλλά καλό θα ήταν να μας έδινες περισσότερες πληροφορίες πχ ποιο firmware είχε πριν η συσκευή σου.

Καλησπέρα ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.ειχε την 170 μόλις το παρεβα.

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.ειχε την 170 μόλις το παρεβα.

 

Λογικά δεν έπρεπε ν' αντιμετωπίσεις πρόβλημα. Τώρα δεν ξέρω να σου πω τι μπορεί να φταίει, δοκίμασε επανεγκατάσταση της Β560 κι αν επιμείνει θα πρέπει να επικοινωνήσεις με το κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως εμφανίζουμε το εικονίδιο κλεισίματος της οθόνης;;;;

Με την αναβαθμιση εξαφανίστηκε

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το clean install επηρεάζει την sd εξωτερική μνήμη;

 

Επίσημη που να κάνειclean install δυσκολα θα δωθει από αντιπροσωπεια

Ενας απλός χρήστης θα χάσει τα μηνυματαυυου

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Το clean install επηρεάζει την sd εξωτερική μνήμη;

 

Επίσημη που να κάνειclean install δυσκολα θα δωθει από αντιπροσωπεια

Ενας απλός χρήστης θα χάσει τα μηνυματαυυου

 

Όλες, μα ΟΛΕς, ΜΑ ΟΛΕΣ, ΜΑ ΟΛΕΣ

Μα ΟΛΕς οι αναβαθμίσεις που βάζουμε εδώ είναι ΕΠΙΣΗΜΕς ΑΠΟ ΤΗ Huawei.

Αυτό που λες δεν ισχύει.

Αλλ στε μέσω hisuiteτης ΕΠΙΣΗΜΗς Huawei, κανεις backup μηνύματα,κλησεις, επαφές κτλ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Όλες, μα ΟΛΕς, ΜΑ ΟΛΕΣ, ΜΑ ΟΛΕΣ

Μα ΟΛΕς οι αναβαθμίσεις που βάζουμε εδώ είναι ΕΠΙΣΗΜΕς ΑΠΟ ΤΗ Huawei.

Αυτό που λες δεν ισχύει.

Αλλ στε μέσω hisuiteτης ΕΠΙΣΗΜΗς Huawei, κανεις backup μηνύματα,κλησεις, επαφές κτλ

 

Δεν μπορείς να κάνεις αντίγραφο ασφαλείας στην sd να την βάλεις να κάνεις την αναβάθμιση και επαναφορά στις εργοστασιακές και μετά να βάλεις την κατά και από την κατά μα τα ξαναπεράσεις στο κινητό;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Είναι κάπως

 

Λες οτι χάνεις και εφαρμογές;;;;

Δε χάνεις εφαρμογές

Κάνει clean install

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ οτι θα την δώσει και μετά θα βαράνε τα τηλέφωνα της αντιπροσωπεία από χρήστες που δε θα έχουν καταλάβει τι γίνεται

 

Στις προηγούμενες δεν έχασα τίποτα πάντως όσες αναβαθμίσεις και να έκανα

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα δεν μπορώ να βρω πως κάνουμε αναβάθμιση στην β560 άλλα δεν έχω κάρτα μνήμης από πσ γίνετε?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα δεν μπορώ να βρω πως κάνουμε αναβάθμιση στην β560 άλλα δεν έχω κάρτα μνήμης από πσ γίνετε?

 

Πάρε τουλάχιστον αυτή http://www.e-shop.gr/kingston-sdc10g2-8gb-micro-sdhc-8gb-uhs-i-class-10-sd-adapter-p-PER.554320

και αν είσαι σε Β170 ή Β550 από εδώ http://consumer.huawei.com...s&key2=ALE-L21

ακολούθα οδηγίες.

(δεν ξέρω από pc)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...