Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση ισως λιγο off topic. Μολις το πηρα το κινητο, σουπερ, αλλα επειδη ειχα πολλα χρονια iphone, υπαρχει καποιος τροπος να περασω τα δεδομενα μου και τις επαφες μου χωρος να το κανω χειροκινητα;μκαποιο προγραμμα ισως; Γιατι ψαχνω και δεν βρισκω...:cry:

Ποια δεδομενα; Τα αρχεια σου εννοεις;

Για τις επαφες εχει το iOS επιλογη εξαγωγης επαφων στην μνημη σε ενα αρχειο vfc οπως εχει το android;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ισως λιγο off topic. Μολις το πηρα το κινητο, σουπερ, αλλα επειδη ειχα πολλα χρονια iphone, υπαρχει καποιος τροπος να περασω τα δεδομενα μου και τις επαφες μου χωρος να το κανω χειροκινητα;μκαποιο προγραμμα ισως; Γιατι ψαχνω και δεν βρισκω...:cry:

http://www.digitaltrends.com/mobile/how-to-switch-from-iphone-to-android/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!! έχω δουλίτσα απ ότι βλέπω, είναι καθάρματα, δεν αφήνει το Ios να κάνεις σχεδόν τίποτα εαν δεν είναι με άλλο iphone/ipad.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....

θέλω να πάρω το Huawei Ascend P8 Lite Dual σαν δεύτερη συσκευή και θέλω να ρωτήσω αν υποστηρίζει OTG ... USB On the Go....

 

Ευχαριστώ....

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....

θέλω να πάρω το Huawei Ascend P8 Lite Dual σαν δεύτερη συσκευή και θέλω να ρωτήσω αν υποστηρίζει OTG ... USB On the Go....

 

Ευχαριστώ....

 

Οχι δεν υποστηριζει,δυστυχως...Το κανονικο p8 υποστηριζει,το lite,οχι

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υποστηριζει,δυστυχως...Το κανονικο p8 υποστηριζει,το lite,οχι

 

Για μένα ένα πολύ μεγάλο μείον για οποιοδήποτε κινητό..... κρίμα... και θέλω οπωσδήποτε να είναι dual με OTG.... μόνο τα κινέζικα ή το Samsung J5 μένει...

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υποστηριζει,δυστυχως...Το κανονικο p8 υποστηριζει,το lite,οχι

Μιλαμε σοβαρα τωρα;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για μένα ένα πολύ μεγάλο μείον για οποιοδήποτε κινητό..... κρίμα... και θέλω οπωσδήποτε να είναι dual με OTG.... μόνο τα κινέζικα ή το Samsung J5 μένει...

 

Σαν hardware το υποστηρίζει. Σαν softsware όμως όχι. Η επίλογή υπάρχει για το στικάκι αλλά είναι ανενεργή. Σε κάποια μελλοντική αναβαθμιση ίσως.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε σοβαρα τωρα;

 

Σαν hardware το υποστηρίζει. Σαν softsware όμως όχι. Η επίλογή υπάρχει για το στικάκι αλλά είναι ανενεργή. Σε κάποια μελλοντική αναβαθμιση ίσως.

 

...έτσι ακριβώς δυστυχώς...στον αντίποδα βέβαια, υποστηρίζει NFC, την μπάντα Β20 800 και έχει αρκετές ευκολίες (DT2W, καθρέπτη, μεγεθυντικό φακό, FM, Gestures, και άλλα πολλά)...εντυπωσιακό κινητό για τα χρήματά του από Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

...έτσι ακριβώς δυστυχώς...στον αντίποδα βέβαια, υποστηρίζει NFC, την μπάντα Β20 800 και έχει αρκετές ευκολίες (DT2W, καθρέπτη, μεγεθυντικό φακό, FM, Gestures, και άλλα πολλά)...εντυπωσιακό κινητό για τα χρήματά του από Ελλάδα...

Τι ειναι ο καθρεφτης;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι ο καθρεφτης;

 

Εργαλείο που μετατρέπει την οθόνη σε καθρέπτη με τη βοήθεια της μπροστινής κάμερας. Έχει και κάτι συμπαθητικά τρύκ πχ, αν φυσίξεις κοντά στο μικλοφωνο η οθόνη γίνεται σαν θαμπωμένη και μπορείς με το δάχυτλο να την "καθαρίσεις", πλάκα έχει.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε σοβαρα τωρα;

 

Δεν συνηθιζω να κανω πλακα,οταν καποιος ζηταει βοηθεια σε κατι και μπορω να του την προσφερω...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι ο καθρεφτης;

 

Εργαλείο που μετατρέπει την οθόνη σε καθρέπτη με τη βοήθεια της μπροστινής κάμερας. Έχει και κάτι συμπαθητικά τρύκ πχ, αν φυσίξεις κοντά στο μικλοφωνο η οθόνη γίνεται σαν θαμπωμένη και μπορείς με το δάχυτλο να την "καθαρίσεις", πλάκα έχει.

 

...είναι εργαλείο κυρίως χρήσιμο στο γυναικείο πληθυσμό, αλλά πιστεύω και στον καθένα, καθότι επιτρέπει να δεις σαν σε καθρέφτη τον εαυτό σου και μάλιστα με δυνατότητα μεγέθυνσης (π.χ. για να παρατηρήσεις κάτι στο πρόσωπό σου, χαχαχα λέμε τώρα :p )...

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει tempered glass χωρίς να βγάλει την αρχική προστατευτική ζελατίνα του κινητού που φαίνεται ότι έχει? (χωρίς να με βρίσετε!:lol:)
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει tempered glass χωρίς να βγάλει την αρχική προστατευτική ζελατίνα του κινητού που φαίνεται ότι έχει? (χωρίς να με βρίσετε!:lol:)

 

Γιατί να το κάνει κάποιος αυτό;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά να υπάρχει η καβάτζα από κάτω.. (το ήξερα ότι είναι άκυρη ερώτηση, απλά ήθελα να δω αν έχω μονο εγώ αυτή την απορία)
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει tempered glass χωρίς να βγάλει την αρχική προστατευτική ζελατίνα του κινητού που φαίνεται ότι έχει? (χωρίς να με βρίσετε!:lol:)

Δεν θα κολλήσει το τζάμι πάνω στην μεμβράνη 100%...

Η πρώτη φορά είναι δύσκολη, δες βίντεο στο YouTube, πρόσεξε μόνον, το δωμάτιο στο οποίο θα κάνεις την διαδικασία να έχει όσο το δυνατόν λιγότερη σκόνη, είναι σημαντικό αυτό.

Edited by stoum
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.κατοχος του κινητου και γω απο τα χριστουγεννα και ερχομενος απο ascend p6.Πολυ ικανοποιημενος αλλα θελω να ρωτησω κατι.οταν το πηρα το σεταρα εβαλα τις εφαρμογες που χρησιμοποιω και ολα καλα.δεν κατεβασα κατι αλλο εδω και καιρο.τα λεω αυτα γιατι προχθες σκαει μηνυμα απο cosmote οτι εγινε συνδεση στο ιντερνετ και ενεργοποιηθηκε το daypass με χρεωση ενα ευρω.το ιδιο εγινε και σημερα και ενω δεν εχω ενεργοποιημενα τα δεδομενα και τις δυο φορες.προφανως καποια εφαρμογη θα την εκανε τη δουλεια οπως λεει και το μηνυμα της κοσμοτε αλλα ρε παιδια δεν ειμαστε πρωταρηδες.μπορω λοιπον να δω απο καπου ποια εφαρμογη προσπαθησε να συνδεθει και φυσικα να τα καταφερε ωστε να με χρεωσει;θελω να ψαχτω πρωτα πριν τους παρω και τους κραξω.μηπως εχει συμβει και σε καποιον αλλο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει tempered glass χωρίς να βγάλει την αρχική προστατευτική ζελατίνα του κινητού που φαίνεται ότι έχει? (χωρίς να με βρίσετε!:lol:)

 

Οπως ειπαν και οι προλαλλησαντες δεν υπαρχει λογος να το κανεις αυτο.για αρχη δεν θα κολλησει.το νοημα του glass ειναι να προστατεψεις αυτο που ειναι απο κατω.και εσυ θελεις να προστατεψεις την οθονη και οχι την ζελατινα.παντως βγαζοντας την θα δεις οτι ειναι πολυ καλη ποιοτικος οποτε κανει δουλεια.αν πηρες tempered βαλτο γιατι ειναι σαφως καλυτερο σε αισθηση αλλα και σε ασφαλεια απ οτι η ζελατινα που εχει.μην σε απασχολει μηπως δεν κατσει καλα.ηρεμια να εχεις και καθεται μονο του.δεν ειναι σαν τις μεβρανες που γινοταν βλακεια σην πρωτη και ειχες και δευτερη καβατζα να διορθωσεις το λαθος σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παιδεύομαι να συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή και δεν μπορώ. Δεν το βλέπει καν. Έχω κατεβάσει HiSuite αλλά και πάλι δεν το βλέπει. Με το που το συνδέω μου γράφει "Usb in not recognized". Γιατί δεν το αναγνωρίζει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μια πολυ σημαντικη ερωτηση.

Ποση ωρα ενεργης οθονης (SOT) βγαζετε;

Ευχαριστω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

3ω-6ω θα έλεγα ανάλογα τη φωτεινότητα και την χρήση.

Σπάνια πέφτω κάτω από τις 4. συχνά κάπου στο 15‰ είμαι στις 4:30

 

Αλλά εγώ χαμηλά την φωτεινότητα στο 90% της χρήσης.

 

_____

@thesmiths

Και μένα δε δούλεψε στην αρχή οπότε, όταν το συνδέω στο pc το δουλεύω σαν εξωτερικό δίσκο.

Edited by macnianios
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μια πολυ σημαντικη ερωτηση.

Ποση ωρα ενεργης οθονης (SOT) βγαζετε;

Ευχαριστω.

Με φουλ φωτεινότητα στο αυτόματο βγάζω μέσο όρο 4 ώρες. Ποτέ δεν το αφήνω να σβήσει. Ο χρόνος που σου ανέφερα είναι μέχρι να μου βγάλει προειδοποίηση για σύνδεση με φωρτιστή.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους δοκιμασε κανεις αυτο???Σκεφτομαι να το δοκιμασω οταν θα εχω χρονο απλα εν μπορω να καταλαβω σε τι μεγεθος πρεπει να εχουμε την σιμ γιατι εγω την εχω νανο...

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα! Ευτυχής νέος κάτοχος P8 lite και θα ήθελα την γνώμη σας...

Έχω ένα ακουστικό hands free bluettoth M55 Plantronics και αντιμετωπίζω προβλήματα με συχνές αποσυνδέσεις μεταξύ των δύο. Τι θα μπορούσα να κάνω για να λύσω το πρόβλημα και αν δεν λύνεται, ποια συσκευή bluetοoth είναι σταθερη? :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....

θέλω να πάρω το Huawei Ascend P8 Lite Dual σαν δεύτερη συσκευή και θέλω να ρωτήσω αν υποστηρίζει OTG ... USB On the Go....

 

Ευχαριστώ....

 

ιεροσυλια να το εχεις για δευτερο :lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...