Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως γινετε να διαγραψω οτι υπαρχει μεσα στο κιν και τις ρυθμισεις ?

με clear data μου σβηνει μονο τα προγραμματα

θελω να τα σβησω ολα μπας και κατεβαζοντας και ανοιγωντας μια εφαρμογη επιτελους μου βγαλει το μενου να διαλεξω πως θα ανοιγει γιατι κατεβαζω εφαρμογη που πρεπει μεσα απο την εφαμοργη να ανοιξουν οι χαρτες και αντι για το maps μου τους ανοιγει με browser

εντωμεταξυ πριν μπορουσες να δεις και τις εφαρμογες ολες και τι εφαρμογες ανοιγουν, τωρα πλεον χαθηκε και αυτο

 

αυτο ειναι bug της ρομ φιλε δεν νομιζω να βγει κατι με αυτο που λες

βαλε την 5,1,50G για να το εχεις οπως θες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο ειναι bug της ρομ φιλε δεν νομιζω να βγει κατι με αυτο που λες

βαλε την 5,1,50G για να το εχεις οπως θες

απο την 5.1.5 και μετα αρχισε αυτο με τις εφαρμογες νομιζω απλα στην 5,1,5 δεν εχει ξεχωριστο ηχο κλησης για τις δυο καρτες
Link to comment
Share on other sites

απο την 5.1.5 και μετα αρχισε αυτο με τις εφαρμογες νομιζω απλα στην 5,1,5 δεν εχει ξεχωριστο ηχο κλησης για τις δυο καρτες

 

Φίλε μου, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή και να περιμένεις κάποια στιγμή να το διορθώσουν. Το flyme έχει πάρα πολλά προβλήματα και αυτό που αναφέρεις είναι από τα πιο ασήμαντα... Έτσι κι αλλιώς βγάζουν, μέσο όρο, μία αναβάθμιση κάθε 1,5 μήνα οπότε λογικά κάποια στιγμή θα το φτιάξουν.

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή και να περιμένεις κάποια στιγμή να το διορθώσουν. Το flyme έχει πάρα πολλά προβλήματα και αυτό που αναφέρεις είναι από τα πιο ασήμαντα... Έτσι κι αλλιώς βγάζουν, μέσο όρο, μία αναβάθμιση κάθε 1,5 μήνα οπότε λογικά κάποια στιγμή θα το φτιάξουν.
εχει ποιο σημαντικα ?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έβαλα την πρόσφατη ρομ. Παρατηρώ πως δεν είμαι ρουτ. Μπαίνω στο flyme account και είμαι εδώ. Μάλιστα, τι κάνουμε τώρα; Edited by stklinis
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έβαλα την πρόσφατη ρομ. Παρατηρώ πως δεν είμαι ρουτ. Μπαίνω στο flyme account και είμαι εδώ. Μάλιστα, τι κάνουμε τώρα;

 

διαβασε λιγο πιο πανω σ αυτη την σελιδα τα ειπαμε

Link to comment
Share on other sites

εχει ποιο σημαντικα ?

 

Το σημαντικότερο από όλα, για μένα, είναι το ότι δεν απενεργοποιείται ή οθόνη πάντα στις κλήσεις και 2ο το ότι ή κάμερα κάνει auto focus οπότε γουσταρει (και δεν αποθηκεύει την επιλογή του HDR). Μπορώ να σου πω κι άλλα δεν είναι της παρούσης...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα, αλλά εγώ δεν βλέπω αυτό το μενού που λέει ο φίλος. Αυτό που βλέπω είναι το παρακάτω, και δεν με οδηγεί πουθενά!! καμιά ιδέα για να ξαναγίνω root?

http://i.imgur.com/z8XAEAI.jpg

Edited by stklinis
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το εκανα εγω. Αν εφτιαξες λογαριασμο στο Fly app πηγαινεις settings. security μετα σου ζηταει το τηλεφωνο που εβαλες και κωδικο το βαζεις με ιντερνετ συνδεμενο φυσικα και σου ανοιγει ενα παραθυρο και επιλεγεις να εισαι ροοτ
Link to comment
Share on other sites

 

αναλυτικο βιντεο για ξεκλειδωμα bootloaders για οποιον θελει να πειραματιστει και να βαλει custom rom

Link to comment
Share on other sites

Sos Sos εσπασε η οθονη, μετα απο 15 μερες ηρθε καινουρια και την αλαξα. Στις 15 μερες το φορτησα μια φορα. Αλαζω την οθονη το βαζω να φορτησει ( ειχε πεσει 4%) και μου δειχνει κανονικα οτι φορτηζει αλλα δεν φορτηζει. Δεν ανεβαινει το ποσοστο της μπαταριας και τωρα ειμαι στο 0%. Το ξανα ανοιξα να τσεκαρω τις φυσες ολα ειναι κανονικα. Τι μπορει να έπαθε?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν για καποιο λογο εφοσον εχουμε ξεκλειδωσει τους bootloaders και εχουμε βαλει TWRP θελουμε να επαναφερουμε το κινητο στην αρχικη του κατασταση με μανισια recovery δειτε εδω

με αυτο τον τροπο λενε στο xda το λεω με καθε επιφυλαξη ξανακλειδωνουν οι bootloaders

το flashify το κατεβαζουμε απο το play store

Link to comment
Share on other sites

Sos Sos εσπασε η οθονη, μετα απο 15 μερες ηρθε καινουρια και την αλαξα. Στις 15 μερες το φορτησα μια φορα. Αλαζω την οθονη το βαζω να φορτησει ( ειχε πεσει 4%) και μου δειχνει κανονικα οτι φορτηζει αλλα δεν φορτηζει. Δεν ανεβαινει το ποσοστο της μπαταριας και τωρα ειμαι στο 0%. Το ξανα ανοιξα να τσεκαρω τις φυσες ολα ειναι κανονικα. Τι μπορει να έπαθε?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άστο λίγο στο φορτιστή, κατά προτίμηση στον δικό του, μου έχει συνβεί και σε εμένα, το άφησα το βράδυ στο φορτιστή και το πρωί όλα καλά, ήταν φουλ.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω αφησει πολυ ωρα δε κανει τιποτα, αλλαξα μητρική και δουλεψε. Κατι επαθε η πλακετα. Θα στειλω και στη meizu ενα μαιηλ να δουμε τι θα πουν

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, αναρωτιέμαι αν μπορείτε να με βοηθήσετε, ως τώρα δεν έχω καταφέρει να συνδεθώ σε δίκτυο 4G της Wind, και με την βοήθεια της Wind δεν έχω βρει λύση.

 

Αν και έχω ενεργοποιημένο το 4G first ως δίκτυο, το κινητό μου έχει διαρκώς σήμα 3G. Ακόμα κι αν πάω στα διαθέσιμα δίκτυα βλέπω Vodafone 4G , αλλά της Wind μόνο το 2G και 3G είναι διαθέσιμα. Στο σπίτι άλλες συσκευές πιάνουν κανονικά το 4G της Wind. Δοκίμασα να βάλω την κάρτα μου σε άλλη συσκευή και το 4G λειτουργεί κανονικά. Πράγμα που σημαίνει ότι η δική μου συσκευή έχει το πρόβλημα. Έχω ελέγξει τις παραμετροποιήσεις APN της Wind και όλα φαίνονται να είναι σεταρισμένα σωστά στη συσκευή μου... Επίσης έχω ενεργοποιήσει το σήμα 4G στη συσκευή μου κανονικά, αλλά τίποτα, αυτομάτως μπαίνει 3G. Παρεμπιπτόντως, δοκίμασα να βάλω την κάρτα SIM της αδερφής μου στη δικη μου συσκευή και ακόμα και αυτήν την δείχνει ως 3G (ενώ στο κινητό της πιάνει κανονικά 4G στον ίδιο χώρο με μένα!)

 

Πραγματικά δεν ξέρω πλέον τι άλλο να κάνω. Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν γνωστο απο την αρχη αφου λειπει η 800αρα μπαντα που χρησιμοποιει η wind οτι με wind ειδικα στην επαρχια δεν δουλευει το 4g

και οχι μονο στα meizu αλλα και σε αλλα κινητα οπως καποια xiaomi συμβαινει αυτο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, αναρωτιέμαι αν μπορείτε να με βοηθήσετε, ως τώρα δεν έχω καταφέρει να συνδεθώ σε δίκτυο 4G της Wind, και με την βοήθεια της Wind δεν έχω βρει λύση.

 

Αν και έχω ενεργοποιημένο το 4G first ως δίκτυο, το κινητό μου έχει διαρκώς σήμα 3G. Ακόμα κι αν πάω στα διαθέσιμα δίκτυα βλέπω Vodafone 4G , αλλά της Wind μόνο το 2G και 3G είναι διαθέσιμα. Στο σπίτι άλλες συσκευές πιάνουν κανονικά το 4G της Wind. Δοκίμασα να βάλω την κάρτα μου σε άλλη συσκευή και το 4G λειτουργεί κανονικά. Πράγμα που σημαίνει ότι η δική μου συσκευή έχει το πρόβλημα. Έχω ελέγξει τις παραμετροποιήσεις APN της Wind και όλα φαίνονται να είναι σεταρισμένα σωστά στη συσκευή μου... Επίσης έχω ενεργοποιήσει το σήμα 4G στη συσκευή μου κανονικά, αλλά τίποτα, αυτομάτως μπαίνει 3G. Παρεμπιπτόντως, δοκίμασα να βάλω την κάρτα SIM της αδερφής μου στη δικη μου συσκευή και ακόμα και αυτήν την δείχνει ως 3G (ενώ στο κινητό της πιάνει κανονικά 4G στον ίδιο χώρο με μένα!)

 

Πραγματικά δεν ξέρω πλέον τι άλλο να κάνω. Καμία ιδέα;

 

Το κινητό δεν εχει την 800αρα που χρησιμοποιει κυριως η Wind αρα μην ψαχνεις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

εχει βάλει κάνεις την CM 12.1 να μας πει εντύπωσης ?

 

Είναι απλά καινούριο τηλέφωνο. Ίσως λίγο στη μπαταρία να έχει ένα μείον (ελάχιστο) αλλά άνετα στέκεται για πρώτο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το υπολοιπο αποθηκευτικου χωρου και μνημης που το βλεπετε??στις ρυθμισεις -σχετικα με το τηλ -αποθηκευτικος χωρος τα λεει ολα εκτος απο αυτο..στο διαθεσιμο δεν προλαβαινει να φανει ..το ιδιο ισχεει οταν πας εφαρμογεες για το υπολοιπο μνημης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Eιχα χρησιμοποιήσει πριν κανένα χρόνο την κλασσική μέθοδο ( https://forum.meizufans.eu/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu?page=1) στο m2 note του αδερφου μου και όλα μια χαρά πήγε στην 4.5.4Ι. Τώρα που το κοίταγα πάλι στο app Αναβάθμιση έχει να κάνει σε 5.1.4G. Αλλά όταν πατάω αναβάθμιση μου κάνει reboot και μου βγάζει firmware corrupted. Πρέπει να κατεβάσω το update.zip της τελευταίας G rom και να το περασω απο terminal στο κινητο ή μπορώ αμα απλά το πετάξω στην μνήμη και το κάνω υpdate να το κάνει?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

 

Με μια πτώση (από πολύ χαμηλό ύψος) έσπασε η κάμερα του m2 note.

Παρήγγειλα ανταλλακτικό, όμως ανακάλυψα πως οι δύο βίδες που κρατάνε το κάλυμμα δεν είναι torx...

Είναι πεντάγωνες ,μάλλον οι επονομαζόμενες pentalobe που χρησιμοποιεί και η apple...

Ψάχνοντας βρήκα πως το κατσαβιδάκι που χρειάζεται είναι διάστασης 0.8,

παρακαλώ αν το γνωρίζει κάποιος ας μου το επιβεβαιώσει...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...