Jump to content

iOS 9


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι ενοεις δεν τον αφηνει? το νεο xcode εχει API για να κανεις χρηση του split multitaskimg. ο dev το χρησημοποιει και ειναι οκ....

 

Τοτε γιατι εχουν split screen μονο τα apps της apple και οχι κανενος αλλου dev;

 

edit: πιθανον να παρει καποιο χρονο ωστε να τροποποιησουν τον κωδικα και οι υπολοιποι, σωστα;

Edited by megatr0n

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 362
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τοτε γιατι εχουν split screen μονο τα apps της apple και οχι κανενος αλλου dev;

 

edit: πιθανον να παρει καποιο χρονο ωστε να τροποποιησουν τον κωδικα και οι υπολοιποι, σωστα;

Δεν έχουν μόνο τα apps του ios αυτή την δυνατότητα. Πολλές εφαρμογές υποστηρίζουν πλέον το multitasking και το split screen. Με μια αναζήτηση στο google θα δεις πόσες είναι.

 

Απλά όλο αυτό θέλει και κάποιο χρόνο για να γίνει. Δεν γίνεται αμέσως από την μια μέρα στην άλλη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τοτε γιατι εχουν split screen μονο τα apps της apple και οχι κανενος αλλου dev;

 

edit: πιθανον να παρει καποιο χρονο ωστε να τροποποιησουν τον κωδικα και οι υπολοιποι, σωστα;

 

οταν βγηκε το ipad ειχε μονο τα native apps διοτι το xcode που εχει τα API δεν ειχε βγει σε official. τωρα που εχει βγει και οι devs εχουν την δυνατοτητα να τα αξιοποιησουν οι εφαρμογες αναβαθμηζονται.

iOS Engineer
Link to comment
Share on other sites

Πάντως χάνεις που χρησιμοποιείς τον Apple default mail client. Παραείναι βασικός και σε περιορίζει σε σχέση με 3rd party clients που κάνουν παπάδες

 

Ο native πλέον με το iOS 9 ειναι σχεδόν εξαιρετικός.

Εχω βάλει 2 outlook και 1 iCloud και συγχρονισμοι τα παντα αψογα.

 

Για το gmail account χρησιμοποιώ το gmail app.

 

Στα Windows τα εχω βάλει όλα στο εξίσου native mail και όλα εκεί αψογα μιας και δεν εχω την περιορισμό που βάζει η Google με τα push σε iOS.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη ξενέρα μέχρι στιγμής είναι το ότι δεν έχω Push στα Gmails μου, αλλά μόνο Fetch μέσω του iOS mail app.

Και η φάση είναι πως δεν θέλω να βάλω Gmail app.

Με δεδομένο πως πλέον το m.google.com δεν μου παίζει (μιας και δεν έχω Google App for Business), υπάρχει καμία άλλη λύση;

 

Το επόμενο βήμα είναι να σουτάρω ό,τι Google Account έχω, την τρέλα μου μέσα.

 

Και εγώ με αυτό έχω στραβώσει. Η λύση να κάνεις άλλο icloud email και να προωθείς σε αυτό το gmail για να έχεις push δεν μου φαίνεται λογική οπότε εγώ έκανα το εξής:

 

Έβαλα το gmail app και επέλεξα κανονικά να έχει τις ειδοποιήσεις στο iphone ώστε να βλέπω σε πραγματικό χρόνο ότι έχω νέα emails και ταυτόχρονα έκοψα τα notifications από το default mail app για το gmail μόνο. Οπότε έρχονται οι ειδοποιήσεις κανονικά σε πραγματικό χρόνο αλλά πατάω κάθε φορά το default mail app για να τα διαβάσω (και αν δεν έχει κάποιο ακόμη εκεί, με το που το ανοίγω κάνει refresh και το φορτώνει).:)

Link to comment
Share on other sites

οταν βγηκε το ipad ειχε μονο τα native apps διοτι το xcode που εχει τα API δεν ειχε βγει σε official. τωρα που εχει βγει και οι devs εχουν την δυνατοτητα να τα αξιοποιησουν οι εφαρμογες αναβαθμηζονται.

 

Εγω όμως απο καμία 50αρια εφαρμογές μονο 3-4 έχουν αναβαθμιστεί οι υπόλοιποι περιμένω στην ουρά :rolleyes:

 

Και αυτο εξίσου με τα μην μπορώ να ορίσω ποιες θα βάζω να τρέχουν παραλληλα ειναι καρκίνωμα όσο εσυ να λες τα δικά σου.

 

Επειδή η Apple υιοθετεί αυτήν την λογική δεν σημαινει οτι ειναι και η σωστή και ουτε οτι εμείς στωικά θα λέμε ναι σε όλα του στυλ "πετάει ο γάιδαρος πετάει" απαντάμε εμείς.

 

Όλα τα υπόλοιπα λειτουργικά σε mobile και full OS δεν έχουν αυτήν την τραγική επιλογή.

 

Εσυ αμα θες λέγε σε όλα ναι,άσε όμως να κρίνουμε με διαφορετικά κριτήρια όλοι οι υπόλοιποι που θεωρούμε οτι σφάλλει.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω όμως απο καμία 50αρια εφαρμογές μονο 3-4 έχουν αναβαθμιστεί οι υπόλοιποι περιμένω στην ουρά :rolleyes:

Και αυτο εξίσου με τα μην μπορώ να ορίσω ποιες θα βάζω να τρέχουν παραλληλα ειναι καρκίνωμα όσο εσυ να λες τα δικά σου.

Επειδή η Apple υιοθετεί αυτήν την λογική δεν σημαινει οτι ειναι και η σωστή και ουτε οτι εμείς στωικά θα λέμε ναι σε όλα του στυλ "πετάει ο γάιδαρος πετάει" απαντάμε εμείς.

Όλα τα υπόλοιπα λειτουργικά σε mobile και full OS δεν έχουν αυτήν την τραγική επιλογή.

Εσ αμα θες λέγε σε όλα ναι,άσε όμως να κρίνουμε με διαφορετικά κριτήρια όλοι οι υπόλοιποι που θεωρούμε οτι σφάλλει.

 

καλησπερα, ουτε εγω ουτε η apple φταιει αν οι devs δεν εχουν αναβαθμησει ακομα τις εφαρμογες τους!

τι ενοεις να ορισεις? οσες εναι αναβαθμησμενες μπαινουν κανονικα.... οποιες θες εσυ βαζεις πλαι πλαι

ειπα εγω ο γαιδαρος ποτι πεταει? επισης δεν οριζει μια λογικη η apple, βγαζει νεα agreements και σαν dev πρεπει να τα αποδεχτεις για να μπορεις να ανεβασεις εφαρμογη στο app store.

 

η τραγικη επιλογη πια ειναι ακριβως? οτι πρεπει να περιμενεις να αναβαθμηστει μια εφαρμογη?

 

εγω δεν λεω σε ολα ναι φιλε και δεν με ξερεις για να με κρινεις με αυτο τον τροπο, ουτε καναμε καμια κουβεντα και με ειδες να λεω σε ολα ναι! απλα σου παραθετω πως εχουν τεχνικα τα πραγματα. ο καθενας εχει την λογικη και την σκεψη να κρινει. αν εσενα δεν σου αρεσει η λογικη του να περιμενεις μια εφαρμογη να αναβαθμηστει απο εμενα ειναι δεκτη. εγω απο την αλλη εχω την υπομονη να περιμενω

iOS Engineer
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ουτε εγω ουτε η apple φταιει αν οι devs δεν εχουν αναβαθμησει ακομα τις εφαρμογες τους!

τι ενοεις να ορισεις? οσες εναι αναβαθμησμενες μπαινουν κανονικα.... οποιες θες εσυ βαζεις πλαι πλαι

ειπα εγω ο γαιδαρος ποτι πεταει? επισης δεν οριζει μια λογικη η apple, βγαζει νεα agreements και σαν dev πρεπει να τα αποδεχτεις για να μπορεις να ανεβασεις εφαρμογη στο app store.

 

η τραγικη επιλογη πια ειναι ακριβως? οτι πρεπει να περιμενεις να αναβαθμηστει μια εφαρμογη?

 

εγω δεν λεω σε ολα ναι φιλε και δεν με ξερεις για να με κρινεις με αυτο τον τροπο, ουτε καναμε καμια κουβεντα και με ειδες να λεω σε ολα ναι! απλα σου παραθετω πως εχουν τεχνικα τα πραγματα. ο καθενας εχει την λογικη και την σκεψη να κρινει. αν εσενα δεν σου αρεσει η λογικη του να περιμενεις μια εφαρμογη να αναβαθμηστει απο εμενα ειναι δεκτη. εγω απο την αλλη εχω την υπομονη να περιμενω

 

Εξακολουθείς να μην καταλαβαίνει η κανεις πως δεν καταλαβαίνεις.

Εγω λέω οτι θέλω να ορίσω εγω ποιες εφαρμογές απο τα δεξιά με swipe θα ειναι στον κατάλογο απο οπου θα διαλέγω ποιες θα εχω η μη σε multi παράθυρα.

Αυτήν την στιγμή εχω με το ζόρι 15-17 native app και δεν μπορώ να αφαιρέσω καμία.

 

Της εχω στην μάπα ακόμα και αν δεν τα χρησιμοποιώ πολλές εξ αυτών.

 

Εγω πχ μπορώ να θέλω να βάλω μονο το Skype,word,excel,live weather και τίποτα native.

Μπορώ;

ΟΧΙ η απάντηση.

 

Αυτο με ενοχλεί περισσότερο απο οτι το χρονικό διαστημα εως αναβαθμιστούν οι εφαρμογές και σε τελική εγω σαν τελικός χρήστης με ενδιαφέρει το αποτέλεσμα που εισπρατω στην καθημερινότητα και δεν με ενδιαφέρουν τα διαδικαστικά ως προς τον τροπο που πρεπει να αναβαθμιστούν οι εφαρμογές.

 

Εγω ξέρω οτι μου έβαλε ενα πολυ καλοδεχούμενο feature και αυτή τη στιγμή που μιλάμε ειναι εξαιρετικα λειψό και φτωχό με μηδενική παραμετροποίηση στα μετρα μου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όμως μια σημαντική διαφορά.

Ο default client δεν κλείνει ποτέ και συνεπώς έχει άμεσο άνοιγμα.

Οι third clients κλείνουν και όταν τους χρειάζεσαι κάνουν refresh και καθυστερούν.

 

Η λύση είναι βάζεις την εφαρμογή Gmail και ρυθμίζεις να λαμβάνεις ειδοποιήσεις.

Κατόπιν ανοίγεις το mail σου από τον official client.

 

Για JB συσκευές βέβαια, υπάρχει tweak.

 

Μπορεί να κλείνει σαν εφαρμογή το process όμως τρέχει μόνιμα. Ειδοποίηση δεν θα χάσεις ποτέ. Σαν εφαρμογή κλείνουν και στο android οι clients άλλωστε

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξέρω οτι μου έβαλε ενα πολυ καλοδεχούμενο feature και αυτή τη στιγμή που μιλάμε ειναι εξαιρετικα λειψό και φτωχό με μηδενική παραμετροποίηση στα μετρα μου.

Οτιδήποτε καινούργιο βγαίνει πάντα είναι λειψό και κουλό και κουτσό, δεν είναι κάτι καινούργιο. Εάν ασχολείσαι χρόνια με την apple αυτό θα το ξέρεις πολύ καλά.

 

Το ίδιο έγινε και με όλα όσα έχει δώσει σε παλιότερες εκδόσεις. Πόσα χρόνια έκανε για να φτιάξει το notification center και να το φέρει στην σημερινή μορφή του; Τους πήρε 4 χρόνια για να το φέρουν στην σημερινή μορφή. Ήταν χρηστικό όταν βγήκε; Όχι, ούτε χρηστικό ούτε όμορφο ούτε τίποτα. Δεν γίνεται με το που θα παρουσιάσεις ένα καινούργιο feature να το δώσεις και στην τελική του μορφή και να τα κάνει όλα. Δεν γίνεται σε κανένα προϊόν πάνω σε αυτόν το πλανήτη και υπάρχουν άπειρα παραδείγματα.

 

Εάν αυτοί έχουν σχεδιάσει μια διαδρομή αυτή θα ακολουθήσουν και αυτό έχει δείξει τόσα χρόνια η ιστορία και η πορεία της apple. Όσο και να φωνάζουμε εσύ εγώ και ο καθένας αυτοί θα ακολουθήσουν την διαδρομή τους. Γι αυτό είναι στις θέσεις που είναι. Αν εμείς ξέραμε καλύτερα τότε θα δουλεύαμε εμείς στην θέση τους.

 

Και εμένα μου την σπάει που έχω άχρηστες εφαρμογές μέσα στο λειτουργικό και τις οποίες δεν δουλεύω ποτέ αλλά δεν μπορώ να τις αφαιρέσω. Αλλά και αυτό θα γίνει σε λίγο καιρό όπως ανακοίνωσε ο Cook. Και το native mail app μου την σπάει που είναι για τα πανηγύρια και δεν κάνει ούτε τις μισές δουλειές των άλλων 3rd party mail clients.

 

Το ίδιο μου την σπάει που δεν μπορώ να επιλέξω τι θα εμφανίζεται στο control center αλλά σε κάποια έκδοση του iOS θα προστεθεί και αυτό.

 

Να κάνουμε κριτική αλλά μην τα ισοπεδώνουμε και όλα λες και έβγαλε από την αρχή κάτι άχρηστο. Κάθε χρόνο πάντα κάτι παρουσιάζει που είναι λειψό κουλό και κουτσό. Εάν δεν κάνεις μ@λ@κίες δεν θα μάθεις. Τώρα το πόσες ******** θα κάνει μέχρι να φτιάξει αυτό που θέλει είναι άλλο θέμα.

 

Αυτή είναι άποψη μου και ο γάιδαρος δεν θα πετάξει ποτέ ούτε θα με πείσει κανείς πως πετάει. :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι αυτο σίγουρο,απλά εμείς κάνουμε την κριτική εκεί οπου υπάρχουν φάλτσα και μαλιστα εξόφθαλμα.

Πάντως αυτο με τον ορισμό των εφαρμογών στα δεξιά που θα ειναι στην λίστα απο οπου ο καθένας θα επιλέγει βάση των γούστου/αναγκών δεν ειναι κάποια επέμβαση στο λειτουργικο αυτο καθ αυτο σε στυλ root η δικαιώματα admin αλλα προσθέτει ευχρηστία,φιλικότητα και λειτουργικοτητα σε μέγιστο βαθμο στον τελικό χρήστη.

 

Πουθενά δεν ειναι τέλεια σε κανένα λειτουργικο και παντα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης.

 

Εδω η MS στα 10 εχει κανει αρκετα φάλτσα και πρεπει να περιμένουμε μήνες η ετη εως στρώσουν τα πράγματα χαρακτηριστικό παράδειγμα το notification/action center που ειναι λειψό και φτωχό σε σχέση με iOS/OS X στις τελευταίες εκδόσεις τους.

 

Μην πω για το αλλο τραγικό εχει αφαιρέσει τα gestures και full screen option απο τον Edge ενώ υπήρχαν στον explorer καθιστώντας το browsing με αφή πιο δύσχρηστο και λιγότερο φιλικό.

 

Για αυτο και αγοράζουμε συσκευες απο όλες τις πλατφόρμες διοτι αλληλοεπικαλυπτονται μεταξύ τους τα θετικά με τα αρνητικά,διοτι όλα έχουν τα τρωτά τους απο λίγο εως πολυ και κανένα δεν καλύπτει αρμονικά και πλήρη σε ολοκληρωτικό βαθμο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι αυτο σίγουρο,απλά εμείς κάνουμε την κριτική εκεί οπου υπάρχουν φάλτσα και μαλιστα εξόφθαλμα.

Πάντως αυτο με τον ορισμό των εφαρμογών στα δεξιά που θα ειναι στην λίστα απο οπου ο καθένας θα επιλέγει βάση των γούστου/αναγκών δεν ειναι κάποια επέμβαση στο λειτουργικο αυτο καθ αυτο σε στυλ root η δικαιώματα admin αλλα προσθέτει ευχρηστία,φιλικότητα και λειτουργικοτητα σε μέγιστο βαθμο στον τελικό χρήστη.

Δεν διαφωνώ σε αυτό που λες. Ποιος δεν θέλει να κάνει εύκολα την δουλειά του; Όλοι αυτό ζητάμε για αυτό και δοκιμάζουμε διαφορετικές συσκευές και λειτουργικά. Η διαφωνία μου είναι στο ότι είναι νέο ferature και μην περιμένουμε να είναι τέλειο από την αρχή. Μας το έχει δείξει και μας το δείχνει κάθε μέρα η ιστορία στην τεχνολογία και γενικά σε όλα τα προϊόντα.

 

Και εγώ θέλω στο split view να βάζω όποιες εφαρμογές θέλω. Όπως ακριβώς γίνεται στο mac μου με το os x 10.11 και σε αφήνει να διαλέξεις εσύ ποιες θα έχεις.

 

Απλά όλα αυτά θα έρθουν από το cupertino με με την χελώνα όπως γίνεται τόσα χρόνια επειδή όλα θέλουν να είναι "τέλεια" στα μάτια τους :D

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, κατά πότε υπολογίζουμε να έρθει η 9.1 και ξέρουμε αν διορθώνει το θέμα με τις ειδοποιήσεις που δεν χτυπάνε;

Χάνω αρκετές ειδοποιήσεις, κυρίως από viber, αλλα και από άλλες εφαρμογές...

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, κατά πότε υπολογίζουμε να έρθει η 9.1 και ξέρουμε αν διορθώνει το θέμα με τις ειδοποιήσεις που δεν χτυπάνε;

Χάνω αρκετές ειδοποιήσεις, κυρίως από viber, αλλα και από άλλες εφαρμογές...

 

 

Σε νιώθω απόλυτα. Θεωρώ πως Νοέμβριο θα κάνει την εμφάνιση της η αναβάθμιση

Αφού έδωσαν και την τελική beta και έκαναν και ενημερωςη τα apps της η Apple.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Σε νιώθω απόλυτα. Θεωρώ πως Νοέμβριο θα κάνει την εμφάνιση της η αναβάθμιση

Αφού έδωσαν και την τελική beta και έκαναν και ενημερωςη τα apps της η Apple.

 

Εξαλείφεται πλήρως το συγκεκριμένο πρόβλημα όμως;

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Εξαλείφεται πλήρως το συγκεκριμένο πρόβλημα όμως;

 

 

Αυτό θα το δούμε.

Τωρα πίσω δεν μπορούμε να κάνουμε όποτε περιμένουμε την αναβάθμιση και ότι γίνει.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα το δούμε.

Τωρα πίσω δεν μπορούμε να κάνουμε όποτε περιμένουμε την αναβάθμιση και ότι γίνει.

 

Διαβάζοντας σε διάφορα φόρα από άτομα που έχουν περάσει την beta, δεν είναι και πολύ ενθαρυντικά τα νέα...:(

Ας ελπίσουμε να την έχει διορθώσει στην τελική έκδοση...

 

Edit

Εν το μεταξύ έχω κάνει αμέτρητες δοκιμές στέλνοντας μηνύματα μέσω viber, whatsapp κλπ από το m8 μου στο 6άρι μου και πραγματικά δεν υπάρχει κάποιο μοτίβο στο πότε χτυπάνε και πότε όχι.... Και αυτό το κάνει πιο απογοητευτικό...

Edited by Homer_GR
Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας σε διάφορα φόρα από άτομα που έχουν περάσει την beta, δεν είναι και πολύ ενθαρυντικά τα νέα...:(

Ας ελπίσουμε να την έχει διορθώσει στην τελική έκδοση...

 

Edit

Εν το μεταξύ έχω κάνει αμέτρητες δοκιμές στέλνοντας μηνύματα μέσω viber, whatsapp κλπ από το m8 μου στο 6άρι μου και πραγματικά δεν υπάρχει κάποιο μοτίβο στο πότε χτυπάνε και πότε όχι.... Και αυτό το κάνει πιο απογοητευτικό...

 

 

Ναι ειναι όποτε του κάτσει. Εγω λέω οκ για viber αλλα τα emails ειναι σημαντικά και αν τα χάνω αυτά πάει. Χάνω και τη σειρά μου.

Θα δούμε τι να πω.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι όποτε του κάτσει. Εγω λέω οκ για viber αλλα τα emails ειναι σημαντικά και αν τα χάνω αυτά πάει. Χάνω και τη σειρά μου.

Θα δούμε τι να πω.

Μακάρι και να μην χρειαστεί να περιμένουμε και άλλη διορθωτικό update...

 

Μόνο σε εμένα δουλεύουν όλα;

Εσύ έπιασες το ios λόττο....:p

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε εμένα δουλεύουν όλα;

 

Με την 9.0.2 και σε μενα χτυπανε ολα (εκτος του ΒΤ που εχω ξαναπει!)

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την 9.1 είδα πως έφτιαξε το θέμα με το whatsapp. Μόνο σε αυτό είχα θέμα και τώρα είναι εντάξει. Όλα χτυπάνε κανονικά. Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την 9.1 είδα πως έφτιαξε το θέμα με το whatsapp. Μόνο σε αυτό είχα θέμα και τώρα είναι εντάξει. Όλα χτυπάνε κανονικά.

 

Καλά τα νέα λοιπόν!

Εγώ το μεγαλύτερο θέμα το έχω με whatsapp & viber, όπου όταν έχει κάποια (αδιευκρίνιστη) ώρα να έρθει μήνυμα, το πρώτο δεν χτυπάει... Τα υπόλοιπα χτυπάνε κανονικά εφοσον έρθουν σε σύντομο χρονικό διάστημα από το πρώτο... Μετά φτου και απο την αρχή...

Με sms/emails που έκανα πάλι σήμερα δοκιμές, φαίνεται ότι έχει λυθεί (?) το θέμα

Edited by stendor
Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβάθμιση σε iOS 9 μου εμφανίζει στην οθόνη αυτο το μήνυμα. Το βγάζει και εσάς; Υπάρχει περίπτωση να εχω τίποτα επιπλέον χρεώσεις;

[ATTACH]64442[/ATTACH]

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβάθμιση σε iOS 9 μου εμφανίζει στην οθόνη αυτο το μήνυμα. Το βγάζει και εσάς; Υπάρχει περίπτωση να εχω τίποτα επιπλέον χρεώσεις;

[ATTACH]64442[/ATTACH]

 

Αυτό κανονικά το βγάζει όταν ενεργοποιείς facetime/imessages... Εσένα στο βγάζει συνέχεια;

 

Εμένα η wind αν απενεργοποιήσω τα παραπάνω και τα ενεργοποιήσω πάλι, μου χρεώνει 20 λεπτά ως αποστολή sms στο εξωτερικό...

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 9
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...