Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ που έχω την 136 δηλαδή; Ήταν από Γερμανό το κινητό και το έκανα δικαρτο. Δεν βλέπω να έρχεται τίποτα σε καμία χρονική περίοδο.

 

Θα πρέπει να υποβαθμίσεις την έκδοση της συσκευής σου στην Β132 ή προγενέστερη. Αυτό γίνετε με το ξεκλείδωμα το bootloader και το flashαρισμα μεσο fastboot.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να υποβαθμίσεις την έκδοση της συσκευής σου στην Β132 ή προγενέστερη. Αυτό γίνετε με το ξεκλείδωμα το bootloader και το flashαρισμα μεσο fastboot.

Κρίμα. Το αφήνω έτσι. Είναι της κοπέλας μου το κινητό και δεν θέλω να μπω σε τέτοιες διαδικασίες.

:D
Link to comment
Share on other sites

Για DUAL SIM.

Επισης να σημειώσω ότι για να πάρει κανείς την αναβάθμιση σε B170 πρέπει να έχει την Β046, Β052, Β132. Από Β136 δεν είναι δυνατή η αναβάθμηση!!

 

n_GSeHD96eL_gYFhXZQDzBijrgCCG7gtDA8eSTvaZy50xg_kCxG5qGCGO6XLgIj5ECr2gxjmGvt4SpuyxnJYGoL9WXLqtWhOUSROT_vVYbZfuUWSZpqjX9c5eZGX9avJ9QxJ8hlyFFE72LyFkaxykAsM1NUXKXhrLFqnV4TtSa1MutGEEE8n1yzXdKB4XigwNOKYKx0jf1aVrMXDmiwPOvLDtTQgzIc5fQrlQWcuCXYW9t6O8a2CfPFgP8vmGdbMlI2nfLhYpOFdaqJ0EmKBPBtJSstYuK4YfHK_QMGXK8jXQkbNLsWfj06sjVyIHBuYKVEdb9yxLxf3yOydTBogtAWdpq8dWbBJEZkhECl1iHgW1t3mw3imG1kUZqrP3CyE_2HmaFdeBSkWP-NlyG2CmwWn_8JZpW3idjy778p3XojRobHjyXP25JTB_lNqsqsb4Cv3H56a5ad8zVHh4gHEp785uAFDL7Qht2t3l0Ouy6aO2oWK6iSaNiRSyGRTf7h2h350LBmOnjx7O-zWYr7MmLKDTovoue_DdDvOBLjsGxl3=w362-h643-no

Περίεργο αλλά και σε εμένα την ίδια αναβάθμιση έκανε από 046 με την διάφορα ότι είναι 402 mb. Αυτό που παρατήρησα σαν αλλαγή είναι ότι οι ακούω και με ακούνε καμπάνα καμία σχέση το ακουστικό με πριν!! Οκ... Τώρα είδα ότι αυτή ή αναβάθμιση είναι από 132, άρα λογικό.

Edited by nikos_T2008
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στις αλλαγές αναφέρει πολύ συγκεκριμένα πως έγινε βελτίωση της ποιότητας ήχου κλήσης. πολύ περιέργος να δω αν λύθηκε θέμα με την άθλια ποιότητα που είχε εκεί, που είχε να κάνει με ποιότητα ακουστικού/σήμα κτλ
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στις αλλαγές αναφέρει πολύ συγκεκριμένα πως έγινε βελτίωση της ποιότητας ήχου κλήσης. πολύ περιέργος να δω αν λύθηκε θέμα με την άθλια ποιότητα που είχε εκεί, που είχε να κάνει με ποιότητα ακουστικού/σήμα κτλ

Στο δικό μου είναι τεράστια η αλλαγή στην ποιότητα του ακουστικού τουλάχιστον, χωρίς υπερβολές είναι κρύσταλλο ο ήχος. Με το σήμα δεν είχα πρόβλημα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά δείχνουν να κυλούν. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως μετά την αναβάθμιση ελευθερώθηκε χώρος χωρίς να έχει χαθεί τίποτα.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Για DUAL SIM.

Επισης να σημειώσω ότι για να πάρει κανείς την αναβάθμιση σε B170 πρέπει να έχει την Β046, Β052, Β132. Από Β136 δεν είναι δυνατή η αναβάθμηση!!

 

n_GSeHD96eL_gYFhXZQDzBijrgCCG7gtDA8eSTvaZy50xg_kCxG5qGCGO6XLgIj5ECr2gxjmGvt4SpuyxnJYGoL9WXLqtWhOUSROT_vVYbZfuUWSZpqjX9c5eZGX9avJ9QxJ8hlyFFE72LyFkaxykAsM1NUXKXhrLFqnV4TtSa1MutGEEE8n1yzXdKB4XigwNOKYKx0jf1aVrMXDmiwPOvLDtTQgzIc5fQrlQWcuCXYW9t6O8a2CfPFgP8vmGdbMlI2nfLhYpOFdaqJ0EmKBPBtJSstYuK4YfHK_QMGXK8jXQkbNLsWfj06sjVyIHBuYKVEdb9yxLxf3yOydTBogtAWdpq8dWbBJEZkhECl1iHgW1t3mw3imG1kUZqrP3CyE_2HmaFdeBSkWP-NlyG2CmwWn_8JZpW3idjy778p3XojRobHjyXP25JTB_lNqsqsb4Cv3H56a5ad8zVHh4gHEp785uAFDL7Qht2t3l0Ouy6aO2oWK6iSaNiRSyGRTf7h2h350LBmOnjx7O-zWYr7MmLKDTovoue_DdDvOBLjsGxl3=w362-h643-no

 

Μηπως ξερεις γιατι δεν μπορω απο την Β136 να περασω την Β170? Αν το επιχειρησω τι προβλημα μπορει να αντιμετωπισω?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερεις γιατι δεν μπορω απο την Β136 να περασω την Β170? Αν το επιχειρησω τι προβλημα μπορει να αντιμετωπισω?

 

Εγώ πιστεύω ότι η Β136 είναι από διαφορετικό region και γιαυτό δεν γίνετε. Tώρα εάν εσύ το επιχειρήσεις απλά θα λάβεις "update failed" χωρίς καμία απώλεια στα δεδομένα σου.

Edited by Cris4524
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι η Β136 είναι από διαφορετικό region και γιαυτό δεν γίνετε. Tώρα εάν εσύ το επιχειρήσεις απλά θα λάβεις "update failed" χωρίς καμία απώλεια στα δεδομένα σου.

Αν όντως είναι έτσι, τότε την ψιλό βαψαμε....

:D
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου είναι τεράστια η αλλαγή στην ποιότητα του ακουστικού τουλάχιστον, χωρίς υπερβολές είναι κρύσταλλο ο ήχος. Με το σήμα δεν είχα πρόβλημα ποτέ.

 

μακάρι! πάντως το antutu μου κανε νερά, έκλεινε μονη της η εφαρμογή και βλακείες

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά δείχνουν να κυλούν. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως μετά την αναβάθμιση ελευθερώθηκε χώρος χωρίς να έχει χαθεί τίποτα.

Ναι, έτσι και σε εμένα. Από 7,64gb το είδα 7,90gb. Όχι και πολλά αλλά εμένα ή αναβάθμιση ήταν 402mb.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτσι και σε εμένα. Από 7,64gb το είδα 7,90gb. Όχι και πολλά αλλά εμένα ή αναβάθμιση ήταν 402mb.

Εμένα ήταν 330mb

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήταν 330mb

330 ΜΒ και εμενα.

Η πιο σοβαρη βελτιωση ειναι σε Viber/Skype κτλ.

Η εφαρμογες δεν "κλεινουν"= δε σε δειχνουν offline, αν κλεισεις την οθονη....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Huawei μπορει να μην μας έδωσες την 5.1.1 αλλα και στην 5.0.1 έφτιαξες το θέμα με την ραμ.. Μπράβο... Τωρα ειναι τέλειο το κινητακι μας και πάει σφαιρα. πανω απο 15 εφαρμογές ανοιχτές και δεν μου ξανα φόρτωσε καμια όλα ρολόι... Μακαρι να μας δωσει του χρόνου το Android 6... (Β170)
Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

330MB και εμενα η αναβαθμιση Η οποια ΔΕΝ ξερω τελικα αν κανει η θα κανει κατι ...την 5.1.1. ποτε θα την παρουμε ;
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα 330 mb.Την έκανα την αναβάθμιση,για να δούμε τώρα τι βελτιώνεται.Ας ελπίσουμε να επιλυθεί το θέμα με τις αποσυνδέσεις με το ΒΤ ακουστικό μου.Θα ενημερώσω αν δω κάτι διαφορετικό.Είδομεν..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασε κανείς την 170 από 136?Κι αν ναι πως?

 

Αν έχεις ξεκλείδωτο bootloader, μπορείς να κάνεις downgrade σε προηγούμενη έκδοση (εγώ έκανα στη Β052) μέσω fastboot. Στη συνέχεια εμφανίζεται αυτόματα ειδοποίηση για αναβάθμιση του λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

είναι τεχνικό το θέμα και δε μπορεί να πάει από 136 σε 170?

 

 

Τότε ίσω ςθα δώσει και άλλη έκδοση για 136 σε 170

ρωτάω γιατί δε θυμάμαι, η 136 υπάρχει σε κάποια ελληνική εταιρία?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Πολύ παράξενο μου φαίνεται να έχουν πάρει μερικοί αναβάθμιση σε Β170 και μάλιστα σε Android 5.0.1 και μάλιστα να μην την έχει δώσει σε όσους έχουν την τελευταία επίσημη ευρωπαϊκή δίκαρτη Β136.
……........…......... Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πολύ παράξενο μου φαίνεται να έχουν πάρει μερικοί αναβάθμιση σε Β170 και μάλιστα σε Android 5.0.1 και μάλιστα να μην την έχει δώσει σε όσους έχουν την τελευταία επίσημη ευρωπαϊκή δίκαρτη Β136.

Εγώ δεν το είχα βάλει χέρι καθόλου, ήμουνα στην 046 από όταν το αγορασα και περίμενα να κάνει μόνο του αναβάθμιση, και αν δεν κάνω λάθος ή 046 επίσημη ευρωπαϊκή δικαρτη είναι. Απλά δεν πρέπει να βιαζομαστε και να κάνουμε μόνοι μας αναβαθμίσεις, ότι είναι να έρθει θα έρθει στην ώρα του και με ασφάλεια.

Edited by nikos_T2008
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι ρε παιδια και οι δυο θεσεις των sim υποστηριζουν 4g;

Ναι, και οι δύο. Εγώ έχω στη μίκρο κάρτα μόνο για ομιλία και στη νάνο κάρτα μόνο για δεδομένα. Δεν τη δουλεύω στα 4g γιατί κατά τη γνώμη μου και με 3g κανείς τη δουλειά σου. Τώρα αν θες να κάνεις χρήση τύπου kodi, popcorn, downloading κτλ, δεν νομίζω πως θα την κάνεις με σύνδεση και 4g γιατί τα δεδομένα τρέχουν σαν ταξίμετρο με διπλή ταρίφα. WiFi για τετοιού είδους χρήση, όσα giga και να έχεις στο συμβόλαιο, καλά για κάρτα ούτε συζήτηση, μόνο για ανέκδοτο.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...