Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα κλικ επάνω και μου άνοιγε λευκή σελίδα που έγραφε επάνω root access εάν θυμάμαι καλά . Εκεί φαίνονταν αργότερα οι εφαρμογές busibox terminal emulator και κάποιες άλλες μετά την εγκατάστασή τους και με παρατεταμένο κλικ επάνω τους έβγαινε pop up που μου έδινε τρεις επιλογές : Disable / Ask / Allow .

Τέλος καλό όλα καλά πλέον όπως γράφω στο παραπάνω ποστ .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου ήρθε σήμερα απο το ευρωπαϊκό store του geekbuying αλλα δεν βλέπω store ενω βλέπω πολλές κινεζικές εφαρμογές... Ολα αυτα ενω είχα επιλογή τα ελληνικά ανοίγοντας το...

Φαντάζομαι εχω κινεζική έκδοση; Γυρνάει εύκολα;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα απο το ευρωπαϊκό store του geekbuying αλλα δεν βλέπω store ενω βλέπω πολλές κινεζικές εφαρμογές... Ολα αυτα ενω είχα επιλογή τα ελληνικά ανοίγοντας το...

Φαντάζομαι εχω κινεζική έκδοση; Γυρνάει εύκολα;

 

ποια εκδοση εχεις;

τις κινεζιες να τις παγωσεις με το titanium αν εισαι ρουτ

Link to comment
Share on other sites

4.5.1A άρα καταλαβαίνω οτι δεν εχω διεθνή έκδοση και πρέπει να την εγκαταστήσω... Αν εχω καταλάβει καλα αν το κάνω αυτο δεν θα μπορώ να κάνω ΟΤΑ....

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

4.5.1A άρα καταλαβαίνω οτι δεν εχω διεθνή έκδοση και πρέπει να την εγκαταστήσω... Αν εχω καταλάβει καλα αν το κάνω αυτο δεν θα μπορώ να κάνω ΟΤΑ....

 

οχι δεν εχεις international

στην πρωτη σελιδα αυτου του θεματος εχει λινκ που σε παει σε αναλυτικο οδηγο για το πως θα περασεις την 4.5.4ι που ειναι international

ΟΤΑ δεν θα μπορεις να χρησιμοποιησεις αλλα οτι αναβαθμιση κανεις θα την κανεις με τον τροπο που λεει ο οδηγος

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα απο το ευρωπαϊκό store του geekbuying αλλα δεν βλέπω store ενω βλέπω πολλές κινεζικές εφαρμογές... Ολα αυτα ενω είχα επιλογή τα ελληνικά ανοίγοντας το...

Φαντάζομαι εχω κινεζική έκδοση; Γυρνάει εύκολα;

 

Κανε λογαριασμο στο flyme και μετα κατεβασε απο το δικο τους store (εφαρμογες το λεει νομιζω) το google installer απο εκει διαλεγεις ποιες εφαρμογες τηε google θελεις να κατεβασεις δηλαδη play store ,Gmail κλπ.

Λογικα εχεις την 4.5.3Ι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα αγορασα το συγκεκριμενο κιν απο public ελληνικοτατο με playstore αλλα δεν μπορω να συγχρονισω με τιποτα τις επαφες μου στο google.

Oποιος ξερει ας βοηθησει ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα αγορασα το συγκεκριμενο κιν απο public ελληνικοτατο με playstore αλλα δεν μπορω να συγχρονισω με τιποτα τις επαφες μου στο google.

Oποιος ξερει ας βοηθησει ευχαριστω

 

Καλησπέρα.

 

Ακολουθώντας τις οδηγίες προχωράς σε αναβάθμιση στη τελευταία έκδοση που διορθώνει το πρόβλημα:

http://www.flyme.cn/en/firmwarelist-56-1.html

 

Στη συνέχεια πέρασε ξανά το Google λογαριασμό σου και είσαι έτοιμος.

Expert Insurance Solutions provider

Meizu M2 Note 16 GB (+65 GB Micro SD)

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω εδω και ενα μηνα το τηλεφωνο και θα μ ερθει με κινεζικη ρομ προφανως!

Να κρατησω την Κινεζικι(δν με ενδιαφερουν τα Ελληνικα μονο πληκρολογιο που ετσι και αλλιως χρησιμοποιω το swiftkey) η να περασω International?

Με ενδιαφερει να ειναι πιο σταθερη κ κλτρη διαχειριση μπαταριας υπαρχει διαφορα αναμεσα στις δυο?

Και το ενδεχομενο του οτι θα χασω ΟΤΑ updates δν ειναι πιο "μπελαλιδικο" να πρεπει να κανεις την ιδια διαδικασια ξανα κ ξανα η να υπαρχει φοβος μπρικαρισματος η κατι παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites

και να μπρικαρει επανερχεται πολυ ευκολα, εμενα π.χ. με μπρικαρε και το επανεφερα πολυ ευκολα στην 4,5,2Α και μετα ξανα με το κολπο στην 4,5,4Ι

προχωρα στην ιντερνασιοναλ που κατα την γνωμη μου ειναι πιο σταθερη εχει play store χωρις να κανεις αλχημιες και καλυτερη διαχειριση μπαταριας

Edited by admen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Ακολουθώντας τις οδηγίες προχωράς σε αναβάθμιση στη τελευταία έκδοση που διορθώνει το πρόβλημα:

http://www.flyme.cn/en/firmwarelist-56-1.html

 

Στη συνέχεια πέρασε ξανά το Google λογαριασμό σου και είσαι έτοιμος.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου μολις το εκανα και λειτουργει μια χαρα τωρα με τις επαφες.:O

Link to comment
Share on other sites

και να μπρικαρει επανερχεται πολυ ευκολα, εμενα π.χ. με μπρικαρε και το επανεφερα πολυ ευκολα στην 4,5,2Α και μετα ξανα με το κολπο στην 4,5,4Ι

προχωρα στην ιντερνασιοναλ που κατα την γνωμη μου ειναι πιο σταθερη εχει play store χωρις να κανεις αλχημιες και καλυτερη διαχειριση μπαταριας

 

Επαναφορα πως γινεται ομως γιατι δν εχω και μεγαλη εμπειρια με αυτα!

Αμα εχει κλτρη μπαταρια τοτε θα το επιχειρησω να περασω την Ι!

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι με τον ίδιο τρόπο περνώντας το 4.5.3Α firmware .

 

 

Με διπλό κλικ στο κουμπί του bluetooth ακουστικού κάνει επανάκληση ακόμη και με κλειδωμένη οθόνη , ξέρει κανείς πως μπορούμε να το απενεργοποιήσουμε αυτό ?

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι με τον ίδιο τρόπο περνώντας το 4.5.3Α firmware .

 

 

Με διπλό κλικ στο κουμπί του bluetooth ακουστικού κάνει επανάκληση ακόμη και με κλειδωμένη οθόνη , ξέρει κανείς πως μπορούμε να το απενεργοποιήσουμε αυτό ?

 

Αμα εχει brickaristei εισαι σε bootloop η δν bootarei καν η συσκευη..

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορα πως γινεται ομως γιατι δν εχω και μεγαλη εμπειρια με αυτα!

Αμα εχει κλτρη μπαταρια τοτε θα το επιχειρησω να περασω την Ι!

 

πας recovery και οταν το συνδεσεις με τον υπολογιστη σε δειχνει εναν φακελο που λεει recovery χωρητικοτητας περιπου 1 γιγα εκει μεσα περνας το update.zip που κατεβαζεις δλδ την 4,5,2Α που ανεφερα το αποσυνδεεις απο τον υπολογιστη μολις φορτωσει και πατας upgrade απο το recovery του κινητου και αρχιζει και φορτωνει

και μολις τελειωσει μπαινει και εχεις την 4,5,2Α

την 4,5,4I δεν μπορεις να την φορτωσεις με αυτο τον τροπο δεν την δεχεται επειδη ειναι Κινεζικων προδιαγραφων το κινητο γι αυτο μετα κανουμε το κολπο και την φορτωνουμε με τον τροπο του οδηγου

Link to comment
Share on other sites

πας recovery και οταν το συνδεσεις με τον υπολογιστη σε δειχνει εναν φακελο που λεει recovery χωρητικοτητας περιπου 1 γιγα εκει μεσα περνας το update.zip που κατεβαζεις δλδ την 4,5,2Α που ανεφερα το αποσυνδεεις απο τον υπολογιστη μολις φορτωσει και πατας upgrade απο το recovery του κινητου και αρχιζει και φορτωνει

και μολις τελειωσει μπαινει και εχεις την 4,5,2Α

την 4,5,4I δεν μπορεις να την φορτωσεις με αυτο τον τροπο δεν την δεχεται επειδη ειναι Κινεζικων προδιαγραφων το κινητο γι αυτο μετα κανουμε το κολπο και την φορτωνουμε με τον τροπο του οδηγου

 

Sorry αμα γινομαι κουραστηκος αλλα recovery mode μπαινεις κρατοντας volume up (ενω ειναι κλειστο) και συνδεοντας το pc?

Με το μονο κινητο που εχω ασχοληθει με ροοτ custom roms κτλ ηταν το g2 που ηταν αρκετα ευκολο και ειχε παντου οδηγους για το meizu δν βρησκω τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό υποστηρίζει 4g+ ; Βλέπω συχνά τέτοια ένδειξη....

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό υποστηρίζει 4g+ ; Βλέπω συχνά τέτοια ένδειξη....

 

Όπως αναφέρεται στην ιστοσελίδα της συσκευής Network Type: FDD-LTE / TD-LTE / TD-SCDMA / WCDMA / GSM. Εδώ το αξιοσημείωτο είναι το FDD-LTE που ουσιαστικά είναι η υποστήριξη των τελευταίων δικτύων 4G & LTE (Cat 4). Εξ' όσων θυμάμαι από τη στιγμή που μια συσκευή υποστηρίζει LTE Cat 4 τότε υποστηρίζει 4G/ 4G+. Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος.

Expert Insurance Solutions provider

Meizu M2 Note 16 GB (+65 GB Micro SD)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το 4G+ ειναι cat 6 ....

Το δουλεύω απο το πρωί και δεν μπορώ να πω οτι εχω τρελαθεί.

Αδύναμο wifi ...

Επιςης Καποια στιγμή έχασα τα δεδομένα και επανήλθαν μονο με restart.

Η παραμετροποίηση του με το flyme ειναι απαράδεκτη. Δεν ξέρω αν βάλω άλλο launcher τι θα γίνει.

Σπαστικό επίσης που δεν εχει επιλογή να χρησιμοποεί μονο μια sim για τις κλήσεις.

Για τα λεφτα του βέβαια αξιοπρεπέστατο ειναι, αλλα οτι πληρώνεις παίρνεις.....

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το 4G+ ειναι cat 6 ....

Το δουλεύω απο το πρωί και δεν μπορώ να πω οτι εχω τρελαθεί.

Αδύναμο wifi ...

Επιςης Καποια στιγμή έχασα τα δεδομένα και επανήλθαν μονο με restart.

Η παραμετροποίηση του με το flyme ειναι απαράδεκτη. Δεν ξέρω αν βάλω άλλο launcher τι θα γίνει.

Σπαστικό επίσης που δεν εχει επιλογή να χρησιμοποεί μονο μια sim για τις κλήσεις.

Για τα λεφτα του βέβαια αξιοπρεπέστατο ειναι, αλλα οτι πληρώνεις παίρνεις.....

 

Καλημέρα!

 

Εγώ πάλι δε βρήκα κάτι αρνητικό , είτε στο WiFi είτε στη παραμετροποίηση. Πέρασα τον Nova Prime αλλά τελικά προτίμησα τον stock.

Expert Insurance Solutions provider

Meizu M2 Note 16 GB (+65 GB Micro SD)

Link to comment
Share on other sites

Στον ίδιο χώρο διπλα σε ολα τα τηλέφωνα της υπογραφής και επιπλέον το one plus two το meizu είχε το χαμηλότερο σήμα και μερικές φορές καθόλου σήμα. Συγκριτικά μιλάω πάντα όχι κατ εκτίμηση αυθαίρετα.

Είπες βέβαια τηλέφωνακι των 140 ευρώ ειναι μην περιμένουμε και παπάδες.....

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Στον ίδιο χώρο διπλα σε ολα τα τηλέφωνα της υπογραφής και επιπλέον το one plus two το meizu είχε το χαμηλότερο σήμα και μερικές φορές καθόλου σήμα. Συγκριτικά μιλάω πάντα όχι κατ εκτίμηση αυθαίρετα.

Είπες βέβαια τηλέφωνακι των 140 ευρώ ειναι μην περιμένουμε και παπάδες.....

Έκανα δοκιμή στο δικό μου WiFi και με full σήμα έπιασε 41 MB down (VDSL 50), ότι δηλαδή έβλεπα με Nexus 5 & HTC M8. Η δοκιμή έγινε με την εφαρμογή Speedtest.

Expert Insurance Solutions provider

Meizu M2 Note 16 GB (+65 GB Micro SD)

Link to comment
Share on other sites

Άλλο πράγμα λέμε......

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Άλλο πράγμα λέμε......

 

Ωραία. Για ποιο πράγμα μιλάς εσύ; Εγώ κατάλαβα ότι αναφερόμασταν στο ασύρματο δίκτυο.

Expert Insurance Solutions provider

Meizu M2 Note 16 GB (+65 GB Micro SD)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...