Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια πως κατεβάζουμε την τελευταια έκδοση B139 και πως την περναμε στην sd

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λάθος sorry B132!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είμαστε 4-5 χρήστες του συγκεκριμένου κινητού που έχουμε πρόβλημα με την bluetooth συνδεση. Έχω διαπιστώσει αποσυνδέσεις τόσο με ένα Plantronics M90 όσο και με το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου.

 

Για το Μ90 και το Μ70 που τα εχω θα σου πω οτι ειναι θεμα του ακουστικού που αν δεν το χρησιμοποίησης κάποια ωρα περνάει σε λειτουργία ύπνου με αποτελεσμα να αποσυνδέεται

Αν ειναι στο ακυρο και συνέχεια εχεις θεμα

Edited by sotosok
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι όταν ανοίξω την φωτογραφική μηχανή και σταθεροποιηθεί η εικόνα, υπάρχει κάτω από τα πλήκτρα περιήγησης μια ελαφρώς πιο σκοτεινή περιοχή στην βάση της οθόνης, η ποία παραμένει, παχους λίγων χιλιοστών. Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος το ίδιο;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Για το Μ90 και το Μ70 που τα εχω θα σου πω οτι ειναι θεμα του ακουστικού που αν δεν το χρησιμοποίησης κάποια ωρα περνάει σε λειτουργία ύπνου με αποτελεσμα να αποσυνδέεται

Αν ειναι στο ακυρο και συνέχεια εχεις θεμα

 

Με προηγούμενα κινητά δεν είχα κανένα θέμα σε sleep mode και αποσύνδεσης.

Τώρα μάλιστα μου βγάζει και δείκτη με την υπολειπόμενη μπαταρία του plantronics m55,πώς έγινε αυτό;:)

Link to comment
Share on other sites

Με προηγούμενα κινητά δεν είχα κανένα θέμα σε sleep mode και αποσύνδεσης.

Τώρα μάλιστα μου βγάζει και δείκτη με την υπολειπόμενη μπαταρία του plantronics m55,πώς έγινε αυτό;:)

Όταν εμφανίζεται η ένδειξη της μπαταρίας, δεν παρατηρώ αποσυνδέσεις!

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι όταν ανοίξω την φωτογραφική μηχανή και σταθεροποιηθεί η εικόνα, υπάρχει κάτω από τα πλήκτρα περιήγησης μια ελαφρώς πιο σκοτεινή περιοχή στην βάση της οθόνης, η ποία παραμένει, παχους λίγων χιλιοστών. Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος το ίδιο;

 

Η θήκη σου;

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Με προηγούμενα κινητά δεν είχα κανένα θέμα σε sleep mode και αποσύνδεσης.

Τώρα μάλιστα μου βγάζει και δείκτη με την υπολειπόμενη μπαταρία του plantronics m55,πώς έγινε αυτό;:)

 

Για τον δείκτη πρέπει να εμφανίζεται οταν η μπαταρια του ακουστικού ειναι κατω απο την μέση

Link to comment
Share on other sites

Η θήκη σου;

 

Την έβγαλα τη θηκη. Δεν αλλαζει κάτι.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπέρα παρατηρεί κανενας απο εσας που χρησιμοποιεί το ραδιο του τηλεφώνου να απενεργοποιήται συνέχεια κυριως οταν δουλεύει συγχρόνως με αλλες εφαρμογές?
Link to comment
Share on other sites

Για τον δείκτη πρέπει να εμφανίζεται οταν η μπαταρια του ακουστικού ειναι κατω απο την μέση

 

Η μπαταρία του ακουστικού είναι σχεδόν γεμάτη και ο δείκτης εμφανίζεται.

Από τότε που εμφανίστηκε ο δείκτης το ακουστικό δεν αποσυνδέθηκε με το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

το βλέπω και εγώ αυτό αλλά δεν επηρεάζει τη φωτογραφία.

 

Λες; Όταν τραβάω φωτογραφία πάντως και πάω να τη δω, φαίνεται, ειδικά αν είναι σε κάτι ανοιχτόχρωμο ή λευκό. Ίσως να είναι κάτι στην οθόνη. Δεν δοκίμασα να δω φωτογραφία που τράβηξα σε υπολογιστή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια καλησπέρα παρατηρεί κανενας απο εσας που χρησιμοποιεί το ραδιο του τηλεφώνου να απενεργοποιήται συνέχεια κυριως οταν δουλεύει συγχρόνως με αλλες εφαρμογές?

 

Δεν έχω παρατηρίσει κάτι. Δεν το έχω πολυδουλέψει το ράδιο. Με τι συσκευή είσαι; με τη μονόκαρτη ή δίκαρτη ρομ;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Απο public το πήρα και λογικα ειμαι με δικαρτη ρομ γιατι εκανε μια αναβάθμιση οταν το πρωτοανοιξα.βεβαια το δουλευω με μια σιμ και καρτα μνήμης.το κατι συνεχεια οταν ακουω ραδιο και χρησιμοποιω συγχρόνως τον chrome η τον browser του τηλεφωνου η το Facebook.με το tapatalk για παραδειγμα δεν το κανει

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως την μαυρίλα στην καμερα στο κατω μέρος της οθονης την εχω και εγω και μεταφέρεται στην φώτο

Link to comment
Share on other sites

Απο public το πήρα και λογικα ειμαι με δικαρτη ρομ γιατι εκανε μια αναβάθμιση οταν το πρωτοανοιξα.βεβαια το δουλευω με μια σιμ και καρτα μνήμης.το κατι συνεχεια οταν ακουω ραδιο και χρησιμοποιω συγχρόνως τον chrome η τον browser του τηλεφωνου η το Facebook.με το tapatalk για παραδειγμα δεν το κανει

 

Δεν έχω δει κάτι τέτοιο, αλλά δεν το έχω δουλέψει και πολύ όπως είπα. Εσένα το δικό σου εμφανίζει αυτό περιγράφω πιο πάνω στην κάμερα; Θα φανεί πιο καλά αν τραβάς σε κάτι λευκό ή ανοιχτόχρωμο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τώρα είδα την απάντηση. Ευχαριστώ

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

την official B136 ρομ η καποια αλλη πιο τελευταια αν υπαρχει που την βρισκω ?

 

επιπλεον τη διαφορα εχει η Huawei P8 Lite ALE-L21 V100R001C432B052 (Dual SIM / Europe) απο την Huawei P8 Lite ALE-L21 V100R001C432B046b (West Europe)

 

την οποια και προτεινετε εδω στο topic ?

 

Μπορω να φλασαρω οποια να ειναι χωρις προβλημα ??

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λες; Όταν τραβάω φωτογραφία πάντως και πάω να τη δω, φαίνεται, ειδικά αν είναι σε κάτι ανοιχτόχρωμο ή λευκό. Ίσως να είναι κάτι στην οθόνη. Δεν δοκίμασα να δω φωτογραφία που τράβηξα σε υπολογιστή.

 

το κοίταξα. δεν έχει το σκοτεινό σημείο σε άλλη συσκευή (συγκεκριμένα σε ένα nexus 7)

 

Η κάτω σκίαση πάντως είναι χαρακτηριστικό του lolipop. Το βλέπω και στο nexus.

Edited by vasim
Link to comment
Share on other sites

Γερμανος....και εισαι μεσα....:D

Απο τον Γερμανο, αν δεν κανω λαθος, ειναι Cosmote branded.

Προσωπικα δεν θα το επαιρνα ποτε, αφου υπαρχει εναλλακτικη unbranded στην ιδια τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Απο τον Γερμανο, αν δεν κανω λαθος, ειναι Cosmote branded.

Προσωπικα δεν θα το επαιρνα ποτε, αφου υπαρχει εναλλακτικη unbranded στην ιδια τιμη.

Δεν έχει διαφορά...Μόνο 4 εφαρμογές που βγαίνουν με απλή απεγκατάσταση....

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του ακουστικού είναι σχεδόν γεμάτη και ο δείκτης εμφανίζεται.

Από τότε που εμφανίστηκε ο δείκτης το ακουστικό δεν αποσυνδέθηκε με το κινητό.

 

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα. Το ερώτημα είναι τι κάνει την ένδειξη της μπαταρίας άλλοτε να εμφανίζεται και άλλοτε όχι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν αντεξα και το πηρα και εγω απο Public ολα τελεια δικαρτο κανονικα μου εβγαλε κατευθειαν και την Β132 την εβαλα και ολα καλα.Εκανα και test στο antutu και μου εβγαλε 35600.Το εχω με μια καρτα και μια καρτα μνημης οχι class10.Δεν εχει το μαυρο που λετε καποιοι οταν παω να βγαλω φωτογραφια.Γενικα οντως το κινητο ειναι φοβερο:)Και η φωτογραφια του πολυ καλη την περιμενα χειροτερη;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...