Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηγα σημερα στο πλαισιο και το ειδα. απλα τελειο .ημουν μια ανασα πριν το αγορασω αλλα προτιμησα να περιμενω για καμια προσφορα με συνδεση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλησπέρα,

Έχω παραγγείλει το 6630 στο Νοκια shop στο Βόλο πριν αρκετό καιρό ώστε να είμαι από τους πρώτους που θα το πάρω όταν έρθει και να μην περιμένω.

Ήμουν στο εξωτερικό και σήμερα γύρισα και πήγα στο Νοκια shop αλλά μου είπαν ότι δεν έχουν κανένα νέο? Τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Georgel ( 4 Δεκ. 2004 , 15:48)

 

Παιδία καλησπέρα,

Έχω παραγγείλει το 6630 στο Νοκια shop στο Βόλο πριν αρκετό καιρό ώστε να είμαι από τους πρώτους που θα το πάρω όταν έρθει και να μην περιμένω.

Ήμουν στο εξωτερικό και σήμερα γύρισα και πήγα στο Νοκια shop αλλά μου είπαν ότι δεν έχουν κανένα νέο? Τι γίνεται?

 

 

Εχει κυκλοφορησει σιγα σιγα στην Αθηνα στα Νοκια shops και σε αλλα

καταστηματα στην Αθηνα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ενα ακομα σημαντικο θεμα ειναι το σωστο "στρωσιμο" της μπαταριας του 6630 για μεγιστη αποδοση !!

Αν ξερει καποιος να μας πει πως πρεπει να το φορτισουμε την πρωτη φορα κλπ.

 

Φιλικα , nmk

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nmk1988 ( 4 Δεκ. 2004 , 15:52)

 

Ενα ακομα σημαντικο θεμα ειναι το σωστο "στρωσιμο" της μπαταριας του 6630 για μεγιστη αποδοση !!

Αν ξερει καποιος να μας πει πως πρεπει να το φορτισουμε την πρωτη φορα κλπ.

 

Φιλικα , nmk

 

 

Μετα απο 3 πληρεις φορτησεις /εκφορτησεις ,η μπαταρια

θα ειναι οκ. Δεν χρειαζεται κατι ιδιαιτερο.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννουσα αυτο.Εννοω αν θελει την πρωτη φορα να φορτισει συνεχομενα για "ταδε" ωρες, χωρις να το αναψεις,να μην το ζωρισεις κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον και εγω θα περιμενω λιγο....

 

Καλα που ειπαρχει και καποια πληροφορια εδω μεσα και βλεπεις διαφορα πραγματα για το κινητο... (Για οσους δεν το εχουν). . . .. . . . ΑΚΟΜΑ......

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nmk1988 ( 4 Δεκ. 2004 , 16:02)

 

Δεν εννουσα αυτο.Εννοω αν θελει την πρωτη φορα να φορτισει συνεχομενα για "ταδε" ωρες, χωρις να το αναψεις,να μην το ζωρισεις κλπ.

 

 

Σου απανταω και παλι οτι δεν χρειαζεται κατι ιδιαιτερο.

Δεν εχει προβλημα. :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca ( 4 Δεκ. 2004 , 15:10)

 

Οντως, το ειδα στην διαφημιση στην τηλεοραση... :)

 

Ετσι τωρα εχουμε και ΤΙΜ Free 3G μεχρι τις 31/03/05! :up:

 

Αρχισαν και οι προσφορες αφου στην διαφημιση λεει πως παιρνεις το Ζ1010 (δεν θυμαμαι αν ελεγε δωρεαν) και παιρνεις με 50% εκπτωση ή το U15 της Siemens ή το Α1000 της Motorola. Για να δουμε, θα παιξει τιποτα με το 6630; :o

 

 

169 δινουν το Ζ1010 στο ΤΙΜ130

και 50% το U15 της siemens ή το A835 της Motorola ..

 

Aν διναν σε τετοια τιμη το Α1000 θα γινοταν πανικος !!! ;)

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nmk1988 ( 4 Δεκ. 2004 , 16:02)

 

Δεν εννουσα αυτο.Εννοω αν θελει την πρωτη φορα να φορτισει συνεχομενα για "ταδε" ωρες, χωρις να το αναψεις,να μην το ζωρισεις κλπ.

 

 

To manual λεει επακριβώς :

 

" Μπορειτε να χρησιμοποιησετε το τηλεφωνο κατα τη διαρκεια της φορτισης"

 

Ολες αυτες οι καινουργιες μπαταριες δεν χρειαζονται καμια ιδιαιτερη μεταχειριση ...Σιγα σιγα φτανουν στο μεγιστο της αποδοσης του και μετα σιγα σιγα αρχιζουν και πεφτουν ..

Ουτε 14ωρες :wacko: φορτιση που λενε σε μερικα μαγαζια ουτε τιποτα !!!

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Ακούγοντας Active Member και σερφάροντας με τον Opera, δεν υπάρχει το παραμικρό κόλλημα ή restart και η Cosmote στο full... Παράδεισος.... και ήχος σκέτη γλύκα... :D :D :D
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καποιοι που ρωτανε για radio handsfree υπαρχει σε αυτο το ιταλικο site

με € 29

 

http://www.mallteam.it/prodotti/acctelefonia/nokia/auricolari/HS2R.jpg

Δεν γνωριζω αν ειναι διαθεσιμο ,δεν ξερω ιταλικα :o

αλλα παντως αν ειναι αυτη η τιμη του ,δεν ειναι ασχημα .

http://www.mallteam.it/scheda.asp?id=4314

Ας μεταφρασει καποιος που ξερει ιταλικα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ili ( 4 Δεκ. 2004 , 16:13)

 

Παιδιά, εμένα πάντως η Cosmote μου παίζει τέλεια στην Θεσσαλονίκη. Σε 2G δίκτυο πάντα...

 

ili έχεις 2g καρτούλα cosmote και έχει σήμα???? παράξενο ...

 

και μένα οι εντυπώσεις μου από σήμα μέχρι στιγμής στην θεσσαλονίκη είναι άριστες .

είτε πιάνει κεραία 2g είτε πιάνει 3g έχω καλο σήμα και πεντακάθαρη φωνή... (εχω USIM) ...

και οι εναλλαγές δικτύου γίνονται χωρίς να το πάρεις χαμπάρι απροβλημάτιστα ...

 

φτου φτου μην το ματιαξω ...

δεν θα ξεχάσω την κολούμπρα που έπαθα χτες!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

telika vrika to NOKIA original radio handset gia to 6630 kai tha to eho methavrio,filos moy apo Aystralia tha to ferei(moy to vrike me 60 dolaria=32 euro) to poulaei sto buy and sell o redcon edo http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=51192 ,paidia mipos dokimase kaneis me TIM na parei video call se VODA??gia pigenete sto link poy eho stin ypografi moy me 3G,perimeno
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c ( 4 Δεκ. 2004 , 18:11)

 

ili έχεις 2g καρτούλα cosmote και έχει σήμα???? παράξενο ...

 

και μένα οι εντυπώσεις μου από σήμα μέχρι στιγμής στην θεσσαλονίκη είναι άριστες .

είτε πιάνει κεραία 2g είτε πιάνει 3g έχω καλο σήμα και πεντακάθαρη φωνή... (εχω USIM) ...

και οι εναλλαγές δικτύου γίνονται χωρίς να το πάρεις χαμπάρι απροβλημάτιστα ...

 

φτου φτου μην το ματιαξω ...

δεν θα ξεχάσω την κολούμπρα που έπαθα χτες!! :lol:

 

 

Ναι, με την παλιά μου καρτούλα δουλεύω ακόμα. Και έχω πάρει πολλά τηλέφωνα και όλα καλά. Όταν κάνω και μερικές βόλτες μέσα στην πόλη θα σας πώ νεότερα...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο τσακ να παρω το τηλεφωνο αλλα θελω πρωτα να ρωτησω κατι που ειναι πολυ σημαντικο. Στο σπιτι μου εχω πολυ χαμηλο σημα (Κοσμοτε). Εχω πολυ σοβαρο προβλημα. Αν το κινητο δεν ειναι κοντα σε παραθυρο βγαινει εκτος δυκτιου. Το 6600 που εχω εχει πολυ καλο επιπεδο ληψης σηματος. Ενα Τ39 που ειχα παλια δεν επιανε ουτε με ανοιχτο το παραθυρο.

 

Υπαρχει κανεις που να εχει το 6630 και να εχει το ιδιο προβλημα με εμενα?

Εχει το 6630 καλη ληψη?

 

Και μια ερωτηση ακομα. Η μπαταρια του σε σχεση με το 6600 τι λεει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος EWS ( 4 Δεκ. 2004 , 18:35)

 

 

 

Υπαρχει κανεις που να εχει το 6630 και να εχει το ιδιο προβλημα με εμενα?

Εχει το 6630 καλη ληψη?

 

Και μια ερωτηση ακομα. Η μπαταρια του σε σχεση με το 6600 τι λεει?

 

1.to 6630 ehei foveri lypsi kai

2.i mpataria einai i IDIA me toy 6600 alla se aftonomia to vlepo kalytero apo to 6600 (mias poy to eho akoma kai to douleva prin)epeidi ehei light sensor kai dv mmc poy den travane polli mpataria

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TLG ( 4 Δεκ. 2004 , 11:38)

 

Εχει δοκιμασει κανεις το 6630 αν μπαινει κανονικα στο vodafone live??

Εμενα μου λεει οτι δεν υποστηριζει το vodafone live menu...

Παλι θα πρεπει να περνω τηλεφωνα να βριζω γαμωτο????

 

 

 

Σε λιγες μερες το τηλεφωνο θα εισαχθει και απο την Vodafone σε vodafone live εκδοση και φυσικα θα υποστηριχθει κανονικα και απο το μενου του Live .

Παντως ακομα και τοτε , αν κρινω και απο αλλες πειρπτωσεις υπαρχει η πιθανοτητα τα μη-live 6630 να μην μπορουν να δουν σωστα το μενου της Vodafone .

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john74 ( 4 Δεκ. 2004 , 18:54)

 

1.to 6630 ehei foveri lypsi kai

2.i mpataria einai i IDIA me toy 6600 alla se aftonomia to vlepo kalytero apo to 6600 (mias poy to eho akoma kai to douleva prin)epeidi ehei light sensor kai dv mmc poy den travane polli mpataria

 

 

To 6630 εχει περισσοτερο απο 2 φορες ισχυροτερο επεξεργαστη και 15 ακομα τμηματα που απαιτουν σαφως περισσοτερη ενεργεια για να λειτουργησουν .

Σε κατασταση αναμονης μπορει να βελτιωσαν την αναμονη , αλλα κατα τηνλειτουργια του κινητου , εγω δεν καταφερα να το κρατησω ανοιχτο περισσοτερο απο μια μερα ως τωρα με πληρως φορτισμενη μπαταρια . :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος R.I.P. ( 4 Δεκ. 2004 , 19:33)

 

Σε λιγες μερες το τηλεφωνο θα εισαχθει και απο την Vodafone σε vodafone live εκδοση και φυσικα θα υποστηριχθει κανονικα και απο το μενου του Live .

Παντως ακομα και τοτε , αν κρινω και απο αλλες πειρπτωσεις υπαρχει η πιθανοτητα τα μη-live 6630 να μην μπορουν να δουν σωστα το μενου της Vodafone .

 

Den nomizo,epeidi ta settings se OLA ta series60 kinita einai pano kato ta idia,idia platform kai idio tilefono einai to 6630 aplo me to 6630 vodafone,ara einai thema hronoy na vroune tis rythmiseis gia 3G vodafone live gia oles tis 6630
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

2 πράγματα που με έχουν ξετρελάνει !!!

 

1: μεταφορά 6mb mp3 από pc στο κινητό με καλώδιο ... χρόνος μεταφοράς :10 sec !!!!!!!!

θα πετάξω τον card reader μου!!!

 

2: έχω πάθει την πλακα μου με το video που μόλις είδα με το smartmovie !

η κίνηση στα frames είναι απλά το κάτι άλλο ...

πρέπει να το δοκιμάσετε για να το καταλάβετε ...(την επιλογή redused frames δεν την τικαρουμε!! ,βάζουμε xvid mpeg-4 codec και ήχος 44.1 )

just give it a try!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος R.I.P. ( 4 Δεκ. 2004 , 19:37)

 

To 6630 εχει περισσοτερο απο 2 φορες ισχυροτερο επεξεργαστη και 15 ακομα τμηματα που απαιτουν σαφως περισσοτερη ενεργεια για να λειτουργησουν .

 

 

 

προφανώς ο επεξεργαστής αυτός ,αν και γρήγορος , καταναλώνει μικρή ενέργεια... ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! :)

 

Βλέπω ότι ψάχνεται για το ράδιο handsfree υπάρχει εδώ:

 

Radio Handsfree

 

Και ακόμα μπορείτε να αγοράσετε και το φλας:

 

 

Φλάς

 

Και τα μεταφορικά 7 ευρώ με κούριερ, 1 εργάσιμη μέρα εντός Αττικής και 2 εργάσιμες μέρες στην επαρχία.

 

Είναι ένα εξαιρετικό κατάστημα και πάρα πολύ αξιόπιστο έχω πάρει 5 φορές από εκεί και έχω πληρώσει με αντικαταβολή!

 

Πραγματικά πολύ καλό!

:) :o

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...