Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως έχετε παρατηρήσει διαφορές στην ποιότητα της συνομιλίας? Τι εννοώ: Σε κάποιες κλήσεις ακούω τον συνομιλητή κανονικά (όπως στο προηγούμενο κινητό μου) και σε κάποιες άλλες τον ακούω παράξενα. Σαν να τον έχω δίπλα μου...Υπερβολικά καθαρά... Δυνατά...Δεν μπορώ να το εξηγήσω ακριβώς...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει να κάνει με το αν ο συνομιλητής σου εκείνη την στιγμή είναι συνδεδεμένος με smartphone στο High Definition Voice 3/4G δίκτυο της Cosmote ή αν είναι με απλή συσκευή στο κλασικό δίκτυο οποιουδήποτε δικτύου.

 

Σ' ευχαριστω για την αμεση απαντηση. Εγω μπορω να κανω κατι ετσι ωστε να μην καταλαβαινω την διαφορα?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άκυρο.Το θέμα με το youtube συνεχίζει μετά από αρκετή ώρα χρήσης του κινητού το ξανά παθαίνει κολλάει τελείως το βίντεο.Το θέμα με το bluetooth συνεχίζεται όχι τόσο με διακοπές αλλά με μέτρια ποιότητα επικοινωνιας.

Επίσης ένα άλλο θέμα που παρατήρησα είναι ότι σε εφαρμογές όπως messenger viber ενώ μου στέλνουν μηνύματα ή μου κάνουν κλήσεις δεν τις βλέπω με αποτέλεσμα να τις χάνω(τα βλέπω μόλις ανοιξω την αντίστοιχη εφαρμογή) ξέρει κανείς πως λύνεται αυτο

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις και μετά προστατευομενες εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

πρόσφατα αγόρασα το συγκεκριμένο κινητό από VODAFONE. Αλλά έχω παρατηρήσει πως δεν μου έρχονται τα μηνύματα που μου στέλνουν.

Συγκεκριμένα υπάρχουν στιγμές που μου στέλνουν, στους άλλους πάει αναφορά παράδοσης ενώ εμένα δεν μου έρχονται.

Μετά όταν κάνω επανεκκίνηση το κιν και μου ξαναστείλει κάποιος μου έρχονται. (όχι όμως αυτά που είχαν στείλει νωρίτερα)

 

Έχτε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

ΤΗΧ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ρωτάω κι αλλού αλλά δεν μου απαντάνε.

Γνωρίζει κανείς αν υποστηρίζει στο βίντεο continuous autofocus;

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο μισή ώρα λειτουργίας με wifi σε face και chrome το κινητό ζεσταίνεται.. απο την πίσω μεριά στο σημείο του power button και η οθόνη από μπροστά.Είναι φυσιολογικό αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Xperia t και cubot x6

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι ακόμα στην οθόνη κλειδώματος μου βγάζει 2 φορές την ώρα,αριστερά λέει προεπιλογή και δεξιά περιαγωγή,γίνεται να δείχνει μόνο το ένα από τα 2?

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο αρκετο ψαξιμο για το push notification των εφαρμογων και για το youtube που κολλαει πηγα ρυθμισεις---εξοικονομηση ενεργειας---και επιλεγουμε κανονικη (εγω ειχα εξυπνη).Αυτο μου δημιουργουσε καποια θεματα ισως στην αποδοση του κινητου και στο youtube.Μεχρι στιγμης λειτουργουν καλα.

Το θεμα με το bluetooth το εχει καποιος αλλος γιατι εμενα με το plantronics μου κανει καποια θεματα(κολλαει,ενω φαινεται συνδεδεμενο δεν ειναι κατι τετοια).Εχει καποιος καποιο ακουστικο που να συνεργαζεται καλα???

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το πουλησα χτες και ηρεμησα. Πολλα προβληματα το κινητο,κακη συνομιλια,κακο σημα σχεδον σε ολη την πολη,με το ζορι μιλουσα! Επισης μπαταρια μαυρα χαλια ! Οθονη ; Απαραδεκτη !!!! Ενταξει δεν λεω αλλα αρκουν.
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το πουλησα χτες και ηρεμησα. Πολλα προβληματα το κινητο,κακη συνομιλια,κακο σημα σχεδον σε ολη την πολη,με το ζορι μιλουσα! Επισης μπαταρια μαυρα χαλια ! Οθονη ; Απαραδεκτη !!!! Ενταξει δεν λεω αλλα αρκουν.

Μου φαίνεται πως ότι προσφορά βγάζει η Vodafone τώρα τελευταία έχει βγει λίγο μάπα...

 

Τελευταία μη προβληματική προσφορά πρέπει να ήταν αυτή του LG Optimus G πριν κάνα 2 χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

To "χτυπησα" και εγω στα 169. Με το Mate 7 έχει αρχίσει να πονάει ο αντίχειρας μου και κουράστηκα το βάλε βγάλε από την τσέπτη του παντελονιού όποτε είναι να καθίσω.... Θα βγάλω και κέρδος με την πώληση του Mate... :D
Link to comment
Share on other sites

Πω, πωωωωω! Tην πάτησες δικέ μου! Δε διαβάζεις πόσα κουσούρια έχει το κινητό;;;;; Γι' αυτό το έβγαλε σε προσφορά η Vodafone...και ο Γερμανός...και το Public...και το Mediamarkt....!:rotfl:

 

:lol::lol::lol::lol:

 

 

Απορώ γιατί δεν δίνουν τσάμπα τα Samsung τότε... :P

Link to comment
Share on other sites

τρολάρετε φαντάζομαι όσοι λέτε ότι είναι χάλια το κινητό.. απλά το λέω γιατί κάποιοι μπορεί να επηρεάζονται απο τέτοιες κριτικές. Η πραγματικότητα είναι ότι δεν μπορείς να αγοράσεις τίποτα καλύτερο (από Ελλάδα) σε αυτά τα χρήματα με 2GB RAM, 8πύρινο, 5''. όσο για το emui με μια πρώτη εικόνα έχει φοβερή διαχείρηση ram (ισάξια των pure android). το αναφέρω αυτό γιατί έχω πιάσει και κάτι samsung με 2GB που με το που ανοίγαν θέλαν μόνο 1GB για το λειτουργικό.. Edited by nisfa
Link to comment
Share on other sites

;)

Πω, πωωωωω! Tην πάτησες δικέ μου! Δε διαβάζεις πόσα κουσούρια έχει το κινητό;;;;; Γι' αυτό το έβγαλε σε προσφορά η Vodafone...και ο Γερμανός...και το Public...και το Mediamarkt....!:rotfl:

 

Με έσωσε η Πειραιώς τελικά, δεν με άφησε να σηκώσω όσα χρειαζόμουν οπότε ακύρωσα την παραγγελία...

Κάποια στιγμη θα το ξαναχτυπήσω πάντως. Για τα λεφτα που κάνει τώρα είναι δυναμίτης.... Μην ακούτε σχόλια είναι χάλια κλπ κλπ....

Link to comment
Share on other sites

Πες τα ρε haki.... Οσα κινητά έχω πάρει Huawei από το 2013 και μετά δεν με έχουν απογοητέυσει. Το P6 είχα κάποια θεματάκια αλλά έστρωσε, το P7 αψεγάδιαστο και τι να πω για το Mate 7, απλά εκπληκτικό....
Link to comment
Share on other sites

Ούτε και κατά διάνοια μπορείς να αγοράσεις το P8 Lite από οπουδήποτε στο εξωτερικό στα 169 ευρώ! Αλλά όταν αγοράζουμε τις άγνωστες φτηνοκινεζιές, με ελλειπείς μπάντες, με χάλια κάμερες, χωρίς Google Apps, χωρίς αναβαθμίσεις, με χάλια υλικά, χωρίς εγγύηση και με μισά Ελληνικά, τότε έχουμε κάνει εξαιρετική αγορά στα 169 ευρώ!:clap:

Συμφωνω απολυτος,

Εχω το κινητο σχεδον 1,5 μηνα , πριν ειχα το moto g2 για 5 μερες (και το αλλαξα με αυτο)

Μην γραφετε ακροτητες του τυπου "χαλια" κτλ . Το κινητο για αυτα που προσφερει(ταχυτητα επεξεργαστη, ποιοτητα κατασκευης) ειναι ΥΠΕΡ-αρκετο την τιμη του . Και δεν εχει ελλατωματα (κοινα) και κολληματα .

Το moto το αλλαξα διοτι ειχε το χειροτερο ηχο σε ακουστικο, τον υψηλοτερο sar απο ολα και την Πλαστικουρα σε ποιοτητα κατασκευης ....................................αυτα

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως το πουλησα χτες και ηρεμησα. Πολλα προβληματα το κινητο,κακη συνομιλια,κακο σημα σχεδον σε ολη την πολη,με το ζορι μιλουσα! Επισης μπαταρια μαυρα χαλια ! Οθονη ; Απαραδεκτη !!!! Ενταξει δεν λεω αλλα αρκουν.

 

Δεν λέω ότι είναι ακριβώς το αντίθετο αλλά 22/7 άλλα έλεγες:

 

Εγω παλι θα ελεγα ποιοτητα κλησης μετρια οχι καλη. ΤΟ ηχειο οταν σε καλουν ακουγεται δεν χανεις κληση με τιποτα.

 

Αυτο με το youtube τι προβλημα ειναι ;Γιατι το εχω 1μιση ωρα στα 1080p και δεν εχει κολλησει καθολου !!

 

Και άντε την ποιότητα κλήσεων την βλέπεις εν καιρώ. Την οθόνη την βλέπεις στο πρώτο δευτερόλεπτο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό φυσάει αυτή την στιγμή .Δεν υπάρχει άλλο Ποιο vfm Από Ελλάδα κιόλας με εγγύηση κλπ κλπ..Μην το σκέφτεστε.εγώ το πήρα Από. Βονταφονε με δόσεις λόγω το.ότι δεν έπαιζαν λεφτά πριν από κάνα μηναα..Δεν το έχω μετανιώσει Δεν μου Έχει κολλησει ούτε μια φορά..ελεύθερη ραμ γυρω στο 1,1γβ ελεύθερα.υποψία κολλήματος Δεν υπάρχει...
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο αρκετο ψαξιμο για το push notification των εφαρμογων και για το youtube που κολλαει πηγα ρυθμισεις---εξοικονομηση ενεργειας---και επιλεγουμε κανονικη (εγω ειχα εξυπνη).Αυτο μου δημιουργουσε καποια θεματα ισως στην αποδοση του κινητου και στο youtube.Μεχρι στιγμης λειτουργουν καλα.

Το θεμα με το bluetooth το εχει καποιος αλλος γιατι εμενα με το plantronics μου κανει καποια θεματα(κολλαει,ενω φαινεται συνδεδεμενο δεν ειναι κατι τετοια).Εχει καποιος καποιο ακουστικο που να συνεργαζεται καλα???

Sony sb20 και Plantronics m168 δουλεύουν μια χαρά. Το sb20 παίζει και με nfc :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις παρέλαβα από cosmote άσπρο, περνάω τα υπέροχα firm που ανακάλυψε ο haki (ευχαριστούμε πολύ πολύ...) και μετά θα συνδέσω το ακουστικό nokia j που έχω να δω αν έχει θέματα...πάντως για τα 169€ είναι άψογο εκ πρώτης όψεως...
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Eγω παντως εχω θεματακια με το plantrοnics m55 δεν ξερω αν ειναι θεμα συμβατοτητας αλλα αν καποιος ξερει κατι ας βοηθησει μηπως γλιτωσουμε την αγορα καινουργιου ακουστικου
Link to comment
Share on other sites

Πλέον είμαι με την Β052, οι οδηγίες όλων ήταν κατατοπιστικότατες και πλέον ξεκινάω το σετάρισμα του δίκαρτου τελείως debranded κινητού μου! Σε λιγάκι θα έχω απάντηση σχετικά με τα Xiaomi piston v3 και με το nokia J

 

Ευχαριστώ και πάλι!!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Πλέον είμαι με την Β052, οι οδηγίες όλων ήταν κατατοπιστικότατες και πλέον ξεκινάω το σετάρισμα του δίκαρτου τελείως debranded κινητού μου! Σε λιγάκι θα έχω απάντηση σχετικά με τα Xiaomi piston v3 και με το nokia J

 

Ευχαριστώ και πάλι!!

 

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΡΤΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από Cosmote το άσπρο το οποίο είναι πολύ όμορφο. Πρώτες εντυπώσεις πολυ θετικές. Ευτυχώς που δεν αγόρασα το sony m4!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...