Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ενδιαφερει η 800αρα πολυ λογω wind που τη χρησιμοποιει πολυ

 

Τότε δεν σου κάνει αυτό το κινητό διότι είναι θέμα hardware.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως το καταφερνει αυτο το vickmall με απλο ταχυδρομειο (sing post) να παραλαμβανουμε σε 1 εβδομαδα και τα αλλα καταστηματα να κανουν 3 και πανω?

καλοδουλευτο mary19

 

και με minideal σε μια βδομαδα εγω

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

μόλις παρέλαβα,νομίζω οτι εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα αρκετά ποιοτικό κινητό..

φώτο 4.5->4.7->5.0->5.5. (S750-S660-A806-M2)

DSCF9620.JPG

 

απλα υπεροχο !!!! θα το αγαρασω κι εγω για την γυναικα μου.!!!

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

απλα υπεροχο !!!! θα το αγαρασω κι εγω για την γυναικα μου.!!!

 

κι'εγω για την γυναίκα μου το πήρα,δεν το έχω δουλέψει ακόμη θέλει να κόψω την κάρτα πρώτα.(στον γερμανο πιστεύω να μου κάνουν δουλειά)

θα επανέλθω όταν το τεστάρω.(έμενα με κόβω για το μίνι με τα όποια αρνητικά του)

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλοι για τις γυναίκες μας το πήραμε... Με θήκες τι κάνατε ρε παιδιά? Καμμιά αξιόλογη βρήκατε?
Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

εμένα το vickmall μου έστειλε δώρο μια θήκη απλή διαφανή και tempered glass,από εκεί και πέρα έχω παραγγείλει και αυτήν:

http://www.banggood.com/Ultra-Thin-Protective-Leather-Case-for-Meizu-M2-Note-p-995083.html

περιμένω να έρθει για να δω εάν είναι καλή.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

14/9 παραγγελία στο Minideal, αποστολή με SG, σήμερα παρέλαβα, εξαιρετικά γρήγορα νομίζω για Κίνα.Το απόγευμα οι πρώτες εντυπώσεις.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πως κανουμε λογαριασμό flyme??? γιατι ενος φίλου παταει εγγραφή με τον γρήγορο τροπο το οποιο αναγνωρίζει το νούμερο του τηλεφώνου αλλα δεν ολοκληρώνει την εγγραφή του βγαζει οτι εχει δεν μπορεί να αποστείλει sms. Το εκανε και απο με τον κανονικο τροπο αλλα και παλι τιποτα. Προσπάθησε πηγαίνοντας εδω https://member.meizu.com/intl/register.jsp?action=register&appuri=&useruri=&sid=none

αλλα δεν του ερχετε το email για verification...πολυ περίεργο...Εσας το εκανε απευθείας...Εκδοση φοραει 4.5.1U και εχει και Ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζι ειναι γνωστο-αξιοπιστο;;

 

το μαγαζι ειναι ενταξει και ειναι το μονο που δεχεται ελληνικες καρτες τραπεζων χωρις paypal αλλα λεει αποστολη σε 6-9 εργασιμες μερες αρα δεν το εχουν στοκ αυτη την στιγμη

και θα φας πανω απο 1 μηνα αναμονη αν τελικα το στειλουν μετα 9 εργασιμες

για οποιον δεν τον πειραζει η μεγαλη αναμονη μπορει να κανει αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Στο κουτί του γράφει ότι είναι η έκδοση M571U. Υποστηρίζει κανονικά τις μπάντες για 4G στη χώρα μας ή θα αρχίσω συνομιλίες με τους κινέζους?

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό:

1. Ενεργοποίηση root πατώντας στο Settings-> Accounts> my Flyme-> Personal settings (πρώτη επιλογή) -> System privileges το ρυθμίζεις στο open - Accept disclaimer and Confirm.

2. Λήψη και εγκατάσταση Busybox από το Google Play. (δεν κατάλαβα γιατί;)

3. Λήψη και εγκατάσταση ενός Terminal Emulator από το Google Play.

 

Στον υπολογιστή:

4. Λήψη της σωστής και επιθυμητής international rom (i)

Flyme OS 4.5.3I

5. Λήψη Converter_system_Lollipop.zip

5α) Αντιγραφή system.new.dat και system.transfer.list (από το update.zip) στο φάκελο "In" (βλέπε φάκελο Converter)

5β) Έναρξη διαδικασίας μετατροπής από την έναρξη του συστήματος-conVERTER.cmd και πατώντας την επιλογή 1 [enter]

5γ) Αν η μετατροπή ήταν επιτυχής, βρίσκεις το system.img στο φάκελο ''Out'.

5δ) Μετονομασία του system σε system-i

6. Μεταφορά του system-i στην εσωτερική μνήμη της συσκευής

 

Στο κινητό:

7. Πας Settings-> Display-> Sleep και ορίζεις τουλάχιστον 10 λεπτά

8. Ξεκινάς το Terminal Emulator και πληκτρολογείς την εντολή super user

-su

-Θα βγει ένα pop-up παράθυρο που θα ζητάει άδεια, την χορηγείς (πάντα)

9. Πληκτρολογείς την εντολή για εγκατάσταση του system-i

-dd if=/sdcard/system-i.img of=/dev/block/platform/mtk-msdc.0/by-name/system

10. Η εγκατάσταση θα πρέπει να αρχίσει μετά το ''dd if'' εντολή, αλλά...

-μπορεί να φανεί ότι η διαδικασία δεν ξεκίνησε γιατί δεν το παρατηρείς, αλλά έχει ξεκινήσει

-δεν πληκτρολογείς άλλη εντολή

-υπομονή 5-10 λεπτά να ολοκληρωθεί η διαδικασία

11. Όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία, θα δείς ένα # στο τέλος

-η συσκευή δεν θα ανταποκρίνεται - αυτό είναι φυσιολογικό

12. Κάνεις επανεκκίνηση κρατώντας πατημένο το power button

13. Αν επανεκκινήσεις επιτυχημένα λογικά θα τρέχεις την international rom

- Είναι συνετό, αλλά δεν είναι απαραίτητο, να εκτελέσεις factory reset.

 

Σημείωση: Προσοχή όταν δίνεις την εντολή για εγκατάσταση, πρέπει να είναι ακριβώς όπως αναγράφεται πιο πάνω. Αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ δεν παίζει πλέον, παρά μόνο με την ίδια διαδικασία.

 

Πηγή: meizufans.eu - METHOD 2: INSTALLATION THROUGH THE TERMINAL

 

ευχαριστούμε για τον οδηγό θα πρεπει να μπει στην πρωτη σελίδα αν μπορεις στειλε ενα μήνυμα σε καποιον mod να το κανει....ωστε να μην χαθει γιατι οι σελιδες αυξάνονται...Αυτο που εχω εγω μια απορία ειναι οτι πουθενα δεν αναφερετε τι κανουμε την rom. Την κατεβασαμε στο τηλέφωνο οκ πηραμε απο μεσα τα δυο αρχεία για το φακελο In οκ....μεχρι εδω....Μετα δεν θα πρεπει να την βαλουμε καπου σαν update zip??? Mήπως μετα το αναβαθμίζουμε σε international απο recovery με τον γνωστό παλιο τροπο install from zip file και διαλεγουμε το update???

 

εγω στο τελος που το εκανα χωρις να βαλω πουθενα την rom παρα ετσι οπως τα ελεγε ο οδηγός οδηγήθηκα σε μια μαυρη οθόνη και φαίνεται μονο η μπαρα από πανω της ωρα του σηματος των καρτων μπαταριας κλπ....και τιποτα παραπανω....εχει κολήσει εδω και ωρα εκει. Ισως ήθελε και αντιγραφή η rom μεσα στο τηλέφωνο??

 

Τελικα απο αυτην την μαυρη οθόνη μετα απο κανα 10λεπτο δεν αντεξα εκανα επανεκίνηση τωρα μπηκε σε ενα εικονίδιο flyme (δεν εβγαλε τιποτα το emulator δεν θα επρεπε???) και καινει optimizing app και προσπαθει να ολοκληρώσει...για να δουμε Δεν ξερω αν θα περασει την rom αλλα 800 και mb που τα βρήκε και τα εβαλε χωρίς να τα διαβασει δεν το καταλαβα αν γινει σωστα....(γιατι οπως ειπα η rom εχει μείνει στον φακελο στο pc δεν την περασα στο τηλεφωνο)

 

κι ομως εχω 4.5.3Ι....δεν το πιστευω τι μαγικο ήταν αυτο χωρίς να περασω την rom μεσα στο τηλεφωνο....????με μόνο τα δυο αρχεία??? Ειναι σωστο ρε παιδια ή μήπως αν περασουμε το update.zip θα ειναι ακομα ποιο στρωτή η rom μεσα????

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

εφυγε παραγγελια απο vickmall

λεει οτι εχει την international rom αρα θα εχει λογικα και Ελληνικα

θα δουμε οταν ερθει με το καλο

Link to comment
Share on other sites

εφυγε παραγγελια απο vickmall

λεει οτι εχει την international rom αρα θα εχει λογικα και Ελληνικα

θα δουμε οταν ερθει με το καλο

Ή συσκευη δεν είναι I ...απλά αυτοί σου περνάνε την Ιντερνασιονάλ με σαφείς εντολή να μη κανείς update για να μη χασεις τα ελληνικά. Όταν θα βγει update πάνω σε αυτό λένε θα ενημερώσουν για το τι να κανείς .

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Κανενα αλλο dailer , γιατι αυτον που εχει ειναι πολυ χαλια , εχετε να προτεινετε ? Δεν δουλευει σωστα το Κ9. Πρεπει να μπω στο προγραμα να κανω ανανεωση για να κατεβασει τα email , ξερει κανενας τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εχω εγω μια απορία ειναι οτι πουθενα δεν αναφερετε τι κανουμε την rom. Την κατεβασαμε στο τηλέφωνο οκ πηραμε απο μεσα τα δυο αρχεία για το φακελο In οκ....μεχρι εδω....Μετα δεν θα πρεπει να την βαλουμε καπου σαν update zip??? Mήπως μετα το αναβαθμίζουμε σε international απο recovery με τον γνωστό παλιο τροπο install from zip file και διαλεγουμε το update???

 

εγω στο τελος που το εκανα χωρις να βαλω πουθενα την rom παρα ετσι οπως τα ελεγε ο οδηγός οδηγήθηκα σε μια μαυρη οθόνη και φαίνεται μονο η μπαρα από πανω της ωρα του σηματος των καρτων μπαταριας κλπ....και τιποτα παραπανω....εχει κολήσει εδω και ωρα εκει. Ισως ήθελε και αντιγραφή η rom μεσα στο τηλέφωνο??

 

Τελικα απο αυτην την μαυρη οθόνη μετα απο κανα 10λεπτο δεν αντεξα εκανα επανεκίνηση τωρα μπηκε σε ενα εικονίδιο flyme (δεν εβγαλε τιποτα το emulator δεν θα επρεπε???) και καινει optimizing app και προσπαθει να ολοκληρώσει...για να δουμε Δεν ξερω αν θα περασει την rom αλλα 800 και mb που τα βρήκε και τα εβαλε χωρίς να τα διαβασει δεν το καταλαβα αν γινει σωστα....(γιατι οπως ειπα η rom εχει μείνει στον φακελο στο pc δεν την περασα στο τηλεφωνο)

 

κι ομως εχω 4.5.3Ι....δεν το πιστευω τι μαγικο ήταν αυτο χωρίς να περασω την rom μεσα στο τηλεφωνο....????με μόνο τα δυο αρχεία??? Ειναι σωστο ρε παιδια ή μήπως αν περασουμε το update.zip θα ειναι ακομα ποιο στρωτή η rom μεσα????

 

Το system-i που μεταφέρεις στο τηλέφωνο είναι 1,5gb, άρα είναι σχεδόν όλη η rom! :p

Προγραμματιστής δεν είμαι, αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν είναι ο κλασσικός τρόπος flashαρίσματος που έχουμε μάθει μέσω recovery. Μάλλον πρόκειται για πιο άμεση διαδικασία, αφού εμείς δίνουμε την εντολή.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστούμε για τον οδηγό θα πρεπει να μπει στην πρωτη σελίδα αν μπορεις στειλε ενα μήνυμα σε καποιον mod να το κανει....ωστε να μην χαθει γιατι οι σελιδες αυξάνονται...

 

Ο οδηγός του NikoSoti μπήκε στο πρώτο post.;)

 

Για ότι άλλο χρειαστείτε με ενημερώνετε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός του NikoSoti μπήκε στο πρώτο post.;)

 

Για ότι άλλο χρειαστείτε με ενημερώνετε.

 

Ευχαριστούμε πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το system-i που μεταφέρεις στο τηλέφωνο είναι 1,5gb, άρα είναι σχεδόν όλη η rom! :p

Προγραμματιστής δεν είμαι, αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν είναι ο κλασσικός τρόπος flashαρίσματος που έχουμε μάθει μέσω recovery. Μάλλον πρόκειται για πιο άμεση διαδικασία, αφού εμείς δίνουμε την εντολή.

 

Ναι και εγώ το παρατήρησα αλλά λέω ότι δεν έχουν περάσει τα υπόλοιπά αρχεία του zip μήπως αν την περνούσαμε από πάνω με τον γνωστό τρόπο έτρεχε καλύτερα η rom?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειχα το mx4 περιμενω το mx5..και σκεφτομαι να το παρω για την γυναικα μου αξιζει η να παω στο ποιο φθηνο το m2? Τι μου προτινεται;

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειχα το mx4 περιμενω το mx5..και σκεφτομαι να το παρω για την γυναικα μου αξιζει η να παω στο ποιο φθηνο το m2? Τι μου προτινεται;

 

Πρακτικά εκτος από τα Ελληνικά που δεν έχει απο την μαμα ROM μια χαρα είναι το μικρό και η τιμη του super.

Edited by aanastasopoulos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειχα το mx4 περιμενω το mx5..και σκεφτομαι να το παρω για την γυναικα μου αξιζει η να παω στο ποιο φθηνο το m2? Τι μου προτινεται;

 

Αν δεν την ενοχλεί το μέγεθος, τότε το M2 Note είναι κατά πολύ ανώτερο (οθόνη, μπαταρία, Dual Led, ROM κλπ) από το μικρό M2 για την διαφορά χρημάτων που πληρώνεις και σίγουρα έχει καλύτερη υποστήριξη από το Community διότι θα πουλήσει περισσότερο (σημαντικό).

 

Δες εδώ σύγκριση.... http://www.kimovil.com/en/compare/meizu-m2,meizu-m2-note-16gb

Zortalian from Planet Zortal
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για την απαντηση...ειμαι ετοιμος να το παρω απο το vickmall... εκτος αν το δινει καποιος σε λογικη τιμη ας μου στειλει...αχ ρε meizu τι μας κανεις!:lol::lol:

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για την απαντηση...ειμαι ετοιμος να το παρω απο το vickmall... εκτος αν το δινει καποιος σε λογικη τιμη ας μου στειλει...αχ ρε meizu τι μας κανεις!:lol::lol:

 

http://www.banggood.com/Meizu-m2-Note-4G-LTE-5_5-inch-16GB-MTK6753-Octa-core-Smartphone-p-983222.html

 

Εγώ το πήρα από εδώ... γύρνα το σε EURO για να μην πληρώσεις διαφορά ισοτιμίας - τελική €132.79

Zortalian from Planet Zortal
Link to comment
Share on other sites

http://www.banggood.com/Meizu-m2-Note-4G-LTE-5_5-inch-16GB-MTK6753-Octa-core-Smartphone-p-983222.html

 

Εγώ το πήρα από εδώ... γύρνα το σε EURO για να μην πληρώσεις διαφορά ισοτιμίας - τελική €132.79

 

Κοίτα τιμή ρε φίλε...α ρε φωτιές που μας άναψες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...