Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση μιας και το φορουμ του mx5 ειναι νεκρο..

αν η συσκευη ερθει με U firmware για να περασουμε την A απλα την ριχνουμε στη root της συσκευης και την κανουμε install?

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση μιας και το φορουμ του mx5 ειναι νεκρο..

αν η συσκευη ερθει με U firmware για να περασουμε την A απλα την ριχνουμε στη root της συσκευης και την κανουμε install?

 

 

Στο μ1 note το έκανα έτσι απλά. Πιστεύω να γίνεται και στις υπόλοιπες συσκευές. Καλό είναι να το κάνεις με clear data απλά πάρε ένα backup πριν κάνεις οτιδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει κανείς σε κινέζικη έκδοση (Α και οχι Ι) τα ελληνικά πως είναι με το morelocal; έχω αναβάθμιση για την 4.5.4.1Α και σκέφτομαι λίγο τα ελληνικά. Ισως κανώ την μετατροπή σε international αλλά δεν ξερω μήπως υποστηρίξουν πιο πολύ οι κινέζοι την Α. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που το δοκίμασα αρκετές φορές το μ2 note δεν με ενθουσίασε και σε σύγκριση με το m1 Είναι κατωτέρω και σε ταχύτητα αλλά πιστεύω και σε ποιότητα παρότι μοιάζουν ίδια.Η τιμή του βέβαια είναι πάρα πολύ καλή απο public με εγγύηση και δoσεις αλλά εγώ βρήκα ευκαιρία το m1 note και το πήρα και πραγματικά το θεωρώ ευκαιρία για όποιο το βρει κάτω απο 140.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως εγώ που το δοκίμασα αρκετές φορές το μ2 note δεν με ενθουσίασε και σε σύγκριση με το m1 Είναι κατωτέρω και σε ταχύτητα αλλά πιστεύω και σε ποιότητα παρότι μοιάζουν ίδια.Η τιμή του βέβαια είναι πάρα πολύ καλή απο public με εγγύηση και δoσεις αλλά εγώ βρήκα ευκαιρία το m1 note και το πήρα και πραγματικά το θεωρώ ευκαιρία για όποιο το βρει κάτω απο 140.antutu 50.600.

Link to comment
Share on other sites

Κατοπιν δοκιμης μου με φορτιστη 1αμπερ μπορω να πω οτι για μενα ειναι ο ιδανικοτερος! Η αυτονομια απο 1μιση μερα πηγε στις 3 μερες με αρκετα τηεφωνηματα και μετρια χρηση wifi.

Ενταξει καθυστερει η φορτιση αλλα κερδιζω σε διαρκεια!

 

Αν θελετε δοκιμαστε και πειτε εντυπωσεις...

Link to comment
Share on other sites

Κατοπιν δοκιμης μου με φορτιστη 1αμπερ μπορω να πω οτι για μενα ειναι ο ιδανικοτερος! Η αυτονομια απο 1μιση μερα πηγε στις 3 μερες με αρκετα τηεφωνηματα και μετρια χρηση wifi.

Ενταξει καθυστερει η φορτιση αλλα κερδιζω σε διαρκεια!

 

Αν θελετε δοκιμαστε και πειτε εντυπωσεις...

 

Επειδή είμαι ψιλοασχετος, που μπορώ να βρω φορτιστή 1αμπερ?

Αυτός που δίνει η Meizu πόσα αμπερ είναι?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι δεν κραταει ιστορικο κλησεων?επισης αν γινεται στις επαφες να βαλω διαφορετικους ηχους κλησης και να κανω ομαδες.ευχαριστω για την οποια απαντηση

Dust in the wind

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/snatch13/15577/183644/0/pao13.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αυτή τη στιγμή το βρίσκω 122 ευρώ στο GEARBEST από HK warehouse λέει. Θα το παίρνατε??

Πιθανόν αλλά θα περιμενα παραλαβή κατά τις 18 Γενάρη που γιορταζω κιόλας χαχαχαχ

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν αλλά θα περιμενα παραλαβή κατά τις 18 Γενάρη που γιορταζω κιόλας χαχαχαχ

 

τόσο πολύ λες?:lol:

Link to comment
Share on other sites

SOS! Παιδια σμρα ειχα ενα ατυχημα και οπως μ επεσε κατω διαπιστωσα οτι το κατω μισο μερος της οθονη δν πιανει η οθονη ενω στο πανω μισο μερος καθως και τα κουμπια πιανουν κανονικα!γνωριζει κανεις τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κύριοι. Το έχει φίλος από παμπλικ και όλα καλά, εκτός του dialer. Του βγαίνει πρώτα νούμερο και μετά από 5 χτυπήματα το όνομα..
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ψιλοασχετος, που μπορώ να βρω φορτιστή 1αμπερ?

Αυτός που δίνει η Meizu πόσα αμπερ είναι?

Απο εξωτερικο http://www.banggood.com/Original-EU-AC-5V-1A-USB-Charger-Adapter-For-DOOGEE-Mobile-Phone-p-936394.html ή απο εδω σε καταστηματα κινητων ή καταστηματα wind vodafone κτλ.

Ο μαμα ειναι 2A.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κύριοι. Το έχει φίλος από παμπλικ και όλα καλά, εκτός του dialer. Του βγαίνει πρώτα νούμερο και μετά από 5 χτυπήματα το όνομα..

και εγω απο public το πηρα αλλα δεν εχω τετοιο θεμα.μου τα εμφανιζει κανονικα.το μονο θεμα που εχω ειναι οτι μετα απο επανακινιση του τηλεφωνου μου λεει οτι δεν υπαρχει καρτα sim και πρεπει να παρω ενα τηλεφωνο σε καποιον αριθμο και αμεσως μου εμφανιζει και τις δυο καρτες ενεργες.δεν ξερω αν ειναι ετσι απο κατασκευης η ειναι καποιο προβλημα του τηλεφωνου

Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα για την σύζυγο, πολύ ωραίο τηλέφωνο. Το πήρα από public του πέρασα και την 4.5.4.1Ι, όλα καλά.

 

Κάποιες απορίες που αφορούν το flyme:

 

1, Πως εναλλάσσω sim που χρησιμοποιώ εκείνη την στιγμή, πχ για να κάνω τηλεφωνο? - OK το βρήκα

 

2, Πως μπορώ να απαλλαγώ από τις γλώσσες που δεν μου χρειάζονται όταν στέλνω μήνυμα ή πληκτρολογώ στον browser? Είναι εκνευριστικό να πρέπει να περάσω από 16 γλώσσες για να πάω από τα αγγλικά στα ελληνικά. (να περάσω swipe?)

 

3, Πως ελέγχω την χρήση data, δηλαδή πόσο έχω χρησιμοποιήσει, και να βάλω και όριο.

 

4, Που είναι οι 'Επαφές' - Είναι στην εφαρμογή 'Τηλέφωνο'

 

5, Που είναι αυτο το 'Tips'?

 

6, Που είναι ο μαμα browser?

 

Παρατήρησα κινέζικα πάντως στο flyme πχ στο ξυπνητήρι το OK για επιβεβαίωση των αλλαγών...

Edited by harrispas
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μένα.εχω ενα κολλητο μου που αγορασε το m2 note.δεν μπορει με τιποτα να κανει συγχρονισμο επαφων απο το outlook.το κινητο αγοραστηκε χτες απο public.

οποιος μπορει ας βοηθησει!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μένα.εχω ενα κολλητο μου που αγορασε το m2 note.δεν μπορει με τιποτα να κανει συγχρονισμο επαφων απο το outlook.το κινητο αγοραστηκε χτες απο public.

οποιος μπορει ας βοηθησει!!

Πρέπει να κατεβάσει άλλο google installer να περάσει πάλι τις google εφαρμογές και μετα θα δουλέψει.

Ας δοκιμάσει να κατεβάσει το installer από τη κινεζική εφαρμογή που έχει για να κατεβάζεις εφαρμογές.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μένα.εχω ενα κολλητο μου που αγορασε το m2 note.δεν μπορει με τιποτα να κανει συγχρονισμο επαφων απο το outlook.το κινητο αγοραστηκε χτες απο public.

οποιος μπορει ας βοηθησει!!

Πρέπει να κατεβάσει άλλο google installer να περάσει πάλι τις google εφαρμογές και μετα θα δουλέψει.

Ας δοκιμάσει να κατεβάσει το installer από τη κινεζική εφαρμογή που έχει για να κατεβάζεις εφαρμογές.

πως λεγεται το google installer??και η κινεζικη εφαρμογη??

 

Αφου το κινητό ειναι από Public, ειναι Ευρωπαική έκδοση - δεν έχει google installer ή συναφή.-

Ας περάσει ο φίλος σου το outlook email του πρώτα και μετά θα συγχρονιστούν οι Επαφές.

Στα Android τηλέφωνα, o λογαριασμός Google/Gmail είναι μονόδρομος, αν υπάρχει ήδη (σαν 2η λύση), μπορεί εκει (μέσω ΗΥ) να κάνει εισαγωγή Επαφών από το Outlook και κατόπιν οι Επαφές gmail περνιούνται αυτόματα στο κινητό

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τέτοια θήκη μπορούμε να βρούμε για το κινητακι μας;

http://m.ebay.com/itm/271837413964?_mwBanner=1

Την έχω δει σε lg g2 και είναι απίστευτο το ποσο λεπτή και εφαρμοστή είναι. Είναι σαν σιλικόνης αλλά παρά πολύ λεπτή και σκληρη-δεν λυγίζει. Κάποια άλλη καλή θήκη που να μην παραμορφώνει το τηλ; Τώρα φοραω την σιλικόνη που δίνει δώρο το βικμολ και όταν μιλάω στο τηλ ο αντίχειρας μου πιέζει την σιλικόνη και αυτή το tempered glass και δημιουργεί φουσκαλα αέρα ο οποίος φεύγει όταν τελειώσω την κλήση! Αυτά με το glass του βικμολ, έχω καινούργιο αφορετο ένα της nillkin αλλά φοβάμαι να το βάλω μην κάνει το ίδιο με την πίεση της σιλικόνης...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τέτοια θήκη μπορούμε να βρούμε για το κινητακι μας;

http://m.ebay.com/itm/271837413964?_mwBanner=1

Την έχω δει σε lg g2 και είναι απίστευτο το ποσο λεπτή και εφαρμοστή είναι. Είναι σαν σιλικόνης αλλά παρά πολύ λεπτή και σκληρη-δεν λυγίζει. Κάποια άλλη καλή θήκη που να μην παραμορφώνει το τηλ; Τώρα φοραω την σιλικόνη που δίνει δώρο το βικμολ και όταν μιλάω στο τηλ ο αντίχειρας μου πιέζει την σιλικόνη και αυτή το tempered glass και δημιουργεί φουσκαλα αέρα ο οποίος φεύγει όταν τελειώσω την κλήση! Αυτά με το glass του βικμολ, έχω καινούργιο αφορετο ένα της nillkin αλλά φοβάμαι να το βάλω μην κάνει το ίδιο με την πίεση της σιλικόνης...

εγω φιλε μου πηρα αυτην απο ελλαδα απο ενα παιδι που τις φερνει απο εξω.φοραω και γιαλι στην οθονη και δεν εχω προβλημα κανενα με την θηκη.ειναι απλα πολυ ομορφη και προστατευει το τηλεφωνο αψογα.την πηρα σε μαυρο με ασημι το γυρω γυρω.http://www.ebay.com/itm/Ipaky-Soft-Back-Cover-PC-Bumper-Frame-Case-For-MEIZU-M2-Note-MX4-4-PRO-MEILAN-/400928581603?var=&hash=item5d5934a7e3:m:mQ2Wmkgymzan6aIrX93ghpQ και για την θηκη που γραφεις την εχω και αυτην απο εκει που πηρα και την αλλη

Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...