Jump to content

iOS 9


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 362
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακόμα δέν ειναι διαθέσιμό το iOS 9 πιθανότατα μέσα στην ημέρα.

Οπως παντα, 20:00 ωρα ελλαδος. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δέν ειναι διαθέσιμό το iOS 9 πιθανότατα μέσα στην ημέρα.

Κάποιοι έχουμε βάλει ήδη την 9.1 Beta και πριν απο αυτο την 9 Beta :lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι έχουμε βάλει ήδη την 9.1 Beta και πριν απο αυτο την 9 Beta :lol:

 

Μονο που για να βαλουμε την κανονικη 9, πρεπει να βγουμε απο το προφιλ του beta tester!

 

Γι αυτο πριν τις 8 το βραδυ καλο ειναι να παμε ρυθμισεις / γενικα / κατω κατω στα προφιλ και να διαγραφουμε απο το προφιλ beta !!!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ήδη στην GΜ και απλά θα περιμένω την τελική για να δω αν θα την περάσω ή όχι. Κάποιες φορές έχουν κάποιες τελευταίες διορθώσεις οπότε αν αλλάξει το build της τελικής θα την περάσω.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ήδη στην GΜ και απλά θα περιμένω την τελική για να δω αν θα την περάσω ή όχι. Κάποιες φορές έχουν κάποιες τελευταίες διορθώσεις οπότε αν αλλάξει το build της τελικής θα την περάσω.

 

Ειναι η πρωτη φορα (απ οσα χρονια παιζω με τις εκδοσεις!) που η GM ειναι αλλη (μεχρι τωρα που μιλαμε) με την final!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η πρωτη φορα (απ οσα χρονια παιζω με τις εκδοσεις!) που η GM ειναι αλλη (μεχρι τωρα που μιλαμε) με την final!

Έχει συμβεί και άλλη μια φορά αλλά δεν θυμάμαι για ποια έκδοση ήταν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μονο που για να βαλουμε την κανονικη 9, πρεπει να βγουμε απο το προφιλ του beta tester!

 

Γι αυτο πριν τις 8 το βραδυ καλο ειναι να παμε ρυθμισεις / γενικα / κατω κατω στα προφιλ και να διαγραφουμε απο το προφιλ beta !!!

Κάθομαι με την 9.1 Beta διοτι την βλέπω πιο σταθερή απο την Beta 3 της 9.

Ουτε μια εφαρμογή με εχει κρεμάσει ενα 10ημερο πράγμα που υποδηλώνει την καλή δουλεια εστω σε beta έκδοση.

Μονο ο Mercury browser εχει κάποια bug που πιστεύω θα λυθούν οταν αναβαθμιστεί η εφαρμογή.

 

Ετσι κι αλλιώς οταν βγει η official θα μπορούμε να την περάσουμε απευθείας απο πανω.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

Ετσι κι αλλιώς οταν βγει η official θα μπορούμε να την περάσουμε απευθείας απο πανω.

 

Οχι δεν περασε ... Με τιποτα ομως ακομη και με manual download της official ...

 

iTunes και μονο ετσι ... Δε ξερω αν το καταφερε καποιος αλλος αλλιως αλλα εγω με τιποτα :wacko:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν περασε ... Με τιποτα ομως ακομη και με manual download της official ...

 

iTunes και μονο ετσι ... Δε ξερω αν το καταφερε καποιος αλλος αλλιως αλλα εγω με τιποτα :wacko:

Εννοούσα απο την Beta 9.1 στην official 9.1 όποτε βγει που δεν θα χρειάζεται απαραίτητα iTunes όπως υποχρεωτικά θες για να πας στην official 9 που βγήκε απο εχθές αν είσαι Beta 9.1.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα απο την Beta 9.1 στην official 9.1 όποτε βγει που δεν θα χρειάζεται απαραίτητα iTunes όπως υποχρεωτικά θες για να πας στην official 9 που βγήκε απο εχθές αν είσαι Beta 9.1.

Θες itunes γιατί κάνεις downgrade και όχι update. Στην ουσία πας από νεότερη έκδοση σε παλιότερη.

 

Γενικά φορτώθηκαν πολύ οι servers της apple χθες οπότε και το ΟΤΑ "μπούκωσε" και το κατέβασμα μέσω itunes. Σήμερα που έκανα αναβάθμιση σε ένα iphone 6 κατέβηκε κανονικά μέσω OTA.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!

εχω το εξης προβλημα απο τοτε που εκανα update

οταν σου στελνουνε στο fb messenger και whatsapp

δεν ακουγονται οι ηχοι ειδοποιησης αυτο γινεται σε 2 iphone 6.

το εχετε παρατηρησει??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!

εχω το εξης προβλημα απο τοτε που εκανα update

οταν σου στελνουνε στο fb messenger και whatsapp

δεν ακουγονται οι ηχοι ειδοποιησης αυτο γινεται σε 2 iphone 6.

το εχετε παρατηρησει??

Ναι το έχω παρατηρήση σε whatsapp αλλά δεν ξέρω αν φταίει το λειτουργικό ή εφαρμογή. Θα δοκιμάσω να την αφαιρέσω και να δω αν φτιάχνεται.

 

New in iOS 9: Swipe to delete clocks and alarms in the Clock app

http://www.idownloadblog.com/2015/09/20/new-in-ios-9-swipe-to-delete-clocks/

 

New in iOS 9: ‘Paste and Go’ and ‘Paste and Search’ in Safari

http://www.idownloadblog.com/2015/09/20/new-in-ios-9-paste-and-go-and-paste-and-search-safari/

 

New in iOS 9: Lost Mode switches on Low Power Mode automatically

http://www.idownloadblog.com/2015/09/20/new-in-ios-9-lost-mode-to-low-power-mode/

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Περασα την 9 αλλα εχω το εξης προβλημα : στις σημειωσεις εχω γυρω στις 800 εγγραφες στο iCloud και μολις τις κατεβαζει και φτανει καπου στις 600 κρασαρει το προγραμμα. καποια ιδεα καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Καλα, καταργηθηκε το κιοσκι??? τωρα το ειδα!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα,

είμαι κάτοχος του iphone 6 plus 64 Gb και την Παρασκευή προχώρησα σε αναβάθμιση σε IOS 9.

Σε πρώτη φάση να πώ ότι είμαι γενικά ευχαριστημένος..Η αλήθεια είναι όμως ότι δεν το έχω πολυψάξει...

Σε πρώτη φάση βρήκα ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ:

όταν σε μια επαφή έχεις καταχωρημένα παραπάνω από 1 τηλέφωνα και έχεις σε κάποια φάση αναπάντητη από αυτή την επαφή, αν πατήσεις το i πάνω στην χαμένη κλήση(που είναι με κόκκινο), δεν σου έχει με αντίστχο κόκκινο από ποιό νούμερο αυτής της επαφής έγινε η κλήση... είναι όλα με μαύρα!

 

Και ένα 2ο που παρατήρησα, όταν σου έρθει μια ειδοποίηση(δεν έχω τσεκάρει αν το κάνει με μια συγκεκριμένη μόνο... νομίζω όμως με όλες..)και κάνεις slide down να δεις τις ειδοποιήσεις, και πατήσεις το x πάνω δεξιά στην κάθε ειδοποίηση, δεν σου τις διαγράφει πάντα!

Κολλάει!

 

Τα έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος?!?!?

 

Και δυστυχώς δεν είδα κάποια τρομερή διαφορά στην αυτονομία της έτσι κι αλλιώς καλούτσικης μπαταρίας της συσκευής μου...:worry::blink::confused::!:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλα, καταργηθηκε το κιοσκι??? τωρα το ειδα!!

Ναι και πλέον υπάρχει το news αλλά είναι διαθέσιμο μόνο Αμερική για την ώρα. Μπορείς να το εμφανίσεις αν θες αλλάζοντας το region σε Αμερική.

 

Καλημέρα σε όλη την παρέα,

είμαι κάτοχος του iphone 6 plus 64 Gb και την Παρασκευή προχώρησα σε αναβάθμιση σε IOS 9.

Σε πρώτη φάση να πώ ότι είμαι γενικά ευχαριστημένος..Η αλήθεια είναι όμως ότι δεν το έχω πολυψάξει...

Σε πρώτη φάση βρήκα ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ:

όταν σε μια επαφή έχεις καταχωρημένα παραπάνω από 1 τηλέφωνα και έχεις σε κάποια φάση αναπάντητη από αυτή την επαφή, αν πατήσεις το i πάνω στην χαμένη κλήση(που είναι με κόκκινο), δεν σου έχει με αντίστχο κόκκινο από ποιό νούμερο αυτής της επαφής έγινε η κλήση... είναι όλα με μαύρα!

 

Και ένα 2ο που παρατήρησα, όταν σου έρθει μια ειδοποίηση(δεν έχω τσεκάρει αν το κάνει με μια συγκεκριμένη μόνο... νομίζω όμως με όλες..)και κάνεις slide down να δεις τις ειδοποιήσεις, και πατήσεις το x πάνω δεξιά στην κάθε ειδοποίηση, δεν σου τις διαγράφει πάντα!

Κολλάει!

 

Τα έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος?!?!?

 

Και δυστυχώς δεν είδα κάποια τρομερή διαφορά στην αυτονομία της έτσι κι αλλιώς καλούτσικης μπαταρίας της συσκευής μου...

Εμένα σε άλλα μου τα βγάζει κόκκινα και σε άλλα μαύρα. Δεν ξέρω γιατί ούτε έχω ασχοληθεί ποτέ. Όταν δω αναπάντηση απλά πατάω κατευθείαν κλήση. Δηλαδή δεν θα καθίσω να δω από ποιο νούμερο έχω αναπάντητη, βλέπω μόνο το όνομα της επαφής.

 

Για το άλλο που λες δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Όταν πατάω Χ μου τις εξαφανίζει όλες. Το έχω ρυθμίσει να μου τις εμφανίζει χρονικά και όχι χωρισμένα ανά εφαρμογή. Οπότε με το Χ χάνονται όλες.

 

Εντάξει δεν είναι και καλούτσικη η μπαταρία του 6 plus. Μην τρελλαθούμε. Έχει την καλύτερη αυτονομία από όσα iphones έχουν βγει μέχρι και το 6s plus. Με σχεδον 3000 μπαταρία δεν της λες και καλούτσικη. Με βγάζει άνετα μια μέρα και πολλές φορές δεν χρειάζεται καν να το βάλω για φόρτιση το βράδυ.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σε πρώτη φάση βρήκα ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ:

όταν σε μια επαφή έχεις καταχωρημένα παραπάνω από 1 τηλέφωνα και έχεις σε κάποια φάση αναπάντητη από αυτή την επαφή, αν πατήσεις το i πάνω στην χαμένη κλήση(που είναι με κόκκινο), δεν σου έχει με αντίστχο κόκκινο από ποιό νούμερο αυτής της επαφής έγινε η κλήση... είναι όλα με μαύρα!

 

Δυστυχως ισχυει... :mad: Απλα πρεπει να εχει bug γιατι δεν γινεται σε ολες τις κλησεις

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ισχυει... :mad: Απλα πρεπει να εχει bug γιατι δεν γινεται σε ολες τις κλησεις

 

Άντε ΑΜΕΣΑ να πάμε σε 9.01!!!

:D:D:D

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Άντε ΑΜΕΣΑ να πάμε σε 9.01!!!

:D:D:D

 

Λογικα, σε 10 μερες...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω σε όλα τα forum για καλύτερη αυτονομία σε 6αρι. Εγώ μετά την αναβαθμηση είμαι πάντως χειρότερα. Πολύ χειρότερα μάλιστα.
Link to comment
Share on other sites

Σε iPad Air από αυτονομία ΟΚ αλλά έχω την εντύπωση πως τα 5 finger touch λαγκάρει λίγο

 

Οχι σε ολες τις εφαρμογες! Σε καποιες δε το κανει καθολου σε αλλες αμεσως και σε αλλες με lag!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 9
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...