Jump to content

iOS 9


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι σε ολες τις εφαρμογες! Σε καποιες δε το κανει καθολου σε αλλες αμεσως και σε αλλες με lag!

 

To μεγάλο λάγκ στο ipad είναι στο app switcher.

Έκαναν 1 χρόνο και βάλε από το ios7 να φτιάξουν το γραφικό και τώρα το άλλαξαν, με αποτέλεσμα να έχει πάλι λάγκ...:mad:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 362
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://cdn.macrumors.com/article-new/2015/09/ios901.jpg

 

Μόλις έγινε διαθέσιμο το iOS 9.0.1.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι κατοχος 6 plus, ειμαι στην εκδοση 9 κ εχω τα εξης θεματακια:

-στο χωρο ειδοποιησεων αν εχουν ηδη ερθει αρκετα emails, κ πατησω το "χ" πανω δεξια σε καθε γκρουπ email για να τα καταργησω, δεν μου τα σβηνει!

Σβηνει , αν σβησει, 1 κ μετα τιποτα.

- στις αναπαντητες, δεν χαρακτηριζεται με κοκκινο χρωμα ο αριθμος της χαμενης κλησης.

-αρκετα apps τερματιζονται ανεξηγητα κ πρεπει να τα ξανατρεξω! ή επισης, οταν παω να τα ανοιξω κλεινουν κ ανοιγουν τελικα με την 2η η 3η(αυτο φανταζομαι παιζει να ειναι θεμα συμβατοτητας των apps με το νεο ios)

Να σημειωσω οτι πηγα με αναβαθμιση μεσω wifi στην 9 εκδοση, οχι με clean install...οχι οτι μου εβγαλε καποια errors, απλα το τονιζω..

Τελος, σχετικα με την αυτονομια: ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΚΥΤΩΣ ΔΙΑΦΟΡΑ!

Οπως ημουν κ με την 8αρα εκδοση του ios...

 

Αλλοι φιλοι στην παρεα, "ομοιοπαθουντες";;;

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

 

Μόλις έγινε διαθέσιμο το iOS 9.0.1.

Και η Public Beta 2 του 9.1 απο εχθές διαθέσιμη.

Την εγκατέστησα και βλέπουμε.

Πάντως η Beta 1 ήταν πολυ σταθερή και ομαλή.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι κατοχος 6 plus, ειμαι στην εκδοση 9 κ εχω τα εξης θεματακια:

-στο χωρο ειδοποιησεων αν εχουν ηδη ερθει αρκετα emails, κ πατησω το "χ" πανω δεξια σε καθε γκρουπ email για να τα καταργησω, δεν μου τα σβηνει!

Σβηνει , αν σβησει, 1 κ μετα τιποτα.

- στις αναπαντητες, δεν χαρακτηριζεται με κοκκινο χρωμα ο αριθμος της χαμενης κλησης.

-αρκετα apps τερματιζονται ανεξηγητα κ πρεπει να τα ξανατρεξω! ή επισης, οταν παω να τα ανοιξω κλεινουν κ ανοιγουν τελικα με την 2η η 3η(αυτο φανταζομαι παιζει να ειναι θεμα συμβατοτητας των apps με το νεο ios)

Να σημειωσω οτι πηγα με αναβαθμιση μεσω wifi στην 9 εκδοση, οχι με clean install...οχι οτι μου εβγαλε καποια errors, απλα το τονιζω..

Τελος, σχετικα με την αυτονομια: ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΚΥΤΩΣ ΔΙΑΦΟΡΑ!

Οπως ημουν κ με την 8αρα εκδοση του ios...

 

Αλλοι φιλοι στην παρεα, "ομοιοπαθουντες";;;

 

Θα σου πρότεινα να κάνεις restore και setup as new. Εγώ σε iPhone 6 σε 9.0.1 με clean install δεν αντιμετωπίζω κανένα από τα παραπάνω προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να κάνεις restore και setup as new. Εγώ σε iPhone 6 σε 9.0.1 με clean install δεν αντιμετωπίζω κανένα από τα παραπάνω προβλήματα.

 

 

Ουτε αυτο με τις αναπαντητες;!

Δηλαδη αν εχεις αναπαντητη απο μια επαφη σου, στην οποια εχεις καταχωρημενο παραπανω απο 1 τηλ.αριθμο, αν πας στις λεπτομεριες της χαμενης κλησης γα σου εχει με κοκκινο, τον συγκεκριμενο αριθμο της επαφης που σε πηρε τηλ;!!;

Πιστευω να καταλαβαινεις τι εννοω... Οχι με κοκκινο γενικα την αναπαντητη...

 

Γιατι κατα τ´αλλα , τα υπολοιπα ψιλοεστρωσαν με την 9.0.1 ....

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Ουτε αυτο με τις αναπαντητες;!

Δηλαδη αν εχεις αναπαντητη απο μια επαφη σου, στην οποια εχεις καταχωρημενο παραπανω απο 1 τηλ.αριθμο, αν πας στις λεπτομεριες της χαμενης κλησης γα σου εχει με κοκκινο, τον συγκεκριμενο αριθμο της επαφης που σε πηρε τηλ;!!;

Πιστευω να καταλαβαινεις τι εννοω... Οχι με κοκκινο γενικα την αναπαντητη...

 

Γιατι κατα τ´αλλα , τα υπολοιπα ψιλοεστρωσαν με την 9.0.1 ....

 

Απλα με το να βαλουν στις κλησεις κατευθειαν να φαινεται ποιο τηλεφωνο σε καλει, μεσα στην επαφη δε δειχνει τιποτα! Δεν εχω διαπιστωσει ακομη τι με εξυπηρετει περισσοτερο! Το προηγουμενο συστημα απλα το ειχα συνηθισει!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ουτε αυτο με τις αναπαντητες;!

Δηλαδη αν εχεις αναπαντητη απο μια επαφη σου, στην οποια εχεις καταχωρημενο παραπανω απο 1 τηλ.αριθμο, αν πας στις λεπτομεριες της χαμενης κλησης γα σου εχει με κοκκινο, τον συγκεκριμενο αριθμο της επαφης που σε πηρε τηλ;!!;

Πιστευω να καταλαβαινεις τι εννοω... Οχι με κοκκινο γενικα την αναπαντητη...

 

Γιατι κατα τ´αλλα , τα υπολοιπα ψιλοεστρωσαν με την 9.0.1 ....

Όχι, δεν έχω πρόβλημα με τις αναπάντητες. Όταν υπάρχουν παραπάνω από ένα νούμερο σε μια επαφή που μου έχει κάνει αναπάντητη, όταν πατάω το i μου εμφανίζεται με κόκκινη γραμματοσειρά το νούμερο της επαφής που μου έκανε την κλήση.

 

Και επειδή είχα δει προηγούμενες αναφορές και από άλλους χρήστες για το συγκεκριμένο πρόβλημα, κάθισα και έψαξα όλες μου τις αναπάντητες. Σε μια μόνο αναπάντητη δεν μου έβγαλε με κόκκινο το νούμερο που μου έκανε την κλήση. Για ποιον λόγο το έκανε σε μια μόνο μεμονωμένη περίπτωση, δεν το ξέρω, όμως όλες τις υπόλοιπες φορές εμφανίζονται κανονικά. Δεν είχα κάνει καμία ενέργεια όπως επανεκκίνηση.

 

Πάντως, σε όσους συμβαίνει συχνά, μέχρι να λυθεί μπορούν να αλλάξουν τις ετικέτες στα νούμερα των επαφών τους ώστε να γνωρίζουν άμεσα από την λίστα των κλήσεων ποιο νούμερο κάλεσε από μια επαφή με πολλαπλά τηλέφωνα. Πχ εγώ έχω βάλει ετικέτες σε όλα τα νούμερα του καταλόγου όπως Vodafone, Cosmote, iPhone, Παλιό, Νέο κτλ. Βοηθάει παρά πολύ να ξέρεις από ποιο νούμερο σε καλεί ακόμα και την ώρα της κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Εχω iphone 6&5 και με την 9 ειχα κατι θεματακια στα μηνυματα αλλα με την 9.0.1 εστρωσαν ολα.Την αναβαθμιση την εκανα απο wifi και στις αδερφης μου το 4s που το εβαλα σημερα φαινεται οτι παει καλα και δεν βλεπω προβληματα.Η βελτιωση μπαταριας ειναι αισθητη !
Link to comment
Share on other sites

Iphone 4S έκανα ανβάθμιση μέσω itunes και κολλάει σε λάθος error 21. Υπάρχει κάποιο νήμα που να μιλάει για αυτό το λάθος ? Δεν βρήκα.
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ το έλυσα. Ήταν hardware problem. Από κάποια τούμπα δεν έκανε καλή επαφη εσωτερικα κονεκτορας.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και με την 9.02 δε βλέπω δίκτυο καθόλου στο iPad2.

Στο 4s όλα καλά!

Xάλασε στην 9 και είχε πρόβλημα πολύ κόσμος.

Το έψαξα πολύ.

Υποτίθεται το έλυσαν με την 9.01, αλλά τίποτα.

Πάλι με την 9.02 εγώ τίποτα.

Δε συνδέεται καθόλου με το δίκτυο!

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε εμένα επέστρεψε η απογοήτευση.

Βλακεία μου που πίστεψα πως έφτιαξε. Και στην 9.0.2 Δεν χτυπάνε πάντα viber,messenger,emails

Ειναι πολύ σπαστικό. Και αθόρυβο να το έχω πάλι δεν έχει δόνηση.

 

Το έχει άλλος αυτό το πρόβλημα να την περάσω με restore πάλι αν και την 9 έτσι την είχα περάσει.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε εμένα επέστρεψε η απογοήτευση.

Βλακεία μου που πίστεψα πως έφτιαξε. Και στην 9.0.2 Δεν χτυπάνε πάντα viber,messenger,emails

Ειναι πολύ σπαστικό. Και αθόρυβο να το έχω πάλι δεν έχει δόνηση.

 

Το έχει άλλος αυτό το πρόβλημα να την περάσω με restore πάλι αν και την 9 έτσι την είχα περάσει.

 

Ενδεχομένως και χαζή ερώτηση, αλλά να υποθέσω ότι δεν έχεις ενεργοποιημένο το "low power mode" στην μπαταρία έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως και χαζή ερώτηση, αλλά να υποθέσω ότι δεν έχεις ενεργοποιημένο το "low power mode" στην μπαταρία έτσι?

 

 

Όχι δεν το έχω ενεργοποιημένο. Δεν ξερω. Το πρόβλημα ειναι γενικό πάντως.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το έχω ενεργοποιημένο. Δεν ξερω. Το πρόβλημα ειναι γενικό πάντως.

 

Ενημερώσεις από viber, fb messenger κτλ μου έρχονται κανονικά. Στο email με push ρύθμιση έχω θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώσεις από viber, fb messenger κτλ μου έρχονται κανονικά. Στο email με push ρύθμιση έχω θέμα...

Και εμενα μου ερχονται απλα εχω παρατηρησει οτι δεν χτυπαει στο πρωτο μηνυμα.Στα επομενα βαραει κανονικα.

Ειναι ας πουμε σαν να κοιμαται

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως και χαζή ερώτηση, αλλά να υποθέσω ότι δεν έχεις ενεργοποιημένο το "low power mode" στην μπαταρία έτσι?

 

Ενημερώσεις από viber, fb messenger κτλ μου έρχονται κανονικά. Στο email με push ρύθμιση έχω θέμα...

 

Όχι δεν το έχω ενεργοποιημένο. Δεν ξερω. Το πρόβλημα ειναι γενικό πάντως.

 

Και εμενα μου ερχονται απλα εχω παρατηρησει οτι δεν χτυπαει στο πρωτο μηνυμα.Στα επομενα βαραει κανονικα.

Ειναι ας πουμε σαν να κοιμαται

 

Μα ακομα και με την χαμηλη χρηση μπαταριας χτυπανε κανονικα δεν εχει να κανει! Ειδικα με την 9.0.2 δε χανω καμμια ειδοποιηση (ειπαμε εκτος ΒΤ) χτυπανε ολα οσα εχω να χτυπανε!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Απο εχθες διαθέσιμη η Public Beta 3 του iOS 9.1 που την εγκατέστησα.

Όλα αψογα με τις 2 πρώτες εκδόσεις,λογικα και η τριτη θα κυμανθεί στα ίδια επιπεδα.

Με το ρυθμό που βγαίνουν την επίσημη την κόβω τέλη του μηνός να βγαίνει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απο εχθες διαθέσιμη η Public Beta 3 του iOS 9.1 που την εγκατέστησα.

Όλα αψογα με τις 2 πρώτες εκδόσεις,λογικα και η τριτη θα κυμανθεί στα ίδια επιπεδα.

Με το ρυθμό που βγαίνουν την επίσημη την κόβω τέλη του μηνός να βγαίνει.

 

Όλα άψογα στο air2.

Γιατί το mini retina /3 έχει θέμα με lag στα γραφικά, ειδικά στο apps switcher και στο spotlight όταν το σέρνεις προς τα κάτω...

Κάθε χρόνο τα ίδια...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορούν να το φτιάξουν τότε να βάλουν καμία επιλογή να κλείνει το spotlight όταν σέρνεις προς τα κάτω το δάχτυλο και να τελειώνει το θέμα. Και στο 6 plus κολλάει όταν το κατεβάζεις. Ας αφήσουν μόνο το slide to right που κάνει την ίδια δουλειά.

 

Ειδικά αν έχεις 3rd party πληκτρολόγιο τότε είναι ακόμα χειρότερα. Κολλάει φουλ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορούν να το φτιάξουν τότε να βάλουν καμία επιλογή να κλείνει το spotlight όταν σέρνεις προς τα κάτω το δάχτυλο και να τελειώνει το θέμα. Και στο 6 plus κολλάει όταν το κατεβάζεις. Ας αφήσουν μόνο το slide to right που κάνει την ίδια δουλειά.

 

Ειδικά αν έχεις 3rd party πληκτρολόγιο τότε είναι ακόμα χειρότερα. Κολλάει φουλ.

Καλά, είναι βλακεία που έχουν ΚΑΙ το slide to right ΚΑΙ το σύρσιμο προς τα κάτω. Θα δεις ότι στο μέλλον θα κόψουν το ένα από τα 2.

 

Από την άλλη, τόσο δύσκολο είναι να φτιάξουν ένα γραφικό?? και το app switcher στο ipad mini2 είναι πολύ κακό. Έχει συνεχώς λόξυγγα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλά, είναι βλακεία που έχουν ΚΑΙ το slide to right ΚΑΙ το σύρσιμο προς τα κάτω. Θα δεις ότι στο μέλλον θα κόψουν το ένα από τα 2.

 

Από την άλλη, τόσο δύσκολο είναι να φτιάξουν ένα γραφικό?? και το app switcher στο ipad mini2 είναι πολύ κακό. Έχει συνεχώς λόξυγγα...

Ε θα το κόψουν στο ios 10 του χρόνου :lol::lol::lol:. Εντάξει το ipad 2 με 512ΜΒ και επεξεργαστή Α5 στα 1Ghz μην περιμένεις και πολλά. Και βγήκε με ios 4 και ήδη έχει φτάσει ios 10. Αυτό θέλει ειδική έκδοση ios 9 για να παίξει.

 

Το μόνο που μπορεί να βοηθήσει είναι να δοκιμάσεις να κλείσεις τα εφέ με το reduce motion.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 9
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...