Jump to content

Δωρεάν τηλεφωνήματα σε Ευρώπη-ΗΠΑ!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ην Jajah Voip την ξέρετε?

 

Στην Jajah χρειάζεστε το Internet μόνο για να μπείτε στο site της εταιρίας και από εκεί να δηλώσετε 2 τηλεφωνικούς αριθμούς. Ο ένας αριθμός είναι ο αριθμός από τον οποίο θέλετε να καλέσετε και ο δεύτερος αριθμός είναι ο αριθμός που θέλετε να καλέσετε.

 

Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο εδώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ην Jajah Voip ξέρετε?

 

Στην Jajah χρειάζεστε το Internet μόνο για να μπείτε στο site της εταιρίας και από εκεί να δηλώσετε 2 τηλεφωνικούς αριθμούς. Ο ένας αριθμός είναι ο αριθμός από τον οποίο θέλετε να καλέσετε και ο δεύτερος αριθμός είναι ο αριθμός που θέλετε να καλέσετε.

 

Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο εδώ

Μάλιστα..

Καλό ακούγεται για όσους δεν έχουν καλή σύνδεση!

Δηλαδή ο σέρβερ τους μας καλεί και τους 2, και απλά συνδέει τη συνομιλία.

Έξυπνο! :)

Άμα του δώσεις ότι το δικό σου τηλέφωνο είναι κινητό σε χρεώνει πιο πολύ?

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στην σελίδα τους κάπου έχει τα RATES. Εκεί βάζεις το τηλεφωνό σου και το τηλέφωνο που θέλεις να καλέσεις και σου λέει πόσο θα είναι η χρέωση.

Νομίζω στην TRIAL φάση δεν μπορείς να καλέσεις κινητά τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά δεν ξέρω αν το έχετε ξαναπει, πάντως παρατήρησα αυτό:

100% Free, no call setup! Max 20hrs per month of free calls.

:(:(

Τελικά μάθαμε το όριο που είχαν!(δεν είναι και λίγες οι 20 ώρες εδώ που τα λέμε:p)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν το έχετε ξαναπει, πάντως παρατήρησα αυτό:

100% Free, no call setup! Max 20hrs per month of free calls.

:(:(

Τελικά μάθαμε το όριο που είχαν!(δεν είναι και λίγες οι 20 ώρες εδώ που τα λέμε:p)

 

gia to voipbuster milas? ego milao edo kai 6 mines kathe mera mia me 2 ores pantos...

Link to comment
Share on other sites

* Max 300 minutes per week of free calls, measured over the last 7 days. Unused free minutes cannot be taken to the following week(s). If limit is exceeded, a minimal rate of 1ct/min will be charged.

 

Αυτο σαν να μη μου αρεσει πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Παει και το voipbuster και το voipdiscount.

Σε λιγο θα ελαττωσουν και τα λεπτα και κλαφτα χαραλαμπε....

Λεει πουθενα ποσος χρονος σου μενει?

Link to comment
Share on other sites

* Max 300 minutes per week of free calls, measured over the last 7 days. Unused free minutes cannot be taken to the following week(s). If limit is exceeded, a minimal rate of 1ct/min will be charged.

 

Αυτο σαν να μη μου αρεσει πολυ...

E σε λίγο κι αυτοί θα βάλουν και λίμιτ ανά 24ωρο... Τι να πεις... Ήμαρτον. Αλλά και πάλι παραμένει το πιο φθηνό voip.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες τη βδομάδα (ή 20 ώρες το μήνα) δίνουν δηλαδή πλέον δωρεάν.. και μετά κόστος 1 cent/minute.

 

Πολύ λίγος χρόνος σε σχέση με πριν που ήταν απεριόριστος!..κρίμα που άλλαξε.. αλλά από την άλλη φαντάζομαι πως έτσι θα αντέξει περισσότερο επιχειρηματικά..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες τη βδομάδα (ή 20 ώρες το μήνα) δίνουν δηλαδή πλέον δωρεάν.. και μετά κόστος 1 cent/minute.

 

Πολύ λίγος χρόνος σε σχέση με πριν που ήταν απεριόριστος!..κρίμα που άλλαξε.. αλλά από την άλλη φαντάζομαι πως έτσι θα αντέξει περισσότερο επιχειρηματικά..

Ακριβώς, τουλάχιστον ας σκεφτούμε το τελευταίο. Προφανώς είδαν και έπαθαν από την κατάχρηση... Αν κάποιοι είχαν ανοιχτές γραμμές επί ώρες, ε λογικό είναι να απαιτείται κάποιο όριο. Και πάλι επαναλαμβάνω είναι ασυναγώνιστο όμως.

Link to comment
Share on other sites

Με τους τρόπους πληρωμής τη έγινε?

Γιατί πλέον όταν πάω να βάλω μονάδες μου βγάζει μόνο Moneybookers , Regular Bank Transfer και Redeem Voucher?

 

Ξέρει κανείς τίποτα? πάντος στην αρχική σελίδα κάτω συνεχίζει να δείχνει στα Payment methods το Paypal και τα υπόλοιπα.

 

Ευτυχώς στον κωδικό μου έχω ακόμα χρήματα..αλλά ήθελα να βάλω σε έναν φίλο μου και δεν έχω όρεξη να ανοίγω 100 κωδικούς σε moneybookers κτλ..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Emena pali mou leei gia monades enw kalw se stathero ellada. ti lete na ginete? You have insufficient founds kai mpla mpla...

Εάν μιλάς για VoipBuster προφανός ξεπέρασες τα 300 λεπτά εβδομαδιαία...

Link to comment
Share on other sites

To VoipBuster πήρε είδηση του πακετοκόφτες και ανέπτυξε μία νέα υπηρεσία :)

 

Δείτε screenshots στα links που ακολουθούν:

http://www.exchangingcenter.com/myphone/voipbuster1.JPG

http://www.exchangingcenter.com/myphone/voipbuster2.JPG

Link to comment
Share on other sites

Το sipdiscount παιζει να μην εχει οριο, τις τελευταιες 7 μερες εχω μιλησει πανω απο 600 λεπτα και δεν με εχει χρεωσει.
Link to comment
Share on other sites

Το sipdiscount παιζει να μην εχει οριο, τις τελευταιες 7 μερες εχω μιλησει πανω απο 600 λεπτα και δεν με εχει χρεωσει.

Ρε παιδιά, νομίζω ότι το sipdiscount που έβαλα 10€, όπως και το voipbuster που είχα, έχουν μια μικρή καθυστέρηση. Είναι πολύ μικρή, απλά μου φαίνεται περίεργο γιατί στο i-call δεν υπάρχει καθόλου καθυστέρηση.

Μπορώ να κάνω κάτι με αυτό?

Η γραμμή μου δεν έχει πρόβλημα με πακέτα, αφού είναι llu.

Περιμένω απάντηση :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το παρατηρώ αυτό... Μιλάω σε σταθερό στον Καναδά χωρίς αισθητή καθυστέρηση ενώ σε σταθερό στην Ελλάδα είναι αρκετά αισθητή. Φταίει το οτι οι servers τους είναι μακριά απο την Ελλάδα, ενώ του i-call (altec) είναι εδώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το voipbuster μπορούμε να στέλνουμε και SMS τώρα! Όχι δωρεάν, αλλα με χρέωση 0.05€/SMS. Μόλις έστειλα στον εαυτό μου!

2006-05-28 01:12:35 SMS to +30694643XXXX 00:00:00 € 0.0500

 

Βασικά κάντε Login και θα δείτε πως έχει και μια καινούρια επιλογή για να πάρεις τηλέφωνo όχι μέσω VoIP!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...