Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ το ίδιο άκριβως.Πήρα το m2 απο panda για τον αδερφό μου και η ρομ που έχει περασμένη έχει κάποια θεματάκια.Ειδικά σε κάποιες ρυθμίσεις όταν πάει να κάνει κράσαρει και τον πετάει στην αρχική.

 

Οπότε άμα κάνω την διαδικασία που έχει στην αρχική θα είναι οκ?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ολα αυτα κανονικα απο το Iντερνετ; Δλδ με λιγα λογια του κανω ρουτ εγω;

 

Root κανεις κανοτνας log in sto flyme και ανοιγοντας τα system privilage!

Περνας αλλη ρομ εσυ δν κανεις ροοτ!

Link to comment
Share on other sites

Root κανεις κανοτνας log in sto flyme και ανοιγοντας τα system privilage!

Περνας αλλη ρομ εσυ δν κανεις ροοτ!

 

Αααα μαλιστα! Επομενως το κανω ετσι..

 

Απλά πέρνα την τελευταία stable ιντερνατιοναλ ρομ

 

Μονο I η μπορω και οποιαδηποτε Α?

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό; Για πιο λόγο ευθύνεται η συσκευή; Δεν διορθώνεται με κάποιο τρόπο;

 

Έχω το m1 note και είχα το ίδιο πρόβλημα με το viber. Η meizu έχει προεγκατεστημενη μια εφαρμογή με το όνομα ασφάλεια, έχει μια πράσινη ασπίδα για σήμα. Από εκεί μέσα αφήνεις τις εφαρμογές να τρέχουν κανονικά από πίσω ακόμα κ αν τις σβήσεις από το task manager.

Link to comment
Share on other sites

Απλά γενικά είμαι υπέρ από τη στιγμή που μένεις Ευρώπη να έχεις την international version.. Και είδα κιόλας ότι για το μ2 νοτε χθες βγήκε νέα stable. Αν θες φυσικά βάλε την τελευταία κινέζικη.. Ότι θες
Link to comment
Share on other sites

Απλά γενικά είμαι υπέρ από τη στιγμή που μένεις Ευρώπη να έχεις την international version.. Και είδα κιόλας ότι για το μ2 νοτε χθες βγήκε νέα stable. Αν θες φυσικά βάλε την τελευταία κινέζικη.. Ότι θες

 

Απλα ρωταω με βαση την ευκολια στο να περασεις την Α αντι για Ι που θελει λιγο ψαξιμο.. :P :)

Link to comment
Share on other sites

Απλα ρωταω με βαση την ευκολια στο να περασεις την Α αντι για Ι που θελει λιγο ψαξιμο.. :P :)

 

Ψαξε στο νημα εχει αναλυτικες οδηγιες απο Α να περασεις Ι ρομ!

ακουληθατες πιστα και θα το καταφερεις σχετικα ευκολα!

Link to comment
Share on other sites

Πως συνχρονιζει τις επαφες απο google το meizu? Προσπαθω να βρω αλλα τιποτα. Ακυρο τελικα...εκανα αναβαθμιση και ολα οκ. Edited by telnet05
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθείς τις οδηγίες εδώ:

http://www.flyme.cn/en/firmwarelist-56-1.html

 

Προσοχή. Όσα σου λέω αφορούν την Ευρωπαϊκή (International) έκδοση. Αν δεν έχεις αυτή, πρέπει να ακολουθήσεις τις οδηγίες εδώ: https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu

Γεια χαρά

έχω στα χέρια μου 3 meizu 2 note από Κίνα και θα ασχοληθώ αυτές τις μέρες να αλλάξω τα firmwares τους στην international.

Στον οδηγό [Guide] How to install (I) International firmware on your Chinese-mainland Meizu

που έχει στο forum https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu

έχει 2 διαφορετικές μεθόδους. Προτείνετε να ασχοληθώ με κάποια συγκεκριμένη από τις 2? ως λιγότερο μπελαλίδικη, ποιο ασφαλή ή σύντομη κλπ

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Την δεύτερη. Δεν θέλει πισι, θα σου πάρει 10 λεπτά αν τα κάνεις σωστά

 

Θελει pc για να μετατρεψει τα zips σε img!

αλλα ναι ειναι η πολυ πιο ευκολη κλτρα την δευτερη!

Αλλα θελει υπομονη περιμενε 10 λεπτα και μν βιαστεις να το κανεις επανεκινηση!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι νεος στο forum, θελω να αγορασω το κινητο απο vickmall, ειδα το συγκεκριμενο μηνυμα

The M2 Note can not be update, or the Russian,Italian ,Greece ..Language will lose.when we get the newest ROM ,will let you know .

Λετε να περιμενω ποτε θα διορθωθει το προβλημα ή να το παρω και το κανω και μονος μου αν μπορω?

Οποιος μπορει ας βοηθησει γιατι εχω ξεμεινει απο κινητο εδω και μερες.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι νεος στο forum, θελω να αγορασω το κινητο απο vickmall, ειδα το συγκεκριμενο μηνυμα

The M2 Note can not be update, or the Russian,Italian ,Greece ..Language will lose.when we get the newest ROM ,will let you know .

Λετε να περιμενω ποτε θα διορθωθει το προβλημα ή να το παρω και το κανω και μονος μου αν μπορω?

Οποιος μπορει ας βοηθησει γιατι εχω ξεμεινει απο κινητο εδω και μερες.

Ευχαριστω

Καλώς ήλθες

Στο 1o ποστ υπάρχει οδηγός πως να βάλεις International rom ώστε να έχεις Ελληνικά.

Δεν υπάρχει κάποιο θέμα.

Μπορείς να τους πεις να σου περάσουν αυτοί την τελευταία International αλλά συνήθως περνάνε την 4.5.3Ι οπότε όταν το παραλάβεις θα πρέπει να του περάσεις εσύ την τελευταία 4.5.4.1Ι

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση, εγω θελω η γλωσσα του τηλεφωνου να ειναι αγγλικη απλα να υπαρχει και η δυνατοτητα να γραψω ελληνικα για τα μηνυματα μονο. Αρα σε τι γλωσσα να τους πω να κανουν εγκατασταση.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση, εγω θελω η γλωσσα του τηλεφωνου να ειναι αγγλικη απλα να υπαρχει και η δυνατοτητα να γραψω ελληνικα για τα μηνυματα μονο. Αρα σε τι γλωσσα να τους πω να κανουν εγκατασταση.

Άμα θες Αγγλικά μην τους πεις τίποτα. Λογικά θα το στείλουν με Α firmware που έχει αγγλικά. Για πληκτρολόγιο ελληνικό αν δεν απατώμαι έχει ήδη μέσα οπότε όλα καλά. Ας πει και κάποιος που έχει μείνει με το Α firmware αν έχει όντως ελληνικό πληκτρολόγιο για σιγουριά.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη εσβησα μια εφαρμογη του συστηματος και brickara το τηλ πηγα αναγκαστηκα σε Α firmware!

Οτι google installer και να κατεβασα οτι play store και να εψαξα κανει κανονικα Log in αλλα δν μ κατεβαζει καμια εφαρμογη ολα ερρορ μου τα βγαζει οποτε το Ι firmware ειναι must have(μπορει να εχω μονο εγω το προβλημα με το play store) αλλα κ απο μπαταρια το Ι το ειδα να παει λιγο κλτρα γτ στο Α τρωνε χωρις λογο παρα παρα πολυ μπαταρια τα google play services

Link to comment
Share on other sites

Eπειδη εσβησα μια εφαρμογη του συστηματος και brickara το τηλ πηγα αναγκαστηκα σε Α firmware!

Οτι google installer και να κατεβασα οτι play store και να εψαξα κανει κανονικα Log in αλλα δν μ κατεβαζει καμια εφαρμογη ολα ερρορ μου τα βγαζει οποτε το Ι firmware ειναι must have(μπορει να εχω μονο εγω το προβλημα με το play store) αλλα κ απο μπαταρια το Ι το ειδα να παει λιγο κλτρα γτ στο Α τρωνε χωρις λογο παρα παρα πολυ μπαταρια τα google play services

 

Το ιδιο θεμα ειχα και εγω με το store και δεν κρατησα την Α που μου φανηκε πιο γρηγορη

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται...

Εχω συνδεσει το κινητο πρωτη φορα με τα logitech ηχεια μου κ ακουω mp3... Κατευθειαν παθαινω σοκ απο την ποιοτητα του ηχου, αισχος! Ψαχνοντας λιγακι πετυχα πολυ καλο αποτελεσμα βαζοντας μεσα απο την εφαρμογη του κινητου music τον ισοσταθμιστη στο rock και το dirac hd sound στο sennheiser ie8i.

Aν βρει καποιος μια καλυτερη ρυθμιση ας ενημερωσει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Το κινητό αυτό γράφει ότι υποστηρίζει αυτά τα δίκτυα Connectivity Technology: GSM + WCDMA + TD-SCDMA + FDD-LTE + TD-LTE (Dual Nano-SIM Card Dual Standby)

Network Band: 2G: GSM 850/900/1800/1900 + 3G: WCDMA B1/2/5/8 + TD-SCDMA B34/39 + 4G: TD-LTE B38/39/40/41 + FDD-LTE B1/3/7

Το παίρνω άφοβα έτσι;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χάλια η ποιότητα του ήχου και μέσω Bluetooth.... Πολύ χαμηλή

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χάλια η ποιότητα του ήχου και μέσω Bluetooth.... Πολύ χαμηλή

 

Στο αυτοκίνητο δε παρατήρησα κάποιο θέμα στον ήχο. Αντίθετα, παίζοντας μουσική μέσω του ηχείου της συσκευής, υπάρχει μια ελάχιστη παραμόρφωση.

Expert Insurance Solutions provider

Meizu M2 Note 16 GB (+65 GB Micro SD)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...