Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα e-shop το εχουν σιγουρα αλλα ισως να εχει περιορισμενο χρωμα (ενα διαστημα δινανε μονο λευκο)..δες στην mediamarkt νομιζω παιζει κι εκει...επεισης κανε το κλασσικο χτυπα το στο σκρουτζ και θα σου βγαλει ενα καρο μαγαζια..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω το πηρα απο cityshop για τον ανηψιο μου και παιζει να ηταν τελευταιο σε ασπρο.μηπως ξερουμε τι ρομ θα εχει?international?και αν θα εχει play store?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια που ειναι ο λογαριασμος flyme κ που ειναι το ρουτ δεν μπορω να τα βρω...global beta 5

 

Στην global δεν έχει να κάνεις log in στον flyme λογαριασμό...μπορείς να κατεβάσεις το apk user center αλλά πάλι δεν κερδιζεις κάτι...ούτε να επαναφέρεις αυτα που έκανες backup στον λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Στην global δεν έχει να κάνεις log in στον flyme λογαριασμό...μπορείς να κατεβάσεις το apk user center αλλά πάλι δεν κερδιζεις κάτι...ούτε να επαναφέρεις αυτα που έκανες backup στον λογαριασμό.

 

και ρουτ πως θα κανουμε?

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο τα windows 10 δεν βλέπουν το κινητό, ούτε στο laptop ούτε στο PC, παλαιότερα δεν είχα πρόβλημα.

 

Πρέπει ίσως να κάνω κάποιες ρυθμίσεις στο κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο τα windows 10 δεν βλέπουν το κινητό, ούτε στο laptop ούτε στο PC, παλαιότερα δεν είχα πρόβλημα.

 

Πρέπει ίσως να κάνω κάποιες ρυθμίσεις στο κινητό?

 

Εμένα δε μου διαβάζει όλη την sd. Μόνο τις πολύ πρόσφατες φωτο!! Και γω με windows 10 είμαι και πριν δεν είχα πρόβλημα!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε οταν εχουν 2 καρτες sim στη συσκευη και δεν εχει καρτα sd ποσα gb μενουν ελευθερα σαν αποθηκευτικος χορος ?

και επισης 4g εχεις και στις 2 καρτες sim ταυτοχρονα η σε μια ?

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις->ασφαλεια->δικαιώματα ρουτ

 

 

δεν βλεπω καμμια τετοια επιλογη...μηπως δεν εχει ρουτ η beta? λεω εγω τωρα... :help:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους

προσπαθω να αναβαθμισω σε 4.5.4.2I μεσω εντολης στο terminal (δεν ειναι η πρωτη φορα που το κανω) και μου βγαζει το εξης

dd: /sdcard/system-i.img no such file or directory

καμμια ιδεα ...?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως θα συχρονισω τις επαφες μου που εχω στο gmail μου ?
Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω καμμια τετοια επιλογη...μηπως δεν εχει ρουτ η beta? λεω εγω τωρα... :help:

 

Πρέπει να κατεβάσεις το apk του user Center και στην συνέχεια να πας ρυθμίσεις/ασφαλεια και κάτω σου λέω ΡΙΖΙΚΗ ΑΔΕΙΑ και κανεις ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους

προσπαθω να αναβαθμισω σε 4.5.4.2I μεσω εντολης στο terminal (δεν ειναι η πρωτη φορα που το κανω) και μου βγαζει το εξης

dd: /sdcard/system-i.img no such file or directory

καμμια ιδεα ...?

Δώσε δυο φορές την εντολή -su πριν την dd.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Δώσε δυο φορές την εντολή -su πριν την dd.

 

Έκανα τλκ αλλαγή id και αναβάθμισα κανονικά μέσω ota. Νομίζω είναι η καλύτερη λύση τλκ.

Link to comment
Share on other sites

επειδη εγω το κιν το πηρα χθες και ειμαι λιγο ασχετος

εχω το flyme 4.5.2 υπαρχει αναβαθμιση και αν ναι πως το αναβαθμιζω ?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κατεβάσεις το apk του user Center και στην συνέχεια να πας ρυθμίσεις/ασφαλεια και κάτω σου λέω ΡΙΖΙΚΗ ΑΔΕΙΑ και κανεις ρουτ.

 

 

οκ ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα την beta 5 αλλα την Α μπορω να σβησω εφαρμογες τυπου ΚΑΙΡΟΣ, NEWS και τα συναφη η θα εχω καποιο θεμα;
πως κανετε αναβαθμιση στο flyme ?
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις απο την επισημη ιστοσελιδα της flyme την νεα εκδοση αναλογα.με το μοντελο
και μετα ?
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η επίσημη ιστοσελίδα γιατι βρηκα μια αλλα για m2 note εχει την 4.5.4.2, δεν εχει 5?

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...