Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποίησα μια αγγλική πιστωτική συγγενή, με bbilling adress UK, shipping ad το σπίτι μου

Αμ έτσι πες!άντε καλοριζικο το τουμπανακι!

Ο άλλος φίλος πως παρήγγειλε απο amazon με την χρεωστική της Πειραιώς?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρελαβα πριν απο λιγα λεπτα. Μολις το ανοιξα, ολα καλα, ιντερνασιοναλ εκδοση, φοραει 4.5.1i. Τι να πω μαλλον ημουν τυχερος; εγω την εκανα γυρω στις 1:20 την παραγγελια. Πωλητης ηταν το amazon.it . μηπως επειδη το amazon πουλαει και βιβλια και ψηφιακες υπηρεσιες εφαρμογες κτλ που επιτρεπεται συμφωνα με την πνπ να αγορασεις απ εξω; τι να πω...
Link to comment
Share on other sites

Tips: We suggest that customers not update the system in case of losing the languages.

αυτα γραφει προσοχή αν αναβαθμίσετε απο 4.5.1 σε 4.5.2 με online αναβαθμιση χανετε τα ελληνικα. Επισης δεν ξερω για την 4.5.3 αν εχει ελληνικα..

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 24 συμβιωσης με το m2 οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ καλές. Σε συγκριση με το lg optimus g που ειχα μεχρι τωρα φαινεται το ιδιο αξιοπιστο σε οτι κι αν εκανα. Ειναι λιγο καλυτερο σε ολα. Δεν ειναι καμια ναυαρχιδα αλλα το ξερουμε αυτο. Ειναι σβελτο δςν ειχα κανε κολλημα η λαγκ. Καμερα θα ελεγα καλυτερη απο το g και το βραδυ. Εχει καλο μεγεθος για 5,5 και καθεται καλα στο χερι.

Σημερα εβαλα σιμ και εκανα κλησεις και δεν ειχα κανενα προβλημα. Μπαταρια φαινεται να αντεχει.απο 100% ειμαι στο 20% και εχω 5,5 ωρες οθονη αλλα οπως ειπα sim εβαλα σημερα. Αφησα ανοιχτο το wifi το βραδυ και εφαγε 6% σε 6 ωρες.

Οπως εχω αναφερει εχω international εκδοση απο amazon. Στα μενου δεν υπαρχει ιχνος κινεζικων και καθολου κινεζικες εφαρμογες. Η μεταφραση στα ελληνικα ειναι λιγο διαφορετικη απο αυτο που εχουμε συνηθισει. Δε μετανιωνω τα 50 ευρω παραπανω. Το δυσκολο θα ειναι να βρουμε καμια θηκη απο ελλαδα τωρα. Ξερει κανεις αν υπαρχει τιποτα; Οτι θελετε να μαθετε ρωτηστε... Sorry για το μεγαλο ποστ...

Link to comment
Share on other sites

εφτασε και σε εμενα απο ελληνικο μαγαζι (foxmall)δυστηχως χωρις ολα τα δωρα που λεγανε..κινεζοι μας το παιζουν,θα δειξει....

...ρε παιδια πως βλεπεις την προεπισκοπιση των εφαρμογων?εννοω που παταγες το home button και σου εδειχνε τι εχεις ανοικτο

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

εφτασε και σε εμενα απο ελληνικο μαγαζι (foxmall)δυστηχως χωρις ολα τα δωρα που λεγανε..κινεζοι μας το παιζουν,θα δειξει....

...ρε παιδια πως βλεπεις την προεπισκοπιση των εφαρμογων?εννοω που παταγες το home button και σου εδειχνε τι εχεις ανοικτο

 

Κανεις swipe προς τα πανω απο το κατω περιθωριο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ... Επίσης γιατί όταν κλειδώνει μου κλείνει το viber?επισης το notification led σου δουλευει? Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

παιδιά είναι κανείς που μπορεί να το παραγγείλει? θέλω να αγοράσω to m2 note απο minideal στα 135€
Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις;;.......

 

Το led γενικα δουλευει (οχι κατα τη φορτιση) δεν εχω παρατηρησει να μην δουλευει σε καποιες ειδοποιησεις. Για το viber δεν ξερω γιατι δεν το εχω βαλει ακομα στο τηλ. Προς το παρων το εχω σαν δευτερο μεχρι να ερθει η θηκη και το tempered glass.

Link to comment
Share on other sites

οντως δουλευει το led....το ατιμο το viber δεν μπορω να βρω γιατι κλεινει...

 

update:πρεπει να κλειδωθει η εφαρμογη για να μην κλεινει.taskbar και πατημενο το οικονιδιο.

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

Στα 140$ πλέον στο everbuying. Σε ανθρακί κιόλας που μου αρέσει.:lol:

Σκεφτόμουν το m2 στα 120$ presale, λόγο μικρότερων διαστάσεων...

Αλλά με αυτή την τιμή, συν ότι είναι σε στοκ μήπως να το ξανασκεφτώ;

 

Παλεύονται οι 5.5 ίντσες;

Στο κράτημα πως είναι το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω κ γω να το παραγγείλω...τι διαφορά έχει η international έκδοση;

αν επιλέξω την μη-international (φθηνοτερη) θα μπορεί το τηλ να είναι όλα στα ελληνικα;

θα έχει κάποιο θέμα με ευρος συχνοτητων, 3G/4G ;

Link to comment
Share on other sites

Στα 140$ πλέον στο everbuying. Σε ανθρακί κιόλας που μου αρέσει.:lol:

Σκεφτόμουν το m2 στα 120$ presale, λόγο μικρότερων διαστάσεων...

Αλλά με αυτή την τιμή, συν ότι είναι σε στοκ μήπως να το ξανασκεφτώ;

 

Παλεύονται οι 5.5 ίντσες;

Στο κράτημα πως είναι το κινητό;

 

είναι καλύτερο αυτο το μαγαζί απο το minideal?

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Θέλω κ γω να το παραγγείλω...τι διαφορά έχει η international έκδοση;

αν επιλέξω την μη-international (φθηνοτερη) θα μπορεί το τηλ να είναι όλα στα ελληνικα;

θα έχει κάποιο θέμα με ευρος συχνοτητων, 3G/4G ;

 

χωρις να σε παρω στο λαιμο μου(καινουργιος και εγω στο m2 )νομιζω δεν υπαρχει διαφορα περα απο την ρομ οπου στην κινεζικη πρεπει να βαλεις το playstore χειροκινητα και δεν εχει ελληνικα(νομιζω)μπορεις να φλασαρεις ομως την ευρωπαικη και να τελειωνεις.

ηδη στο meizufans καποιος εχει ανεβασει την τελευταια ευρωπαικη 4.5.2ι https://yadi.sk/d/fAwnX3oVi9DXG

 

 

είναι καλύτερο αυτο το μαγαζί απο το minideal?

τωρα με το cc θα τους φοβομουν ολους μιας και δεν εχεις paypal να σε ασφαλιζει.παλιοτερα θα θεωρουσα το minideal καλυτερο ...τωρα ?κοιτα καλυτερα τα νηματα τους αν εχουν παραπονα με τις αποστολες

Link to comment
Share on other sites

χωρις να σε παρω στο λαιμο μου(καινουργιος και εγω στο m2 )νομιζω δεν υπαρχει διαφορα περα απο την ρομ οπου στην κινεζικη πρεπει να βαλεις το playstore χειροκινητα και δεν εχει ελληνικα(νομιζω)μπορεις να φλασαρεις ομως την ευρωπαικη και να τελειωνεις.

ηδη στο meizufans καποιος εχει ανεβασει την τελευταια ευρωπαικη 4.5.2ι

 

Εχω την εντυπωση οτι δεν μπορεις να φλασαρεις internatinal version "I" σε κινεζικη συσκευη... νομιζω το διαβασα στο xda.

Link to comment
Share on other sites

To hardware ειναι ιδιο, δεν θυμάμαι να έχω διαβάσει κάτι τέτοιο μιας και παρακολουθώ το νήμα. Θα το δοκιμάσω πάντως κάποια στιγμή που θα έχω χρόνο μιας και το δικό μου φοράει την 4.5.1u
Link to comment
Share on other sites

είναι καλύτερο αυτο το μαγαζί απο το minideal?

 

Μια χαρά φαίνεται το everbuying. Link

Αλλά ξανανέβηκε η τιμή στα 160$, οπότε πήγαινε στο minideal.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φαίνεται το everbuying. Link

Αλλά ξανανέβηκε η τιμή στα 160$, οπότε πήγαινε στο minideal.

 

OK Το παρήγγειλα απο minideal!

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

Βρισκομαι ενα βημα πριν την παραγγελια αυτο που με ενδιαφερει ειναι να εχει το playstore προεγκατεστημενο να εχει Ελληνικο μενου και να μην σβηνει στα καλα καθουμενα θα το παρω απο geekbuying μιας και ειμαι ικανοποιημενος απο παλιοτερες αγορες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...