Jump to content

iOS 9


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε θα το κόψουν στο ios 10 του χρόνου :lol::lol::lol:. Εντάξει το ipad 2 με 512ΜΒ και επεξεργαστή Α5 στα 1Ghz μην περιμένεις και πολλά. Και βγήκε με ios 4 και ήδη έχει φτάσει ios 10. Αυτό θέλει ειδική έκδοση ios 9 για να παίξει.

 

Το μόνο που μπορεί να βοηθήσει είναι να δοκιμάσεις να κλείσεις τα εφέ με το reduce motion.

 

Για το MINI 2 λέω. Με τον Α7 και 1 γίγα ραμ. ;)

Που είναι το ίδιο με το mini 3, δηλαδή το πιο πρόσφατο mini μέχρι πριν λίγες ημέρες...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 362
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι παιδιά εμένα παει σφαίρα κσι στο app switcher και Spotlight.

Δεν εχω παράπονο.

Οι δοκιμαστικές και του iOS 9 και 9.1 ειναι πιο smouth απο την 8.4/8.4.1,για αυτο και τα έβαλα τα 2 πρώτα,διοτι δεν μπορούσα να γυρίσω στην 8.1.2 που ήταν η πιο smouth και απροβλημάτιστη έκδοση.

Τα gestures και τα εφέ ειναι η πεμπτουσία του iOS.

 

Μια λυση λυση απενεργοποίηση των εφέ,που θα γίνονται πιο στιγμιαία όλα αλλα χάνει σε αίσθηση και ομορφιά.

 

Το καλό οταν βγει η επίσημη 9.1 θα περάσει επάνω στις δοκιμαστικές χωρις να χρειαστεί να κάνω καθαρη εγκατάσταση η επαναφορά στην επίσημη 9 για να πάω στην επίσημη 9.1.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι παιδιά εμένα παει σφαίρα κσι στο app switcher και Spotlight.

Δεν εχω παράπονο.

Οι δοκιμαστικές και του iOS 9 και 9.1 ειναι πιο smouth απο την 8.4/8.4.1,για αυτο και τα έβαλα τα 2 πρώτα,διοτι δεν μπορούσα να γυρίσω στην 8.1.2 που ήταν η πιο smouth και απροβλημάτιστη έκδοση.

Τα gestures και τα εφέ ειναι η πεμπτουσία του iOS.

 

Μια λυση λυση απενεργοποίηση των εφέ,που θα γίνονται πιο στιγμιαία όλα αλλα χάνει σε αίσθηση και ομορφιά.

 

Το καλό οταν βγει η επίσημη 9.1 θα περάσει επάνω στις δοκιμαστικές χωρις να χρειαστεί να κάνω καθαρη εγκατάσταση η επαναφορά στην επίσημη 9 για να πάω στην επίσημη 9.1.

 

Άλεξ, από την εμπειρία μου, πιστεύω ότι τα θέματα αυτά δεν θα φτιάξουν στο mini 2 και 3. (φαντάζομαι ότι τα ίδια θα ισχύουν και στο air 1 και τα παλαιότερα).

Και εγώ με την 9.1 beta 3 είμαι, αλλά δεν έχει διαφορές στα γραφικά σε σχέση με την 9.0.2.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για το MINI 2 λέω. Με τον Α7 και 1 γίγα ραμ. ;)

Που είναι το ίδιο με το mini 3, δηλαδή το πιο πρόσφατο mini μέχρι πριν λίγες ημέρες...

Έχασα το mini :lol::lol::lol: οπότε γράψε λάθος. Η κατάσταση φτιάχνετε μόνο με τα εφέ off και με τα μαμά πληκτρολόγια αλλά εγώ έχω συνηθίσει με το swift key και δεν μπορώ πλέον τα μαμά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ, από την εμπειρία μου, πιστεύω ότι τα θέματα αυτά δεν θα φτιάξουν στο mini 2 και 3. (φαντάζομαι ότι τα ίδια θα ισχύουν και στο air 1 και τα παλαιότερα).

Και εγώ με την 9.1 beta 3 είμαι, αλλά δεν έχει διαφορές στα γραφικά σε σχέση με την 9.0.2.

Μαλλον όπως τα λες.

Εκεί παράγοντας ειναι και το hardware.

Εγω με το air 2 στανταρ θα κάτσω μια 2ετια και αναβάθμιση μονο αν μου δωσει μελλοντικά τα specs του iPad pro δηλαδη Α9Χ συν 3/4gb ram.

 

Αλλιώς δεν εχει νόημα.

 

Πάντως οι πινελιές με το multi window με τα quick access απο δεξιά στην οθονη ειναι χρήσιμες,αρκεί οι developer να το προσθέτουν στις εφαρμογές τους,περα απο τις native εφαρμογές.

Πχ πρόσφατα το Skype,whether live απέκτησαν αυτή την δυνατότητα και ειναι super να μην χρειάζεσαι καν να φύγεις εκεί που είσαι και απευθείας πρόσβαση στα feature της εκάστοτε εφαρμογής.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως οι πινελιές με το multi window με τα quick access απο δεξιά στην οθονη ειναι χρήσιμες,αρκεί οι developer να το προσθέτουν στις εφαρμογές τους,περα απο τις native εφαρμογές.

Πχ πρόσφατα το Skype,whether live απέκτησαν αυτή την δυνατότητα και ειναι super να μην χρειάζεσαι καν να φύγεις εκεί που είσαι και απευθείας πρόσβαση στα feature της εκάστοτε εφαρμογής.

 

Αφου τους αφηνει ελπιζουμε να ασχοληθουν και οι υπολοιποι! Skype, Weather Live, Excel, Word, κλπ. ειναι μια καλη αρχη! Επισης θα ηθελα μελλοντικα να αφηνει κ εμας να επιλεγουμε τι θα βλεπουμε γιατι στο μελλον η λιστα θα ειναι χιλιομετρων :p

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Στη beta 9.1 έχει φτιάξει το θέμα που δεν χτυπάνε πάντα ειδοποιήσεις από viber Facebook email apps κτλ;
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αφου τους αφηνει ελπιζουμε να ασχοληθουν και οι υπολοιποι! Skype, Weather Live, Excel, Word, κλπ. ειναι μια καλη αρχη! Επισης θα ηθελα μελλοντικα να αφηνει κ εμας να επιλεγουμε τι θα βλεπουμε γιατι στο μελλον η λιστα θα ειναι χιλιομετρων :p

 

Ναι χρειάζεται οπωσδήποτε αυτο να σε αφήνει πχ έναν αριθμό 15-20 εφαρμογών maximum να ορίζεις εσυ τι να περιλαμβάνεται στην λίστα.

Πχ τωρα μου εχει πολλές native που δεν χρησιμοποιώ και δεν μπορώ να τα βγάλει.

Πρεπει η Apple να αναθεωρήσει να αποκτήσει μεγαλύτερη προστιθέμενη αξία αυτο το feature και ελευθερία επιλογών για τον χρήση.

 

Ετσι η εμπειρία χρήσης θα ανεβεί κατακόρυφα.

Θα ειναι λάθος να ακολουθήσει καταναγκαστική λογική.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στη beta 9.1 έχει φτιάξει το θέμα που δεν χτυπάνε πάντα ειδοποιήσεις από viber Facebook email apps κτλ;

Email app και το default και το gmail κανένα θέμα δεν εχω.

Τωρα Facebook,Viber δεν ξέρω αλλα Skype δουλεύουν καλά οι ειδοποιήσεις.

 

Εδω που τα λέμε το Facebook μαζί με το Viber ειναι απο τα πιο επιρρεπείς στο να εμφανίζουν θέματα η να δειςλειτουργούν και το ίδιο συμβαίνει και με τις android εκδόσεις.

Για αυτο και προτιμώ το WhatsApp

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ios 9.0.2 και el capitan αστα βραστα! airdrop 0 εις το πηλικο! δε ξερω αν αντιμετωπιζεται καποιο προβλημα κ σεις.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Στο 6s plus Οταν παταω το home button μερικες φορες το animation κολλαει αρκετα μεχρι να δειξει την οθονη. Το αντιμετωπιζει κανεις αυτο;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχει απο χθες, όταν μπαίνω app store δεν μου εμφανίζει το εικονίδιο των εφαρμογών που θέλουν αναβάθμιση... Εννοώ δείχνει κανονικά την εφαρμογή, αλλά αντί για εικόνα δείχνει ένα γκρι τετράγωνο...

Στην αρχή νόμισα ότι κάπου κόλλησε και έκανα reboot χωρίς αποτέλεσμα... Ωστόσο παρατηρώ συμβαίνει το ίδιο και στο 4s αλλά και στα 4 ipad που βρίσκονται στην οικογένεια... Οπότε να υποθέσω είναι κάποιο γενικό πρόβλημα και το έχετε και άλλοι;;;

 

Ανεβάζω και εικόνα για να γίνει κατανοητό

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το ιδιο ειναι.....εδω και 2μερες.;);)

 

Ωραία... Οπότε γενικότερο το θέμα και αναμένουμε λύση από apple...

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Ότι δοκίμασα ως τώρα στο iOS 9 μου άρεσε.

Βέβαια το iPad Air είναι πολύ αργό για να έχω πραγματική εικόνα αλλά επιτέλους η apple συμπεριέλαβε βασικά πράγματα που έχουμε συνηθίσει να χρησιμοποιούμε χρονιά.

 

Ακόμα και τα λίγα widgets που χρησιμοποιώ, μπορώ να τα έχω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ενα bug που βρήκα στην Public Beta 4 iOS 9.1 ειναι οτι συχνά-πυκνά μου εξαφανίζει την αυτόματη πρόβλεψη λέξεων και ελληνικό ορθογράφο κατα την πληκτρολόγηση οπουδήποτε και κυρίως browsing ετσι σε ανύποπτο χρόνο.

Πρι ουδέποτε είχα αυτο το θέμα με τις 3 πρώτα Beta εκδόσεις.

 

Ελπίζω να το διορθώσουν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ενα bug που βρήκα στην Public Beta 4 iOS 9.1 ειναι οτι συχνά-πυκνά μου εξαφανίζει την αυτόματη πρόβλεψη λέξεων και ελληνικό ορθογράφο κατα την πληκτρολόγηση οπουδήποτε και κυρίως browsing ετσι σε ανύποπτο χρόνο.

Πρι ουδέποτε είχα αυτο το θέμα με τις 3 πρώτα Beta εκδόσεις.

 

Ελπίζω να το διορθώσουν.

Με ποιο πληκτρολόγιο;

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο πληκτρολόγιο;

Με το native,δεν χρησιμοποιώ τρίτα.

Επίσης μου έκανε εντύπωση η Beta 4 ήταν 1.4gb σε μεγεθος ενώ 2-3 ήταν 100-150mb maximum.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με το native,δεν χρησιμοποιώ τρίτα.

Επίσης μου έκανε εντύπωση η Beta 4 ήταν 1.4gb σε μεγεθος ενώ 2-3 ήταν 100-150mb maximum.

Α εννοείς την αυτόματη διόρθωση. Είπες πρόβλεψη και για αυτό ρώτησα.

 

Και εμένα μου κατέβασε 1.4 ή 1.6 στην beta 4 για developers.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ε θα το κόψουν στο ios 10 του χρόνου :lol::lol::lol:. Εντάξει το ipad 2 με 512ΜΒ και επεξεργαστή Α5 στα 1Ghz μην περιμένεις και πολλά. Και βγήκε με ios 4 και ήδη έχει φτάσει ios 10. Αυτό θέλει ειδική έκδοση ios 9 για να παίξει.

 

Το μόνο που μπορεί να βοηθήσει είναι να δοκιμάσεις να κλείσεις τα εφέ με το reduce motion.

 

 

Τα έχω κλείσει και πάλι δεν παλεύεται. Προσπαθώ να κάνω την "μαγκιά" να το γυρίσω σε 6.1.3

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

iOS 9.1 beta 5 1,6GB διαθέσιμη μέσω ΟΤΑ. Πλησιάζει η ώρα του 9.1 :p

Το καλό είναι πως έχουν φτιάξει τα notifications και παίζουν κανονικά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

iOS 9.1 beta 5 1,6GB διαθέσιμη μέσω ΟΤΑ. Πλησιάζει η ώρα του 9.1 :p

Το καλό είναι πως έχουν φτιάξει τα notifications και παίζουν κανονικά.

 

Δεν εχω πολυ μπαταρια:p

Αύριο προβλέπεται να το εγκατάστασω.

Ελπίζω να διορθώθηκε το θέμα με την αυτόματη διόρθωση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 9
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...