Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis ( 4 Δεκ. 2004 , 01:35)

 

μα δεν το κανει σε χρηση!!!!οταν ειναι σε αναμονη κανει τα κολπα του :(

 

ohi panta,ego me to proto reboot poy ekana arhise na moy kanei kolpa to 6630 hthes eidika.Meta ekana allo reboot kai tora ola einai OK
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis ( 4 Δεκ. 2004 , 01:35)

 

μα δεν το κανει σε χρηση!!!!οταν ειναι σε αναμονη κανει τα κολπα του :(

 

ωχ-ωχ!!!και σε σενα το κανει;και στον αδελφο μου τα ιδια!!!!!και πανω που θα πηγαινα αυριο να το παρω μαλλον
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dapper ( 3 Δεκ. 2004 , 23:31)

 

entaksi re woca su leo psemata

:mad: :mad: :mad:

xestika mi me pistevete...ego pantos afto ida opios theli to pistevi :mad:

ante kalinixta.

 

Δεν ειπα πως δεν σε πιστευω, ουτε σε διεψευσε κανενας! :o

 

Τωρα το να λεω το τι γινεται και να απορω γιατι εσυ να μπορεις να βαλεις μεσα κανονικη RS-MMC δεν νομιζω πως ειναι και τοσο κακο... :confused:

 

Στο τελος θα φαμε και ξυλο που προσπαθουμε να βοηθησουμε!!! :)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος INDYJONES ( 4 Δεκ. 2004 , 01:39)

 

Δηλαδη για να καταλαβω δεχεται ειδικες mmc οι οποιες υπαρχουν μεχρι 128. Στην Ιταλια ρωτησα κ δεν εχουν , σιγα μην ειχαν στην Ελλαδα... Ξερει καποιος πόσο κοστιζει μια 128αρα κ ποτε θα ερθουν μεγαλύτερες;

 

 

epidi mou tin dini na ambivalun gia oti leo epsaksa kai vrika mia anafora tou myphone gia aftes tis kartes kai ontos exi dikio o woca na ambivali afu simfona me to dimosievma i kartes aftes liturgun se mikroteri tasi :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: tha trelathume vradiatika an ine dinaton kai pos tin anagnorise afu ine rc-mmc :blink: re pedia gia na lithi to thema an exi kapios tin idia karta as tin dokimasi...kai na mas pi an tin anagnorizi.

giati omos i nokia grafi oti dexete aples mmc????:wacko:

to thread ine edo:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?threadid=24659

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dapper/29955/456253/0/248200.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος INDYJONES ( 3 Δεκ. 2004 , 23:39)

 

Δηλαδη για να καταλαβω δεχεται ειδικες mmc οι οποιες υπαρχουν μεχρι 128. Στην Ιταλια ρωτησα κ δεν εχουν , σιγα μην ειχαν στην Ελλαδα... Ξερει καποιος πόσο κοστιζει μια 128αρα κ ποτε θα ερθουν μεγαλύτερες;

 

Οχι οτι υποστηριζουν μεχρι 128MB απλως αυτες εχουν ερθει στην Ελλαδα μεχρι στιγμης... :)

 

Στο internet θα βρεις σιγουρα και μεγαλυτερες, ακομα και 512MB! ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

ayto http://www.shapeservices.com/eng/downloads/keypad.php krima poy den doulevei sto 6630 ehei kai ellinika http--im.shapeservices.de-SCREENSHOTS-KEYPADPLUS-keypad1.jpg
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zaxos1 ( 4 Δεκ. 2004 , 01:47)

 

ωχ-ωχ!!!και σε σενα το κανει;και στον αδελφο μου τα ιδια!!!!!και πανω που θα πηγαινα αυριο να το παρω μαλλον

 

ευτυχως δεν ειναι δικο μου γιατι θα ειχα παθει εγκεφαλικο αν μου εκανε τετοια :p ασε μια χαρα ειμαι με το 6600 και το 910 μου :) μην μπλεξουμε στα καλα καθουμενα!!!γιορτες ερχονται :p :p
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john74 ( 4 Δεκ. 2004 , 01:44)

 

ohi panta,ego me to proto reboot poy ekana erhise na moy kanei kolpa to 6630 hthes eidika.Meta ekana allo reboot kai tora ola einai OK

 

ευχαριστω Γιαννη ;) θα της το πω να αρχισει τα reboot ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca ( 4 Δεκ. 2004 , 01:50)

 

Δεν ειπα πως δεν σε πιστευω, ουτε σε διεψευσε κανενας! :o

 

Τωρα το να λεω το τι γινεται και να απορω γιατι εσυ να μπορεις να βαλεις μεσα κανονικη RS-MMC δεν νομιζω πως ειναι και τοσο κακο... :confused:

 

Στο τελος θα φαμε και ξυλο που προσπαθουμε να βοηθησουμε!!! :)

 

 

 

otan mou les oti an pigena ligo pio piso, opou elagan ta pedia oti den perni tis rc-mmc den voithas file ine san na mou les oti sas dulevo olus kai sas flomono sto psema.

ego etsi to pira kai gia afto kai milisa etsi.

to thema teliose gia mena kai den thelo na bo se kamia antiparathesi mazi sou.sinexizume

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dapper/29955/456253/0/248200.jpg
Link to comment
Share on other sites

φιλε dapper δεν λεω οτι δεν πιστευω αυτο που ειπες ,απλα ειπα οτι ουτε στην Ιταλια εχω δει πανω απο 128αρα μνημη για το 6630 κ φυσικα δεν θα υπαρχει στην Ελλάδα.Περα απο αυτο ξενερωσα οταν στην ΤΙΜ μου ειπαν οτι δεν υπαρχει πανω απο 128 της νοκια κ οτι αν υπαρχουν αλλης μαρκας , τοτε η νοκια συνιστά να μην τοποθετουνται...(για ποιο λογο,δεν ξερω,μαλλον εμπορικο υποψιαζομαι...)

 

Πόσο ομως κοστιζει μια 128αρα ρε παιδια ; Κανεις δεν ξερει ;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος INDYJONES ( 4 Δεκ. 2004 , 02:07)

 

φιλε dapper δεν λεω οτι δεν πιστευω αυτο που ειπες ,απλα ειπα οτι ουτε στην Ιταλια εχω δει πανω απο 128αρα μνημη για το 6630 κ φυσικα δεν θα υπαρχει στην Ελλάδα.Περα απο αυτο ξενερωσα οταν στην ΤΙΜ μου ειπαν οτι δεν υπαρχει πανω απο 128 της νοκια κ οτι αν υπαρχουν αλλης μαρκας , τοτε η νοκια συνιστά να μην τοποθετουνται...(για ποιο λογο,δεν ξερω,μαλλον εμπορικο υποψιαζομαι...)

 

Πόσο ομως κοστιζει μια 128αρα ρε παιδια ; Κανεις δεν ξερει ;

 

 

INDYJONE boris na psaksi edo: http://www.google.com.gr/search?hl=el&q=dv-mmc+128mb&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7&meta=

iso na vris kati ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/dapper/29955/456253/0/248200.jpg
Link to comment
Share on other sites

8 ωρες σχεδόν συνεχους χρησης και ΚΑΝΕΝΑ restart :D

 

Από Πλαισιο με συνδεση vodafone και καρτα 3G ...

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Εχει καταντησει κατορθωμα το να συμπληρωσει μερικες ωρες το κινητο χωρις restart... :whistle: :p
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Τη συνδεση την ειχα ηδη ....

Το Πλαισιο το δινει 592€ σκετη συσκευη ...

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

έχει δοκιμάσει κανείς από εδώ μέσα αν δουλεύει το 6630 με την απλή sim της TIM? Έχει βγάλει η ΤΙΜ έκδοση U-SIM για 3G κινητά και αν ναι πόσο κοστίζει η μετατροπή από κανονική SIM σε U-SIM?

Proud owner of HTC P4350! :happy:
Link to comment
Share on other sites

Emana mou kollaei pou kai pou kai sernetai otan bazo diafora programmatakia. (sto unistall akribestera [minigps])

Meta apo to restart omos einai mia xara.

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος _kasperghost_ ( 4 Δεκ. 2004 , 03:39)

 

Καλημέρα παιδιά,

έχει δοκιμάσει κανείς από εδώ μέσα αν δουλεύει το 6630 με την απλή sim της TIM? Έχει βγάλει η ΤΙΜ έκδοση U-SIM για 3G κινητά και αν ναι πόσο κοστίζει η μετατροπή από κανονική SIM σε U-SIM?

 

Μα η ΤΙΜ, απο όσο ξέρω, δεν παρέχει υπηρεσίες τρίτης γενιάς, τουλάχιστον στην Ελλάδα.

 

Πολύ πιθανό το κόβω να οφείλονται αυτά τα Restart στο δίκτυο και κατεπέκταση στην κάρτα. Εγώ, που το χρησιμοποιούσα συνεχώς χωρίς καμία κάρτα μέσα, με το offline mode δηλαδή, δεν μου έκανε το παραμικρό restart. Μόλις όμως του έβαλα την sim μου, είδα και το πρώτο. Δε νομίζω να είναι τυχαίο.

 

Ίσως θα πρέπει να γίνει κάποια αναβάθμιση στο δίκτυο ή κάτι τέτοιο. Ίσως η συσκευή δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα και τζάμπα ανησυχούμε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow ( 4 Δεκ. 2004 , 04:37)

 

Μα η ΤΙΜ, απο όσο ξέρω, δεν παρέχει υπηρεσίες τρίτης γενιάς, τουλάχιστον στην Ελλάδα.

 

:blink: :blink: :blink:

Φυσικά και παρέχει, άλλωστε ήταν η πρώτη που ανέπτυξε 3G δίκτυο! U-Sim μπορείς να πάρεις με μια επίσκεψη σε ένα κατάστημα TIM. Τη χρέωση δεν την ξέρω, μπορείτε να ρωτήσετε όμως στο Forum της TIM.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow ( 4 Δεκ. 2004 , 04:37)

 

Μα η ΤΙΜ, απο όσο ξέρω, δεν παρέχει υπηρεσίες τρίτης γενιάς, τουλάχιστον στην Ελλάδα.

 

Πολύ πιθανό το κόβω να οφείλονται αυτά τα Restart στο δίκτυο και κατεπέκταση στην κάρτα. Εγώ, που το χρησιμοποιούσα συνεχώς χωρίς καμία κάρτα μέσα, με το offline mode δηλαδή, δεν μου έκανε το παραμικρό restart. Μόλις όμως του έβαλα την sim μου, είδα και το πρώτο. Δε νομίζω να είναι τυχαίο.

 

Ίσως θα πρέπει να γίνει κάποια αναβάθμιση στο δίκτυο ή κάτι τέτοιο. Ίσως η συσκευή δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα και τζάμπα ανησυχούμε.

 

 

 

Σαφως και δεν ειναι τυχαιο .

Ειναι επισης σιγουρο οτι δεν μπορει να ειναι θεμα καρτας .

Αν η συσκευη δεν μπορει να επικοινωνησει σωστα με την καρτα , να κανει το register στο δικτυο και αν το επιτρεπει το δικτυο να μπορει να κανει handover απο GSM σε 3G δεν μπορουμε να τα βαλουμε με τα δικτυα .

 

Στην περιπτωση που το handover ειναι προβλημα δικτυου διακοπτεται η κληση .

Στην περιπτωση που για καποιο λογο κανει restart η συσκευη ειναι καθαρα θεμα συσκευης και μονο .

Αλλωστε ακομα και ασυμβατοτητα με καποιο δικτυο να ειναι , ειναι και παλι ευθυνη του κατασκευαστη να το λυσει .

Καθε νεο κινητο σε καθε χωρα που προκειται να πουληθει , δινεται στα δικτυα καιρο πριν διατεθει στην αγορα ωστε να γινουν οι απαραιτητες δοκιμες και να λυθουν πιθανα προβληματα ασυμβατοτητας .

 

Αν η συσκευη φτασει στο σημειο να κυκλοφορησει στην αγορα και καποια απο αυτα τα προβληματα δεν εχουν λυθει , δεν μπορει κανεις να τα βαλει με το δικτυο αφου ακομα και αν υπηρχαν , ο κατασκευαστης της συσκευης να γνωριζε πριν διαθεσει το κινητο στην αγορα .

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος INDYJONES ( 4 Δεκ. 2004 , 01:39)

 

Δηλαδη για να καταλαβω δεχεται ειδικες mmc οι οποιες υπαρχουν μεχρι 128. Στην Ιταλια ρωτησα κ δεν εχουν , σιγα μην ειχαν στην Ελλαδα... Ξερει καποιος πόσο κοστιζει μια 128αρα κ ποτε θα ερθουν μεγαλύτερες;

 

 

Δεν εχουν κυκλοφορησει ακομα DV- RS-MMC.

Eχει δημιουργηθει και αναλογο θεμα:

Dual Voltage RS-MMC

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Η ΤΙΜ πρώτη διέθεσε υπηρεσίες τρίτης γενιάς και στην Ελλάδα,εμπορικά ωστόσο δεν είχε την ανάπτυξη που προσδοκούσε,αυτό διαφαίνεται να αλλάξει βέβαια πολυ συντομα...

Για άλλη μια φορά το Πλαίσιο πρωτο έφερε και διαθέτει το 6630,τιμη 501 συν ΦΠΑ,έτσι είδα στο site τους,Σπεύστε......Προς το παρόν θα αναμένω τις εξελίξεις,εαν πάρω τρίτης γενιάς θα ήθελα οπωσδήποτε να μπορω και να καλώ με βιντεοκλήση βολικα και όχι με πρόσθετα εξαρτηματα,ούτως ή άλλως με την ενεργοποίηση υπηρεσιών τρίτης γενιάς αλλάζουν και τα στοιχεία συνδρομής μου με το δίκτυο,έχοντας αυξάνουσες τάσεις στους λογαριασμους,αρα να μήν παιδεύομαι κιόλας.Χάθηκε να βρουν τρόπο για μία μικρή εμπρόσθια κάμερα για την βιντεοκλήση,το μόνο μείον κατά την γνώμη μου.Φυσικα τρίτη γενιά δεν είναι μόνο βιντεοκλήση,είναι και ταχύτατη μεταφορά δεδομένων με το ενσωματωμένο μόντεμ,πραγματικα είναι καταπληκτικο,το είδα με ενός φιλού μου το 6630,τρομερο......

Link to comment
Share on other sites

το δικό μου από νοκια στην Ελλάδα δεν έκανε ούτε ένα ρισταρτ και με σύνδεση σε βοιδαφον χωρίς γιου σιμ καρτ

επίσης ο ήχος στην ανοιχτή΄ακρόαση είναι φανταστικός πιστεύω καθώς και ο αισθητήρα φωτός δουλεύει άψογα.

Υπογραφή εκτός κανόνων Ο.Π.Χ
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς με κάποιον τρόπο να κάνεις νέα σύνδεση σε Vodafone 120 από το Πλαίσιο και να μην αλλάξεις αριθμό; Μπορεί να ακούγεται χαζή η ερώτηση αλλά μήπως γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...